Nesreca

Domov > Forum > Nesreca

Nesreca

SORTIRAJ PO:
Njokic 23.08.2005 18:08
Zdravo, pred 6 tedni sem imel prometno nesreco v kateri sem dozivel zlom lopatice ter pretres mozganov. Zdaj po tem casu sem po mojem mnenju totalno iz forme pa tud okreval se nism cist:) Zanima me ce je kdo ze dozivu tako poskodbo in ce ima ksne probleme pri sportnaju ipd., ce kdu ve ce se dobi kej odskodnine za take stvari, in pa ce lahku kdu svetuje s kasnimi treningi nej zacnem (rad bi s cim tezjimi)


Ze vnaprej hvala za odgovor, lep dan


Roman
ironking_x 23.08.2005 18:09
Odškodnino dobiš samo če si zavarovan.Drugače seveda ne :D
Njokic 23.08.2005 18:13
hja nism lih zavarovan ampak je bla se voznica avta udelezena in po mojem mnenju tud kriva te nesrece, tku da me zanima ce lahku od nje pokasiram kejč
ironking_x 23.08.2005 18:23
To da nisi zavarovan je huda neumnost!!
Vedno nekaj pokasiraš, tut pri najmanjših poškodbah.Tak da se zavaruj!
cvalenti 23.08.2005 18:40
Glede treninga ti pa povem ,jaz sem imel pred kratkim probleme s trebuhom oz prebavo in me je tako zvilo da sem obležal,ležal sem 5 dni kolesaril pa nisem9 dni.Sedaj je 5 dan odkar kolesarim "ponovno" samo ravnino in danes sem peljal ambroža in sem bil zjeban ko pes sploh potem ko sem prišel na ravnino noge težke ko pes.No nevem ali sta poškodba in bolezen isto (mislim da je bolezen hujša)ampak ti svetujem počasi ravnino in km nabiraj kakih 14 dni potem pa počasi klanci,težke treninge ti pa na začetku odsvetujem..................no moje mnenje!
NezaP 23.08.2005 19:23
ja jest imam težave s kolkom že 2 leti, pa zdravniki še zmeraj niso dal prave diagnoze! :( skoz sam neke terapije... mam že prov dost vsega! Pravjo da se je to zgodil od pretiranega športa, ker sem prej plesala 8 let - tako zelo intenzivno! potem sem s plesom mogla zaključit, zdej pa lahko SAMO kolesarim, nič drugega! :) :( To me edin tko drži vzgoraj, ker ne bi mogla zdržat brez športa oziroma kakšnega miganja :)

tko da, če ne bo vredu v roku enega meseca, grem "pod nož" :( :( :(


lp
driver 23.08.2005 19:30
Neža saj ni hudo pod nožem sem bil dvakrat ko so me skupaj šraufal pa se vse poštima samo voljo moraš imet in vedeti da ti bo uspel. Rehabilitaciji se moraš pa posvetit 110% in delat še enkrat več kot pravi fizioterapevt dopoldne z njim popoldne sama in boš lahko spet plesala :wink: !
NezaP 23.08.2005 19:39
driver je napisal:
Neža saj ni hudo pod nožem sem bil dvakrat ko so me skupaj šraufal pa se vse poštima samo voljo moraš imet in vedeti da ti bo uspel. Rehabilitaciji se moraš pa posvetit 110% in delat še enkrat več kot pravi fizioterapevt dopoldne z njim popoldne sama in boš lahko spet plesala :wink: !



ah jest sem s plesom zaključila....važn je da znam vse plese, ker to bom sigurn še rabila v življenju! :) me tud ne mika več tok... zdej je pač kolesarjenje, in upam, da mi bo tud to pomagal! more!!! :)
sej se ne bojim it pod nož, sam pol me skrbi kako bo okrevanje, pa kok časa to traja,...pol pa zraven še učenje, pa izpiti.... :(

lp
driver 23.08.2005 19:54
NezaP je napisal:
driver je napisal:
Neža saj ni hudo pod nožem sem bil dvakrat ko so me skupaj šraufal pa se vse poštima samo voljo moraš imet in vedeti da ti bo uspel. Rehabilitaciji se moraš pa posvetit 110% in delat še enkrat več kot pravi fizioterapevt dopoldne z njim popoldne sama in boš lahko spet plesala :wink: !



ah jest sem s plesom zaključila....važn je da znam vse plese, ker to bom sigurn še rabila v življenju! :) me tud ne mika več tok... zdej je pač kolesarjenje, in upam, da mi bo tud to pomagal! more!!! :)
sej se ne bojim it pod nož, sam pol me skrbi kako bo okrevanje, pa kok časa to traja,...pol pa zraven še učenje, pa izpiti.... :(

lp


Okrevanje je ki ti ga plača zdravstvo 14 dni + en teden če si na meji med do boljšega rezultata po merjenjih ki ti jih opravlja fizioterapevt/ka, se pravi si lahko v toplicah 21 dni (super je bilo) :wink: . potem imaš možnost skoristiti delavni nalog ki ti ga napiše tvoj osebni zdravnik in obiskuješ še 14dni fizioterapije samo da se voziš ali v bolnico ali pa v zdravstveni dom kar ti je bližje oz kjer imajo prosto.

Vse pa je odvisno od tvoje predanosti do okrevanja in volje to sem videl sam pri sebi, ker so mi rekli da nebom več normalno hodil in da naj kar odpišem šport in sem po 10 mesecih bil nazaj na kolesu in se ukvarjal s športom.

Tudi izpit lahko kašen počaka če bo prišlo do tega da moraš okrevati vedi da ti je prvo zdravje, ki te spremlja celo življenje! :wink:
CHEF860 23.08.2005 20:31
Če nisi poklical policije takrat,s e lahko slikaš. Če so policaji naredili zapisnik in če je bilo ugotovljeno, da je bila voznica kriva, boš dobil odškodnino.

Za primer! Pred enim letom se je v kolega ena babnica od uzad zaletela. Vse skupi nič... še na avtu se ni poznalo. Poklicali so policijo, ugotovljeno je bilo kdo je kriv. Tip je šel na urgenco, pojamral da ga boli vrat, moral je hodit na terapije dva meseca... Juhuhu, menda bo dobu 500 jurjev v kratkem!

Zato ob vsakih takih nesrečah nujno klicat policaje, jaz jih enkrat nisem, pa sem se skoraj nasral, sem mel tko srečo, da mi je tip čez dva tedna pol na roko vrgel 300 jurjev, hehe...
kavlj 23.08.2005 20:33
NezaP je napisal:
ja jest imam težave s kolkom že 2 leti, pa zdravniki še zmeraj niso dal prave diagnoze! :( skoz sam neke terapije... mam že prov dost vsega! Pravjo da se je to zgodil od pretiranega športa, ker sem prej plesala 8 let - tako zelo intenzivno! potem sem s plesom mogla zaključit, zdej pa lahko SAMO kolesarim, nič drugega! :) :( To me edin tko drži vzgoraj, ker ne bi mogla zdržat brez športa oziroma kakšnega miganja :)

tko da, če ne bo vredu v roku enega meseca, grem "pod nož" :( :( :(


lp


Jaz sem imel tudi poškodovan kolk in se da vse lepo početi razen teka in podobnih zadev. Razmisli še o plavanju, to je tudi šport, s katerim se lahko ukvarjaš. Pa veliko pozitivne energije potrebuješ in ti ne bo hudega.
NezaP 24.08.2005 01:22
kavlj je napisal:
NezaP je napisal:
ja jest imam težave s kolkom že 2 leti, pa zdravniki še zmeraj niso dal prave diagnoze! :( skoz sam neke terapije... mam že prov dost vsega! Pravjo da se je to zgodil od pretiranega športa, ker sem prej plesala 8 let - tako zelo intenzivno! potem sem s plesom mogla zaključit, zdej pa lahko SAMO kolesarim, nič drugega! :) :( To me edin tko drži vzgoraj, ker ne bi mogla zdržat brez športa oziroma kakšnega miganja :)

tko da, če ne bo vredu v roku enega meseca, grem "pod nož" :( :( :(


lp


Jaz sem imel tudi poškodovan kolk in se da vse lepo početi razen teka in podobnih zadev. Razmisli še o plavanju, to je tudi šport, s katerim se lahko ukvarjaš. Pa veliko pozitivne energije potrebuješ in ti ne bo hudega.


plavanje odpade...nikakor ne morem...sem letos probala, pa ni šlo... Nevarn je samo to, da mi lahko kolk ven skoč, in po nasvetu z zdravnikom moram kar pazit, da se to ne zgodi...
Zaenkrat ostane le kolo, kasneje bomo pa videli, kakšna bo situacija!

Lahko noč
haydiy 24.08.2005 07:10
Če bo voznica na zavarovalnici potrdila (prijava nesreče), da je bila ona kriva, če boš na isti zavarovalnici tudi ti prijavil nesrečo in se bosta obe verziji ujemali, si lahko upravičen do odškodnine ob pedložitvi medicinske dokumentacije. Prijavo uredi čim prej, za dokumentacijo je pa rok 3 leta.
Aja še to, obvezno pojdi k odvetniku in naj se on pogovarja z njimi! Za plačilo odv. ne skrbi, ker bo dobil svoje od zavarovalnice! Za tako stvar bi moral dobit precej več kot 2000EU!
Pa pozdravi se, to je najvažneje!
smolko 24.08.2005 11:35
Zavarovanje je res pomembna stvar, sam sem imel prometno nesrečo 3 leta nazaj, od zavarovalnice sem dobil okoli 800K sit, res pa je najbolj važno da se čim bolj pozdraviš (fizioterapija,...), sam imam po tej nesreči velike težave s hrbtom, že tri leta je od tega pa včasih iz postelje vstajam kot 70 letni starček. :č
SODROVC 29.08.2005 15:04
29.08.2005 ob 10:13. S strani sem priletel v VW golf. Poškodba leve strani reber, (počena), desna podlaket odrgnjena in obtolčena, udarjena desna nadlaket oz. biceps. Boleč desni kvadriceps.
Golfu sem z desno roko odtrgal ogledalo in z desno ročko poškodoval vrata in prvi blatnik.
Poškodoval obe ročki - ultegra.
Po klancu navzdol me je golf prehitel. Ko se pripeljl iz ovinka, sem opazil, da je zmanjševal hitrost, vendar je ostajal na skrajni desni strani ceste. Ker ni več zaviral, smernikov ni vključil, sem se odločil za prehitevanje.
Širina ceste je 4,6 m, brez sredinske črte.
V času, ko sem mu bil verjetno v mrtvem kotu, pa je brez smernika zavil levo na poljsko pot, tako da semmu bočno priletel v levo stran avta. Vrglo mejev zrak, napravil sem obrat za 360 °. Tip je kočil iz avta in pričel vpiti name (imen ne bom navajal), češ kaj sem mu naredil zavtom. Ni se mu zdelo primerno, da bi najprej pogledal človeka, nad čimer sembil zelo neprijetno presenečen. (kasnejši komentar policistke je bil, da je to pač odraz naše vozniške kulture). Pihala sva oba, bo pa šlo do sodnika, da določi krivca. Policistka trdi, da do nesreče ne bi prišlo, če bi vozil počasi in upošteval varnostno razdaljo. Moje mnenje je, da pri 40+ km/h ne moreš pravočasno zaustaviti s specijalko, če naletiš na nenadno oviro. Seveda je trdil, da sem preiletel "k norc", ker me sploh opazil ni, sploh da ne ve nič o tem, da bi me prej prehitel.
Ali je kdo od vas morda advokat, ki bi vedel kaj več povedati,kajmi je storitič
Uporabnik ne obstaja. 29.08.2005 15:13
Tud jst mam izkušnje s temi "vozniki tovornjakov", sicer ne tako boleče. Če se mi kdo postavi skrajno desno sem še posebej previden, ker mi neki ne štima.
Drugače ti pa želim čimprejšnje okrevanje in čim manj kravžlanja živčkov. (Jst bi ga ornk prtegnu :evil: šoferja)
NezaP 01.09.2005 19:57
ma to so budale, k ne znajo vozit! Mene je dons 3x skor povozu - sploh noben ne gleda, če gre kakšen kolesar! to me tok jezi...

na eni od dirk po Sloveniji so kolesarji začel metat bidone v en avto, k je kr zapeljal na cesto! :) hehe :)


lp
pluto 01.09.2005 20:10
Take teme mi vedno znova dvignejo pritisk. Vsakemu oslu, ki ne zna pravilno vozit avtomobila in nakazat smeri, ko je pač potrebno, prehitevanje na tesno - po možnosti še pred ovinkom, nasproti vozeči avto, ki sega celotni ovinek ti pa nasproti, bi morali vsaj prepovedati še kdaj voziti kakšno prevozno sredstvo, tudi mopeda ne. Če pa bi jih slučajno dobili, da to vseeno počnejo, pa Kočevski Rog......

J.... vozniško kulturo. Denarna kazen ne pomaga. To je pač zahodna demokracija. Sodišča svojega dela ne opravijo ali pa še to z zamudo.
NezaP 01.09.2005 20:22
jest se pa danes furam proti Pirnčam pod Šmarno goro...čist normalno peljem, me nato en AUDI prehiti in zapleje skoraj čist do roba ceste, tako da nisem mogla mimo...mislm, budala....pol k je pa speljal, sem se mu pa za ritjo peljala, matr sem bila jezna... k prov zanalašč delajo to! kot da mu je tok težko mal mim zapeljat!

groza!
_BraneK 01.09.2005 21:25
NezaP je napisal:
jest se pa danes furam proti Pirnčam pod Šmarno goro...čist normalno peljem, me nato en AUDI prehiti in zapleje skoraj čist do roba ceste, tako da nisem mogla mimo...mislm, budala....!
Si brala Armstronga, k so njega s prjatlom eni gumpci zrinl s ceste v jarekč Kaj je bil njihov 'izgovor' zakaj to delajoč "Ker kolesarji ne placujemo cestnine." Mislm, @#$%^&*, butec in butec :evil:
NezaP 01.09.2005 21:43
ja sem brala ja!... :) :) :)
rok-v 01.09.2005 21:44
ja 1x se bomo mogli kolesarji združit pa malo fizično posredovat. :D :D
cicero 02.09.2005 08:36
Yoda je napisal:
Si brala Armstronga, k so njega s prjatlom eni gumpci zrinl s ceste v jarekč Kaj je bil njihov 'izgovor' zakaj to delajoč "Ker kolesarji ne placujemo cestnine." Mislm, @#$%^&*, butec in butec :evil:

kje si bral toč :č:
_BraneK 02.09.2005 09:33
cicero je napisal:

kje si bral toč :č:

Lance Armstrong : priročnik za rekreativce in profesionalce oz. The Lance Armstrong performance program, ISBN 961-233-479-X, COBISS.SI-ID: 118867968
SODROVC 02.09.2005 15:25
Danes sem si prepisal policijski zapisnik in mislim podati pritožbo, ker niso navedeni vsi podatki tako, kot bi morali biti in ker sem obdolžen, da sem kriv za nesrečo jaz. Glede na to, da sem zaviral in celo zapeljal izven cestišča na travnik oz. poljsko pot in me je šele nato avto zbil, mislim, da imam na tako sestavljen zapisnik pravico ugovora. Kaj mu je bilo treba pospeševati, ko me je ugledal ob avtuč Pa to sploh ni bilo navedeno v zapisniku, čeprav je voznik to izjavil! In sledi gume na cestišču so bile tudi fotografirane. Moja zavorna pot je bila dolga le 0,9 m, ni pa napisano, da pod kotom, ker sem se mu že umikal, nato pa še sled zaviranja na pesku ob cesti. Ja, pa "udeleženca sta spremenila položaj vozil po dogodku". Jaz kolesa nisem premikal, on pa se je odpeljal z avtom nekam klicat policijo. Prej in pol je pa lahko po mobilcu govoril. Pa policijo se kliče zastonj, tudi če je kartica prazna. Pa opis ovinka je napisan tako, kot ga je policstka videla, ko se je pripeljala, ne tako, kot sva vozila midva.
Ej, to pa bo še pi....ije!
vambomzepokazu 02.09.2005 19:05
Fantje in dekleta, nič ne urejajte brez odvetnika.Sicer vam pobere kakih 10-20%, ampak ve kaj dela.Sem mel prometno nesrečo z avtom.Bil sem sovoznik ko je v naš avto trčil od zadaj drug.Za 1 teden bolniške (bolel me je vrat in križ-ampak res), sem dobil 360 000 sit, odvetnik pa 40 000 sit. Hvala bogu da me nič več ne boli.Drugače jo je odnesla moja voznica, ki je bila 2 meseca na bolniški in je hodla na terapije (mislim da 3x po 10 terapij), pa ima še zdaj težave s križom.Aja, pa dnarja še ni vidla.Po mojem čudn odvetnik.

Drug primer pa je moj kolega, ki ga je zbil avto ko se je spuščal s specialko.Mu je z ramo spipal prtljažnik s strehe.Posledice-nezmožen za fizična dela, posledica tega je da so ga odpustili (kao tehnološki višek), in rama ni prosto gibljiva.Se komaj prime z rokami za hrbtom.Je pa dobil dnar od unga šoferja.Kolk pa ne bi vedu. sam po mojem par miljonov.Je pa tud blo na začetku tak, ko da je sam kriv. Sploh na začetku se ni mogel zagovarjat ker je bil v nezavesti in je pol un šofer policistom vse možno natvezo.Ampak z odvetnikom se da skor vse rešit.Tak da vsem svetujem, da po okrevanju z vsemi papirji o zdravljenju k odvetniku. :wink:
boriszoher 05.09.2005 14:44
Tudi jaz bi ti priporočal, da si čimprej poiščeš dobrega odvetnika ter poizkusiš sam rekonstruirati vse detajle nezgode. Vse česar se spomniš, si zabeleži, samo cestišče oz. kraj dogodka pa čimprej temeljito poslikat in skicirat. Na žalost si tudi ti spoznal, da policisti vedno ne opravijo svojega dela korektno (na srečo niso vsi policisti enaki). Na še večjo žalost pa ravno njihova beseda med postopkom dokazovanja največ velja.
bull 05.09.2005 15:33
Njokič, dobil si že par nasvetov. Dam ti še jaz: Če si zavarovan nezgodno, dobiš dnevno odškodnino. Če pa nastopi invalidnost, pa dobiš še to v določenem %. Kar se pa tiče ostalega: pojdi do odvetnika, predloži mu vso zdravniško dokumentacijo in pa seveda poškodbe na materialu. Pod material štejem: kolo, morebitna strgana oblačila, čelada, bla,bla,bla. Mene je povozila ženska v križišču, izsilila mi je prednost. BUM! En mesec bolniške: udarnine, modrice, odrgnine. Kaj večjega ni blo, hvala Bogu! Osebni zdravnik uredil še 14 dni terapije. Čez dva meseca me pokliče odvetnik in me vpraša, če rabim denar. 500 jurčkov za material in še enkrat toliko za bolečine, pretrpljen strah, izguba zaslužka ipd.

o.p Policija za vsako prometno nezgodo pošlje na Zavarovalniško združenje zapisnik o prometni nesreči, zato tega ne rabiš zahtevat posebej od njih.
SODROVC 19.01.2006 17:57
Takole, danes sem bil kot obtoženi prisoten pri izvajanju dokazov priče (voznik golfa, ki me je podrl), pa vam povem, da me je groza take "pravice."
Sodnica je polagala priči besede na usta, npr.: "Pa zavorne luči, te so delaleč" Odg.: Ja seveda, kako pa drugač.
Dopustila je seganje v besedo, tako njej kot meni, npr.. "Ma dej, Likar nehej že!" Pa navajanje, da sem kot kolesar problematičen, ker so me že parkrat tudi drugi zbili itd. Se pravi, če me kdo zbije tako, da me celega naloži na havbo avta, potem ko je pripeljal iz dvorišča pod pravim kotom na smer moje vožnje, potem sem jaz krivč!
Sodnica je ugotovila, da nisem upošteval varnostne razdalje in da je bila hitrost neprimerna, saj do nezgode ne bi prišlo, če bi lahko obvladal kolo, če bi vozil 5 km/h, vsekakor ne.
V glavnem, potjeno je bilo "dejstvo", da je za vzrok nesreče kriv kolesar zaradi nepravilnega ravnanja.
To, da voznik ni dal smernega kazalca, danes ni bila stvar, zaradi katere smo bili povabljeni na izvajanje priče.

Gola dejstva, tudi navajanje hitrosti in razdalj so temeljila le na ugotovitvah (domnevah) obeh policistk in priče. Kolesar je imel visoko hitrost, čeprav je voznik pri prehitevanju le-tega vozil, po navedbah voznika, le 60 km/h. In ko je spremenil smer vožnje, kolesarja ni opazil, čeprav je gledal v vzvratno ogledalo, ker sem bil verjetno v mrtvem kotu oz. sem pripeljal tako hitro, da sem ga pri manevru popolnoma presenetil. In to na razdalji ~ 150 m.
Ko je vprašal, če dobi kopijo zapisnika, mu je sodnica odgovorila, da kot priča ne bo dobil razsodbe, to dobi le obdolženec. Torej sem pečen in me čaka plačilo sodnih stroškov in povprečnine 1/3 mesečnega dohodka.
Plačati bo treba tudi škodo, ki sem jo imel sam (sem jo že) in pa škodo na avtu. Bom še z zavarovalnico govoril.
Pa ne misliti, da sodnica ne ve za druge primere nezgod kolesarjev. Na pripombo, naj vendarle razmisli o tem, kako visoka je bila hitrost pri nezgodi, če nisem bil niti polomljen, (priloženi izvbidi iz poliklinike), se mi je le nasmehnila.
Ja, vedno kličite na policijo prvi, ker ste takoj v prednosti in vas obravnavajo kot oškodovanca oz. kot pričo.

Lp, Šodrovc

PS.: če dons nism dobu čira na želodcu, ga nam nkol!
Uporabnik ne obstaja. 19.01.2006 19:21
8O
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI