Barjansko kolesarsko omrežje

Domov > Forum > Barjansko kolesarsko omrežje

Barjansko kolesarsko omrežje

SORTIRAJ PO:
kovit 22.02.2024 08:05
 Včeraj sem je po nekaj mesecih zopet znašel na trasi iz Viča proti Dobrovi preko Horjula ....Presenečenje ...Kolesarske poti se gradijo na več odsekih. Rešitev problema za mnoge. Zelo dobro, končno. Samo zdaj mi pa povejte fantje eno stvar. Kdo bo odgovoren za vzdrževanje in čiščenje kolesarskih poti. Če bo tako kot v Ljubljani ta čas se s specialko skoraj ne moreš peljat ne da bi reskiral defekt. Ena guma pa vemo koliko je, da ne govorimo še o kakšnem tabularju. Pa kakšno bi lahko še rekli o varnosti vožnje po pesku, ki ostane od zimskega posipavanja  tam vsako leto do 15 aprila, ko se župan končno odloči sčistit to svinjarijo. Kdo bo pa na vasi to počel? Nihče, kakor jaz vem.  Kdo od kmetov bo očistil traktorske gume predno bo z njimi prečkal kolesarsko. Nobeden. In potem se bom raje zapeljal po cesti...vemo kaj sledi s strani objestnih voznikov. Kakšna je praksa drugod po slo kjer take poti že dlje časa obstajajo? Kako ste drugod rešili podobne težave? 
galoper 29.03.2024 15:31

Pisal sem na več ustreznih naslovov in dodal posnetke, predvsem zaradi preozkih kolesarskih stez in dobil le en odgovor prijatelja, ki me je obvestil o nadaljnjem posredovanju opisanih idej. Ob priliki so policisti povedali, da nimajo zakonske osnove za pregon opuščanja vzdrževanja prometnih površin - pred nekaj leti. Uradno je bil objavljen Pravilnik o kolesarskih prometnih površinah, ki mu večina narisanih ne ustreza.

amfiteater 13.04.2024 09:37
@galoper

Pisal sem na več ustreznih naslovov in dodal posnetke, predvsem zaradi preozkih kolesarskih stez in dobil le en odgovor prijatelja, ki me je obvestil o nadaljnjem posredovanju opisanih idej. Ob priliki so policisti povedali, da nimajo zakonske osnove za pregon opuščanja vzdrževanja prometnih površin - pred nekaj leti. Uradno je bil objavljen Pravilnik o kolesarskih prometnih površinah, ki mu večina narisanih ne ustreza.



galoper 13.04.2024 10:45

galoper 13.04.2024 10:49

Tako izgleda kolesarska steza po Peruzzijevi iz Ljubljane proti Barju, ki je ožja kot prometni znak.

sixsl 13.04.2024 19:34

... pa kot je videti s fotke še vedno vsa popeskana.


1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI