GPS Garmin č

Domov > Forum > GPS Garmin č

GPS Garmin č

SORTIRAJ PO:
Surfcikel 19.01.2005 23:07
a kdo to uporabla pa zakaj č
Mile 19.01.2005 23:22
Jaz sem bil tik pred tem da ga kupim.Pa nisem !
Namreč najprej sem študiral med Garminom pa Magelanom.
Magelan je dosti cenej in boljši-po mojem okusu.
Je pa nekaj...Amazon ga ne pošilja v EU.Je pa preko Atlantika pol cenejše vse skupaj.Res da moraš potem še naložiti karto Evrope,ker je na ameriškem trgu built-in USA map.Se pravi dodatni CD moraš kupiti.

Kar me je na koncu odvrnil je...baterije boš menjal vsak drugi dan.Za bajkarja je tisto s koordinatami zamudno.Če padeš s kolesom zna it vsaj 80 jurjev v koš.

Cene so v SLO astronomske glede amerike.Vzrok je v tem da je tale GPS v monopolu USA,vsi sateliti so ameriški.Evropa trenutno razvija tak sistem-Galileo.In amerikane so se zelo zbunile zaradi tega.Denar pač.
Samo bo Galileo šele okoli leta 2008 operativen.

Meni se veliko bolje obnesejo karte specialke 1:50000.Tam je,kar na GPSu ne bo-vsaka vaška pot,makadam,stezica...
CHEF860 22.01.2005 22:05
Moj fotr je meu najprej enga kar tako, zdej si je kupu tazga za v avto.

Stvar deluje v avtu perfektno, a le, če nisi v Sloveniji!

Z glasom in puščicami te odlično usmerja! Je pa bil salamensko drag, ja.

Sem pa mnenja, da je zadeva (razen za v avto, ko moraš najt firmo in hotel sredi Gradca), popolnoma neuporabna!
Legija 29.04.2005 13:41
Sam uporabljam GARMIN-ov GPSmap 60CS in trdim, da je zelo uporabna zadeva če se preganjaš po neznanih kolovozih in poteh, kot tudi za priprave tras za treninge (profil terena, časi, razdalje, opozorila, ...)
[/img]
jeti 29.04.2005 13:52
Kaj pa cenač
Legija 29.04.2005 14:24
Cena je seveda primerna - 150.000 SIT. Glede na to da ga uporabljam tako na MTB, kot v planinah po brezpotjih in v naravi, v avtomobilu, na morju (upam, da ga bom) se mi zdi cena "primerna". Sem se kar dolgo odločal za nakup in pridno "šparal".
presna 27.10.2006 11:42
Danes sem si kupil garmin edge 305 , upam da bo vredi.Če že nisem dober kolesar , naj bo vsaj oprema vredi. Trajal bo ,da ga naštudiram. :D Ne bo me več jezilo, ker ne vem koliko imam višincev. :D He he imam kar pravi podpis. :D
Skalaš 27.10.2006 20:52
Legija je napisal:
Sam uporabljam GARMIN-ov GPSmap 60CS in trdim, da je zelo uporabna zadeva če se preganjaš po neznanih kolovozih in poteh, kot tudi za priprave tras za treninge (profil terena, časi, razdalje, opozorila, ...)
[/img]

Nekaj sem že gledal o tem modelu, pa me zanima, ali je možno nanj naložiti tako topografsko karto Slovenije, kot tisto s cestno kartografijo (Adria Route)?
Ali ti dobro služi, ima kakšno pomanjkljivost mogoče? Sicer pa mislim, da zasenči vse ostale modele :P
Lp
vin 27.10.2006 20:57
tudi jaz vedno bolj razmisljam o nakupu garmina,samo se nevem katerega bi vzel za kolo.

ali je tudi mednarodna garancija,kot npr. pri polarju?
DusanK 27.10.2006 22:38
presna je napisal:
Danes sem si kupil garmin edge 305 , upam da bo vredi.Če že nisem dober kolesar , naj bo vsaj oprema vredi. Trajal bo ,da ga naštudiram. :D Ne bo me več jezilo, ker ne vem koliko imam višincev. :D He he imam kar pravi podpis. :D

E, čestitam ! Si si le uresničil željo. Zdaj boš podvojil km. :D
Tudi sam sem v začetku leta vrgel uč na ta model, ki je ravno prihajal na trg vendar sem se vseeno takrat odločil za Polarja 720i. Odločilna zadeva je bila avtonomija baterije.
Zdaj pa pričakuj kontra udarec s strani tvoje najdražje v 'najdražjem' pomenu besede. :twisted:
presna 27.10.2006 23:42
dusank je napisal:
presna je napisal:
Danes sem si kupil garmin edge 305 , upam da bo vredi.Če že nisem dober kolesar , naj bo vsaj oprema vredi. Trajal bo ,da ga naštudiram. :D Ne bo me več jezilo, ker ne vem koliko imam višincev. :D He he imam kar pravi podpis. :D

E, čestitam ! Si si le uresničil željo. Zdaj boš podvojil km. :D
Tudi sam sem v začetku leta vrgel uč na ta model, ki je ravno prihajal na trg vendar sem se vseeno takrat odločil za Polarja 720i. Odločilna zadeva je bila avtonomija baterije.
Zdaj pa pričakuj kontra udarec s strani tvoje najdražje v 'najdražjem' pomenu besede. :twisted:


Naj gre vse v tri krasne. Sem ga dal polnit in odšel od doma , ves neučakan se vrnem in ga hočem prižgat in nič TEMA. Zdaj pa ne vem kaj za en hudič je. Jaz imam vedno smolo pa naj košta kolikor če. Jutri ga vozim nazaj . :?
DusanK 28.10.2006 00:36
Prav velik skor ne more bit narobe. Mislim, da moraš nekaj časa držat gumb za vklop, da vklopi in ne samo zgolj pritisk na power knof.
Lahko, da se je zaklenil pri postopku polnjenja. Se baje zgodi.
Priklopi ga spet na polnilec in istočasno pritisni na MODE in POWER tipko. Skor se mora zbudit. No, če se bo zbudila tvoja draga se bo zarad tvojega krika od veselja. Upam.
V TEH NAVODILIH pa piše, da moraš stisnit MODE in RESET/LAP tipko. :?
Pa preveri na netu, če obstaja kakšna sw nadgradnja za ta model.
presna 28.10.2006 17:57
dusank je napisal:
Prav velik skor ne more bit narobe. Mislim, da moraš nekaj časa držat gumb za vklop, da vklopi in ne samo zgolj pritisk na power knof.
Lahko, da se je zaklenil pri postopku polnjenja. Se baje zgodi.
Priklopi ga spet na polnilec in istočasno pritisni na MODE in POWER tipko. Skor se mora zbudit. No, če se bo zbudila tvoja draga se bo zarad tvojega krika od veselja. Upam.
V TEH NAVODILIH pa piše, da moraš stisnit MODE in RESET/LAP tipko. :?
Pa preveri na netu, če obstaja kakšna sw nadgradnja za ta model.


Hvala za pomoč , sam sem ga zjutraj nazaj peljal in zdaj bom čakal cel teden , ker so prazniki. Vse to sem sprobal sam ni šlo. Je bilo sumljivo, ker ni bilo napisano da je napoljen , je bil samo siv ekran in nič se ni dalo naredit . V trgovini so se opravičevali in rekli da ga pošljejo na servis , kjer ga kar dolgo testirajo in da bom najverjetneje dobil kar novega. Saj ni tak problem , če sem bil do zdaj brez bo še pa par dni moralo iti , sam veselil sem se za danes ,ker sva s kolegom šla na fajn turo , da bi videla koliko je višincev. Al je debelo pogledal, ko sem imel stari števc brez vsega . :D
jasinkozl 06.06.2007 13:09
Po dobrem letu uporabniki Edga povejte, kako ste zadovoljni. Sam ga imam od avgusta 2006 brez težav in sem v glavnem zelo zadovoljen.
presna 06.06.2007 13:43
Jaz sem zelo zadovoljen . Res pa je da nisem prezahteven uporabnik. Moti me edino , ko merim in se ustavim ,trenutno zaustavim garmina , ko pa spet štartam ga pozabim prižgat. Se mi tudi dogaja , da ga pozabim pri postanku ugasnit , ko štartam ga pa kao prižgem v resnici ga pa ugasnem.V glavnem jezi me da moram sploh misliti nato. Pri vseh sigminih števcih je bilo najboljše ravno to , ko sem v gibanju meri , ko stojim pa ne. :D Pa včasih se mi zaklene pri polnjenju.
Pa kar se višinskih metrov tiče , mi pri nalaganju na računalnik pokaže več m ,kot pa prej na garminu. Drugače je pa zelo precizen , ko primerjam višino po kočah, par metrov gor dol.
mstein 06.06.2007 13:46
presna je napisal:
Jaz sem zelo zadovoljen . Res pa je da nisem prezahteven uporabnik. Moti me edino , ko merim in se ustavim ,trenutno zaustavim garmina , ko pa spet štartam ga pozabim prižgat. Se mi tudi dogaja , da ga pozabim pri postanku ugasnit , ko štartam ga pa kao prižgem v resnici ga pa ugasnem.V glavnem jezi me da moram sploh misliti nato. Pri vseh sigminih števcih je bilo najboljše ravno to , ko sem v gibanju meri , ko stojim pa ne. :D Pa včasih se mi zaklene pri polnjenju.
Pa kar se višinskih metrov tiče , mi pri nalaganju na računalnik pokaže več m ,kot pa prej na garminu. Drugače je pa zelo precizen , ko primerjam višino po kočah, par metrov gor dol.


nastavitve, pa se ti bo sam zaustavil, ko nehaš vozit in sam štartal, ko ponovno spelješ
jasinkozl 06.06.2007 13:53
Ja kot pravi mstein, si lahko autostop nastaviš, samo ne premale hitrosti, ker pol se samo vklaplja in izklaplja.
tam na ene 2,5-3 km/h bo ok za bicikel.
TG 06.06.2007 13:54
presna je napisal:

Pa kar se višinskih metrov tiče , mi pri nalaganju na računalnik pokaže več m ,kot pa prej na garminu. Drugače je pa zelo precizen , ko primerjam višino po kočah, par metrov gor dol.


Edge več kot garmin al kaj ? Večina programčkov za analizo posnetega tracka ima opcijo "smooth" - nastaviš kako visoke hupserje naj ignorira. Tudi kolesarski števci znajo precej odstopat.
Uporabi kakšen programček npr. Trackan ali trackprophiler in nastavi (vertical) treshold na 10 m.
jasinkozl 06.06.2007 14:15
verjetno je mišljeno, da Training Center (priložen program) pokaže npr 800m totalnega vzpona, na sami Edge napravi pa je prikazovalo npr 750 m.
Mislim, da ima TC nek svoj način glajenja teh odstopanj. Mislim, da deluje kar točno, moral bi enkrat izmeriti samo en vzpon in malo preračunati, potem bi lahko trdil, kaj je bolj resnična informacija.
Drugi pretvorniki prikažejo spet druge številke za vzpon skupaj (ali spust skupaj).
Mene edino moti, da ni neke opcije 'Lock buttons' , ker si včasih po pomoti izklopim zgornji start/stop in potem mi ne snema tracka.
presna 06.06.2007 16:07
jasinkozl je napisal:
Ja kot pravi mstein, si lahko autostop nastaviš, samo ne premale hitrosti, ker pol se samo vklaplja in izklaplja.
tam na ene 2,5-3 km/h bo ok za bicikel.


Sem nastavil na 3km/h in sem sprobal okoli hiše, pa prevečkrat izklopi in vklopi . Bom probal dati na več.
kavcuk 11.06.2007 12:29
Na hitr osem pregledal tele poste od Garmin Edge-a 305, vendar nisem zasledil podobnega problema.
Kolega ima omenjeni model, pojavlja pa se mu naslednja težava :
- v primeru da enota izgubi signal (tunel, grape...), enota izračuna neverjetno max hitrost (tudi do 2000 km/h ????).
Problem je še večji, ker je zaradi tega na grafu (ko podatke prenese na računalnik) krivulja hitrosti kot ravna črta (posledica prevelike skala med min in max. hitrostjo).
Pisala sva že na Garmin, vendar so dejali, da bodo poskušali odpraviti zadevo v novejših verzijah SW.... (me pa čudi, ker je zadeva numerično enostavno rešljiva, da to že ni zdavnaj sprogramirano...)
:evil:

Ima kdo podobne težave in kako to rešujete ?
jajo 11.06.2007 12:50
Eno vprašanje uporabnikom:

Kako dobro lovi GPS signal?
Moj prastari GPS se izgubi že v malo gostejšem drevoredu.

Torej; ali zadeva dela v gozdu?
jasinkozl 11.06.2007 13:36
jajo: lovi kar dobro, jaz ne opazim nobenih izgub signala v gozdu - prednost SIRF III tehnologije.

kavcuk:

ali ima vse na zadnjo verzijo?
http://www8.garmin.com/support/

naj izbriše vse iz enote (HARD RESET) ponastavi profil

zmeraj je treba z LAP/RESET gumbom resetirati enoto pred začetkom nove fure
kavcuk 11.06.2007 15:17
za Jasinkozel : ja - nadgradila sva ves SW; tako na računalniku kot tudi firmware na enoti. Pa ni nič pomagalo. tudi vse variante Reset-a so bile narejene.
Nato smo ga poslali celo na servis(Tehnična podpora: podpora@geoset.si (041/716-015)). in so rekli, da ni kaj narediti - lahko samo počakaš na novo verzijo SW, ki bo takšne podatke znala eliminirati..... :((

A tebi vedno dela bp ?
ibrahim 11.06.2007 23:15
eno vprašanje
imam namen kupit garmina Edge 305 HR, pa me zanima kuk ta stvar dela na balkanu, namreč letos grem čez hrvaško, bosno, srbijo... vglavnem čez balkan :)
zanima me kak je z signalom?? če bo vse delalo normalno
pa če bo mogu kupit kak software za balkan 8)
andro1 11.06.2007 23:24
ibrahim je napisal:
eno vprašanje
imam namen kupit garmina Edge 305 HR, pa me zanima kuk ta stvar dela na balkanu, namreč letos grem čez hrvaško, bosno, srbijo... vglavnem čez balkan :)
zanima me kak je z signalom?? če bo vse delalo normalno
pa če bo mogu kupit kak software za balkan 8)
GPS kokr jst vem global position system.ne vem zakaj ne bi deloval na balkanu.sej ma verjetno vnesen zemljevid za cel svet.vsaj jst menim tko
jajo 11.06.2007 23:43
andro1 je napisal:
ibrahim je napisal:
eno vprašanje
imam namen kupit garmina Edge 305 HR, pa me zanima kuk ta stvar dela na balkanu, namreč letos grem čez hrvaško, bosno, srbijo... vglavnem čez balkan :)
zanima me kak je z signalom?? če bo vse delalo normalno
pa če bo mogu kupit kak software za balkan 8)
GPS kokr jst vem global position system.ne vem zakaj ne bi deloval na balkanu.sej ma verjetno vnesen zemljevid za cel svet.vsaj jst menim tko


GPS signal imaš povsod (razen če se striček sam odloči in ga izklopi). Zemljevidov pa Edge nima sploh.
ibrahim 12.06.2007 18:05
aha kul..... hvala lepa 8)
jasinkozl 12.06.2007 20:25
kavcuk je napisal:
za Jasinkozel : ja - nadgradila sva ves SW; tako na računalniku kot tudi firmware na enoti. Pa ni nič pomagalo. tudi vse variante Reset-a so bile narejene.
Nato smo ga poslali celo na servis(Tehnična podpora: podpora@geoset.si (041/716-015)). in so rekli, da ni kaj narediti - lahko samo počakaš na novo verzijo SW, ki bo takšne podatke znala eliminirati..... :((

A tebi vedno dela bp ?


Meni dela BP. V začetku z enim prvih SW se mu je malo mešalo, ko je izgubil signal, po enem izmed upgradeov sem opazil ,da mu sistemska ura dela narobe. Popravil sem jo z temeljitim resetom (izbrisom vseh podatkov) in sedaj špila res v redu. Pošlji mi PM , ti pošljem email, pa mi lahko en taki hecni file z motnjami pošlješ, da nekaj pogledam.
presna 17.07.2007 14:25
Meni še to ni nikoli naredil, razen enkrat srce 220, kar sigurno ni bilo res.
Sem pa pred dvema dnevoma zlomil vzvod za sprostitev elementa . Klical sem v maxi rossi al kaj je. Sem naročil in ta konec plastike baje stane 12.5 €. Meni se zdi drago sploh zdaj ko sem 3 naročil.
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI