Pozdrav iz Salzburga

Domov > Forum > Pozdrav iz Salzburga

Pozdrav iz Salzburga

SORTIRAJ PO:
RobertMihelcic 16.08.2022 11:38

S kolesom iz Salzburga preko prelaza Sölkpass [1788 m] in Jezerskega v Ljubljano

426 km
Avgust 2022 : 5 dni

Udeleženec: sam



Že na začetku poti sem pozabil kako se tole izpolne. Najokusnejše pozdrave iz Kebabe! sem si sam sebi poslal domov.




Sebe pa naložil na kolo in se s kupom navešene (ne)potrebne prtljage preko avstrijskih Alp in Karavank zapeljal domov. 




V gostinsko-turističnih obratih primanjkuje osebja. Že na vhodu te pričakajo pričakajo zaposlitveni oglasi. Čakaš. Lačen. Potrpežljivo čakaš.  




V avstrijskih promocijskih oglasih največkrat prikazan kraj (poleg Dunaja in Salzburga).




Nočenje na vrhu razgledne planote je bila všečna izbira. A ponoči je treskalo. Naslednjič bom vsaj kolo odmaknil nekaj 10(0) metrov stran. 




Ljubosumen bulle nad mojim obiskom ni bil hudo navdušen. Njegove ženke pa so mi obrnile hrbet oziroma kazale o




2 m3 kaos tokrat ni povzročilo neurje, ampak kar sam.




Na poti je najbolj mučno jutranje pakiranje, zato sem se še prej ohladil v jezerčku, ravno ko ni bilo fotografa, da bi lahko priložil dokaze.




Šele na poti sem opazil, da je plašč, čeprav je star šele 5 let, na več mestih nevarno razpokan. Profil pa je še čisto ok.



Gor ~ dol ~ kopanje ~ gor ~ kosilo ~ dol ~ spanje ~ gor ~ zaradi (gumi) razpok zeeeelo počasi navzdol. Še zadnji obrati in bom doma.

Tokrat sem v kolopisu zajel zgolj nekaj utrinkov. Upošteval sem Instagram pravilo: maks. 10 slik/objavo. 

Vabljeni še k ogledu ostalih dosedanjih tur: www.Mihelcic.si

Robi

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI