Bottecchia 8avio

Domov > Forum > Bottecchia 8avio

Bottecchia 8avio

SORTIRAJ PO:
štromar 28.12.2022 20:58

 https://www.valy.si/izdelek/N-B_8AVIO_REVO_105/bottecchia-cestno-kolo-8avio-revolution-105-ultegra

Zanimajo me mnenja za to kolo. Delam prehod iz trekinga na cestno kolo. Priporočate kaj druga v tem rangu. Gledam pa kolesa brez disk zavor.

Hvala

Agent041 28.12.2022 21:51

https://www.bolha.com/cestna-kolesa/cestno-kolo-canyon-endurace-al-105-oglas-10361876

Če te mogoče zanima. Res da je okvir alu, so pa gor top alu obroči. Da vsaj neboš za nekaj mesecev že na novem biciklu menjaval osnovne obroče :D

Po mojem mnenju top obroči naredijo dosti večjo razliko, kot pa sama razlika med karbonom in aluminijem.

Hribolaznik2239722397 30.12.2022 10:43

V katerem rangu točno iščeš kolo?

Je to rang "karbonski okvir" brez disk zavor? Potem imaš v A2U na voljo Gusto za 1450 eur.


Z Bottecchio ni popolnoma nič narobe, ni pa to najbolj cenovno ugodna znamka. Kolo je odlično, tisti Ultegra zadnji menjalnik je tam sicer popolnoma brez potrebe, samo zato, da dviguje ceno. Treba je preveriti s kakšno kaseto pride, saj so moderna endurance kolesa danes na voljo z 11-34 in bo kaka 11-28 kombinacija nevzdržna za dolge klance. To ti lahko menjajo v trgovini.


Kako boš uporabljal kolo pa najbolj sam veš.

-- Svetujem izogibanje razne Ultegra opreme, saj je odveč, če se ne boš udeleževal dirk in če te ne zanimajo hitrostni rekordi, bo 105 ali Tiagra oprema kar dovolj;

-- Svetujem nakup endurance road kolesa za udobno vožnjo, ne pa kake racing geometrije;

-- Kolesa pod 4-3 tisoč evri pridejo z osnovnimi obroči, zato je spet za dirkaške želje potrebno dokupiti boljše obroče;

-- Prednost disk zavor pri cestnih kolesih NI v boljšem zaviranju (v praksi 105 obročne zavore primejo dovolj dobro), ampak v tem, da na kolo z disk zavorami LAHKO montiraš široke pnevmatike, ki prinesejo bolj udobno vožnjo in bolj varno polaganje ovinkov. Sodobna endurance road kolesa imajo prostor za 35mm široke pnevmatike, Gravel pa celo za 45mm.

štromar 31.12.2022 18:07

Hvala za odgovor.

Ne vem kako je kaj ta Gusto....

Drgač pa bom verjetno res vzel nekaj z disk zavorami, ravno zaradi širine gum, ker na 25 širine se res ne bi vozil. 

Najbolj mi je padel v oči Scoot speedsteer 10. 




1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI