Tomaž Humar ponovno na Nanga Parbat

Domov > Forum > Tomaž Humar ponovno na Nanga Parbat

Tomaž Humar ponovno na Nanga Parbat

SORTIRAJ PO:
ironking_x 30.06.2005 15:05
Tomaž Humar spet naskakuje Nanga Parbat-8125m.Gre za najvišjo in najtežjo steno na svetu z 4700 metri.Koliko sem zasledil bo najprej plezal po Messnerjevi smeri(oziroma osrednji), ki jo je preplezal kot že ime pove samo legenda alpinizma Reinhold Messner.Kako bo sestopil še ni znano.Odpotuje v soboto tudi z soplezalcem Alešem Koželjem in snemalcem hrvatom Stipetom Božičem, obema izkušenima alpinistoma.Gre za nekaj najtežjega kar si človek sploh lahko predstavlja.Vstop v steno je predviden za 21.7.
Upam da mu bo tokrat le uspelo.Držim pesti.
Gremo Tomaž!!Vso srečo
april 30.06.2005 15:16
Tudi to je ekstremni šport posebne vrste. Da vidimo kdo ga bo najprej poslal v kako ustanovo na pregled.
ironking_x 30.06.2005 15:19
Takšnemu extremnemu športu kot se ga gre Humar ali pa kot se ga je šel Messner mislim da ni para.To je norost.Fizična priprava za kaj takega mora bit izjemna!Svaka mu čast
april 30.06.2005 15:26
ironking_x je napisal:
Takšnemu extremnemu športu kot se ga gre Humar ali pa kot se ga je šel Messner mislim da ni para.To je norost.Fizična priprava za kaj takega mora bit izjemna!Svaka mu čast


Verjamem in spoštujem vse te ekstremne (no cviček pujsa ne štejem sem)

Samo zakaj potem jih ima toliko forumašev in ostalih za prfuknjene :č: :evil:
ironking_x 30.06.2005 15:31
Ker za kaj takega moraš bit posebnež, extremist, nadpovprečnež.To zahteva polnega človeka,110% pripravljenega, žival po domače.Kot je rekel Messner...Eden na 1000 alpinistov lahko prepleza tole steno.
Primerjava z strelovim plavanje recimo sploh ni možna.Takšen alpinizem je vrhunski šport zagotovo
Urbe 30.06.2005 15:32
Jap Humarjevi dosežki so tudi poglavje zase (v dobrem smislu), extremist v pravem poneu besede. Dec je res alpinist, da mu trenutno ni para na svetu, po moje. Držim pesti zanj, da se vrne živ in cel, če bo pa še cilj dosegel pa toliko bolje.
april 30.06.2005 15:37
Tudi jaz mu želim uspešno plezanje in srečno vrnitev domov. In seveda, da ne pade s plošče svoje hiše.

Saj zdaj ma že menda končano in vse zagrajeno. :roll:
Urbe 30.06.2005 15:39
Takole piše na njegovi strani: http://www.humar.com/
Nanga Parbat
Najbolj zahodni himalajski vrh se, ločen od ostalega gorovja, nahaja v pakistanskem delu pokrajine Kašmir in je s svojimi 8125 metri deveta najvišja gora na svetu.

Drži se je ime The Killer Mountain. Preden je Hermann Buhl leta 1953 stopil na njen vrh, je umrlo 31 ljudi - katastrofe so si, vse od britanske odprave Mummeryja leta 1895, kar sledile. Leta 1934 je vihar pogoltnil štiri nemške alpiniste in šest nosačev, tri leta kasneje je snežni plaz v taboru pokopal žive ljudi: 18 šerp in 12 alpinistov.

Kosa smrti, sodeč po statistiki, najpogosteje kosi prav na tej gori, od tod tudi to srhljivo ime. V naročju gore je za vedno ostal tudi brat Reinholda Messnerja, ki je bil z goro od leta 1970 dobesedno obseden. Messnerjeva oziroma nemško-italijanska in še dve odpravi, poljsko-mehiška, ki sta jo vzpostavila prijatelja Slovencev Carlos Carsolio in Jerzy Kukuczka ter Schellova smer, so doslej edine tri preplezane smeri v Rupalski steni.

Humar pa - ne levo ne desno - izbral je še nepreplezano osrednjo smer, ki je ena največjih težav sodobnega alpinizma. S svojimi 4700 metri višine velja za najvišjo steno na planetu, ob dejstvu, da gre za tehnično izredno zahtevno, logistično in orientacijsko zapleteno ter nenazadnje zelo nevarno steno.

Mogoče jo je preplezati le z bogatimi izkušnjami, izredno psiho-fizično pripravljenostjo, veliko drznosti in predvsem danosti.

Lahko jo prepleza eden od tisočih, je izračun Messnerja. Kdoč
april 30.06.2005 15:48
Humar jo bo, če jo kdo bo
Uporabnik ne obstaja. 30.06.2005 16:42
Srečno Tomaž!
CHEF860 30.06.2005 16:45
Držim pesti, da prileze nazaj dol s čimveč prsti!
laufar 30.06.2005 16:50
Moje mišlenje je pa tako, da je to zelo neodgovorno dejanje, če ima človek doma dva majhna otroka!

Pred leti je bila Marija Štremfelj kandidatka za žensko leta, ko sta z možem skupaj osvajala MT. Everest, doma pa sta pustila dva še ne šoloobvezna otroka. In to naj bo ženska letač Fuj!
CHEF860 30.06.2005 16:52
Sej veš, kaj je dons najbolj pomembno za ženske! Da se obnašajo čimbolj po moško. (za moške pa obratno, ampak to je že druga pesem).

Hja, je odgovorno, ampak kaj moreš, to so norci! Še vedno pa bolje, kot da bi jih doma brutalno pretepal! :wink:
ironking_x 30.06.2005 17:17
laufar je napisal:
Moje mišlenje je pa tako, da je to zelo neodgovorno dejanje, če ima človek doma dva majhna otroka!

Pred leti je bila Marija Štremfelj kandidatka za žensko leta, ko sta z možem skupaj osvajala MT. Everest, doma pa sta pustila dva še ne šoloobvezna otroka. In to naj bo ženska letač Fuj!


Bejži bejži.Pol je Šumi tut neodgovorn, pa Armstrong pa Peterka.S tem si ljudje služijo kruh in to je njihovo življenje, pa če je odgovorno al ne.Rudar tut lahko nastrada v rudniku, pa je zato neodgovornčHumar pač to počne od nekdaj in otroci niso razlog za to da tega nebi več počel.Pol itak nebi blo več dirkačev, alpinistov itd če bi vsi tako razmišljali.Tut ti če imaš otroke al če jih boš imel.A se boš pol odpovedal kolesarjenju ker te lahko nekdo povozi ali sam zapelješ v prepadčBoš vozil samo 60km/h na avtocesti ker si pač odgovornčne gre to tako :)
laufar 30.06.2005 18:30
Si pa najdu primerjavo, ni kej! A mislš, da bojo od šumija otroc tud na breme socialneč
CHEF860 30.06.2005 18:45
Pa še dost več šans ma Šumaher da preživi!
jozsha 30.06.2005 18:45
jah no ne gre to tako, sumi obvlada avto, naravo nad 7500m je pa tezko obvladat, tam gor si odvisen od ...
in tudi ko imas otroke v avtomobilu vozis 5km/h pocasneje,
ja realno poglej kaj je lazje preziveti,
no sreca pa da vsi ne razmisljamo enako ...
pa srecno tomaz
LP j
ironking_x 30.06.2005 19:08
Pa sej ni bistvo v tem kje se zdaj da lažje preživet.Važno je da bo Tomaž spet poskušal in seveda rabi podporo.Sem prepričan da mu bo tokrat uspelo
Ernesto 30.06.2005 19:17
To kar počne Humar,
je skrajno neodgovorno
do svoje familije.
CHEF860 30.06.2005 19:24
a je odgovorno to, da nekoga 12 ur na dan ni domov z delač

Jebeš, tak je život!
Ernesto 30.06.2005 19:29
ja papirčkov je pa dost u
denarnic ač
ironking_x 30.06.2005 19:39
Je odgovorno ko se oče dveh otrok napije do onemoglosti in zabije z autom do smrtič dajte lepo vas prosim no.Neodgovornost.Pol alpinizma sploh blo nebi.Haha ne me smejat :)
ironking_x 30.06.2005 19:43
Pa itak ni važno :) Dajmo ga malo vzpodbudit.Na www.humar.com je zgoraj na sliki KONTAKT.Tam se mu lahko napiše nekaj za vzpodbudo.Če mu to uspe bo nardil več za SLO ko bilo kdo drug.Ajmo ajmo Humar! :D
Ernesto 30.06.2005 19:57
ironking_x je napisal:
Je odgovorno ko se oče dveh otrok napije do onemoglosti in zabije z autom do smrtič dajte lepo vas prosim no.Neodgovornost.Pol alpinizma sploh blo nebi.Haha ne me smejat :)


Alpinizem je in alpinizem bo!
Ampak na stenah, ki kar naprej
nekaj pada, in nisi odvisen od
sebe, ampak od sreče, pa je
skrajno neodgovorno to početje.
Srečo pa mu bomo vseeno zaželeli,
in ga spremljali na netu.
laufar 30.06.2005 20:46
ironking_x je napisal:
Pa itak ni važno :) Dajmo ga malo vzpodbudit.Na www.humar.com je zgoraj na sliki KONTAKT.Tam se mu lahko napiše nekaj za vzpodbudo.Če mu to uspe bo nardil več za SLO ko bilo kdo drug.Ajmo ajmo Humar! :D


Pa kdaj bo vam jasno, da noben od teh to ne dela za Slovenijo, ampak zase! To mi gre pe že mau na k..., vsi bodo največ naredl za Slovenijo, ač Dej, dej, no!
dylan 01.07.2005 06:41
srecno !
novaa 01.07.2005 07:25
potem pa še sam reče da ima 30% možnosti da preživi..... jooj

pa kaj je s totimi ljudmič
malo 01.07.2005 08:00
Zanimiva so vaša mnenja,hm.....Ponavlja se beseda neodgovorno - pogrešam pa še kakšno: Srečno Humar!!!
andro1 01.07.2005 08:06
tale humar je res pravi ekstremist.
kavlj 01.07.2005 08:11
on ni na našem nivoju, men se zdi posrečen. pa tud tetka mi je rekla, da je fejst človk za razliko od tistega egoista, ki je presmučal mt. everest.

kul mi je njegov način razmišljanja, povsem preprost, nasmejan in pozitivno naravnan. vedno je bila dilema ali je to kar počnejo alpinisti sploh odgovorno do ostalih, ki živijo z njimi in prijateljev. meni se zdi da oni jemljejo življenje malo drugače kot mi biciklisti in jest to spoštujem in verjamem da njihove familije tudi. če ne ga ziher ne bi pustili v steno. toliko od mene. :wink:
1 2 3 ... 26
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI