strešni nosilci za kolesa

Domov > Forum > strešni nosilci za kolesa

strešni nosilci za kolesa

SORTIRAJ PO:
hulio 16.04.2005 23:10
a mi lahko malo pomagate pri izbiri strešnih nosilcev za kolo. Sedaj uporabljam čisto navadnega za cca 3k SIT in mi deluje nekoliko nezanesljivo. A so mogoče testirali različne modele;kako je z nosilci, ki se pritrdijo na zadnji del avtomobilačč
gricko 16.04.2005 23:17
Za na streho se mi zdi da so še najboljš THULE, res da so dragi, a so dost trpežni in enostavni za montažo, pa še zakleneš bicikel na nek način.
DEPRESIJA 16.04.2005 23:48
Pred nekaj leti je bil v moto-reviji test strešnih prtljažnikov ... Glede na to da se mi ne da ravno nekaj razlagat ... zgolj na kratko...
Niti eden prtljažnik ni zdržal ostro vijuganje avtomobila, omenili so celo da so se nekateri znani prizvajalci celo obnesli pod povprečjem!!
Zgolj v vednost ....
osebno pa tudi navijam za THULE .. zgleda masiven, alu različica ne rjavi , hitra montaža in demontaža ... skratka simpl! Zato tudi stanejo več kot ostali ...
Za nosilce ki se pritrjujejo na zadnji del avtomobila pa ... če zakrivajo tablico ... ti g.policaj lahko napiše položnico :č
jeti 17.04.2005 07:14
Maš še Fapo k je tud priznana, a je skor v istem rangu kt Thule.
jeti 17.04.2005 07:40
K sem sam kupoval prtlažnik so bili v igri samo strešni, mi je prtlažnik na zadku veliko bolj všeč in bolj varen :!:
Uporabnik ne obstaja. 17.05.2005 13:39
mah jz sem kr kupil enga za 3,5k sit, pa do sedaj nisem imel nobenih problemov. Do primorske po AC 140-150...ni panike...
boriszoher 17.05.2005 14:09
Ko bo panika bo prepozno !
Takrat bodi srečen, če boš stolkel samo svoje kolo.

Sicer sem že nekajkrat napisal, pa vendar ne škodi ponovit.
Že kar nekaj časa nazaj sem na nemški TV videl posnetke z avtoceste, kjer je prišlo do sunkovitih zaviranj pri visokih hitrostih. Kolesa so frčala po zraku, nekatera direktno v druga vozila. Od takrat dalje s kolesom na strehi tudi po ravnini zlepa ne grem čez stotko.
kauki 17.05.2005 15:17
Je treba kolesa še s pajkam zraven pripet,da je bolj varn.
Truplo 17.05.2005 15:20
:lol: V vsakem primeru je potrebno obe kolesi zavezati, po možnosti z nečim bolj močnim.
_Basso 17.05.2005 15:34
Thule za cca. 8-9 kSit, je OK, preverjen več kot 1 leto. Preživel tudi preizkus preko 160 km/h, ampak samo za par sekund. Drugače vožnja med 80-110 km/h. Enostaven za montažo, kupil pri zastopniku v Ljubljani. Se pa splača kolesa dodatno pripeti na osnovne nosilce, ker je bolj varno (poškoduješ samo svoj avto), pa še tisti, ki bi hotel kolo odtujit, ima več težav (beri dlje časa se matra)!!!
franklin 18.05.2005 09:06
Jaz pa že tretje leto na strehi vozim cenejše variante nosilcev za kolo po 3-4 kSit (cenena Hervis varianta) in nikoli nisem imel nobenih problemov, pa vozim tudi hitro, pa tudi v zavojih, pa tudi po makadamu..

moraš si vzeti čas in vse skupaj dobro zašraufat in kolo pritrdit, pa ni problemov..Po 5-6 km vožnje se vedno še enkrat ustavim in preverim, če je še vse stabilno in fiksno, potem pa samo še gaaaaas.
faza 18.05.2005 17:10
Tud jaz uporabljam Thuleja že nekaj časa.Kolega ma original za golfa bicikl pleše ko hudič na streh pa ni hudga. Moje kupljeno pri POTOKARju v LJ pa še skonto se je dal dobit-cnej kot zastopnik.Je za :č:
faza 18.05.2005 17:15
Huh še neki sm pozabu.Gorenska je kriva cesta.Neki cajt nazaj sm gledu ADAC ov test na RTL. Sam THULE je na testu bicikl na streh obdržu ostalo je blo pa frčoplan.
SL 18.05.2005 20:49
Thule je resnično med najboljšimi. Enostaven za montažo.
Res je pa zato nekoliko dražji.
betmen 12.01.2015 11:56

Ima kdo izkušnje z nosilci od Zupana iz Naklega? 

olmauntin 12.01.2015 13:26
Od Zupana prva liga.
betmen 12.01.2015 15:35

kakšen argument? Po internetu krožijo razna mnenja in se je težko odločiti

primozv 12.01.2015 16:17

Še moje skromno mnenje; Leta nazaj sem za Clia kupil original nosilce. Za smuči so bili vredu, ko sem želel prepeljat kanu do Bohinja, se sem takoj premislil - vse se je majalo in sem jih takoj prodal. Nato sem kupil od Zupana, zadeva je zelo "sigurna", montaža ni prezahtevna, so mi pa že na Cliu in kasneje na Golfu začeli rjaveti - je samo pobarvano, ampak za tako ceno ne moreš pričakovati ne vem kaj (govorim o prečnih nosilcih). Kupil sem tudi dva nosilca za (cestno) kolo. Dve leti nazaj se mi je zgodilo, da mi je zaradi slabe pritrditve vilic (zelo težko si vedel kdaj je dovolj privijačeno) padlo kolo (k sreči od moje :) ) na bok avta-držal ga je samo trak na zadnjem kolesu. Z menjavo avtomobila sem si privoščil (nesramno)drag Thule komplet, prečke za strešne sani in 2x OutRide 561 in po pravici povedano mi ni žal nobenga €. Splača se malo pogledat po spletu za kakšne rabljene nosilce, vem pa, da se hitro prodajo.

Če kdo rabi, za pivo ali dva prodam dva nosilca za kolo od Zupana, pa še za Golfa 5 (3 vrata) prečna nosilca :).

lpp 

ukmarmiha 13.01.2015 22:34
Ima kdo kako info glede tega nosilca:
www.mimovrste.com/nosilci-za- kolesa/menabo-bike-pro
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI