Maraton alpe

Domov > Forum > Maraton alpe

Maraton alpe

SORTIRAJ PO:
bajsikl 20.12.2023 16:01

Kot se že ve, bo z novim organizatorjem Maratona Alpe, trasa spremenila. Saj bo potekala v nasprotni smeri, črnivec pavlič in jezersko. Zanima me, kje bi najlaže in najboljše streniral(brez poškodb in več poguma) take crazy spuste kot je iz pavliča v avstrijo, aja imam pa rim karbon bremze.

Lp 

SODROVC 20.12.2023 17:40

Spomladi so primorski klanci idealni za treninge, najsi bo za trening vzponov ali pa spustov. Vrhpolje-Avžlak (do tam, kjer se cesta priključi glavni cesti Ajdovščina-Col), gor in dol parkrat je kar lep trening. 

Vrhpolje-Sanabor-Abram

Vrh gore-Ajdovščina (ali pa obratno).

Podnanos-Nanos

Klanci v Goriških Brdih


copi 28.12.2023 17:04
@bajsikl

Kot se že ve, bo z novim organizatorjem Maratona Alpe, trasa spremenila. Saj bo potekala v nasprotni smeri, črnivec pavlič in jezersko. Zanima me, kje bi najlaže in najboljše streniral(brez poškodb in več poguma) take crazy spuste kot je iz pavliča v avstrijo, aja imam pa rim karbon bremze.

Lp 


A to misliš zmagati? Da moreš trenirati te spuste. 



bajsikl 28.12.2023 19:47

@SODROVC

Spomladi so primorski klanci idealni za treninge, najsi bo za trening vzponov ali pa spustov. Vrhpolje-Avžlak (do tam, kjer se cesta priključi glavni cesti Ajdovščina-Col), gor in dol parkrat je kar lep trening. 

Vrhpolje-Sanabor-Abram

Vrh gore-Ajdovščina (ali pa obratno).

Podnanos-Nanos

Klanci v Goriških Brdih


Zanimivo,

Za sprobat te konce, nisem bil še na Krasu. Tnx

bajsikl 28.12.2023 19:50
@copi
@bajsikl

Kot se že ve, bo z novim organizatorjem Maratona Alpe, trasa spremenila. Saj bo potekala v nasprotni smeri, črnivec pavlič in jezersko. Zanima me, kje bi najlaže in najboljše streniral(brez poškodb in več poguma) take crazy spuste kot je iz pavliča v avstrijo, aja imam pa rim karbon bremze.

Lp 


A to misliš zmagati? Da moreš trenirati te spuste. 



Sploh ne...ampak vem kako je bilo na istra300, s tistimi strmimi spusti (skitaca, ipb.) če nisi ven letel iz male ceste, si pa bremzal in se peljal po jajcih na 25% zavitih spustih. Iz Pavlica na avstrijo je kr napet spust, sploh ko bo dirka...

majkl_t 28.12.2023 20:13

En tak lep/zanimiv odsek za bodisi gor oziroma dol: Brestovica - Sela na Krasu. :D

copi 29.12.2023 07:07

@bajsikl

@copi
@bajsikl

Kot se že ve, bo z novim organizatorjem Maratona Alpe, trasa spremenila. Saj bo potekala v nasprotni smeri, črnivec pavlič in jezersko. Zanima me, kje bi najlaže in najboljše streniral(brez poškodb in več poguma) take crazy spuste kot je iz pavliča v avstrijo, aja imam pa rim karbon bremze.

Lp 


A to misliš zmagati? Da moreš trenirati te spuste. 



Sploh ne...ampak vem kako je bilo na istra300, s tistimi strmimi spusti (skitaca, ipb.) če nisi ven letel iz male ceste, si pa bremzal in se peljal po jajcih na 25% zavitih spustih. Iz Pavlica na avstrijo je kr napet spust, sploh ko bo dirka...

Se pravi si slab spustaš in boš na Alpah skuril karbon rim obročnike. 



SODROVC 29.12.2023 07:59
@bajsikl

@SODROVC

Spomladi so primorski klanci idealni za treninge, najsi bo za trening vzponov ali pa spustov. Vrhpolje-Avžlak (do tam, kjer se cesta priključi glavni cesti Ajdovščina-Col), gor in dol parkrat je kar lep trening. 

Vrhpolje-Sanabor-Abram

Vrh gore-Ajdovščina (ali pa obratno).

Podnanos-Nanos

Klanci v Goriških Brdih


Zanimivo,

Za sprobat te konce, nisem bil še na Krasu. Tnx


Vipavska dolina ni Kras, fant moj. Pa Goriška Brda tudi ne, čeprav je Kras obema res blizu. Je pa na Krasu en dokaj težak vzpon, čeprav je kratek. Brestovica pri Komnu-Sela na Krasu. Mestoma 19%.
mv5267 03.01.2024 23:38

Ali bo prej padec ali pa se bosta srečala s pametjo (glede dirk), to je zdaj vprašanje. Zdravja v 2024 vsem :)

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI