Prostata

Domov > Forum > Prostata

Prostata

SORTIRAJ PO:
Uporabnik ne obstaja. 27.06.2005 22:33
Po daljših turah me ponavadi boli zadnjica, tam okol 40km 3-4krat tedensko, v zadnjem času pa so se pojvile tudi težave s prostato.
Naj povem da vedno delam postanke na pol ure, ponavadi po 5-10min, tudi na kolesu se večkrat pretegnem.

Vem, da se večino populacije sploh ne sreča s podobnimi težavami, ki pa znajo biti izredno neprijetne. Mogoče je to le tabu tema, o kateri se ne govori veliko, čeprav osebno vzrok, kakor tudi medicinska stroka, pripisujem še neraziskanosti tega področja. Sodobna medicina tukaj odpove. Gre za težave, ki so izrazito kompleksne narave in ponavadi po dolgem času izvisijo same od sebe. Sem rekreativen športik, gojim skoraj vse športe, v zadnjem času pa se bil največ na biciklu. Po vsej verjetnosti bom zelo omejil poganjanje pedalov, še prej pa bi rad slišal kakšno mnenje. Na tem forumu nisem zasledil podobne teme, zato jo sedaj odpiram. Kakšne so vaše izkušnje, kako blažite težaveč
Uporabnik ne obstaja. 27.06.2005 22:35
A maš pravilen položaj na kolesu, naklon sedeža, višino balance, ipd.č
ironking_x 28.06.2005 07:40
Se ti težave s prostato pojavijo samo po bicikliranju al tut po drugih športihč
FAUSTO 28.06.2005 08:57
Strokovnjaki pravijo, da naj ne bi bilo nevarnosti...sploh pa ne za rekreativce, ki so manj časa na kolesu...poudarjajo in opozarjajo pa tudi seveda na pravilno držo na kolesu...se pravi...priporočajo pozicijo na kolesu, na katerem je sedež višje od balance, pravilna višina sedeža...itd
april 28.06.2005 08:59
Daj podrobno opiši težave s prostato. Da vidimo, če ti lahko pomagamo z nasveti :č:
woitz 28.06.2005 10:33
Takoj po nabavi bicikla, po kakih 200 km sem tud sam zamenjal sedež. Šel sem na Trbiž in kupu enga takega, da mi je sicer mal nerodno ker ni ful fancy, lahko pa sedim na njem tudi po 6 ur. Malo debelejšo tapecirungo ima kot navadni in predvsem grabenček po sredini. Prav čuti se da sedim samo na zunanjih delih riti, na kosteh in ne na mehkem srednjem delu sedla. Priporočam!
woitz 28.06.2005 10:38
Se mi zdi,da se mu reče body symmetry al pa s anatomy. En tak pokončen rdeč S je logo. Sem naredu na njem v dveh letih 17ooo km, 70% od tega hribovskih. Me je takoj spomnl, ko je Robič razlagal o svojem "traktorskem" zicu.
jeti 28.06.2005 10:46
Noben sedež ti ne bo pomagal, dokler ne uštimaš nastavitve na kolesu.
april 28.06.2005 10:46
ironking_x je napisal:
Se ti težave s prostato pojavijo samo po bicikliranju al tut po drugih športihč


Še vedno me zanima povezava: prostata-sedež-nastavitve :č: 8O
jeti 28.06.2005 10:48
april je napisal:
ironking_x je napisal:
Se ti težave s prostato pojavijo samo po bicikliranju al tut po drugih športihč


Še vedno me zanima povezava: prostata-sedež-nastavitve :č: 8O


Kkšna povezave :č: Gre za sinergijo vseh :!:
april 28.06.2005 11:35
jeti je napisal:
april je napisal:
ironking_x je napisal:
Se ti težave s prostato pojavijo samo po bicikliranju al tut po drugih športihč


Še vedno me zanima povezava: prostata-sedež-nastavitve :č: 8O


Kkšna povezave :č: Gre za sinergijo vseh :!:


Mislim, da si v temi :roll: Nastavitve, izbor sedeža, BOLEČINE so v sinergiji. Daj mi razloži kaj ima s tem prostata :č: 8O
Uporabnik ne obstaja. 28.06.2005 12:21
Težava ni v nastavitvah. Problemi se pojavijo samo na biciklu. Malo sem se pozanimal o teh stvareh in gre takole. Na biciklu je več kot polovico teže razporejene na sedež, drugo odpade na balanco in pedale. Zaradi velikega pritiska na zadnjico vse živčevje v oklolici trpi, posledičnol ahko pride do teh težav. Bicikel ponuja obilo užitkov, vendar človško telo primarno ni bilo zasnovano za dolgotrajno prisilno držo v nekem položaju.

Da ni nevarnosti za rekreativce. Nevarnost vedno obstaja. Do zdaj sem že veliko prebral na to temo, mnenja so izredno deljena. Odvisno je od posameznika, teže, velikosti, konstitucije, življenskega sloga,...
Navsezadnje je dober rekreativec že skoraj povprečen profi, vsaj glede na število kolometrov, ki jih navajate.

Navsezanje je imel Armstrong raka na modih. Le zaradi česač Sam zaradi bicikla sigurno ne, po vsej verjetnosti pa je poganjanje pedalov pripisalo svoj delež. Bo pa držal, da je genij na kolesu.

Do zdaj nisem še prejel ustreznega odgovora. Večinoma so bila to le vprašanja in ugibanja. Če še koga kaj zanima naj kar vpraša.

Odgovor na težave pa poznam že sam. Bicikel bo treba za lep čas postavit v kot. To je bil zaenkrat le poskus posvetovanja in izmenjave mnenj.
april 28.06.2005 12:35
Še enkrat vse preberi in odgovori na vprašanja. Prehitro sklepaš, da že vse veš :idea:
Uporabnik ne obstaja. 28.06.2005 14:25
april je napisal:
Še enkrat vse preberi in odgovori na vprašanja. Prehitro sklepaš, da že vse veš :idea:


Se mi zdi da niti ne veš zakaj greččččččč
Ne delam se vseveda, sklep potrjen na podlagi preiskav in poznavanja samega sebe.



Malo več o tem problemu, zakaj sploh gre itd., Vrstice, ki govorijo o moškem po 45.letu pa spusti, sem veliko mlajši.
http://med.over.net/za_bolnike/mosko_zensko_zdravje/clanki_m/prostata.htm
april 28.06.2005 14:45
MuCeK je napisal:
april je napisal:
Še enkrat vse preberi in odgovori na vprašanja. Prehitro sklepaš, da že vse veš :idea:


Se mi zdi da niti ne veš zakaj greččččččč
Ne delam se vseveda, sklep potrjen na podlagi preiskav in poznavanja samega sebe.



Malo več o tem problemu, zakaj sploh gre itd., Vrstice, ki govorijo o moškem po 45.letu pa spusti, sem veliko mlajši.
http://med.over.net/za_bolnike/mosko_zensko_zdravje/clanki_m/prostata.htm


Hvala za link, sem prebral. Članek nekako potrjuje moje prejšnje poznavanje tega. In kje je dokazana povezava med kolesarjenjem in težavami z uriniranjem :č:

Pred časom sem bil na UZ trebušne votline in je bila moja prostata že nekoliko povečana. Nihče mi ni rekel naj neham kolesarit, ker je glede na mojo sarost pričakovana. Sm pa dobil priporočilo v zvezi s prehrano, ki omili težave. Če te zanima piši na ZS. In ne jezi se, če diskutiram. :lol: Tako bomo vsi kaj :č: novega zvedeli.
Uporabnik ne obstaja. 28.06.2005 18:20
Povezava med kolesarjenjem in težavami z uriniranjem nikakor ni dokazana. Odvisno je od vsakega posamrznika. Tudi meni ni nihče prepovedal naj neham kolesarit.

Imel sem UZ brez posebnosti.
Povečano prostato ni tako lahko ugotoviti oz. potrditi. Urolog sklepa na podlagi opisa težav in preiskav. Imel sem rentgenski pregled (vbrizg kontrasta v sečno cevko) in rektalni (glede na otip in bolečino). Z UZ ni mogoče zanesljivo potrditi povečane prostate :č:, lahko gre za zožitve.

Prehrano pa poznam: nič hladnih jedi in pijač, nezačinjena hrana, nič alkohola... :č:
haydiy 28.06.2005 18:51
Imel sem akutno vnetje prostate, pa mi ni nihče nič rekel okoli kolesa. Je pa res, da sem imel takrat kolesarsko pavzo (je bilo lepše voziček furat okoli) :D :D
CHEF860 28.06.2005 19:23
Hm... glede na to, da imaš samo ti take težave, je morda problem pogojen z geni, ali ti pa dejansko ne paše pozicija na kolesu.

Samo zdravnikom tu nebi verjel, ker marsikdaj prehitro zaključujejo in prihajajo ven z recepti, kot so "prenehajte se ukvarjati s kolesarstvom" in podobne nesprejemljive reči.
Tako je vsaj pri tistih, ki jih jaz poznam.

Če imaš za to možnost (vem, žalost, veliko denarja), išči, išči, sprašuj, sprašuj, različne zdravnike, več mnenj...

Mislim, da bi morala obstajat še kakšna druga rešitev kot bicikel v kot...
haydiy 28.06.2005 19:27
S tem ko rečejo, da moraš dat kolo v kot si samo operejo roke in niso nič krivi :twisted:
CHEF860 28.06.2005 19:36
Ja, žal... Naši zdravniki niso na tisti stopnji, ko bi morali reševati probleme in s tem odkrivati načine za reševanje teh problemov.

No, najbrž tudi niso dovolj stimulirani za to...
Uporabnik ne obstaja. 28.06.2005 20:13
Končno nakaj pozitivno naravnanih postov, THANKS, haydiy kolk časa si se pa skup spravlouč
haydiy 29.06.2005 08:40
Sam sem to pozdravil z antibiotiki (Primotren) v enem mesecu in od takrat nimam več težav. :D
april 29.06.2005 09:19
haydiy je napisal:
Sam sem to pozdravil z antibiotiki (Primotren) v enem mesecu in od takrat nimam več težav. :D


Koristna informacija :P Hvala. Baje tudi v MS lajšajo težave prostate z neoperativnimi sredstvi
boriszoher 29.06.2005 10:22
Za tiste, ki bi želeli lajštati težave brez zdravil:
http://www.marsic-sp.si/forum/viewtopic.phpčt=211

Omenjeni gospod pri teh težavah tudi odsvetuje cvetačo !
franklin 29.06.2005 10:34
Mogoče pa bi bilo fajn, da si nabaviš taki "ziheraški" zic (jaz ga imam že dobrih 5-6 let in nisem nobenkrat imel problemov tam spodaj), kot je naprimer ta:
http://www.specializedbikes.hu/kiegeszitok/alkatreszek/nyergek/bg_2_sport/

Ta BG - Body Geometry je izvedba kolesarske opreme, ki zdravstveno in telesno nekak bolj ustreza nam navadnim rekreativcem. Notri je gel, razporeditev je taka, da sediš na svojih "kosteh" in tisti vitalni del, kjer so vsi ti glavni živci ni tako obremenjen, kot pri kakšnem trdem zicu.

Tudi druge znamke imajo podobne variante.
Mogoče je pa tudi kaj narobe z nastavitvijo sedeža na kolesu, lahko se odpelješ k trgovcu pa malo naštimavata. Pa čimveč uspeha.
zdravje 23.10.2011 16:51
Od naravnih proizvodov pri težavah s prostato je dober tudi Pro-State Power.
ALBERT 23.10.2011 18:31
zdravje je napisal:
Od naravnih proizvodov pri težavah s prostato je dober tudi Pro-State Power.




Najboljše zdravilo je veliko seksa(čiščenje semenskih poti)
anubis 23.10.2011 20:01
Ti imaš probleme drugega izvora, ne pa zaradi kolesa. Vidim da sploh ne delaš dolge fure, pa še pri teh manjših imaš ful postanke. Jaz delam od 120 do 180 km brez da bi se ustavil. To so problemi druge narave. Pozdravi se...
porto 23.10.2011 21:09
edine tezave ki jih mam je da vcasih rabim mmogoce dlje casa da se poscijem :) oz da sploh zacnem
porto 23.10.2011 21:09
edine tezave ki jih mam je da vcasih rabim mmogoce dlje casa da se poscijem :) oz da sploh zacnem
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI