Uršlja gora

Domov > Forum > Uršlja gora

Uršlja gora

SORTIRAJ PO:
jagr 13.11.2005 21:04
Če bo koga prijelo, da bi še pred snegom gonil na vrh Uršlje, je zdaj cesta idealna. Od rampe proti vrhu so jo te dni porihtali z grederjem in povaljali. Je kot bi bil asfalt, se nč ne mleje pod kolesi in se da tut na najstrmejših delih zgonit do konca brez težav. :wink:
davorz 14.04.2010 20:16
Da ne bom odpiral čisto nove teme, bom uporabil kar tole, ki ima samo en post.

V kratkem (takoj ko bodo vremenske razmere (tudi na vrhu) dopuščale) imam namen opraviti vzpon na Uršljo goro. Lepo počasi, rekreativno, brez nekih hudih časovnih ambicij ;)

Pa me zanima, ali kdo ve kakšna je dolžina trase, ter celotna višinska razlika. Nekaj sem bral v temi tekmovanja, da je zadnji klanec od rampe naprej zelo težak in strm. Kaj več pa ne vem o tem vzponu.

Torej bi prosil vse, ki ste že bili s kolesi na Uršlji gori, če podate svoje izkušnje, kakšne so poti, od kje ste štartali. Ali sploh razmišljam prav, da se da priti na Uršljo goro skoz po makadamu? Od koče na Slemenu naprej?

Hvala za odgovore,

Lp, Davor
dogma 14.04.2010 20:47
od koče na slemenu pa do križana maš nekaj km bol ravnine pa mal gre tud navzdol,pol pri križanu pa lah greš levo al pa desno v obeh primerih prideš na vrh travnikov priporočam levo pot,od travnikov naprej se počasi cesta vzpenja tja do rampe je še kar ok pol pa res bremz nekak ko sem šel gor če si stopil z nogo dol si zelo težko zagonil nazaj zaradi kamenja mislim da da je zdaj cesta mal boljša proti vrhu pa spet jaka strmina.
drugače pa lepa pot res pa mal težavna ker moraš še sleme odpelat.
nazaj dol pa ti priporočam da greš proti zg. razborju,prideš dol v velunji pol pa proti gaberkam.
čaw
davorz 14.04.2010 21:52
Hvala, mogoče veš koliko nanese to km? Važno sicer ni, ampak toliko za občutek.

Je pa res, da zame rekreativca bo že do Slemena zalogaj :) Iz Velenja. Bom pač vzel kot celodnevni izlet :lol:
ghost09 14.04.2010 22:01
:? Mogoče boš od rampe malo tiščal picikl, pa nič hudega, ne boš edini. Na vrhu kaj dobrega pojej in počasi nazaj. Malo spominov:
http://deejay. blog.siol.net/2007/10/07/kralj evi-vzpon-na-ursljo-goro-final e-pokala-v-vzponih/
maligor 14.04.2010 22:33
Velenje(Konovo).-Velunja-Razbo r-Uršlja Gora-Razbor-Velunja-Velenje
cca 70km in cca 1759viš.metrov pot iz Slemena skozi makedam od rampe pa se da tud pelat cca 300m pol pa peš pa ni nč hudega če greš peš do vrha neboš edini drugač pa nekje do sredine maja nimaš kaj iskat na Uršli ker bo še sneg na določenih delih z kolegi gremo cca 5x na Uršlo v letu.Lani smo bili prvič gor 2.5 pa je bil ponekot še sneg.....pa tudi še oktobra smo bili gor tk da kr veselo....dogma ti je pa zelo dober opisal pot kje pojdi...
davorz 14.04.2010 23:09
Letos če bo šlo tako naprej bo sneg do junija gor :roll: Malo zbiram informacije do takrat :mrgreen:

Bom pa verjetno šel ta vikend malo na Sleme pogledat.

Lp
MX_Peter 15.04.2010 07:41
Sem danes pogledal proti Uršli Gori in je čisto bela, novozapadel sneg pa jo je še dodatno pobelil ;)
grisley 15.04.2010 10:34
Res je maja nekje bo tudi cesta kopna, blatna pa ne bo, ker je trdo zbit kamen, tako, da takoj, ko skopni gasa proti vrhu.
Še za orientacijo, iz Raven je do vrha slabih 17 km, se pa zato dvignem za 1360 vm.
Od rampe naprej pa boš bicikl zanesljivo tiščal, ampak nič hudega ne boš edini. Klanec se od rampe ponekod dvigne tudi za 20 %
Veliko užitka pri vzponu ;)
davorz 15.04.2010 11:44
grisley je napisal:

Veliko užitka pri vzponu ;)

Hvala!

Glede na posnetek na linku, ki ga je dal @ghost09 sem skoraj prepričan da bom moral nekaj časa tiščati kolo. Nič hudega.

Sem pa danes, ko sem tekel okoli jezera videl res lepo zasneženo Uršljo, tako da nekaj časa ta trasa zagotovo odpade :twisted:
grisley 01.05.2010 11:06
Bil danes na Uršlji in lahko povem, da je cesta skorajda popolnoma suha in normalno prevozna prav do vrha.
V zavoju, kjer se lomijo gonilke :D je le še za vzorec snega

DJZIZI 01.05.2010 12:18
Lepo ded,kaj si se gono gor ali cufus ??? :mrgreen:
LudWIG 01.05.2010 13:51
DJZIZI je napisal:

DJZIZI, to bi pa lahko enkrat šli, Grisleya naprosimo za vodiča.......20% vmes, čuje se super.....
areh 01.05.2010 17:32
Jaz sem že bil :D Iz Celja čez Sleme. Takrat seveda še z mtb..
lPA
LudWIG 01.05.2010 17:45
areh je napisal:
lPA

Areh, "soborec" stari, kak te nisi šel z nami na brevet 300 km......
grisley 01.05.2010 19:44
LudWIG je napisal:
DJZIZI je napisal:

DJZIZI, to bi pa lahko enkrat šli, Grisleya naprosimo za vodiča.......20% vmes, čuje se super.....

Določita datum pa ga ruknemo, danes sem bil cufus ;)
areh 01.05.2010 19:48
LudWIG je napisal:
areh je napisal:
lPA

Areh, "soborec" stari, kak te nisi šel z nami na brevet 300 km......

Zato ko nebi zdržo :ups: To je prhuda zame.Na uršljo pa lepodite,ker je ful lepo!
lpA
laufar 01.05.2010 22:20
Lepo, ja, sploh od rampe naprej.....
areh 02.05.2010 08:09
laufar je napisal:
Lepo, ja, sploh od rampe naprej.....

Mal za rampo še gre...sam ne dolgo :lol:
lpA
1
Zadnji komentarji v kategoriji "PROFILI, ZEMLJEVIDI, ..."
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI