3. Poli maraton

Domov > Forum > 3. Poli maraton

3. Poli maraton

SORTIRAJ PO:
Uporabnik ne obstaja. 17.08.2005 23:04
Zdravo!

3. septembra se bo na Ptuju, natančneje v Moškajncih odvijal Poli maraton

več informacij :

http://www.polimaraton.si/

Prideteč
Truplo 18.08.2005 06:42
coke je napisal:
Zdravo!

3. septembra se bo na Ptuju, natančneje v Moškajncih odvijal Poli maraton

več informacij :

http://www.polimaraton.si/

Prideteč


Verjetno ne, ker se mi zdi, da je Wildon!
jeti 18.08.2005 06:45
Verjetno ja :wink: .
_Basso 18.08.2005 08:11
Truplo je napisal:
coke je napisal:
Zdravo!

3. septembra se bo na Ptuju, natančneje v Moškajncih odvijal Poli maraton

več informacij :

http://www.polimaraton.si/

Prideteč


Verjetno ne, ker se mi zdi, da je Wildon!


Wildon je naslednji dan... Kot navijač sigurno, kot udeleženec pa sigurno NE!
april 30.08.2005 15:32
Razmišljam, da bi tole probal. Saj to je v soboto, Wildon pa v nedeljo. Mislite, da zaporedno tole ne gre :č: 8O
MaNiToU1948 30.08.2005 16:01
zakaj pa ne bi šloč :lol:
maraton 30.08.2005 16:50
Mirda z očetom prideva na POLI, za Wildon sva se pa tudi z oTTo-om nekaj menila, da morda greva skupaj.
MaNiToU1948 30.08.2005 17:56
pol se bomo pa videli :lol: maratona itak ne morš zgrešit :lol:
april 31.08.2005 07:40
maraton je napisal:
Mirda z očetom prideva na POLI, za Wildon sva se pa tudi z oTTo-om nekaj menila, da morda greva skupaj.


Se vidimo upam. Kak je tu kaj s startanjem, se držijo reda glede zamaknitve. :č:

Mislim peljati 65 km. Poskušal se bom stišati vsaj med prvih 50 in potem se zalepim IN-u za rit.

Tu je ravnica v startu tak, da ne bo kdo v grabo prehiteval kot so Truplota in potem...
mstein 31.08.2005 08:47
po lanskih izkušnjah je na štartu problem dokler se dolga kača kolesarjev ne raztegne do dornave in še naprej, štart je po precej ozki cesti in v ospredje se kot ponavadi rinejo tisti, ki tam nimajo kaj iskati

letos bi naj bilo po predvidevanjih celo 5000 udeležencev, torej bo problem še večji, edina rešitev tako množičnih prireditev so ločeni štarti in seveda tudi nek red med samimi udeleženci

glede na izkušnje preteklih let bi poli maraton moral imeti tri razdalje:
- prva ok 20 km popolnoma ravninska za res slabo pripravljene (takšnih je na maratonu pravzaprav največ) kajti tudi tistega 500 m destrniškega bregeca jih večina pešači in jih je nesmiselno vlačiti po isti trasi, problem imajo pa tudi na spustu kjer so izjemno nevarni sebi in drugim

- druga bi bila podaljšanje malega maratona za ok 10 km in bi bila namenjena res tistim rekreativcem, ki nekaj prevozijo

- tretja pa vsaj 80 km še boljše pa 90-100 za tiste, ki resno vozijo in sodelujejo na takšnih prireditvah
_Basso 31.08.2005 08:52
Imaš popolnoma prav glede razdalj! Za nas, ki vozimo za trening tudi 100+ razdalje, je dolžina maratona 59,85km ODLOČNO PREMALO in potem moraš po takšnem maratonu še eno popoldansko furo opravitč!
Je pa res, da potem moraš imeti več varnostnikov na takšni razdalji :č:

Tudi po mojih predvidevanjih, bo letos vsaj 5000 udeležencev...!
areh 31.08.2005 08:58
Pa še vreme bo lepo...pazite se...!
lpA
_Basso 31.08.2005 09:16
MaNiToU je napisal:
zakaj pa ne bi šloč :lol:


Moj razlog je predvsem ta, da se v takšni (NEDISCIPLINIRANI) množici, bojim padca ali poškodbe kolesa. Lani sem doživel marsikaj: sestopanje s kolesa, zaustavljanje na sredi ceste, premikanje levo-desno, zaporo ceste (vzporedno 5 znancev)-potem pa jih prehiti, kletvice in pripombe kam pa se ti mudi, toliko glej da prideš do "klanca", itd.
Mi več pomeni Wildoner drugi dan, kot pa MINI maratonska proga. Bom pa že raje GLEDALEC in navijač!
Imam tudi preverjene informacije, da se vsaj 100-200 "kolesarjev", ki naredijo letno 10-100 km, odpravi na progo vsaj 10 minut prej, da se lahko pozneje v cilju dobro okrepčajo in računajo na "3 x REPETE" in to za ceno 1800 SIT z majico, kapo in medaljo!
Se vidi, da se na Štajerskem ZNAJDEMO !!!!
mstein 31.08.2005 09:19
točno tako basso
april 31.08.2005 10:19
Zdaj pa me je že redno strah. Sicer pa je to skoraj povsod. Discipline med vožnjo ni pol se pa pizdijo nad organizacijo. V Banovcih sem sestopiti moral že drugo leto zapored na istem mestu, ker eni, ki so tam v vodilni skupini pač ne more tistega kuclja aufzicat in malo našpanat. Potem pa padec........
casagrande 31.08.2005 11:05
april je napisal:
Zdaj pa me je že redno strah. Sicer pa je to skoraj povsod. Discipline med vožnjo ni pol se pa pizdijo nad organizacijo. V Banovcih sem sestopiti moral že drugo leto zapored na istem mestu, ker eni, ki so tam v vodilni skupini pač ne more tistega kuclja aufzicat in malo našpanat. Potem pa padec........



čim bolj naprej v grupi se postavi :D :D
Cowboy 31.08.2005 12:07
_Basso je napisal:
Imaš popolnoma prav glede razdalj! Za nas, ki vozimo za trening tudi 100+ razdalje, je dolžina maratona 59,85km ODLOČNO PREMALO in potem moraš po takšnem maratonu še eno popoldansko furo opravitč!
Je pa res, da potem moraš imeti več varnostnikov na takšni razdalji :č:

Tudi po mojih predvidevanjih, bo letos vsaj 5000 udeležencev...!


basso, lepo valjen junija na VN Lukovice, ti bo tud 'samo' 50km čist dovolj :wink:
BlackOrange 31.08.2005 12:11
Cowboy je napisal:
_Basso je napisal:
Imaš popolnoma prav glede razdalj! Za nas, ki vozimo za trening tudi 100+ razdalje, je dolžina maratona 59,85km ODLOČNO PREMALO in potem moraš po takšnem maratonu še eno popoldansko furo opravitč!
Je pa res, da potem moraš imeti več varnostnikov na takšni razdalji :č:

Tudi po mojih predvidevanjih, bo letos vsaj 5000 udeležencev...!


basso, lepo valjen junija na VN Lukovice, ti bo tud 'samo' 50km čist
dovolj :wink:


Ali pa pojdi z nama s Cowboyem na Tour de Trojane.
_Basso 31.08.2005 12:17
Cowboy je napisal:
_Basso je napisal:
Imaš popolnoma prav glede razdalj! Za nas, ki vozimo za trening tudi 100+ razdalje, je dolžina maratona 59,85km ODLOČNO PREMALO in potem moraš po takšnem maratonu še eno popoldansko furo opravitč!
Je pa res, da potem moraš imeti več varnostnikov na takšni razdalji :č:

Tudi po mojih predvidevanjih, bo letos vsaj 5000 udeležencev...!


basso, lepo valjen junija na VN Lukovice, ti bo tud 'samo' 50km čist dovolj :wink:


Junij je že mimo, za drugo leto pa tako še nimam planov. Je že tako, da za manj kot 70 km sploh ne pripeljem kolesa iz kleti, še posebaj če ima proga vsega 300 višinskih metrov. :)
Lani sem to opravil tako, da sem se do štarta in domov pripeljal s kolesom in nabral vsaj 80+ kilometrov. Samo problem je bil v tem, da sem ves čas samo gledal, da mi ne bo kdo kolesa odpeljal :č :č :č

Kaj pa je tako posebnega v Lukovicič Je dosti klancevč Tudi Duplek letos jih je imel skoraj 800 m (51 km) in se je navzlic vsemu,splačalo odpeljati maraton
BlackOrange 31.08.2005 12:20
Lukovicač 50 km, blizu 1000 višincev, vročina. Kar hudo.
Cowboy 31.08.2005 12:22
višincev je še mal več kot v dupleku ja :wink:
je pa v 10ih krogih 20 kratkih klančkov - lepo razporejenih čez celo dirko :lol: tko da zabušancije ni :lol:
StaraKost 31.08.2005 12:24
Vsak maraton je težek in zanimiv na svoj način. Tisti, ki je dolg in/ali ima več vm kot krajši ima zato nižje povprečne hitrosti.

Jaz gren na vse in za nobenega mi ni žal, čeprav sem že vpadel v gužvo(Banovci). Manj maratonov ko odpelješ več vzrokov najdeš, da jih ne bi odpeljal.
_Basso 31.08.2005 12:26
Cowboy je napisal:
višincev je še mal več kot v dupleku ja :wink:
je pa v 10ih krogih 20 kratkih klančkov - lepo razporejenih čez celo dirko :lol: tko da zabušancije ni :lol:


Sem si mislil, da mi ne bi brez razloga PONUJAL udeležbe na kakšnem ravninskem kronometru... 8) . Saj bistvo mojega pisanja je bilo predvsem v tem, da lahko v svoji okolici odpeljem brez težav 80 km in 1000 višincev, pa še nihče me v kakšni gneči ne bo ogrožal. Po drugi strani pa je res, da je treba tudi na takšnih maratonih sodelovat!
Cowboy 31.08.2005 12:28
IN1059 je napisal:
Vsak maraton je težek in zanimiv na svoj način. Tisti, ki je dolg in/ali ima več vm kot krajši ima zato nižje povprečne hitrosti.

Jaz gren na vse in za nobenega mi ni žal, čeprav sem že vpadel v gužvo(Banovci). Manj maratonov ko odpelješ več vzrokov najdeš, da jih ne bi odpeljal.


se strinjam. tud ravnina zna bit težka. ampak je dobro da je vsaj kakšen konreten klanček vmes-že zaradi selekcije. in potem je tud 'lažje' vozit
_Basso 31.08.2005 12:30
IN1059 je napisal:
Vsak maraton je težek in zanimiv na svoj način. Tisti, ki je dolg in/ali ima več vm kot krajši ima zato nižje povprečne hitrosti.

Jaz gren na vse in za nobenega mi ni žal, čeprav sem že vpadel v gužvo(Banovci). Manj maratonov ko odpelješ več vzrokov najdeš, da jih ne bi odpeljal.


Sem ti, brez da sem videl, kaj si napisal, v nadaljevanju pritrdil. Najlažje je najti izgovor, se ne udeležiti in konec. Samo, kot sem že napisal, se predvsem bojim poškodbe kolesa ali padca, kdo pa mi bo v 12 urah popravil kolo, da o morebitni poškodbi ne govorim. Meni je bil na začetku leta CILJ predvsem odpeljati čim boljše WILDONERJA. Pa vedno berem, da si je nazačetku sezone potrebno postavit CILJE. Povprečna hitrost, odpeljati določeno razdaljo, osvojiti Vršič, Grossglockner, itd.
andrejl 31.08.2005 12:36
Cowboy je napisal:

se strinjam. tud ravnina zna bit težka. ampak je dobro da je vsaj kakšen konreten klanček vmes-že zaradi selekcije. in potem je tud 'lažje' vozit


ja, če nisi sam potem v slabšem delu selekcije :lol:
maraton 31.08.2005 15:24
Če jih bo pa res 5.000 potem za drugo leto morajo podaljšat traso, 80-100+ bi bilo odlično. Meni je itak všeč če so daljše trase... ampak je to zmeraj povezano s stroški, samo pri takem obisku in marketingu mislim, da to ne bi smel biti problem, tudi čipe bi lahko poleg meli kot na Franji.
Uporabnik ne obstaja. 31.08.2005 22:11
5000 kolesarjev na 60km... to bo ena zlo dolga "kača" :lol: :lol:
Merlin 31.08.2005 22:32
Jaz pa mislim, da je do 100 Km dovolj za rekreativce. Treba se je zavedat, da tudi rekreativni kolesarji (tekmovalci) ne tekmujejo na večje razdalje.

Zakajč

S preprostega razloga časa treninga. Mislim, da v današnjem tempu življenja je težko najt toliko časa, da bi lahko trenirali 100 in več kilometrov.

Morda se motim. Vendar vsaj tako je pri meni.

Basso mene pa zanima kateri sič Ker na Dupleškem maratonu nisem videl nobenega Basso kolesačč V kateri skupini si se pripeljalč
maraton 01.09.2005 08:45
Saj če bi bilo več maratonov med 80-100km bi bil jaz čisto srečen :wink: ...samo večina se zdi da jih je ranga 60km plus/minus nekaj km.
1 2 3 ... 5
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI