Kolesarske hlače - rekreativno kolesarjenje

Domov > Forum > Kolesarske hlače - rekreativno kolesarjenje

Kolesarske hlače - rekreativno kolesarjenje

SORTIRAJ PO:
Kolesar96 18.04.2023 17:43
Po (pre)dolgem času (beri 7let) sem letos zopet začel kolesarit. Sem čisti rekreativec in pred časom sem kolesaril tam 50-100km 2-3krat na teden. Imam treking kolo (cesta, makedam) in nisem noben profesionalec.

Zadnjo objavo na to temo sem zasledil iz leta 2019. Zdaj ko sem ponovno na kolesu imam namen zamenjat sedež zraven pa tudi kolesarske hlače saj so le te v bolj slabem stanju. Zanima me kaj se mi najbolj splača sploh gledat/poskušat ? Glede na to, da kolesarim rekreativno ne potrebujem high-end hlač, ne bi pa tudi tudi nekih najbolj osnovnih, ponavadi poskušam vzet nek srednji rang. V temi iz 2019 sem zasledil pohvale na Progetto X2 ampak žal nisem našel pod ceno 100 kar sem si nekako postavil za maksimum. Naj še dodam da sem prej imel hlače Nakamura iz Intersporta. Ker sem popoln laik glede tega niti ne vem kaj točno sploh gledat oz. na kaj biti pozoren pri samem nakupu v trgovini in kako oceniti kaj je boljše. Naj še dodam, da se zanimam za hlače brez naramnic.

Za vsako mnenje/nasvet bom hvaležen.
senseigo 19.04.2023 11:42

Pri hlačah ne bi šparal, kupi kvalitetne pa z naramnicami, zadnjica ti bo hvaležna. Pa kvaliteta tudi dolgo drži....poglej ENDURA PRI Veb Company na Litijski .....

Ban 19.04.2023 15:22

Sam prisegam od ale-ja, za zmerno ceno dobiš kvalitene hlače.

Nikita 20.04.2023 20:10

Ne komplicirajte... Verjeli ali ne, pozimi se vozim s spodnjimi hlačami ali kopalkami izpod in imam zgoraj čisto navadne tiste tanke pohodniške hlače... oz. brez vložka.

50, 60, 100 km... ali kakšen več ali manj... noben problem. Tudi naramic ne rabim, kajti sem v letih, malce zajebava prostata, večkrat je potrebno tudi malo odtičit in brez naramic je veliko lažje.

A mislite, da je moja "rit" kaj drugačna od vaše, katere rabijo neke ekstra hlače za sto in nekaj evrov. Te pohodniške stanejo v Hofru ali Lidlu največ 20 eur. Vsako sezono raztrgam vsaj ene, če ne dvoje in imam glede na ceno vaših nekaj sezon vedno nove!

Aja, pa kolesarim skoraj vsak dan... upokojenec, čas imam... Kot sem napisal, tudi ne najkrajše "mumijsko" rekreativne razdalje, ne po ravnilu, ampak tudi po Goričkem in hribovitem delu Prlekije, tudi ne grozno počasi...

Dečki, ne toliko spraševati kaj in kako, ne dajati prepametnih odgovorov, spravite se vendarle na kolo in uživajte!

ZEBRA 24.04.2023 11:22

@Nikita

Ne komplicirajte... Verjeli ali ne, pozimi se vozim s spodnjimi hlačami ali kopalkami izpod in imam zgoraj čisto navadne tiste tanke pohodniške hlače... oz. brez vložka.

50, 60, 100 km... ali kakšen več ali manj... noben problem. Tudi naramic ne rabim, kajti sem v letih, malce zajebava prostata, večkrat je potrebno tudi malo odtičit in brez naramic je veliko lažje.

A mislite, da je moja "rit" kaj drugačna od vaše, katere rabijo neke ekstra hlače za sto in nekaj evrov. Te pohodniške stanejo v Hofru ali Lidlu največ 20 eur. Vsako sezono raztrgam vsaj ene, če ne dvoje in imam glede na ceno vaših nekaj sezon vedno nove!

Aja, pa kolesarim skoraj vsak dan... upokojenec, čas imam... Kot sem napisal, tudi ne najkrajše "mumijsko" rekreativne razdalje, ne po ravnilu, ampak tudi po Goričkem in hribovitem delu Prlekije, tudi ne grozno počasi...

Dečki, ne toliko spraševati kaj in kako, ne dajati prepametnih odgovorov, spravite se vendarle na kolo in uživajte!


A mislite, da je moja "rit" kaj drugačna od vaše, katere rabijo neke ekstra hlače za sto in nekaj evrov. 

Definitivno so različne,tako kot stopala. Zato so na trgu različni sedeži in čevlji. 




SODROVC 24.04.2023 19:33

@senseigo

Pri hlačah ne bi šparal, kupi kvalitetne pa z naramnicami, zadnjica ti bo hvaležna. Pa kvaliteta tudi dolgo drži....poglej ENDURA PRI Veb Company na Litijski .....

Tako je, ja. Dobre hlačke so zlata vredne. Tisti, ki si jih lahko privoščijo, si jih, ostali kupujejo slabe v Hofreju. Saj materjal bi še bil, a so modeli/kroj za nekolesarje. Tudi Sportful so dobre. jaz ima dvoje, tudi Fiandre no rain. Zame so top, ker imajo odličen vložek. ALE pa nimajo pene ravno tam, kje bi morala biti, na presredku.



ZEBRA 25.04.2023 07:00
@SODROVC

@senseigo

Pri hlačah ne bi šparal, kupi kvalitetne pa z naramnicami, zadnjica ti bo hvaležna. Pa kvaliteta tudi dolgo drži....poglej ENDURA PRI Veb Company na Litijski .....

Tako je, ja. Dobre hlačke so zlata vredne. Tisti, ki si jih lahko privoščijo, si jih, ostali kupujejo slabe v Hofreju. Saj materjal bi še bil, a so modeli/kroj za nekolesarje. Tudi Sportful so dobre. jaz ima dvoje, tudi Fiandre no rain. Zame so top, ker imajo odličen vložek. ALE pa nimajo pene ravno tam, kje bi morala biti, na presredku.



Res je,hlače morajo biti kvalitetne. Pika. 
Castelli Endurance so tudi zelo udobne pa za normalno ceno…

Nikita 25.04.2023 08:30

😘😘@SODROVC

@senseigo

Pri hlačah ne bi šparal, kupi kvalitetne pa z naramnicami, zadnjica ti bo hvaležna. Pa kvaliteta tudi dolgo drži....poglej ENDURA PRI Veb Company na Litijski .....

Tako je, ja. Dobre hlačke so zlata vredne. Tisti, ki si jih lahko privoščijo, si jih, ostali kupujejo slabe v Hofreju. Saj materjal bi še bil, a so modeli/kroj za nekolesarje. Tudi Sportful so dobre. jaz ima dvoje, tudi Fiandre no rain. Zame so top, ker imajo odličen vložek. ALE pa nimajo pene ravno tam, kje bi morala biti, na presredku.



No, da nekaj razjasnimo: sam ne kupujem letnih hlač v Hoferju ali Lidlu. Z gornjo razlago se dokaj strinjam, ne pa z vsem.

Pisal pa sem o zimski opremi, kjer je vsaj zame pomembno, da sem tudi okoli mehurja in spolovila bolj toplo občen. Ravno zato rajši nosim hlače brez vložka, kajti nekako imam občutek, da se lažje oblečem, slečem v hladnem vremenu in manj izpostavljam omenjene dele telesa mrazu.

Vsi omenjate dokaj drage variante hlač, obstaja pa tudi nekaj vmes in tiste so za poleti meni čisto dovolj. Pa ne, da se sedaj en starček postavlja: lani sem prevozil preko 15.000 km, torej se vozim dosti, pa tudi večje razdalje. Vsaj lani sem bil nad mesečnim povprečjem prevoženih kilometrov ravno v novembru in decembru. Pa še vse s fitnes kolesom, na katerem imam zaradi fotografiranja nameščen prtljažnik. S tako opremljenim kolesom se sigurno voziš težje, kakor z gravelom ali specialko.

Pa še, moja zadnjica je prav tako iz mesa, maščobe in kože kakor vaša, le da sam ne kompliciram, nimam tistega v podzavesti, da s slabšimi ali drugačnimi hlačami ne morem voziti. Pa še kako lahko! Pa še denar ostane!

Pa še trejič "pa": pa bodi dovolj z moje strani!

ZEBRA 25.04.2023 21:19

Castelli Endurance 3 so nekje blizu 130,00 eur,vsak,ki se malo znajde hitro pride do cene 100,00 eur,toliko pa je pripravljen tudi plačati avtor te razprave…

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI