Film, tema: Srce v breznu

Domov > Forum > Film, tema: Srce v breznu

Film, tema: Srce v breznu

SORTIRAJ PO:
Truplo 09.02.2005 19:22
Ne vem, kako boste reagirali, ampak, približuje se dokaj vroč drugi teden zaradi omenjenega filma. Tema je res politična, vendar sedaj ni toliko zanimivega v kolesarstvu.

Jaz gledam na to takole: Slovenci si v novejši zgodovini (v komunizmu to tako ali tako ni bilo mogoče) nikakor nismo uspeli, se ohrabriti, da bi si pogledali obraz v ogledalu. Mene so učili samo o pravičnikih partizanih in "zvereh" domobrancih, pa Nemcih, Italijanih,...

Saj ne negiram, da je bila osvobodilna vojna pravična, da so bili partizani na pravi strani, pa ne samo po svoji zaslugi, ampak tudi po zaslugi Sovjetske zveze in tam izšolanih kadrov, ki so izkoristili pravi čas za boj za oblast.

Mene zelo moti, da tudi po osamosvojitvi Slovenije in padcu komunizma zamolčimo večino tistega, kar za prejšnjo in maloprej prejšnjo oblast ni bilo v čast. Da nismo našli toliko moči in hrabrosti, da se javno pove, kje je partizanska oblast delala napake in da se opravičuje vsem žrtvam, katere so pobili bodisi popolnoma brez potrebe, bodisi tudi brez sojenja... Sedaj bi lahko Italijamo lepo v obraz povedali: Mi smo svoje račune izstavili in jih tudi plačali, vi pa si pometite pred svojim pragom, pred katerem si niso nikoli kaj prida, čeprav so tudi nekaj, kakor tudi Avstrijci, ki so v tem morda še hujši.

In sedaj gledamo, kako ta senilni Stanovnik jamra, govori o nekem popačenju resnice in mešanju otrok. Pa, tovariš Stanovnik, po vsem sodeč so/ste v fojbe metali tudi otroke. Mene bi bilo sram, da bi sploh javno nastopal. Namesto, da ta baraba, ki nas je toliko let zavajala (Kučan, ki ni nič boljši, mu je dal celo odlikovanje in imenovali so ga celo oče naroda, če se dobro spomnim) šetka po nekem parku in vodi na vrnici psa ter pazi na vnučke, pravnučke, se izpostavlja in nas še dodatno poneumlja. Mene sicer ne, kajti mene film osebno ne moti. Jaz namreč nisem bil zraven! Moti me sicer to, da baje film ni kakovosten in je namenjen predvsem temu, da obudi spet sovražne strasti med narodoma.

Če pa se Italijani zabavajo s tem, da nas opozarjajo na nekaj, kar je sicer res, bi jih tudi mi morali lepo opozoriti, kaj vse so oni počeli. Od rimskega imperija naprej so napadali druge narode in jih ropali, da nikoli niso imeli kaj prida vojsko, da so Abesince, ki so imeli več ali manj samo loke in puščice premagali komaj po šestih mesecih in da so jim morali sicer po pametnem, vendar strahopetnem porazu v II. svetovni vojni stopiti na pomoč Nemci. Pa tudi v I. svetovni vojni ni bilo dosti drugače.

Po mojem se je najbolj pametno in ostro odzval Pahor, ki je nekako povedal, da si bomo morali Slovenci res naliti čistega vina, da pa Italijani še bolj.

Upam, da spet nisem razbesnil preveč vročekrvne kolesarje in kolesarke, ki mislijo, da je to samo kolesarski forum. Res me zanima, kaj menite tudi drugi!
laufar 09.02.2005 19:27
Truplo, je..la te tvoja politika spet pa še zmerej! :roll:
jo-jo 09.02.2005 19:27
Mater, Truplo , si se pa razpisal !
Moram pogledat ta film.
Sicer pa - vsi so bili kosmati !
Še dobro da nas ni bilo zraven. Meni se zdi brez veze vedno ta staro pogrevat .Gonimo naprej !
jo-jo 09.02.2005 19:29
Kako je fajn, da ga imamo zraven .
Fino se mi zdi to , kadar mu napišemo : Truplo !
Truplo 09.02.2005 19:31
jo-jo je napisal:
Mater, Truplo , si se pa razpisal !
Moram pogledat ta film.
Sicer pa - vsi so bili kosmati !
Še dobro da nas ni bilo zraven. Meni se zdi brez veze vedno ta staro pogrevat .Gonimo naprej !


Saj da, ampak vseeno želiš videti film, ač Tudi trditev, da je brez veze staro pogrevati bo držala, ampak, tega nisem pogrel jaz, ampak sedaj že kipi in nisem jaz kriv zato. Ač
fredi 09.02.2005 19:32
Res si se razpisal. Kot da imaš referat. Jaz ne vem zakaj zdaj rovamo po zgodovini in odkopavamo"trupla". Kaj je blo je blo!
jeti 09.02.2005 19:32
Vedno ko je vojna, v tem primeru tudi povojni časi, je na obeh straneh dosti stvari na katere ni nihče ponosen. Kaj vse bi morali Italijani priznati raje sploh ne bomo diskutirali :lol: . Naj samo omenim taborišče na Rabu ki sem si ga tudi sam pogledal, seveda zaradi dedija ki je preživel nekaj vojnega časa tam, grozovito vam rečem, kaj vse sem videl in slišal. Samo da ne bomo spet Slovenci tisti k bomo vse požrli.
Za moj okus se preveč govori o domobrancih in njimi podobnih, ni mi všeč kako se je to razvijalo v Hrvaški in Srbiji. Vem da se kaj podobnega tu ne mora ponoviti, a tudi sam sem iz družine, kjer smo častili partizane :wink: .
Truplo 09.02.2005 19:33
laufar je napisal:
Truplo, je..la te tvoja politika spet pa še zmerej! :roll:


Kaj morem, če je vse politika: davčna POLITIKA, pa zunanja POLITIKA, pa plačna POLITIKA, pa kulturna POLITIKA, pa brezvezna POLITIKA, he, he........
Truplo 09.02.2005 19:35
fredi je napisal:
Res si se razpisal. Kot da imaš referat. Jaz ne vem zakaj zdaj rovamo po zgodovini in odkopavamo"trupla". Kaj je blo je blo!


:lol: Nekaj moram pisati. Če že nimam največ postov, pa imam verjetno najdaljše, he, he!

ČIF, NE KOMENTIRAJ PROSIM!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jeti 09.02.2005 19:37
Čif je nekam zginu, pa ne da ima priprave :č:
areh 09.02.2005 19:38
Truplo, svaka čast ti pa tvoja politika.
lpA
laufar 09.02.2005 19:42
Da bi saj kej od Aurelia napisal................. :wink:
fredi 09.02.2005 19:43
Je pa odprl temo, na katero bo se vsak oglasil!
Truplo 09.02.2005 19:45
laufar je napisal:
Da bi saj kej od Aurelia napisal................. :wink:


Ou, na to pa se nisem spomnil. Sicer pa me ne briga, koga Juri poriva, kako in kako si zadevo zrikta, he, he
Truplo 09.02.2005 19:46
fredi je napisal:
Je pa odprl temo, na katero bo se vsak oglasil!


V nekaj minutah je odziv soliden, ač Zdaj so potrebni samo še bolj pametni komentarji.......
jo-jo 09.02.2005 19:46
Film si bom definitivno ogledal .
Aurelio je CAR !
jeti 09.02.2005 20:14
Aurelio je bedak, sjebal si je kariero in življenje!
rekrut 09.02.2005 21:53
Truplo, se podpišem pod tvoj post.
Povedal si tisto, kar bi moralo biti.
Pa ni.
In po mojem še dolgo ne bo. Ravno zaradi takšnih, ki so pri zadevah sodelovali- zdaj se pa ničesar ne spomnijo (Ribičič in podobni). Lahko se zgodovino interpretira po svoje- tako kot se jo je doslej- a zgodovina prej ali slej pokaže tudi drugo plat medalje. In s to platjo se bomo morali Slovenci soočiti pa če nam je prav ali ne. Ker vsaka stran nosi svoj del krivde.
Zanimivo je, kako so se Nemci soočili s svojo krivdo. Tako bi se morali tudi Italijani. In tako bi se morali soočiti tudi Slovenci. Čas čitank, ki so slikale črno belo zgodovino je že davno minil. In zakaj se je potrebno s tem soočitič
Po mojem zato, da se enkrat za vselej reče bobu bob in se to nesrečno poglavje zapre. Da se zadeva razišče do zadnjega patrona in se stvari obelodanijo čim bolj objektivno. Ker sicer- se bo stvar vlekla še nadaljnih sto let. In tega me je strah... Da se bojo naši otroci še zmerej otepali s temi zadevami in se bo še po tolikih letih premlevalo vse kaj je bilo in kdo je bil dober, kdo ne... Bojim se le da je možnost uspeha v tem projektu - zaradi vpliva ljudi iz bivšega režima- kaj majhna.
Toda upanje ostaja.
Nsimo 09.02.2005 21:57
Kul tema, truplo. Js si drgač filma še nism pogledu kr ne razumem italijanščine (vseen pa sm slišu neki o vsebini, tko da lahk sploh govorim o tem).

Mislm, da ni nč narobe če se s filmom prikaže krivice ki so se zgodile italijanom... dokler je vse narejeno umetniško in ne obuja sovražnih čustev med narodoma. Žal še ne vem v kakšnem smislu je bil posnet ta film. Vsakršna nacionalistična čustva na podlagi interpretacije zgodovine pa se mi zdi škodljiva, ker neumnosti, ki so jih počeli naši predniki ne smejo okuževati današnjih rodov. Italijani tako ne smejo posploševati in vzeti današnje slovence kot krvoločne komuniste- in Slovenci ne smemo jemati Italijane kot imperialistične pohlepneže. Nihče ne more zanikati fojb in ostalih zlonamernih dejanj partizanov- prav tako kot nihče ne more zanikati kraje slovenskega ozemlja, poitaljevanja Slovencev,...

Taki filmi so ubistvu lahko zlo koristni kr ljudi ozavešča o grozodejstvih prednikov in nas hkrati opominja na to, da se zadeve ne ponovijo. Zlo rt bi pa vidu, da kdo posname zakaj in kako smo Slovenci pod komunisti zgubili skoraj polovico slovenske zemlje, kam so šle cele generacije ljudi, ki niso podpirali revolucije, zakaj so ljudjem in cerkvi vzeli posestva in tako dalje. Mislm da bi te teme lahko ponovno prikazale polpreteklo zgodovino in povedale še drugo plat zgodbe, ki so jo dosedanji oblastniki spretno prikrivali. Seveda pa bi morali biti takšni dokumentarci narejeni z občutkom pravičnosti in doslednosti in bi se morali skušati izogibati ponovnemu razkolu naroda. Vprašanje pa je, če smo za kaj takega zreli.
jeti 09.02.2005 22:01
Dost je bilo pogrevanja, samo ne vem če se bo kdo izučil kaj iz tegač Še vedno se bodo dogajale neumnosti ki z zdravim razumom nimajo nič skupnega.
Nsimo 09.02.2005 22:15
jeti, nimaš prou. Pogrevanja je sicr blo kr velik, sam je bla rdeča stran zmeri dozdej preglasna, da bi se slišal glas pravičnika. Ko se enkrat zadeve povejo brez olepševanja se za vedno ve kaj je prou in kaj narobe. Lep primer tega je Nemčija in kako so opravili z nacizmom. Neonacisti tam sicer še obstajajo a hkrati jih vsi obtožujejo in vedo, da je njihova ideologija norost. Pri nas pa tisti, ki se postavlja na stran partizanov ni še nikoli naletel na kritike javnosti... pa čeprav vsi vemo da so bili vojska komunistov in za komunizem vsi vemo, da je biu še dosti slabši od nacizma in fašizma skupaj. Je pa problematično vrednostit našo zgodovino ker je v bistvu šlo za državljansko vojno- in te so zmeraj skregane z razumom saj gre za prelivanje krvi sonarodnjakov. Pa ne me narobe razumet- jst ne vidm ljudi, ki so se borili za partizane kot bad guye- jst jih vidm kot uboge zmedence, ki jih je komunistična ideologija zavedla v norost. S tem ko obtožujem partizane obtožujem komunizem in ne naših ljudi (razn seveda par norih slovenskih protagonistov te nore ideologije).
jeti 09.02.2005 22:19
Mi smo preživeli neko posebno vrsto komunizma, ne tko kt države vzhodnega bloka in Koreja ali Kitajska, čiste oblike tko ni mogoče izvesti, kje si pa še videl da bi vsi delal za vse in si delil kolač.
Nsimo 09.02.2005 22:33
Spet se ne bom mogu popounoma strinjat s tabo. Naši komunisti so bli kr precej "dobri" v svojih dejanjih. Stalin jih je pobil milijone... naši rdečkarji pa desettisoče v povojnih pobojih. Sicr nimam točnih številk pr roki, sam najbrž so bli naši proporcionalno gledano vsaj tok uspešni kt striček Stalin. Temu je sledilo še obdobje kšnih 10 let trdega komunizma primerljivega z vsako ponosno komunistično državo. No pol pa smo seveda kao šli iz komunističnega bloka med neopredeljene (seveda so vsi komunistični aparati represije ostali). In tako je bilo celih 35 let. No, strinju pa se bom s tabo, da nam je blo v tem obdobju lažje kot drugim hardcore komunističnim državam. Ne smemo pa pozabt dejstva, da je mogoče naš na pogled lažji komunizem lahko celo bl škodovou narodu. Če pogledaš druge marksistične države so vsi bolš poskrbel za nacionalni interes (tuki mislm še posebi teritorialno). Mislm, da nobena druga država ni zgubila tolk k Slovenija (skoraj polovico!). In zato smo dans majhni in se še celo Hrvati lahko izživljajo nad nami.
ODPISANI 09.02.2005 22:47
Truplo na kratko:

- italijanski fašisti, nemški fašisti, domobranci, belogardisti...so bili barabe, da jim ni para na tem svetu...btw, tudi oni so pobijali otroke in jih za razliko od komunistov metali v krematorije!

- partizanski (jugoslovanski) komunisti, ruski komunisti, raznorazni kvazirevolucionarji (tu so izvzeti vsi, ki so se res borili za svobodo in proti okupatorju - ja truplo tudi taki so bili)... so bili glih take barabe kot oni prej...pobijali so vse povprek kdor se ni strinjal z njimi, tudi otroke!

Oboji so bili isti, borili so se za iste cilje, delali iste pizdarije...vendar vsak za cilj, ki je (bi) bil na koncu isti, edino drugače bi se imenoval!

Zato Dušan, brezveze je pogrevat te stvari...zgodovina je že in še bo povedala svoje! Mi tu itak vemo resnico o obeh straneh zato ni potrebno delati take scene iz zadeve, ki jo pogrevajo italijanski fašisti (na žalost so spet na pohodu in ne samo v italiji, že spet tudi v nemčiji), ki so tako neumni, da se ne morejo spomniti nič novega zato gradijo na starem!

Zato Dušan še enkrat...nehajmo s takimi neumnostmi...dajmo se raje pogovarjat o nagih babah! :wink:
Nsimo 09.02.2005 23:03
ne tko hitr, odpisani. Ne dajat domobrance v isti koš s fašisti in nacisti. To te je najbrž naučila tovarišica ko si biu še mlad. Res je, domobranci so se sicr boril z orožjem, ki so jim ga dali nacisti in fašisti (ker ga drugače sploh ne bi imeli in tako bi partizani mirno vkorakali v vasi, pobili, posilili in pokradli vse živo in mrtvo). Sam v svoji ideologiji niti prbližn niso bli podobni nacistom (njihova ideologija je skrita v njihovem imenu... domo-branci). Oni niso meli krematorijev in niso imeli niti prložnosti pobijat otroke. Razvili so se iz vaških straž in so povečini branili svoje vasi.

aja, pa krematorij sploh ni višek nemoralnosti. Krematorij je veliko bolj human (če se temu lahko tko reče) način kot odvažanje ljudi v Sibirijo, kjer so ob pretežkem delu in brez hrane shirali ali zmrznli do smrti. Pa drgač je komunizem že lastnemu ljudstvu prinesu dost več trpljenja kot kerakoli druga ideologija.

Vidš, treba je pogrevat te stvari ker so še zmeri ljudje dezinformirani.
jeti 09.02.2005 23:12
NE MI GOVORIT DA JE KREMATORIJ HUMAN, PA DA SI DOMOBRANCI ZASLUŽIJO NOBELOVO NAGRADO K BOM EJTWEŠNIW4BZEI0TIOTZARWE6Z3Q08OTZRTŠ
POŠIZU :evil: .
armstrong_rules 09.02.2005 23:25
Komi cakam, da vidm ta film, ampak resno sumim, da so stvari predstavlene mal enostransko. Kaj bi se vse dal italjanom ocitat.
armstrong_rules 09.02.2005 23:29
jeti je napisal:
NE MI GOVORIT DA JE KREMATORIJ HUMAN, PA DA SI DOMOBRANCI ZASLUŽIJO NOBELOVO NAGRADO K BOM EJTWEŠNIW4BZEI0TIOTZARWE6Z3Q08OTZRTŠ
POŠIZU :evil: .


ja, jst bom tud (posizla)
ODPISANI 09.02.2005 23:30
fašisti gor ali dol, domobranci so bili na njihovi strani in to je za mene dovolj! :wink:

in če smo že tako pikolovski...tudi vsi komunisti niso bili morilci...še manj pa vsi partizani! :wink:

na obeh straneh so bili ljudje, ki so se res borili za svoj dom (tako so vsaj mislili) in oboji so na koncu izviseli...tako slovenski domobranci kot slovenski partizani! 8)

...dajmo raje o nagih babah! 8O
laufar 09.02.2005 23:36
Odpisani, tle se pa tko strinjam s tabo, da b ta najraj un kolo od tebe kupu............ 8)
1 2 3 ... 9
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI