Problem nasproti vozečih kolesarjev (po stezi)

Domov > Forum > Problem nasproti vozečih kolesarjev (po stezi)

Problem nasproti vozečih kolesarjev (po stezi)

SORTIRAJ PO:
LeviPedal 15.07.2005 08:37
Imam eno vprašanje oziroma problem, s katerim se srečujem praktično vsakodnevno in mi malo načenja živčke. Gre za v Ljubljani zelo razširjeno navado, da nekateri kolesarji uporabljajo kolesarske steze, kot da so dvosmerne. Tako imaš stalno nasproti vozeče, ki bi morali uporabljati kolesarsko stezo na drugi strani ceste.

Ali imate kakšno idejo, kako se tega problema lotitič
Če je kdo že kaj poskušal, naj prosim napiše, kaj je poskusil in ali se je kaj obneslo.
Zanimajo me tudi predlogi, ki še niso bili preizkušeni (morda zgledi iz tujine, če jih poznate), pa bi jih morda uresničili s skupnimi močmi (sem namreč že več let član Ljubljanske kolesarske mreže - LKM).
Hvala! :wink:

Nekaj mojih zamisli:
- pogostejše nenapovedane policijske zasede in denarno kaznovanje ali kazenske točke
- uvedba registrskih tablic tudi za kolesa
- jasne prometne oznake, da je steza enosmerna (podobno kot pri enosmernih cestah)
- akcije, da ob prometnih konicah več kolesarjev vozi vzporedno po stezi (v pravo smer) in tako zapre pot nasproti vozečim kolesarjem
- več (in večkrat) o tem dati v javna občila

A se bo res morala enkrat zgoditi huda nesreča - usoden trk dveh ali več kolesarjev, da se bo zares kaj premakniloč :roll:
Uporabnik ne obstaja. 15.07.2005 08:43
Z represijo ne boš nič rešil. Raje z dobro voljo.
Če se ti kdo pripelje nasproti se pač malo umakni, obadva bosta preživela :wink:
mark 15.07.2005 08:54
LeviPedal je napisal:
Imam eno vprašanje oziroma problem, s katerim se srečujem praktično vsakodnevno in mi malo načenja živčke. Gre za v Ljubljani zelo razširjeno navado, da nekateri kolesarji uporabljajo kolesarske steze, kot da so dvosmerne. Tako imaš stalno nasproti vozeče, ki bi morali uporabljati kolesarsko stezo na drugi strani ceste.

Ali imate kakšno idejo, kako se tega problema lotitič
roll:

In kje je tukaj problemč Po moje predvsem v tebi. Morda te moti tudi to, da nimajo vsi očiščenih koles, da nekaterim kolesa šklepetajo in škripajo zavore. Nekateri vozijo prehitro, nekateri prepočasi. Kaj če te bo jutri motilo,da nimajo vsi zelenih kolesčAli pa rjavih lasč

Moja ideja: če te moti, da ti nasproti vozijo kolesarji (po levi), se še ti vozi po levi. Tako se ti ne bo treba izogibati onim, ki vozijo po levi in te ne bodo jezili. Na tiste, ki vozijo po desni, pa se itak nimaš kaj jeziti. To je po znanem načelu: če nasprotnika ne moreš premagati, se mu pridruži.
corratec 15.07.2005 09:03
Bravo Mark, dobro si to napisal.Pa naj se po gozdu vozi, če mu po stezi ne ustreza.
malossi 15.07.2005 09:22
meni osebno to tudi ne predstavlja nobenega problema. sej maš bremze!
Smjs 15.07.2005 09:29
Jest mislm da z represijo policije nebo uspeha. Poglej na cesto kako vsi norijo kljub policajom z radarji.
Mislm da je treba ljudi podučit, da je bolj nevarno če se pelješ po kolesarski stezi v napačno smer, kot če se voziš po cesti. Na sej vsak normaln ki pelje avto in kolo in pripelje iz neprednostne ceste pogleda levo in desno predn zapreš kolesarsko stezo. Če pride to trka je krivda obojestranska zato pride drago za oba. Sej starejših kolesarjev se neda kej dost prepričat. Začet je treba pri šolarjih ki delajo kolesarske izpite in jim totalno možgane oprat kar se tiče taga al pa nošenja čelade. Ne pa da me pred blokom skupina 5 šolarčkov na kolesih gleda k 6 čudo k se pripeljem s čalado na glavi. Pol pa pride ena punčka do mene pa me vpraša stric kaj maš pa to na glavi. Bi kr njene t stare zbrcu k so kupl bicikl čelade pa ne.

Ej fantje sej ni treba človeku prec kontre dajat. Sej je sam za mnenje vprašu.
kavlj 15.07.2005 09:31
LeviPedal je napisal:
Imam eno vprašanje oziroma problem, s katerim se srečujem praktično vsakodnevno in mi malo načenja živčke. Gre za v Ljubljani zelo razširjeno navado, da nekateri kolesarji uporabljajo kolesarske steze, kot da so dvosmerne. Tako imaš stalno nasproti vozeče, ki bi morali uporabljati kolesarsko stezo na drugi strani ceste.

Ali imate kakšno idejo, kako se tega problema lotitič
Če je kdo že kaj poskušal, naj prosim napiše, kaj je poskusil in ali se je kaj obneslo.
Zanimajo me tudi predlogi, ki še niso bili preizkušeni (morda zgledi iz tujine, če jih poznate), pa bi jih morda uresničili s skupnimi močmi (sem namreč že več let član Ljubljanske kolesarske mreže - LKM).
Hvala! :wink:

Nekaj mojih zamisli:
- pogostejše nenapovedane policijske zasede in denarno kaznovanje ali kazenske točke
- uvedba registrskih tablic tudi za kolesa
- jasne prometne oznake, da je steza enosmerna (podobno kot pri enosmernih cestah)
- akcije, da ob prometnih konicah več kolesarjev vozi vzporedno po stezi (v pravo smer) in tako zapre pot nasproti vozečim kolesarjem
- več (in večkrat) o tem dati v javna občila

A se bo res morala enkrat zgoditi huda nesreča - usoden trk dveh ali več kolesarjev, da se bo zares kaj premakniloč :roll:


moj predlog je da kolesarska steza ne sodi na pločnik! ampak na cesto in bi moralo biti označeno z rdečo barvo 0,5m ceste na vsaki strani. dvomim da bi kdo po cesti vozil nasproti vozečim vozilom.
kamencek 15.07.2005 09:52
Jaz ne vidim problema v tem, da se po enosmerni kolesarski stezi kolesarji vozijo v nasprotno smer, če se znajo obnašati kulturno in neposestniško.
Mnogo je takih, ki se vozijo tako kot da je cela steza njihova, češ 'jaz se vozim v pravo smer, ti tu nimaš kaj iskati'.

Zadnjič enkrat sem se peljal po stezi v pravo smer. In kakih 100 metrov pred sabo sem zagledal starejšega možakarja na specialki. Steza je preozka, da bi se dva kolesarja peljala vštric in čisto iz dobre volje sem se začel umikati s steze, da bi pustil prosto pot mimoidočemu, ki je vozil v narobe smer. Pa me je nekaj metrov preden sva se srečala s prijazno kretnjo usmeril nazaj na stezo in mi povedal, da na stezo sodim jaz, ker se vozim v pravo smer, on bo šel pa ob njej, ker se pač vozi narobe. Lepo, ač

Če bi se vsi tako obnašali, bi bilo čisto nepotrebno ukrepati s takimi, ali drugačnimi restrikcijami.
Smjs 15.07.2005 10:03
Problem je ponavadi samo v tistih ki se nočejo ali pa se ne znajo odmakniti na rob steze. Pol imaš pa med stezo in pločnikom robnik, na drugi strani pa cesto (Zaloška cesta za primer). Pol pa se lom po robniku al pa da te avto zbije.
CHEF860 15.07.2005 10:25
Levi pedal je očitno res levi...

Če so člani LKM res taki optimisti, potem žalost... zaračunavat kolesarjem! Potem se raje v avto vsedem in delam gužvo po mestu...

Najboljša je pa ideja o "uvedbi registrskih tablic"... Ja, za svojo garo za po mestu, ki ni vredna 5 jurjev, bom plačeval jebeno registracijo! Hvala lepa! Spet se raje vsedem v avto!

Akcije, kjer bodo kolesarji vzporedno zapirali potč!č HA!!! Enkrat jih bodo teli pametnjakoviči fasal, pa še prav je tako!
DEPRESIJA 15.07.2005 10:27
Za dva 'pametna' se najde vedno dovolj placa ...
Levi pedal ... zaradi takih kot si ti postane življenje zakomplicirano!!
mk 15.07.2005 10:28
Ne se sekirat, tko pač je in je najmanj boleče da se prilagodiš. Pa to je še najmanjši problem. Kaj pa ko so kolesarske steze zaparkirane, jih pač obvoziš pred tem pa preveriš da to varno storiš. Kaj pa ko dosti pešcev luta po kolesarski, pač zmanjšaš hitrost in greš počasi mimo. Tudi pešec ti lahko mirno uleti s pločnika na kolesarsko, ko greš ravno takrat mim. Potem avtobusne postaje so postavljene na kolesarskih da ne govorim na potnike, ki čakajo na bus. Si ne predstavljam da bi 25 km/h pičil mimo pravilno po kolesarski, prava loterija kdaj bi koga snel.
Zato se mi zdi brez veze "stran je napačna". Jaz tud vozim včasih po napačni strani, nočem zgubljat par minut da pridem na drugo stran zaradi semaforjev. Za enkrat me še ni vstavu policist, samo ne vem kako bi odreagiral. Naj pol listek napiše avtobusni postaji. Ko pa vozim po nasprotni strani, sem pa še bolj previden in vem da sem v prekršku in če kre kdo nasproti se jaz umaknem ali celo vstavim, da nasproti vozečega ne oviram. Isto pričakujem, če kdo drug meni po napačni strani pripelje.
Najbolje se je prilagodit, kot ostale prilagajat.

lp
CHEF860 15.07.2005 10:32
Tudi pečcem bomo dodali kazni! Če hodijo po pločniku, 5 jurjev kazni! Predlagam tudi obvezno registracijo pešcev... tablice okoli vratu obesit, da bodo policisti laže identificirali kršitelja!
FAAAAK!!! A si predstavlate, da bi se policaji potem še s kolesarji ukvarjalč!č Uh! Potem bi blo šele večjih pizd... po mestu...

Bi pa jaz dobu nov šport... policajem bi bežal z biciklom... 100% pobegnem vsakemu! No, seveda to ob uvedbi registrskih tablic več ne bi bilo mogoče... :lol:

Saj pravim... Če se LKM ukvarja s takimi predlogi, potem je to žalostno... V desetih letih jim je sicer uspelo prepričat MOL, da naredi cel kup novih kolesarskih stez... seveda je pa večina teh stez tako kretenskih, da so enostavno NEVARNE, pa še motijo voznike avtomobilov!!!
BIBALEZE 15.07.2005 10:41
usodni trk dveh kolesarjev se pa prej na forumu zgodi, kot na kolesarski.. :lol:
CHEF860 15.07.2005 10:43
HA!!! Usodni trk! :lol:
BIBALEZE 15.07.2005 10:45
Chef, saj ne, da te podim, ampak zakaj nisi na kolesuč
malossi 15.07.2005 11:21
CHEF je napisal:
Levi pedal je očitno res levi...

Če so člani LKM res taki optimisti, potem žalost... zaračunavat kolesarjem! Potem se raje v avto vsedem in delam gužvo po mestu...

Najboljša je pa ideja o "uvedbi registrskih tablic"... Ja, za svojo garo za po mestu, ki ni vredna 5 jurjev, bom plačeval jebeno registracijo! Hvala lepa! Spet se raje vsedem v avto!

Akcije, kjer bodo kolesarji vzporedno zapirali potč!č HA!!! Enkrat jih bodo teli pametnjakoviči fasal, pa še prav je tako!


mislm sam res! Jst te ideje sploh vidu nisem!REGISTRACIJA za kolesa!čč! pa kaj je s folkomč! Tko da sem istega mnenja kot Čif!
ironking_x 15.07.2005 11:57
Dlje kot sem bral post avtorja te teme, bolj sem se smejal!!

Tisto glede tega da nekateri ne gledajo po kateri strani steze se vozijo je jasno.Ampak tega se ne da spremenit.S policijskim nadzoromč haha, najbolje bo da me policaj ustavi na kolesarski stezi in zahteva dokumente, pol pa še me da na alkotest ker sem vozil po napačni strani steze.Morda je to rešitev za slovensko policijo da si povrne omajan sloves.Bodo pač cele dneve lovili kolesarje ki vozijo po napačni strani steze namesto pravih kriminalcev.
Naj raje naredijo ustrezne kolesarske steze!!!

Tisto glede registracije koles je pa ena izmed največjih neumnosti kar sem jih kdaj slišal!!
Potem bo treba registrirat invalidske vozičke,samokolnice,skiroje,otroške vozičke in palice ki jih imajo starostniki na katere se opirajo ker lahko z njimi koga spotaknejo in pride do USODNEGA TRKA človeka z asfaltom!!
ROTOR 15.07.2005 11:59
čist utopična bedarija..... :roll:
BIBALEZE 15.07.2005 12:01
ironking_x je napisal:
Dlje kot sem bral post avtorja te teme, bolj sem se smejal!!

Tisto glede tega da nekateri ne gledajo po kateri strani steze se vozijo je jasno.Ampak tega se ne da spremenit.S policijskim nadzoromč haha, najbolje bo da me policaj ustavi na kolesarski stezi in zahteva dokumente, pol pa še me da na alkotest ker sem vozil po napačni strani steze.Morda je to rešitev za slovensko policijo da si povrne omajan sloves.Bodo pač cele dneve lovili kolesarje ki vozijo po napačni strani steze namesto pravih kriminalcev.
Naj raje naredijo ustrezne kolesarske steze!!!

Tisto glede registracije koles je pa ena izmed največjih neumnosti kar sem jih kdaj slišal!!
Potem bo treba registrirat invalidske vozičke,samokolnice,skiroje,otroške vozičke in palice ki jih imajo starostniki na katere se opirajo ker lahko z njimi koga spotaknejo in pride do USODNEGA TRKA človeka z asfaltom!!


palčke, pa bergle, hahaha
firbc 15.07.2005 12:01
DEPRESIJA je napisal:
Za dva 'pametna' se najde vedno dovolj placa ...
Levi pedal ... zaradi takih kot si ti postane življenje zakomplicirano!!


Lepo si napisal v prvem delu, kar se pa drugega tiče- možakar je vsaj vprašal za mnenje :P namesto da bi kar naredil po svoje :twisted: saj je neumnih predpisov že tako ali tako preveč :roll: .
LeviPedal 15.07.2005 12:29
Osebno nimam nič proti niti pohvalam niti grajam. Sem samo naštel predloge, ki so mi trenutno padli na pamet in vem, da vsi niso najbolj realni.
MOTI PA ME, ČE MOJE IZJAVE ENAČIJO Z MNENJEM LKM - LJUBLJANSKE KOLESARSKE MREŽE, KER TEGA JAZ NITI SLUČAJNO NISEM REKEL - GRE ZA MOJE OSEBNO RAZMIĐLJANJE!!!
ironking_x 15.07.2005 12:37
Nekaj predlogov je bilo bizarnih!
Sploh o registraciji in o skupini ki bi se vozila na pravilni strani steze.Hitro bi vas kamenjali.Komu pa bi se dalo sploh to delatč
Pa tisto o usodnem padcu.Pri 10km/hč :D Tukaj sem se pa narežal kot že dolgo ne
Je pa res da so kolesarske steze v tako slabem stanju in na tako kretenskih mestih da če se pijan zvrneš lahko hitro padeš na cesto
miha 15.07.2005 12:39
Čar kolesarstva je v tem, da ni pravil (ni prednosti, ni rdeče, ni leve, ni desne, ...) freereid pa tud na specialki!!
Uporabnik ne obstaja. 15.07.2005 13:13
samo v informacijo: sam sem že plačal za vožnjo po napačni strani kolesarske steze, (no pravzaprav za vožnjo po pločniku, kar je manj - za toliko mi je uspelo 'zglihat':) ker so imeli policaji tisti dan pač akcijo. Tudi moje in razburjanje naključno mimoidočega, češ da naj raje poskrbijo za ta 'pleh' (bilo je vse polno parkiranih avtov, kjer niti slučajno ne bi smeli biti) ni pomagalo.

Sicer pa mislim, da vožnja kolesarjev izključno v pravi smeri ni preveč življenjska, še posebej ne ob naših načrtovalnih umotvorih (Ljubljana). Se pa strinjam, da bi je bilo lahko manj, ker se enim enostavno ne da čez cesto, čeprav se po njej peljejo celo kakšen km daleč in ne samo zaradi izogibanja daljši poti kot bi ta bila ob upoštevanju vseh predpisov. Ne glede na to, pa se da z malo uvidevnosti in spoštovannja prednosti tudi tako voziti brez večjih problemov.

Zadnje čase opažam vse več vožnje po pločnikih kjer ni kolesarskih poti. To se mi zdi precej dvorezen meč - po eni strani razumem, da je nekatere enostavno preveč strah, da bi vozili ob avtomobilih, po drugi strani, pa se tako voznikom - vsaj nekaterim - utrjuje prepričanje, da kolesarji pravzaprav nimamo kaj početi na cesti. Najbolj 'nora', ki sem jo na ta račun slišal je bil komentar gospe, ki je skoraj povzročila nesrečo in nadrla kolesarja, češ kaj pa dela na cesti in ali ni prepovedano se voziti s kolesom pozimi! 8O
CHEF860 15.07.2005 15:04
O ja, seveda zaračunavajo če se voziš kjerkoli drugje kot po pravilni strani kolesarske steze, kjer je to mogoče, hehe... Sem jih že vidu...

Se pa zaradi takih stvari jaz posmehujem policiji!!!

So mi pa tud enkrat hotl zaračunat pod Sv. Jakobom, ker sem se "vozil izven urejenih poti". Bla sta dva policaja in sicer na konjih... Se jima spizdu sto na uro, haha!
cvalenti 15.07.2005 15:22
CHEF je napisal:
Tudi pečcem bomo dodali kazni! Če hodijo po pločniku, 5 jurjev kazni! Predlagam tudi obvezno registracijo pešcev... !!!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jaz pa zahtevam registersko tablico za čevlje,če boste imeli športni model vas smatramo za športnika in boste dodatno obdavčeni zato se splača kupovati v turbošusu ker padete v nižji rang!!!!!!!!!! :twisted:
maticek 15.07.2005 17:52
Predlagam varianto "Who s chickenč" ! Peli naravnost, se bo že umaku! :lol:
Uporabnik ne obstaja. 15.07.2005 19:06
Denarno kaznovanje in kazenske točke :č :č: Ja kuga pa nej bi blo to... zato k se kdo vozi nasproti.... če se jst vozm, pol se umaknem na stran k pride kdo nasproti, če ne pa mal pocingljaš pa je in je zadeva rešena. In policaji naj bi mel zasede... to pomen, da ob vseh možeh v modrem k vsak dan merjo avtomobile, pol bi mogl pa še vsak dan tok pa tok drugih poslat na teren da bi ustavlal kolesarje.... a je teh fantov res tok preveč... a ima mesto denar za to, oz a ga mamo mič Ti temle fantom tm raj povej, da nej naprej zrihtajo kolesarske proge tm k so avtobusne postaje... skor vsakič koga nabašeš k ne pogleda levo ali desno k stopi z busa.... še posebej dobr pa je občina nardila s temi nadstreški... sploh ne veš če te kdo čaka za tistim propagandnim panojem... ti pršibaš mim in glej ga zlomka glih en vn pokuka takrat- in bum. Naprej nej bojo proge fajn porihtane... pol pa se začnimo menit, kdo bo komu kaj računal ane :wink:
Ibaraki 15.07.2005 23:29
Po zakonu je kazen 30 jurjev, če voziš po napačni strani. Ni potrebno, da bi se samo policaji ukvarjali s tem, saj bi se lahko mestni redarji. Če bi bila volja, bi se stvari dalo urediti.

Študentje (npr. zagreti in hitri kolesarji :idea: ), bi lahko preko servisa delali kot redarji (na kolesih, da jim ne bi kdo ušel) in pisali listke svojim kolegom. Pa od komada bi bili plačani. In itak bi bil prihodek od kazni tolikšen, da bi jim denar še ostajal, vsaj na začetku.
Ampak, saj nismo zato, a neč
Saj nismo v Nemčiji ampak bolj proti jugu, kjer je vse bolj sproščeno.

Glede na tele debate, ni kakšne splošne volje po redu na kolesarskih stezah, zato je pač potrebno biti previden. Zadnjič sem bil priča padcu, ki je nastal zaradi takega srečanja na ozkem, nepreglednem delu steze. Hitrost je bila cca. 25 km/h. Ta, ki je peljal pred mano, po pravilni strani je panično zabremzal in se zložil po tleh in lahko bi tudi zletel na cesto - npr. pod avtobus. 8O
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI