Življenjska doba MTB okvirja

Domov > Forum > Življenjska doba MTB okvirja

Življenjska doba MTB okvirja

SORTIRAJ PO:
Mile 21.12.2004 20:36
Rečeno mi je,da je življenjska doba okvirja 5 let.
Ne vem kolk je to res.Ma kdo kakšne tehnične argumente za teh 5 let ččč
Hudo se mi zdi da damo/date tolk velik denarja za bajk,potem pa nekdo reče 5 let !!
S kilometražo naj bi se bajki "zmehčal",ozioma naj bi se jim zmanjšal modul elastičnosti-kao.
Po drugi strani ne bi dali doživljenjsko garancijo na okvir,če je to res.
Moj prvi Cannondale je imel vsaj 5 let pred prodajo,vse OK.
Očetov KHS ma 10 let,vse OK,prevoženih pa že ogromno km.

Kakšne so kej (bile) vaše starosti okvirjev in da so OK !č
Zanima me za normalne kolesarje ne samomorilce DH-tem je 5 let preveč.
jeri 21.12.2004 20:57
ce se bos normalno vozu, pa kolesa ne bos prevec zlorblju (beri da ga bos uporablja za to kar je namenjen) te nima kaj skrbet, bo drzu tud velik vec. Sevede pa sem in tja tud kasn poci...:)
energy 21.12.2004 21:17
tud mal odvisno od materiala pa tvojih zahtev...
vsak aluminij se ti bo zmehcal prej ko slej... znatno se omehca ze po enem letu voznje... ampak za vecino to sploh ni obcutno oz. verjetno je a ker se okvir postopoma mehca ne obcutis razlike, ki pa je itak precej majhna... tko da ce nisi strog pri tem ne bos obcutil razlike in ce ti okvir ne bo pocil ti lahko drzi tud velik dlje, tko kot je ze jeri reku...
so pa nekateri, ki so bolj natancni in obcutijo to razliko v togosti aluminija in hocjo menjat okvir ze po 1 ali 2 letih... za nekatere je 2 leti ze skoraj nesprejemljivo... ne vem kolk res obcutijo razliko, mogoce je to samo v glavi, ker naj bi se aluminij omehcal in potem oni obcutijo razliko...
jaz osebno je ne obcutim, obcutim pa razliko ko grem s starega na nov okvir... ker je pac spet preskok na nov okvir... dejstvo pa je da se aluminij omehca, zgubi svojo prvotno trdnost, ampak zato se ni neuporaben... tko da pomojem tudi mal odvisna ta zivljenska doba od zahtev posameznika...
o dozivljenski garanciji: ce ti bo pocil je verjetnost da dobis novega... ce bos prisel, da je aluminij postal mehak po 3 letih ti ne bo noben dal novega kolesa... ceprav me zanima ce ti zamenjajo 10let star aluminijast okvir ki je pocil...
be-free 21.12.2004 21:53
Jaz mislim, da ti ga zamenjajo tud po 10 letih (kao doživljenske garancije), ker je nabavna cena alu okvirjev pomoje tako nizka, da se ne splača blamirat v tem pogledu. Na kakšne hudo drage materiale, pa itak ne dobiš doživljenske garancije al pa s kakšnim dodatkom, da garancija velja, če s kolesom ne dirkaš...
Uporabnik ne obstaja. 22.12.2004 04:57
se nekaj o dozivljenski garanciji. Ob nakupu cannondale kolesa mi je majster v trgovini reku, da velja dozivljenska garancija ob predlozitvi racuna na prvega lastnika. Se pravi ce kupis cannondale rabljenega se ti garancija ne prizna vec.
energy 22.12.2004 08:39
ja se ti prizna ce najdes prvega lastnika...
jaz vem ce enemu prodam kolo, pa me poklice da me rabi za uveljavljat garancijo mu naredim uslugo... tudi meni so jo ze ostali...
seveda bi pa prej pogledu kolo, da ni cist zmahan in bi pol mene postran gledal v firmi :) ce je pa res poskodba zarad napake v materialu pa ne vidim razloga da ne bi sel pomagat revezu...
jeti 22.12.2004 10:45
Predvidevam da če ti proizvajalec omogoča doživljensko garancijo, potem tudi mora bit za tem kakšna kvaliteta! Sam imam Trek-a, nč posebnega, a se dober čuje da je doživljenska na okvir.
Uporabnik ne obstaja. 23.12.2004 02:34
ja energy! Saj za naredit uslugo kar se mene tice tudi ne bi bilo nobenega problema. Problem je ce kupis bicikel druge roke, ki je ze ene štirikrat menjal lastnika. Prodajalec ti lepo razloži o garanciji. Potem počiš okvir in ugotoviš, da noben ne ve kdo je prvi lastnik. Od oglasa do oglasa se zgubi sled za prvim lastnikom in racunom, ki je pri uveljavljanju garancije potreben.
kavlj 23.12.2004 07:52
jest sem mel gt-ja s 5 let garancije in mi je poču na zvaru, ravno po
5 letih. res pa je da sem ga prvi dve leti kar matral,tko da revež mogu izdahnt. :roll:
Mile 23.12.2004 15:34
Kavlj,govoriš kot da si hokej palco zlomu.
A ni bajk mal predrag da bi šlo po petih letih v koš.
Zo kolesarjev tošel ni glih spodbudno lomljenje par sto jurjev vrednega bajka.
Kolesarstvo je kar drag šport-amapk carski !!!
energy 23.12.2004 15:46
pa se vseen najboljsi sport, ampak ne najdrazji tko da smo se zmer na boljsem od ostalih :D :wink:
kavlj 23.12.2004 17:55
Mile je napisal:
Kavlj,govoriš kot da si hokej palco zlomu.
A ni bajk mal predrag da bi šlo po petih letih v koš.
Zo kolesarjev tošel ni glih spodbudno lomljenje par sto jurjev vrednega bajka.
Kolesarstvo je kar drag šport-amapk carski !!!


Ma sej sem ga dal zašvasat in se spet vozm,ampak nč več po brezpotjih.sam še asfalt.se pa strinjam da je kr drag špas bicikl.sam da uživaš morš pa tud mal reskirat keša.je tako :č:
Mile 23.12.2004 19:39
Itak,en pošten denar moraš dat.Sam potem si pa car.
Ni ga čez vzpon na hrib pa pogled na ljubljansko kotlino vso v megli gor pa svež zrak pa sonce."Zdravo z naravo"
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI