Nesreča, v kateri je umrl kolesar

Domov > Forum > Nesreča, v kateri je umrl kolesar

Nesreča, v kateri je umrl kolesar

SORTIRAJ PO:
Uporabnik ne obstaja. 15.12.2004 14:19
http://www.vecer.si/vecer2003/default.aspčkaj=6&id=2004121502211148

Štef (ljubkovalno) je bil kolesar perutnine ptuja, zelo fajn dečko, prijazen ter dober športnik. Navsezadnje nedolžen kolesar, ki jo je skupil zaradi enega velikega id...ta!!
30 let zapora minimalno!!!!!
hopla 15.12.2004 14:39
Žalostno!
kolesar- 15.12.2004 16:06
:evil: ja, res žalostno, da lahk umreš uzarad enga tazga cepca, se tem da si čist nedolžn!
borutbiker 15.12.2004 19:15
To je ze dve leti stara nesreca...
be-free 15.12.2004 19:25
Ja nesreča je že res stara. Res pa je da tud vsi pljuvamo čez nove zakone, ki bodo drastično spremenili način vožnje, kar pa lahko z veseljem pričakujemo kolesarji, ker verjamem, da bo tudi za nas bolj varno. Kaj misliteč
jeti 15.12.2004 19:44
Se zamislim ob prebiranju takih novic. Sam sem bil že dvakrat na havbi, nerad študiram kaj vse bi lahko bilo.
Kolesarji bomo vedno še v nevarnosti kljub novemu zakonu, saj mi ne moramo koga zbijat iz ceste.
Surfcikel 15.12.2004 20:27
žalostno za Primoža,

škoda za zrele in odgovorne ljudi, ker nas zarad takih idiotov smatrajo k da smo vsi pijanci, nam kazni nabijajo pod nebesa, pa razmišlajo, da bi nam ukinl pravico do piva pri nedeljskem kosilu z družino !

...uuuuffffffffff
energy 15.12.2004 22:48
kazni kar naj nabijajo do nebes! prav je tako... sploh pa ce si pjan za volanom... saj se niti ne gre za tistga ki pjan vozi, ampak za vse ostale okrog njega... s kasno pravico ogrozajo zivljenje drugim, tisti, ki se pijani vozijo okrog... kar preberte zgodbo iz clanka.. zarad enga pijanga je kolesar zgubil zivljenje... nesrec je pa itak ze dovolj brez pijanih voznikov je dovolj nevarnosti na cestah... zato je pravilno da so kazni kakrsne so in da bodo se visje!
vsi tisti ki se grejo za eno urco pocas pelat, BREZ CELADE, pa tud opozorilo...
da ne recem da se eni na DOLSKI RUNDI vozjo brez celade... jaz jih res ne zastopmč!č!
saj mislm da je pa anketa na bicikel.com o celadah in je kar krepko cez 100 kolesarjev ki so odgovoril da se vozjo brez celade... pa se veliko tistih ki so obkrozil obcasno... da je ze samo na bicikel.com prijavljenih tolk ljudi ki ne spostujejo svojih glav... :č
uriton 16.12.2004 07:47
............ mene pa bolj nervira to, da je bil pri vsej zadevi pijan policaj ........ ti so še posebej objestni, saj mislijo da jim nihče nič ne more - dokler niso v dreku. Vsaj v tem primeru se ne morejo izmazati. Drgač pa, če se nič ne zgodi in varno privijugajo domov je pa vse OK, tut če jih ustavijo, saj vrana vrani ne izkljuje oči. Ne želim šimfati kar povprek čez njih, vendar sam poznam dosti takih primerov.
blan 16.12.2004 10:45
Ja, če smo pošteni se lahko to da nekoga zbije vsakemu zgodi.
Ampak človek je bil PIJAN, in ker je on veselo proslavljal je moral kolesar umreti. Priznati bi moral, da je kriv in prositi odpuščanja starše umrlega.

Pol pa še v svoj zagovor pove, da drugače ne pije, da je bilo takrat slučajno. Pa kaj nas to briga, če je bil pijan samo enkrat. Pijan je bil enkrat in zaradi tega je nekdo umrl in situacija bi bila popolnoma ista če bi bil svetovni kronik.
cvalenti 16.12.2004 11:15
Člen 130 - alkohol:
do 0,50 grama, če je majav 30.000 in 3 kazenske točke
0,50 - 0,80 grama 40.000 in 4 kazenske točke
0,80 - 1,10 grama 60.000 in 5 kazenskih točk
več kot 1,10 grama najmanj 120.000 in 10 kazenskih točk
več kot 1,50 grama limit (18) kazenskih točk in pojdi na izpit

Men je pa zakon o alkoholu glup do konca,(še posebej prvi člen)to pomeni če te policaji že od prej poznajo in poleti spiješ eno malo pivo (po pravici nisi niti malo pijan)bo on odločil kazen do 30.ooo sit,to pomeni če si na piki adijo 30.000sit,če je dobre volje in si napihal 0.09 bo rekel 10.000 al pa se mi je danes rodil sin in sem dobre volje naj bo 5.000sit.Ma gluuupo do konca,to da odločajo policaji o znesku enga bo treba pospravt(ni dvakrat za reč da ne bo tam nekje na Fužinah kakšen policaj zginu)pol bo pa mer!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :roll: :evil: :evil:
jeti 17.12.2004 10:27
ZA VOLAN BREZ ALKOHOLA!!!!!!!!!!
CHEF860 28.12.2004 11:04
Hja, zakon o alkoholu je res tup...

Enostavno vsakemu ki ima nad 0,5 promila 300 jurjev kazni! Recimo z enim promilom tolernace, do tam plačaš 50 jurjev.

In kontrola kot se šika... ne pa neke usrane akcije, ko ustavlajo sto na uro, pijan pa kot po čudežu ni nobeden, ker vsi ostanejo doma...
Kar se mene tiče bi samo to zaleglo... Vprašanje pa je, kako je s tistimi največjimi kreteni, tiustimi, ki dejansko povzročajo smrtne žrtve... kokr jaz vem, majo tisti vsi po en promil alkohola... in takih kretenov ne bvoš v nobenem primeru ustavu... ker so pač kreteni...
Če bi ga dvakrat dobu, bi mu odvzel avto, pa mirna bosna!
Vauko 07.12.2014 13:13

www.rtvslo.si/crna-kronika/ce ste-ponoci-vzele-dve-zivljenji /352962
nagubano čelo naj počiva v miru in sožalje svojcem............upam samo, da je imel ustrezna svetlobna telesa ter ni bil pod vplivom alkohola,ne pa kot nekateri, ki prav iščejo nesrečo, žal so tudi taki med naminagubano čelo

DaisyDejzi 07.12.2014 13:52
@Vauko:

www.rtvslo.si/crna-kronika/ce ste-ponoci-vzele-dve-zivljenj i /352962
nagubano čelo naj počiva v miru in sožalje svojcem............upam samo, da je imel ustrezna svetlobna telesa ter ni bil pod vplivom alkohola,ne pa kot nekateri, ki prav iščejo nesrečo, žal so tudi taki med naminagubano čelo

Koga imaš v mislih? Tistega, ki ga je ubil ali ubitega???!

Vauko 07.12.2014 14:15
@DaisyDejzi:
@Vauko:

www.rtvslo.si/crna-kronika/ce ste-ponoci-vzele-dve-zivljenj i /352962
nagubano čelo naj počiva v miru in sožalje svojcem............upam samo, da je imel ustrezna svetlobna telesa ter ni bil pod vplivom alkohola,ne pa kot nekateri, ki prav iščejo nesrečo, žal so tudi taki med naminagubano čelo

Koga imaš v mislih? Tistega, ki ga je ubil ali ubitega???!

mal logično razmišljaj

DaisyDejzi 07.12.2014 14:25
@Vauko:
@DaisyDejzi:
@Vauko:

www.rtvslo.si/crna-kronika/ce ste-ponoci-vzele-dve-zivljenj i /352962
nagubano čelo naj počiva v miru in sožalje svojcem............upam samo, da je imel ustrezna svetlobna telesa ter ni bil pod vplivom alkohola,ne pa kot nekateri, ki prav iščejo nesrečo, žal so tudi taki med naminagubano čelo

Koga imaš v mislih? Tistega, ki ga je ubil ali ubitega???!

mal logično razmišljaj

Tam kjer se je zgodil trk avtomobilista v kolesarja se brez problema lahko prehitevata dva avtobusa. Za zadeti kolesarja se moraš potruditi, ali biti v takšnem fizičnem stanju, da ga spregledaš.
Bo šlo? V glavo mislim! 

SODROVC 07.12.2014 20:16

Jaz bi povzel prometno zakonodajo po Švicarskih zakonih. V rimeru pretiravanja s hitrostjo ali alkoholom (v krvi), se lahko takoj zaseže vozilo. Kazni so odvisne od višine dohodka. Verjemte, tu se tudi najbolj drzni "evropski" vozniki ne upajo presegati omejitev. Pri prekoračitvi pa vedno odbijejo 5 km/h, tako, da je zelo fair vse skupaj. V Sloveniji pa "ocurijo" voznika, ki pelje ob omejitvi 50 km/h 2 km/h hitrje, torej 52 km/h. 
Ko pa se dogodijo hude nesreče, pa traja in traja, na koncu pa se krivec za tragedijo izmuzne kazni. Beda!

Nikita 08.12.2014 07:33
@SODROVC:

Jaz bi povzel prometno zakonodajo po Švicarskih zakonih. V rimeru pretiravanja s hitrostjo ali alkoholom (v krvi), se lahko takoj zaseže vozilo. Kazni so odvisne od višine dohodka. Verjemte, tu se tudi najbolj drzni "evropski" vozniki ne upajo presegati omejitev. Pri prekoračitvi pa vedno odbijejo 5 km/h, tako, da je zelo fair vse skupaj. V Sloveniji pa "ocurijo" voznika, ki pelje ob omejitvi 50 km/h 2 km/h hitrje, torej 52 km/h. 
Ko pa se dogodijo hude nesreče, pa traja in traja, na koncu pa se krivec za tragedijo izmuzne kazni. Beda!

Mi imamo kazni, katere navadno delujejo kar kontra oz. udarijo predvsem siromašnejši sloj, dočim ostali veselo kiksano naprej.

 

Več ai manj se strinjam z gornjim, le to o zasegu vozila bi izvzel. V primeru, da je v neki družini pijanec, imajo pa samo en avto... potem npr. tudi žena več ne more na delo, če je potrebna vožnja in še kaj. Enega pijančka je težko spraviti na prava pota... mogoče si potem kupi avto za 200 eur, kateri je na pol tehnično primeren in to spet kliče k nesreči.

 

Vsakega, katerega najdejo z solidno dozo alkohola v krvi takoj v zapor. Pa ne samo, da se strezni. Kazni take, da bodo vezane na plačo. Nekomu je 200 eur že bogastvo, dočim se marsikateri kar smeji takemu znesku.

 

Sicer pa... v tej državi praktično na nobenem področju ne vemo narediti reda, pa ga tudi v prometu ne bomo.

 

Sicer pa... se ve kaj o podrobnosti te zadnje nesreče. Mene ne zanima ime osebe, ne umrlega, ne povzročitelja, ampak vzrok. Je bila slaba vidljivost, prevelika hitrost...?

vladoV 08.12.2014 10:14
@SODROVC:

Jaz bi povzel prometno zakonodajo po Švicarskih zakonih. V rimeru pretiravanja s hitrostjo ali alkoholom (v krvi), se lahko takoj zaseže vozilo. Kazni so odvisne od višine dohodka. Verjemte, tu se tudi najbolj drzni "evropski" vozniki ne upajo presegati omejitev. Pri prekoračitvi pa vedno odbijejo 5 km/h, tako, da je zelo fair vse skupaj. V Sloveniji pa "ocurijo" voznika, ki pelje ob omejitvi 50 km/h 2 km/h hitrje, torej 52 km/h. 
Ko pa se dogodijo hude nesreče, pa traja in traja, na koncu pa se krivec za tragedijo izmuzne kazni. Beda!


Pri nas je tako ne splača se ukrasti šrauf, splača se ukrasti tovarno. Ne splača se prekoračiti hitrost za 2 km/h ali pa koga zgolj oplaziti, raje ga povozi do smrti. Zakolješ  mater greš za pet let  na dopust v psihiatrično ustanovo, prideš ven zakolješ še očeta greš za pet let ponovno na dopust v psihiatrično ustanovo. Potem pa vse podeduješ.Takle imamo. Očitno si drugega ne zaslužimo. Kako nam že pravi južna brača  Bečki hlapci . 

Janja 08.12.2014 10:16
@SODROVC:

Jaz bi povzel prometno zakonodajo po Švicarskih zakonih. V rimeru pretiravanja s hitrostjo ali alkoholom (v krvi), se lahko takoj zaseže vozilo. Kazni so odvisne od višine dohodka. Verjemte, tu se tudi najbolj drzni "evropski" vozniki ne upajo presegati omejitev. Pri prekoračitvi pa vedno odbijejo 5 km/h, tako, da je zelo fair vse skupaj. V Sloveniji pa "ocurijo" voznika, ki pelje ob omejitvi 50 km/h 2 km/h hitrje, torej 52 km/h. 
Ko pa se dogodijo hude nesreče, pa traja in traja, na koncu pa se krivec za tragedijo izmuzne kazni. Beda!

Mogoče za naše razmere spremenjeno: za primere ogrožanja ostalih (ponovitve, huda prekoračenja hitrosti, vožnja pod močno zmanjšano prištevnostjo)  je kazen višji od izračunov (vem, da je to težko oziroma nemogoče uveljaviti):
a) nominalna (izračunana na X % letne zajamčene ali povprečne plače)
b) y% letnega dohodka (x in y sta lahko enaka)
c) z% vrednosti vozila s katerim je storjeno dejanje (za vse reveže brez dohodka v znamkah) 

Kar se zasega tiče (ob ponovitvah)- ne le zaseg - mečkanje v prisotnosti voznika in lastnika - žal je nekaterim več do pleha, kot življenj.  

Nikita 08.12.2014 10:32

Jaz enostavno nisem za zaseg vozila. Nikjer ni sigurno, da je povzročitelj nesreče oz. pijan voznik tudi lastnik vozila? Kaj pa, če ti "mulc" ali kakšna "tinekura" odpelje lepo avto brez tvoje vednosti in potem naredi, kar naredi? Če si policaj po poklicu še razumem, da se službena pištola nekje skrije, zaklene, za ključ od avtomobila pa to verjetno pri večni ne velja, ane?

 

Ogromno takih nevzgojenih in "siromašnih" voznikov naredi, kar naredi v avtih, kateri so vredni morda 200 eur... toliko, da ravno grejo in imajo bremzo in za silo luči. Tule z zasegom država ne stori čisto nič, saj tak voznik hitro kupi za podoben denar drugi avto in posledično lahko že za tri dni spet naredi hud cestnoprometni prekršek.

 

Podobno, kot bi ti zarubili obleko, ker si v njej izvršil neki vlom!

Janja 08.12.2014 11:29

Odpelje brez vednosti - a ni to kraja?
Se pa strinjam, da bi zaseg/uničenje imelo smisel le, če bi pri nabavi/prepisu vozila bilo potrebno tudi veljavno vozniško dovoljenje. 

Nikita 08.12.2014 11:41
@janja:

Odpelje brez vednosti - a ni to kraja?
Se pa strinjam, da bi zaseg/uničenje imelo smisel le, če bi pri nabavi/prepisu vozila bilo potrebno tudi veljavno vozniško dovoljenje. 

Kaj malo ti pomaga, če ti otrok odpelje avto. Kraja ali neuboganje, nevzgojenost... avta pa po tvojem več ni? Lahko ga odpelje tudi z vednostjo kakšen nasilen mož, čeprav je npr. lastnik avta žena, katera pa si ne upa pisniti... Jaz sem zato, da se prekršitelji, še posebej pa povratniki, enostavno dajo v zapor.

LudViki 08.12.2014 11:43

In potem? Problem rešen?

Nikita 08.12.2014 11:51
@LudViki:

In potem? Problem rešen?

... veliko bolj, kakor da se prekršitelj spusti in čaka na sodno obravnavo. Razumeti moramo, da nekatere nič ne izuči, nekateri ničesar ne ubogajo, nekaterim se po domače povedano vse jebe po spisku. O takih jaz pišem, ne pa o nekom, kateri res napiha, pa ni vozil ne hitro, ne koga ogrožal, pa tudi povratnik ni. Zakaj bi takemu vzeli avto... kazen da, avta pa res ne!

LudViki 08.12.2014 12:05

Ne more biti v nedogled v zaporu. Poleg tega ne pozabi na to, da je odvzem svobode najhujša možna sankcija, ki se je ne izreka kar tako.

picek.petelin 08.12.2014 12:06

Vidi, vidi te poštenjakoviče. samo gruntajo, kako se bodo pijani vozili, mutili, če jih policaj dobi, da prehitro vozijo, goljufali in kradli.

Nikita 08.12.2014 12:25
@LudViki:

Ne more biti v nedogled v zaporu. Poleg tega ne pozabi na to, da je odvzem svobode najhujša možna sankcija, ki se je ne izreka kar tako.

... lahko je v nedogled v zaporu, če stalno ponavlja prekrške. Če stalno krade tudi ne sme biti zaprt? Pa tam nekaj ukrade... tule pa npr. nekoga do smrti ali invalidnosti povozi. Kaj je večji greh?

 

Kaj pa je hotelo napisati pišče, pa mi ni jasno?

LudViki 08.12.2014 12:42

Kaj bi ti izbral, če slučajno napihaš za volanom? Takoj v zapor ali odvzem avta?

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI