Kolesarjenje - Paklenica

Domov > Forum > Kolesarjenje - Paklenica

Kolesarjenje - Paklenica

SORTIRAJ PO:
5ra 25.04.2005 19:39
Ojla! Mene pa zanima, če kaj poznate Paklenico oz. ali so tam okoli kakšne solidne ceste za specialko. Je že kdo kolesaril tam okoliččč
Hvala in lep pozdrav, A
CHEF860 25.04.2005 19:39
tam se pleza, kaj ti je!

(najbrž je jebač klajmber, ona pa pol nau mela kej delat, hehe)
5ra 25.04.2005 19:48
Hvala Chef, kako si vedu.
Sej nisem spraševala, al se pleza al ne, mene zanimajo ceste. Sej menda znaš brat!!!
CHEF860 25.04.2005 19:49
ceste so skor zihr v riti! raj vzem vodko s sabo!
5ra 25.04.2005 19:55
Težka bo tale z vodko!!!
Uporabnik ne obstaja. 25.04.2005 19:55
Maš tak klanc...
Če greste zdejle za prvomajske dol, se še da vozt ni tok vroče. Ko se pripelješ dol z Velebita na morje maš pol še ene 10 km do Pakle. In to maš super turco: 10 km ravnine pol pa tak klanc k Vršič.
LP Žiga

PS kakšno lahko pa lohk zlezeš :D
5ra 25.04.2005 20:04
Hvala Žiga, to me je zanimalo. Ja nekako planiramo zdej it dol.
Torej so tudi asvaltirani klanci :)
Sem gledala, se najbrž se da tud mal na otoke prlezt ;) Predvsem mi je Pag zanimiv.
Uporabnik ne obstaja. 25.04.2005 20:24
Pakla bo polna alpinistov, a mogoče veš kaj to pomenč Mislm ponočč Težko, da boš mela čez dan kej energije :lol:

Evo še zemljovid:



Če greš na Pag, pazi na mostu: če bo fejst pihal se rajš obrn.
wannabe 25.04.2005 20:34
Jst sm lani probu kolesart in plezat. Nausezgodej sem ustau in se pelu naokrog. Ceste niso slabe. Magistrala je malce zatežena k folk voz k zmešan. Pa tut ostale manj oblegane so lohk pravi adrenalin k lokalci in turisti ful terajo. Je pa fino. Bolj je fino kot pa nevarno. Zanimiva je okolica če se odpraviš bolj v notranjost. Lahko si priča sledem vojne ki je tam naokoli naveliko diujala. Jst sm se lotu tut enga hudga klanca naraust iz Paklenice naraunost gor - sam je večina makadam (zelo ostro kamenje). Je pa pogled od zgoraj božanski. Cesta sicer pelje v notranjost. Cesto je gradiu znani tudi hrvaški poslanec Rojs. Cesta gre kr nekam. Tm nekje sredi vrha se nenadoma konča. Bla je delana bl za vojsko se zdi. Če maš pa rad bl na izi greš pa lohk z bajkom po cesti do Obrovca. Zanimivo malo mestece kjer gre reka v morja (al je pa neka mešanca vod). Lohk se odpravš tut na drugo stran vse do Paga al pa Zadra. Je blo pa polet čez dan peklensko vroče. Vode v neizmerni količini!!! Jst sm ustau ob sedmih in odpelu turico!!! Sicer pa predlagam tut plezanje in hribolazenje - je super. Če ne plezaš lohk odelezš na Aniča kuk - mislm da se tko reče. Pogled od tam na morje je kot v raju. Nujno!!! Tko nekak. Če te bo še kej zanimal kr praši!!!
5ra 25.04.2005 20:37
Uuu super je tale zemljevid! Kje, na kerem koncu pa naj bi bil ''Vršič'' č
Ja za ponoč, hmmm se bomo pa mal pršparal, če bomo hotl še čez dan kej aktivnosti ;)
Dej mi povej, a se splača cestaka sabo vzet al neč
5ra 25.04.2005 20:44
wannabe je napisal:
Jst sm lani probu kolesart in plezat. Nausezgodej sem ustau in se pelu naokrog. Ceste niso slabe. Magistrala je malce zatežena k folk voz k zmešan. Pa tut ostale manj oblegane so lohk pravi adrenalin k lokalci in turisti ful terajo. Je pa fino. Bolj je fino kot pa nevarno. Zanimiva je okolica če se odpraviš bolj v notranjost. Lahko si priča sledem vojne ki je tam naokoli naveliko diujala. Jst sm se lotu tut enga hudga klanca naraust iz Paklenice naraunost gor - sam je večina makadam (zelo ostro kamenje). Je pa pogled od zgoraj božanski. Cesta sicer pelje v notranjost. Cesto je gradiu znani tudi hrvaški poslanec Rojs. Cesta gre kr nekam. Tm nekje sredi vrha se nenadoma konča. Bla je delana bl za vojsko se zdi. Če maš pa rad bl na izi greš pa lohk z bajkom po cesti do Obrovca. Zanimivo malo mestece kjer gre reka v morja (al je pa neka mešanca vod). Lohk se odpravš tut na drugo stran vse do Paga al pa Zadra. Je blo pa polet čez dan peklensko vroče. Vode v neizmerni količini!!! Jst sm ustau ob sedmih in odpelu turico!!! Sicer pa predlagam tut plezanje in hribolazenje - je super. Če ne plezaš lohk odelezš na Aniča kuk - mislm da se tko reče. Pogled od tam na morje je kot v raju. Nujno!!! Tko nekak. Če te bo še kej zanimal kr praši!!!


Hvala Wannable za izčrpno informacijo!!!
Mene najbolj zanimajo ceste, pa ne makedamske. Vzela bi specialko sabo, pa zdej cincam, ker ne poznam, pa ne vem, če bo kej, al ne. Če bi bli klanci, bi mi bilo še toliko bolj všeč!!! Ampak asvaltni. Za mrb vem, da so ceste, poti in klanci.
wannabe 25.04.2005 21:00
Za dodaten namig. Je ni ceste, ki bi bla vsaj 1km povsem ravna. Tam je vsaka cesta kot morje valovita. Če bi rada klance jih tudi na navadnih cestah ne manjka. Sicer je pa tam vsak naskok na notranjost celine soočenje s hudim klancem. Dolgčas ti gotovo ne bo! Vsekakor vzemi kolo s sabo. Lahko se odpelješ tudi do nevem aktere reke, kjer lahko raftaš al pa počneš katere druge vragolije na vodi (sladki). Pa še hladneje je za oddtenek. Za zaključek torej: asfalta je zelo veliko!!!
5ra 25.04.2005 21:15
Torej ga vsekakor vzamem s seboj!
Hvala še enkrat!!!
Lp, A
Uporabnik ne obstaja. 26.04.2005 08:06
Pakla - Starigrad - Jasenice - mimo Muškovcev - na prelaz višine 767 m
To je magistralka, ampak mislm da zdele ne bo velik prometa.
Neki morš vedet pri teh jadranskih cestah: nimajo bankine! Ne se umikat z asfalta pod nobenim pogojem.
malo 26.04.2005 08:13
Namig za MTB:
-zapeljite se na Tulove grede in proti prehodu M.Alan. Ni priporočjivo zaviti s ceste (mine). Uničen tank pod sedlom so umaknili lani -mine pa ostanejo...
- za uživače (garače) so tereni na in okoli grebena južnega Velebita tapravi...

Namig za smučarje: Sveto brdo in severna stran Velebita npr. pod Vaganjskim vrhom..

Namig za žejne-morje je blizu..se vidimo..
5ra 26.04.2005 21:35
Baje, da jih gre ogromno zdele dol. Mrbit se pa še srečamo. Hvala za vse informacije. Pa-pa, A
5ra 13.07.2005 07:33
A gre mrbit zdej ker dolččč
Plezat in kolesaritččč
LP, A
malo 13.07.2005 19:22
Grem naslednji vikend ...
5ra 13.07.2005 20:13
Jest grem jutri dol. Upam, da bo vreme.
Se vidimo ;)
LP, A
perro 16.06.2014 14:07

Živjo.

Sem se ravno vrnil iz Paklenice, pa bo mogoče komu pomagalo.

1. v sam park se s kolesom zagotovo ne izplača. Da se pride na vozno površino, ga je treba vsaj pol ure nosit. In na tem delu se tudi dol grede ne da prav veliko peljat (spolzka tlakovana pot s stopnicami pred 90 stopinjskimi ovinki. Jaz sem po 20 mitutah porivanja obrnil... in se šel peljat.

uploaded

Je pa zanimiva okolica:

uploaded


Do tega dela je sicer nekaj asfaltirane poti, a to je "lih za ogret"...

uploaded


2. Primernejša je "učna pot", ki poteka po vasicah par 100 metrov od morja in je precej razgibana. Je gruščnat makadam, malo ostrih kamnov, nekaj asfalta in nekaj enoslednic. Ta je bila meni še najbolj zanimiva. Ponekod fali kaka tabla, tako da sem jo v prvi rundi falil. S trekingom ali specialko je seveda no-go, najbolje se boste počutili na fully-ju. No, z HT bo treba kak odsek bolj počasi (dol), samo bo šlo BP. Pogled je približno tak:
 
uploaded


V eno smer je dobrih 10 km, nazaj sem šel po magistrali, vse skupaj je uro in pol "lagane" vožnje.

Na spustih je treba pazit, ker se nekje kar pogrezneš v grušč in te praktično ustavi. Rit za sedež. ;) 



3. Za spočit noge, se da malo raziskovat ob obali:



uploaded



4. Ena opcija pa je tudi zgoraj že omenjeni vzpon direkt iz Starigrada gor proti Mirilam (neki grobovi duš..).
Ta vzpon je primeren za vse bicikle, ker je v celoti asfaltiran, bo pa na specialki treba razmislit o ustreznih prenosih. :D
 

uploaded



uploaded



To so ta pokopališča duš:

uploaded


Pa za dol se diski kar segrejejo... :D Ne vem če bi se upal z gumicam tam vozit. Tole je samo "free fall", brez poganjanja in kakega napora... AVG pa tudi malo pove o naklonu. In moji kondiciji. LOL

uploaded



Pa da se ne najde kak šerif, ki bo na podlagi tega kompliciral s kako globo (kot se je nedavno zgodilo za bivakiranje v TNP), je bil Max dosežen za križiščem, kjer ta omejitev ne velja več. Do tam pa "po propisima". Majkemi.

5. Za cestake je pa... hja magistrala. V eno stran do Zadra, v drugo do npr. Karlobaga. Skoz je mal gor pa dol, samo ni kakih večjih vzpetin. V začetku julija je bilo tudi dost prazno oz. praktično ni bilo prometa. Je pa bilo že kar toplo (in vsak dan topleje), tako da je ura zvonila že kar lepo ob šestih...

Evo, my 50 cents. ;) 

kredn 16.06.2014 21:00

Pot iz Starigrada gor proti Mirilam, ki jo je omenil Perro, je zelo strma in asfaltirana samo do verskega obeležja kjer se lahko spočiješ na klopcah. Od tam naprej pa se lahko nadaljuje samo po makedamski cesti (cca 5 km), ki pelje na širno planoto Veliko Rujno, katera leži 896 metrov nad morjem in je poznana po cerkvi Velike gospe od Rujna.

uploaded



1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI