Korensko sedlo iz Avstrije

Domov > Forum > Korensko sedlo iz Avstrije

Korensko sedlo iz Avstrije

SORTIRAJ PO:
beatlexx 06.08.2005 21:50
Tisti, ki poznate ta klanec mi povejte -
koliko moraš met v nogah, da odpelješ ta klanec (18%)
in ali je za rekreativce priporočljivo ga zvozit brez triple :č:
uros 06.08.2005 21:58
mi smo se dol pelal zadnič s kolegi pa ti tega ne priporočam sam nebi preizkušu
zvozt se ga da sam zakaj bi se tolk muču...
beatlexx 06.08.2005 22:10
saj sem mel plan ga zvozit iz slo smeri
sam bi blo prevec preprosto :) :)

pol sem pa naredil "penteljco" kranjska gora-trbiž-austrija-korensko sedlo-podkoren...

sam bi rad slišal realno, kolk je klanec res težak, oz. kolk jaz nisem sposoben pritisnit na pedala ;)
grisley 06.08.2005 22:28
klanc je še kar zaj......,sam se ga da zvozit,vsaj z mtb gre brez večjih problemov :wink:
energy 06.08.2005 22:52
ko se tam dol peles se mal gledas kdaj ti bo kej odnesl kasno bremzo al pa feltno....
strmina :)
ni povsod isto kjer pise 18%... :)
beatlexx 07.08.2005 07:51
ja sm vidu.. 'sredinskih' 18% ki se vlečejo 600 oz 800m (odvisno s katere strani gledaš postavljeno tablo) ;) je ta najhujših

drugače pa so tekme tam čezčč
Matty 14.08.2005 20:12
Korensko sedlo s slovenske strani ni nic posebnega - ok, je strm ni pa dolg, tako da ga ni prevec problem prepeljat. Druga zgodba pa je avstrijska stran, ki je pa kar tezka... se posebej tisti raven srednji del, kjer je svinjsko strmo. Dolč Strmo, hitro. In potem ustavljanje na zasilnem izhodu, da malo varujes zavore... Skoda da se noben slovenski tour al pa italijanski giro nista sla tam cez.

Bolj ti predlagam eno drugo turco. Zacnes v KG, gres v Italijo in na prelaz Nassfeld, nazaj po Avstriji in nazaj cez Trbiz v SLO (seveda lahko tudi cez Koren).
Yure 17.08.2005 23:19
Sm ga že dostkrat pelav z A strani, morš vedt, da tud klanc pred 900m "škarpo" ni tko ajnfoh, tko da ti priporočam, da maš čim manj km tisti dan v nogah, recimo Rateče-Trbiž- Podklošter-Koren.... je glih prov. Še nekaj o prenosih: prej sem mev 39-25 razmerje pa je šlo aufzic, zej mam triplo je pa sploh v redu, no po tahudem vzponu, ki ga je kot sm reku 900m, te čaka še en podobn tik pod vrhom dolžine 250m.
U glavnem - ti ga kr brez strahu razpali!
LP Yure
jole 18.08.2005 08:17
Jes sn šou pa enkrat Kr.Gora-Vršič-Mangrt-Predel-Trbiž in sn si reko pa grem še pogledat na Korensko sedlo z Avstrijske strani. Pred tem sem se tam pelal samo z avtom in se spomnim samo prometne table, da naj se prešalta v prvo al drugo. No in grem pol s peciklom in pridem do tiste table na ovinku. Zvoziš ovink in se pred tabo odpre dobesedno stena...ravno v klanc 18%. Je že marsikje pisalo več, ampak je vlka razlika ravno v klanc al pa v ovink. No in ker sem mel tisti dan že kar precej v nogah je šlo z 39-26 na cik-cak. Pa to še ni blo vse, pod vrhom je še en mal krajši odsek skor glih tak strm. V glavnem se mi zdi da je tam bul za pelat se z avtom ko pa s kolesom.
jole 18.08.2005 08:35
Jes sn šou pa enkrat Kr.Gora-Vršič-Mangrt-Predel-Trbiž in sn si reko pa grem še pogledat na Korensko sedlo z Avstrijske strani. Pred tem sem se tam pelal samo z avtom in se spomnim samo prometne table, da naj se prešalta v prvo al drugo. No in grem pol s peciklom in pridem do tiste table na ovinku. Zvoziš ovink in se pred tabo odpre dobesedno stena...ravno v klanc 18%. Je že marsikje pisalo več, ampak je vlka razlika ravno v klanc al pa v ovink. No in ker sem mel tisti dan že kar precej v nogah je šlo z 39-26 na cik-cak. Pa to še ni blo vse, pod vrhom je še en mal krajši odsek skor glih tak strm. V glavnem se mi zdi da je tam bul za pelat se z avtom ko pa s kolesom.
smolko 18.08.2005 11:08
Ja res je, ko pripelješ okoli ovinka se skoraj zaletiš v hrib 8O , pa če se ne motim je tabla 18% klanec tudi na slovenski strani samo ni primerjave proti avstrijskemu. Je pa lep izlet čez Korensko sedlo do Filaha in nato naprej na Dobrač.
_Alzy_ 01.09.2011 13:43
Zanima me spust iz slo na avstrijsko stran, slišal sem da se je valjavec tam peljal 120, jaz bi rad šel +100(sanchez poza).
Je na tistem delu, kjer se da dobiti to hitrost kaj ovinkov ?
in pa če je tista izletna cona asfaltirana.
lp. :D
ZigaK 01.09.2011 14:01
izletna cona je makadam, pa ketno ima čez napeljano

z mtb-jem gre 100, ampak se skoraj ne dotikaš asfalta, res ludnica, ne rabiš nobene poze :)
Paternina 01.09.2011 14:03
Z MTBjem gre res 100. S specialko sem šel 3 tedne nazaj 78 pa še to me je blo strah da ne bo kej odpadlo...
_Alzy_ 01.09.2011 14:21
Če gre z mtb več kot 100 potem z mojo specialko ne more bit problema razen, če je cesta v zelo slabem stanju.
Janja 01.09.2011 14:31
Cesta ni ravno gladka.
CasLar 01.09.2011 15:10
pred cirka 5 leti sem sel 113 pa ni blo potrebne nobene sanchez poze, dons se ne upam 80 pelat ker je cesta obupna
Maratonac 20.09.2011 21:59
janja je napisal:
Cesta ni ravno gladka.

Hrapava hrapavim , gladka gladkim !
Maratonac 20.09.2011 22:00
[quote="ZigaK"]izlet na cona je makadam, pa ketno ima čez napeljano


Se pravi naprej greš brez picikelna.Sej ni hudga mislim na začetku , k si u luftu
scottscale 20.09.2011 22:09
če misliš rušit hitrostne rekorde (100 + kmh), ta spust ni primeren, trenutno je cesta preveč razrita za kaj takega. pa tudi dvomim da se znaš spuščat kot valjavec, ki se pri hitrosih nad 90kmh ne userje.
laufar 20.09.2011 22:12
Ko prideš do table "Ubaci u prvu!" si že precej rešen.
scottscale 20.09.2011 22:18
laufar je napisal:
Ko prideš do table "Ubaci u prvu!" si že precej rešen.

tam začenš odštevet metre do vrha klanca :lol:
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI