Maraton Nafta Group

Domov > Forum > Maraton Nafta Group

Maraton Nafta Group

SORTIRAJ PO:
hopla 10.09.2005 15:02
Danes je bil na sporedu maraton v Lendavi. Tri proge 60 km in 45 km in 20 km. Daljša proga je potekala po Mađarski. Ker sem doma pozabil dokumente sem bil primoran odpeljat srednjo razdaljo :evil:
Srednja proga je bila speljana po čisti ravnini brez hribčka vendar v dokaj o vetrovnem vremenu.
Sicer pa to ni namen te teme. Rad pi povdaril na zelo slabo organizacijo. Na celi trasi 2 redarja. Na koncu ko nas je prvih 5 pripeljalo v cilj z 50 km/h smo se znašli med povorko 8O To je botrovalo tudi padcu dveh iz naše skupine. Sama sreča, da sem se uspel izognit. Groza.
Druga stvar je pa višina štartnine. 4500 SIT Za to dobiš kolesarski dres podoben kuhinjski krpi, medaljo, in čakanje na hrano pol ure :evil: Res je, da če si se udeležil prejšnjega maratona Terme Lendava si sodeloval v žrebu za avto. Ta žreb obljubljen po koncu maratona je tudi bil preložen na 19 uro. 8O

Danes se je res pokazalo kaj pomeni slabo organiziran maraton.

Ne vem kako je bilo na daljši razdalji, sicer sem pa videl sem tudi maj-a in kolesarja v dresu Vzpon. Mogoče lahko njeva povesta kako je bila na daljši razadlji.

Sicer sem z svojo vožnjo zadovoljen (po včeraj odpeljani trasi maraton Terme 3000).---> 45 km; 1:14 ; 36,4 km/h
maj 10.09.2005 16:24
Organizacija - katastrofa.
Merlin 10.09.2005 16:31
V dresu vzpona sem bil jaz. Šli smo dokaj hitro. Meni je pokazalo povpreček 39,3 km/h. Organizacija je bila slaba. Avto od spremstva ni imel pojma kam naj pelje in nas je tudi malo ..... Zaradi tega je skoraj eden padel, ker je avto zapeljal parkrat narobe. Ostala organizacija je bila boljša razen "levih" kuharjev.

Najboljše od vsega je pa bila kolesarska družba. To pa zame šteje največ.

Štartnini pa sta bili dve 2000 SIT brez majice in 4500 Sit z majico. Ni predrago samo, če sešteješ vse ni bilo več vredno.
hopla 10.09.2005 18:45
a je bilo potrebno pokazat osebni dokument na mejič
Merlin 10.09.2005 18:48
hopla je napisal:
a je bilo potrebno pokazat osebni dokument na mejič


Ko sem ga potegnil ven in po par krepkih besedah (od sotrpinov) je Policaj stekel do šefa in zgleda je ta odobril, da je šlo brez. Nazaj na Madžarsko-Slovenski pa ni blo duha o kakšni uradni osebi.
hopla 10.09.2005 18:53
Merlin je napisal:
hopla je napisal:
a je bilo potrebno pokazat osebni dokument na mejič


Ko sem ga potegnil ven in po par krepkih besedah (od sotrpinov) je Policaj stekel do šefa in zgleda je ta odobril, da je šlo brez. Nazaj na Madžarsko-Slovenski pa ni blo duha o kakšni uradni osebi.


smola mi je že žal, da nisem šel prek :č
Slavomir 10.09.2005 19:19
Gremo po vrsti. Parkiram pri hotelu Elizabeta. Nikjer nikogar od organizatorja. Malo se sprehajam in gledam kam bi šel, ko se končno pojavi en redar in pove da je prijava pri banki 8O . Ok, to uredim, a za žrebanje ne pridem v poštev (čeprav sem bil na prvem maratonu), ker nisem imel s sabo tisteka ku...vega papirja. "Saj se vidi iz evidenc da ste bili, ampak papir je pa nujen :twisted: ".
Sledi start lepo po domače, najprej tisti na 65km, za 1 minuto :D pa na 45 km. No nekaj razmaka je pa le bilo. Ok, potegnili smo zelo močno in do konca Dobrovnika sem bil v prvi skupini 9 kolesarjev z tempom okrog 40km/h. Eh, tam pa nasprotni veter in zimske gume 8) (v skupini sem bil edini s Cros-om) in sem odpadel kot zrela hruška. No v tolažbo je odpadel še en in sva tako združno drvela (30 km/h) v osami proti cilju. Namreč za nama vse do Mostja - par km pred ciljem ni bilo nikogar :o. Tam sva pa dobila družbo še dveh in tako smo štirje drveli (tokrat že bolj hitro s 35 km/h) v sveže namočeno Lendavo. In par 100m pred ciljem panika na progi 8O . Redarji mahajo in zaustavljajo (takrat še nisem vedel za padce) in v cilj smo prikolesarili z 10 km/h.
In na cilju nismo dobili niti kapljice vode. In nikjer nikogar da bi nas usmeril kam naj gremo na malico. In tako smo bolj po sreči kot ne našli neke šotore in do konca zasedene mize. In po lepem čakanju malica presenečenja - pasulj in kruh :č
casagrande 10.09.2005 19:34
organizacija je bila katastrofalna,pa še cena tak nabita
Roki 10.09.2005 19:38
Se strinjam s predhodniki glede organizacije. Čista 0 !!!!! Vendar meni je važen adrenalin in hormon endorfin:) Obožujem vožnjo v skupini. Bolj leti lepše je!¨!!!

Kar se pa tiče vožnje......ta je pa bila prava. Tempo je bil odličen, pospeševnja so se vrstila ena za drugim ....skratka, če si želel priti v prvi grupi si moral pošteno delati. Povpreček sem jaz imel sicer po mojem polarju nekaj nižji cca. 38km/h povprečen pulz 163 max pa 191.


L.p
hopla 10.09.2005 21:51
sam letelo je pa res.

če ne bi bilo vetra bi bilo povprečje dosti večje.

aja za info višincev je po polarju bilo 35 :lol: :lol: :lol:
Truplo 12.09.2005 06:09
Slavomir je napisal:
Gremo po vrsti. Parkiram pri hotelu Elizabeta. Nikjer nikogar od organizatorja. Malo se sprehajam in gledam kam bi šel, ko se končno pojavi en redar in pove da je prijava pri banki 8O . Ok, to uredim, a za žrebanje ne pridem v poštev (čeprav sem bil na prvem maratonu), ker nisem imel s sabo tisteka ku...vega papirja. "Saj se vidi iz evidenc da ste bili, ampak papir je pa nujen :twisted: ".
Sledi start lepo po domače, najprej tisti na 65km, za 1 minuto :D pa na 45 km. No nekaj razmaka je pa le bilo. Ok, potegnili smo zelo močno in do konca Dobrovnika sem bil v prvi skupini 9 kolesarjev z tempom okrog 40km/h. Eh, tam pa nasprotni veter in zimske gume 8) (v skupini sem bil edini s Cros-om) in sem odpadel kot zrela hruška. No v tolažbo je odpadel še en in sva tako združno drvela (30 km/h) v osami proti cilju. Namreč za nama vse do Mostja - par km pred ciljem ni bilo nikogar :o. Tam sva pa dobila družbo še dveh in tako smo štirje drveli (tokrat že bolj hitro s 35 km/h) v sveže namočeno Lendavo. In par 100m pred ciljem panika na progi 8O . Redarji mahajo in zaustavljajo (takrat še nisem vedel za padce) in v cilj smo prikolesarili z 10 km/h.
In na cilju nismo dobili niti kapljice vode. In nikjer nikogar da bi nas usmeril kam naj gremo na malico. In tako smo bolj po sreči kot ne našli neke šotore in do konca zasedene mize. In po lepem čakanju malica presenečenja - pasulj in kruh :č


Izgleda, da sva se midva vozila skupaj. Imel sem tisti prvi dres od nekdanje Pomurske banke, hlače od Telekoma, Colnago in povezano levo roko!
Truplo 12.09.2005 06:14
:lol: Mene so organizatorji tudi razočarali, razen prijaznosti res skoraj nula. Označb nobenih, jaz sem se sicer znašel, kaj pa drugi. Dobro, da jih ni bilo iz drugih delov Slovenije ravno veliko.

Na prijavnem mestu mi je bilo povedano, da bo žrebanje zvečer in da je to zato, da še nekaj "potegnejo" iz nas. Pa so ku..., vsaj od mene. Eno pivo sem spil, se odpeljal v Soboto in se zvečer vrnil. Dobil sicer nisem nič, sem pa včeraj zvečer bil na obisku pri sodelavki in tam je bil tudi vodja pisarne za zaščito potrošnikov in malo sva se pogovarja. Za premestitev časa žrebanja mi ni povedal kaj določnega, za samo žrebanje pa, da je bilo prisotno najmanj zavajanje. Kajti, ob prvem razpisu so bile baje obljubljene nagrade tudi kot televizor, videorekorder in še marsikaj. Pa kje soč Razen dveh bicilklov in avta ostalo ni bilo kaj prida vredno. Take stvari, katere že imamo in nam nebi koristile nič.

Še bi se dalo pisati, vendar sem nekako mnenja, da me drugo leto ne bo. Na noben maraton v Lendavo!
Truplo 12.09.2005 06:31
:lol: Da še malce dopolnim: štartnina krepko previsoka. Če računam, da je bil prvi maraton ocenjen na 3.500,00 sit (tako se mi zdi), sedaj pa 4.500,00 sit in če je to vsoto levo-desno vplačalo 150 kolesarjev, so nekaj vseeno skasirali. Nismo mi krivi, da so imeli obakrat slabše vreme. To z žrebanjem je čudno še v enem: meni je bilo poleti povedano, da je bilo na prvem maratonu cca. 120 udeležencev in 80 nagrad, sedaj se jih je naenkrat našlo 167, nagrad dosti manj (cca. 60) in nekatere so manjkale... Če se kdo opogumi in vloži morebitno tožbo se lahko zgodi, da jim lep čas več ne pride na misel, da bi zavajali narod.

V prihodu v cilj so nas sicer ustavljali, vendar izgleda šele takrat, ko so nekateri že popadali. Na cesti v Lendavi nobenih redarjev, bila je res prireditev na začetku (malo sem zaostal, ker sem nekaj delal okrog ure) in še dobro, da nisem koga povozil, ob povratku sicer gužva na cesti na koncu. Jaz imam dober želodec in mi hrana redkokje škodi, tukaj mi ni, vendar sem poslušal od marsikoga pripombe, da je bil tisti "močnik" pod vsako kritiko. Na cene sicer ne morejo vplivati, vendar je za navadno pločevinko piva 450 sit odločno preveč. In glej čudo: včeraj je bilo v Moravskih Toplicah pivo po 400 sit. Človek skoraj ne bi verjel. Imeli pa so spet (v Moravcih) tisto finto s kopanjem po "ugodnih" cenah!
franklin 12.09.2005 07:27
Jaz sem tudi razočaran..
Očitno se organizatorjem več ne da delati, pa tudi noben od njih ni nič napisal na bicikel.com..buuu!! Zato pa niti nisem plačal prijavnine, ampak šel na "črno". Točke z pijačo nikakve; samo voda, pa nobenih redarjev na ključnih mestih na progi; V zavoju Renkovci-Turnišče nas je en avto skoraj pregazil. Nobenih opozorilnih tabel na cesti; odsek Dobrovnik-Renkovci je asfalt uničen in zelo "usoden" za specialke; za nami je ena skupina kar popadala po tleh. :evil:

Sicer sem pa vozil na razdalji 45 km; skupaj smo vozili 4 člani KK Lendava, tak bolj na rekreativen tempo (31-32 km/h), na koncu pa šli vsi skupaj na vola in pivo. 8)

En član našega kluba je na cilju fejst grdo padel in je celi obvezan. :č

Truplo: na noben maraton v Lendavoč
Na našega (Panonskega) valjda prideš. Mi smo se zato vsaj potrudili.
hopla 12.09.2005 07:30
Truplo je napisal:
Na cene sicer ne morejo vplivati, vendar je za navadno pločevinko piva 450 sit odločno preveč. In glej čudo: včeraj je bilo v Moravskih Toplicah pivo po 400 sit. Človek skoraj ne bi verjel. Imeli pa so spet (v Moravcih) tisto finto s kopanjem po "ugodnih" cenah!


Truplo baje je bilo v Moravskih nekaj podobnega glede organizacije kot v Lendavi ---> padci+spremljevalni avto je zašel,...č
Truplo 12.09.2005 08:27
franklin je napisal:
Jaz sem tudi razočaran..
Očitno se organizatorjem več ne da delati, pa tudi noben od njih ni nič napisal na bicikel.com..buuu!! Zato pa niti nisem plačal prijavnine, ampak šel na "črno". Točke z pijačo nikakve; samo voda, pa nobenih redarjev na ključnih mestih na progi; V zavoju Renkovci-Turnišče nas je en avto skoraj pregazil. Nobenih opozorilnih tabel na cesti; odsek Dobrovnik-Renkovci je asfalt uničen in zelo "usoden" za specialke; za nami je ena skupina kar popadala po tleh. :evil:

Sicer sem pa vozil na razdalji 45 km; skupaj smo vozili 4 člani KK Lendava, tak bolj na rekreativen tempo (31-32 km/h), na koncu pa šli vsi skupaj na vola in pivo. 8)

En član našega kluba je na cilju fejst grdo padel in je celi obvezan. :č

Truplo: na noben maraton v Lendavoč
Na našega (Panonskega) valjda prideš. Mi smo se zato vsaj potrudili.


Na tistega trideželnega bom verjetno prišel, ja!
Truplo 12.09.2005 08:40
hopla je napisal:
Truplo je napisal:
Na cene sicer ne morejo vplivati, vendar je za navadno pločevinko piva 450 sit odločno preveč. In glej čudo: včeraj je bilo v Moravskih Toplicah pivo po 400 sit. Človek skoraj ne bi verjel. Imeli pa so spet (v Moravcih) tisto finto s kopanjem po "ugodnih" cenah!


Truplo baje je bilo v Moravskih nekaj podobnega glede organizacije kot v Lendavi ---> padci+spremljevalni avto je zašel,...č


Tudi v Moravskih Toplicah je bilo nekaj cvetk, vendar sem jaz v glavnem zadovoljen. Vozil sem krajšo progo (zaradi poškodbe leve roke zelo težko prestavljam, zato nisem rinil v hribe), v Tešanovcih šel ravno, namesto v Vučjo Gomilo (nisem gledal talnih oznak, a kaj, ko so ceste že vse premalane). O ostalem mogoče drugič, tudi ni prav, da se samo jaz izpostavljam s kritikami, kot, da samo meni nič ne paše!
bull 12.09.2005 08:47
Vozil sem v prvi skupini, povprečje 38,87 km/h, pulz povpr. 163. Leteli smo, ni kaj. Organizator pa zopet ni znal, kako in kam, v Brezovici pri Polani smo se skoraj zgubili, na Madžarskem je Ptujčan zaradi spremljevalnega vozila skoraj tresnil, ker spet ni vedel, kam. Šodra na cesti prveč. Alarm: pivo po 450 sit je več kot preveč! Evropa zdaj

LP
Slavomir 12.09.2005 09:07
Truplo, res je. V Lendavi sva vozila zadnje km skupaj v tisti skupinici štirih kolesarjev :D . Lepo, na kakšni drugi vožnji pa še kaj rečeva (ali pa spijeva na cilju).
Merlin 12.09.2005 18:49
hopla je napisal:
Truplo je napisal:
Na cene sicer ne morejo vplivati, vendar je za navadno pločevinko piva 450 sit odločno preveč. In glej čudo: včeraj je bilo v Moravskih Toplicah pivo po 400 sit. Človek skoraj ne bi verjel. Imeli pa so spet (v Moravcih) tisto finto s kopanjem po "ugodnih" cenah!


Truplo baje je bilo v Moravskih nekaj podobnega glede organizacije kot v Lendavi ---> padci+spremljevalni avto je zašel,...č


Res je. Nas je zapeljal na nek klanec kjer je zmanjkalo ceste. Potem pa nazaj po res porazni cesti. Sledila je gonja po klancih kjer je bilo potrebno vse zamujeno nadoknaditi. Spremljevalni avto se je izgubil :twisted: . Skratka porazno.

No, bilo je za stopnjo boljše kot v Beltincih. Vsaj v nekaterih križiščih se je našel kakšen, ki je usmerjal.
Truplo 13.09.2005 06:21
:lol: Da se avto izgubi, ni opravičila. Če si že omenil Beltince: tam se ne bodo premaknili naprej niti za mm, ker so si med sabo v laseh, reklama za maraton nobena... Jaz sem prišel na štart z dežnikom, po štartu pa sem šel na kavo in jegermajstra in domov. In zakaj: da je prireditev v sklopu Slovenija kolesari, ne dajo pa ti niti majice (imam jih celo goro v predalu, vendar...), veselo pa kasirajo, pa ni prav!

V glavnem sem se odločil, da drugo leto ne grem v Moravske Toplice, Lendavo (Trodeželni Panonski maraton je izvzet), Hoče in še kam. Bom kar izbiral boljše prireditve...
hopla 13.09.2005 08:15
Truplo je napisal:
:lol: Da se avto izgubi, ni opravičila. Če si že omenil Beltince: tam se ne bodo premaknili naprej niti za mm, ker so si med sabo v laseh, reklama za maraton nobena... Jaz sem prišel na štart z dežnikom, po štartu pa sem šel na kavo in jegermajstra in domov. In zakaj: da je prireditev v sklopu Slovenija kolesari, ne dajo pa ti niti majice (imam jih celo goro v predalu, vendar...), veselo pa kasirajo, pa ni prav!


Truplo zanima kdo si je v Beltincih v lasehč
Truplo 13.09.2005 11:36
hopla je napisal:
Truplo je napisal:
:lol: Da se avto izgubi, ni opravičila. Če si že omenil Beltince: tam se ne bodo premaknili naprej niti za mm, ker so si med sabo v laseh, reklama za maraton nobena... Jaz sem prišel na štart z dežnikom, po štartu pa sem šel na kavo in jegermajstra in domov. In zakaj: da je prireditev v sklopu Slovenija kolesari, ne dajo pa ti niti majice (imam jih celo goro v predalu, vendar...), veselo pa kasirajo, pa ni prav!


Truplo zanima kdo si je v Beltincih v lasehč


Mislim (vsaj predlani je še bilo tako), da se ravno ne razumejo prejšnji župan in sedanja oblast. Morda se motim, kajti sedanjemu podžupanu in njegovim izjavam tako ali tako ni za verjeti...
Truplo 14.09.2005 13:30
los5 je napisal:
Res bi bilo potrebno vprašati organizatorja, kje so ostale nagrade, ki so navedene v razpisu na net-u(tv, dvd,računanik, skuter in ostalo ); ali pa jih hranijo za drugo letočččč
Pri tako visoki štartnini bodo imeli drugo leto še manj prijavljenih-bodo pa imeli zopet nagrade................................čččččččččččččččččččččččč'', ki so ostale od letos, ali pa jih sploh niččččččččččččččččč'''


Pogledal sem njihovo spletno stran, da bi se točno prepričal. Res so bile obljubljene take nagrade. Torej gre za zavajanje oz. temu lahko povemo celo prevara. Samo, kdo jih bo tožil! Meni se ne da!
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI