Sedež

Domov > Forum > Sedež

Sedež

SORTIRAJ PO:
march76 08.05.2023 18:55
 Kako ugotoviti kateri sedež ti najbolj ustreza da ne kupuješ nekaj brezveze. Na novem kolesu mi sedeź ne ustreza,oz.čutim rahle bolečine že na krajši turi na prejšnjem sem pa na kolesu zdržal tudi 8 ur pa ni bilo nekih težav.
wavemaker 08.05.2023 19:52

Najbolje, da kupiš enak model, kot si ga imel na prejšnjem kolesu. Drugače se meri širino sedalnih kosti (to ti naredijo v trgovini in nato svetujejo širino sedeža).

Včasih je pa kriva tudi nastavitev kolesa, recimo, če imaš težišče na novem kolesu bolj nazaj, je več teže razporejene na zadnjico (in manj na roke)

march76 08.05.2023 20:32
Škoda da nisem izmeril sedeža na prejšnjem kolesu preden sem ga prodal. Prej sem imel Specialized Rockhoper,sedaj pa Scott Scale 920. Verjetno je sedeź na Scottu boljši le da meni ne ustreza.
aljoman 09.05.2023 08:55

Sam imam enak problem. Sedeža na novem kolesu se ne morem navadit, po odpeljanih 700km. 

Zadnjič sem šel izmerit širino sedalnih kosti v kolesarsko trgovino, ker sem mislil, da imam preširok sedež. Sedež je pravih dimenzij, samo meni enostavno ne ustreza. Prvič se soočam s tem, da mi sedež ne odgovarja, pa sem zamenjal že nekaj koles.

Se pa da v marsikateri trgovini sposoditi testni sedež pred nakupom.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI