Vožnja otroka

Domov > Forum > Vožnja otroka

Vožnja otroka

SORTIRAJ PO:
G_mAn 14.02.2023 09:57

 Pozdravljeni,


smo mlada družina, ki zelo rada izkoristi lepo vreme za družinsko kolesarjenje. Otročka sta stara 2.5 leti in do sedaj smo prakticirali otroški sedež Polisport in Hamax. Vožnja je bila sicer zabavna vendar je težava, da zaradi vse večje teže otrok sedeža ob vibracijah drgneta ob zadnje kolo. Razmišljal sem, da bi težavo elegantno rešil tako, da bi na najina kolesa montiral zadnji prtljažnik in bi se potem otroški sedež naslonil na prtljažnik.

Letos imama namen kupiti 12" otroška kolesa in počasi otroka privajat na svoja kolesa zato sem veliko razmišljal tudi o drogu za vleko otroškega kolesa. Tega do sedaj še nismo prakticirali zato vas prosim za vaše izkušnje oz. mnenja.

Torej kako se obnese? Je sploh realno pričakovat, da bo 2-3 leta star otrok 20-30km na svojem kolesu? Obstaja nevarnost, da pade iz kolesa? Je v primerjavi s sedežem težje vozit kolo?

Skratka iščem rešitev za letošnjo sezono, predvidevam da bo prihodnje leto malce lažje. Torej bolje montirati prtljažnik in otroka prevažati na sedežih ali jima je smiselno kupiti kolesa in uporabljati drog za vleko?


Hvala.

noviAmater 15.02.2023 08:43

Za vozit je drog super, veliko bolje kot otrok v sedežu. Naša dva sta se tudi rada vozila tako pripeta, vendar smo ga kupili šele pri šestih letih, ko sta prerasla nikoli ravno ljubo jima prikolico. 2-3 leta se mi zdi zelo malo.

Med drogovi je velika razlika: mi smo imeli FollowMe Tandem, ki je zelo stabilen, en prijatelj pa nekaj cenenega, na čemer je njegova hči vedno visela postrani in se ob vsaki spremembi smeri prevesila na drugo stran.

Odkar sta večja, pa uporabljamo dve tandem kolesi, to je pa sploh zakon. Smo tudi pripeli drog na tandem in šli v troje, brez žene, na tridnevno potovanje/kampiranje; seveda bolj po ravnem, ker je bila kompozicija kar težka.

uros21 16.02.2023 06:20

Se opravicujem, ce bom koga užalil. Vendar ni večje bedarije oz.nevarnosti za otroka kot drog za kolo. Mislim na tistega, ki dvigne prednje kolo otroka in se pelje otrok po zadnjem kolesu.


Mislite da je sedežna opora kolesa projektirana za dodatne obremenitve (teža otroka in kolesa na veliki ročici)???


Potem pa poči nosilec sedežne opore, otrok pa pade po cesti... da ne bi padel slucajno iz pločnika na cesto...

So nam na firmo že prinesli variti sedežno oporo.... res budelaština.



Vsak po svoje...


Lp, uros

noviAmater 16.02.2023 07:48

Pa misliš, da se to res dogaja kaj pogosteje, kot se zlomi nosilec otroškega sedeža, priklop prikolice ali pa karkoli drugega kritičnega na kateremkoli biciklu?

Sicer pa se omenjeni FollowMe Tandem priklopi na zadnjo os, ne na sedežno oporo. To ima tudi druge prednosti - lahko normalno uporabljaš prtljažnik, podsedežno torbo itd, pa če imaš kratke noge, včasih niti ni dovolj prostora na sedežni opori, da bi tja pritrdil običajen drog.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI