NAŠ FAUSTO MA ČLANEK V NOVICAH

Domov > Forum > NAŠ FAUSTO MA ČLANEK V NOVICAH

NAŠ FAUSTO MA ČLANEK V NOVICAH

SORTIRAJ PO:
ATX 28.11.2005 09:50
No, a ste bral celostranski članek v novicah od našega Faustotač Sej sem zmer pravu da bo še deleč prlezu.Kwa pravteč
BlackOrange 28.11.2005 09:52
Ne nismo, povej kaj več.
ATX 28.11.2005 10:02
Najbolj da pogledaš v novice, na extremovi strani ma celostranski članek o kolesarjenju po krasu.
Pantanifan 28.11.2005 10:24
to bo pa treba prebrat kljub temu da novic pa ne maram
ficko1 28.11.2005 10:26
ja pa tud v Dnevniku so ga citiral... glede Hauptmana... :D
eustahija 28.11.2005 10:36
sej skoz govorim, da je crni đžavolo rojen pisatelj....samo qu...k novic ne berem....aej bo Bossu dovolu, da članek vrže sm gor....si zasluži tko on kt mi,aaneeččč
FAUSTO 28.11.2005 13:10
Tipkam vam iz letala!
Tipkam vam iz letala!

Sem gratou kokr Franci Paušar!!

A je sploh blo kdaj več napisanga po cajtengih na kolesarsko temoč :lol:
rekrut 28.11.2005 13:45
Dejte to reč kle gor objavit, no... Ne bi rad zdaj celga cajtnga kupoval... ;)
BIBALEZE 28.11.2005 13:52
Res, dajte že!! :roll:
ATX 28.11.2005 13:57
kwa ste škrtice cajtng kupte!!
kavlj 28.11.2005 13:58
Prosim objavite Faustov članek.
betty 28.11.2005 14:04
Mogoče bo pa Zajebanec kasneje kej objavu........ko tak rad objavlja članke iz časopisa :lol: :lol: :lol: :wink:
BIBALEZE 28.11.2005 14:06
Betty, sem ravno hotela isto napisat....
betty 28.11.2005 14:07
BIBALEZE je napisal:
Betty, sem ravno hotela isto napisat....


Sem ti z jezika pobrala a ne :lol: :lol: :wink:
BIBALEZE 28.11.2005 14:09
betty je napisal:
BIBALEZE je napisal:
Betty, sem ravno hotela isto napisat....


Sem ti z jezika pobrala a ne :lol: :lol: :wink:


spet! :lol:
Truplo 28.11.2005 14:21
:lol: No bo kaj, ali neč

Izgleda, da se je Mačor končno razkril, ač
Zajebanec 28.11.2005 14:31
VEDNO NA USLUGO :lol: :lol: :lol:

Kolesarji vseh dežel, združite se!
Pridruženi extremovec Andrej Hauptman je na Krasu pripravil spoznavni dan nove kolesarske rekreativne ekipe – Raport udeleženca Fausta
Pon 28.11.2005
Med udeleženci je bil tudi Fausto. Kolesar Fausto je sicer iz drugega ceha, vendar zelo dobro piše. In je naredil reportažo. Kaj reportažo, tako rekoč ustanovno listino novega rekreativnega kluba imate pred seboj!
Takole piše:
ťTokrat sem prejel klic s samega Kolesarskega Vrha! Osebno Kralj alias Andrej H. me je povabil na Poletovo Kolesarsko Srečanje, ali, kot smo v Sežani pred gasilskim domom ugotovili, je šlo skoraj za Ustanovitveni Kongres Poletove Kolesarske Ekipe! Ne vem, po kakšnem ključu ali formuli sem bil izbran v to nastajajočo Druščino,toda povabilu se ni bilo mogoče upreti. Kralj mi je pozneje pojasnil, da je Ključ preprost, da je bilo samo vprašanje časa, kdaj mi ga bodo zaupali, čeprav sem menda vajen samo Ključev, ki odpirajo vrata zidanic ali bufetov.
No, no …
Moje osebne šibkosti naj bodo mlajšim bralcem skrite.
Končno sem postal član druščine, ki mi na prvi pogled ni šla na živce.
Niti na drugi pogled mi ni šla na živce.
Pred prvim uradnim govorom smo morali spoznati kraški asfalt, zato smo pripeljali s sabo tudi kolesa. Hitra organizacija Gospoda Vajenega Poveljevanje (baje je bil na tem področju njegov mentor sam Haider) nas je usmerila iz Sežane proti Dobravljam.
Pod mano kolo in asfalt, pred mano skupina veselih, navdušenih kolesarjev in kolesark, na vsaki strani Kras, zgoraj sonce … in sv. Marin na koledarju.
Pestro bo …
Kolesar rekreativec ima več lastnosti. Taki, kot smo se zbrali tisto soboto, imamo seveda same dobre. V nasprotju z nekaterimi nam nepodobnimi kolesarimo z odprtimi očmi, s tempom Najšibkejšega Člena … števec na balanci, pulzmeter na roki nista naša gospodarja.
Do Dobravelj z lahkoto … vse sem videl, slišal … vse sem doživel.
Krasen dan za kolesarjenje.
Rumena Čelada pred mano je pela tisto o Krasu in trti … dama pod Rdečo Čelado pa je obujala spomine na fanta, ki jo je nekoč po kraških grapah … okopaval.
Ne vem točno, katera Pametna Čelada se je spomnila zaviti proti vasi Avber. Seveda samo zaviti ni težko … tisti, ki je začel zidati vas tam zgoraj, ni bil ravno ljubitelj kolesarjev, ali pa je imel edini v vasi osla in voz!č No, ampak tista Pametna Čelada je na vrhu, v vasi, zavpila, da je čas za malico!
Če to ni bil vzklik dneva!č
Bog naj mi odpusti, ker ne vem, kdo nas je gostil!č Ne zato, ker so na moji armaturi utripale samo rdeče lučke, ampak res se bom pozanimal, kdo nas je tako lepo sprejel.
Beri … zelo počasi …
Dvorišče z belimi kamenčki in zelo zeleno travo pred kamnito bajto … na dvorišču pes ob mački … oba čuvata leseno mizo … na mizi Teran … kjer je Teran, tam je pršut … s sirom ob boku.
Zapri oči … in še enkrat zavrti opisani film …
Jaz pa s čelado in smrkljem iz nosa, poln jeb*** klanca do vasi … v želodcu Kraška Grapa, če bi pljunil iskre iz ust, bi zažgal pol Krasa!
In ravno ko sem se spraševal, zakaj sem vedno samo jaz zatrokiran in sestradan, sem ugotovil, da ni tako … tokrat.
Poletovci so poleteli k mizi … orkamadona … kokr Amerikanci na Faludžo! Jasno je bilo, da bo to nenormalen strošek za gostitelja. Večina nas niti čelade ne rokavic ni snela pred napadom na postreženo!
Zaradi mene bi se Poletova Tura tam lahko tudi končala. Počutil sem se kakor Dioniz s tabularji.
Ampak … spet tista Pametna Čelada!
Ravno ko sem naročil tretjo kupico …
Smer Štanjel …
ťPosedati pred bajto ob Teranu in pršutu je brez dvoma nadvse pomembno početje, vredno svojega časa! Če pa bi želeli globoko zadihati in razgibati svoje telo … morate nadaljevatiŤ. Kralj je te besede povedal tako, da sem v trenutku pomislil, da sedim na vilah. Skočil sem pokonci, sotrpin me je komaj prepričal, da je kolo, ki sem ga zagrabil, njegovo kolo … da je moje še vedno tam pod oljko …
In smer Štanjel …
Tako kot je ukazala Pametna Čelada.
Cesta do Štanjela ni bila vijugasta samo zaradi pretihotapljenega Terana v žilah … res je vijugasta.
ťŠtanjel je večje naselje na severozahodnem robu Komenske planote, tik nad Braniško dolino, ki se nadaljuje proti južnemu robu Vipavske doline. Vas oblikujeta stari srednjeveški del, ki krajinsko dominira na griču Turn, ter spodnji novejši del, ki se razprostira ob glavnih prometnicah proti Komnu, Novi gorici in Sežani.Ť
Kralj bi mi lahko govoričil in govoričil, a jaz zaradi dveh Stereo Mušic, ki sta vleteli v očki tik pred Štanjelom, nisem videl ne gradu ne table Štanjel!
Medtem pa me še eno ženšče prav tako v pajkicah in z Belo Čelado popipsalo s surovo ugotovitvijo, da je neverjetno, kako lahko s takimi solznimi očmi in takim zadahom držim ravnotežje!č
Halo, gospa … mušici imam … stereo … zaman!
ťO Štanjelu vem samo, da Štanjelce poznavalci kličejo Špagarji! Obstajata dve razlagi: po prvi naj bi kot graščakovi uslužbenci ob tolminskem puntu pomagali gospodi pri zajetju puntarjev. Po drugi pa zato, ker so si hlače vezali z vrvjo – po domače špago!Ť
Cccccc…. Fausto, Fausto … je odkimavala Kraljeva Čelada.
No, cesta je šla naprej.
In mi z njo.
V enakem številu kot na štartu. Fizično ni manjkal nihče. Mentalno … sem zaostal … še vedno sem bil na onem dvorišču pri mizi.
Hruševicač
Bog mi je priča, da smo se dvakrat peljali skozi to vas.
Teran, Teran … neeee …
Resno tipkam … dvakrat smo se peljali po isti vasi … Hruševici. Pametne Čelade sicer nisem vprašal, čemu to dejanje … verjetno je bil kakšen razlog!č
Fletna Dolenjka je z glasom antilope v savani ciknila:Ť O, kako je ta vas Srednje Gručasta! Me spominja na Ratež.Ť
Srednje Gručasta Vasč
Teran in kolesarjenje ni idealna formula …
Prekolesarili smo še nekaj lepih naselij in vasi. Seveda slavne Pliskovice ne smem neomeniti … orkamadona … kateri kolesar ni v tej vasi v bidone tankal Terana, naj prvi vrže kamen!č

Pliskovica …
To je moja vas!
Kolesa so dohitela še Dutovlje in Voglje in …
Ko je Pametna Čelada napovedala Sežano in s tem cilj etape, sem se zazrl sam vase … globoko … in se ponosno potrepljal po prsih … fant moj, bil si priča Kraljeve Etape!
ťZdaj se bo šele začelo. Kolesa na strehe … smer Štorje!Ť
Kaj bi mi brez Pametne Čelade!
Če mi kdo začne govori, še preden pojem prvi zalogaj, mi to frcne adrenalin po žilah kokr kuglico po fliperju!
Resen govor, resen Kralj, zatrokiran Fausto.
Tip sploh ni več pri italijanskih fasaderjihč Radenska Powerbar … ZZ mu je Janša spet!čč
Opala … miki … vratil se papa iz Amerike.
To me je tako ruknalo, da nisem mogel čakati zdravice.
No, povedal je nekaj krepkih, nekateri smo se spogledali, nekateri so se v zgodbi govora prepoznali … in ko je Kralj končal mašo, je … Pametna Čelada začela pridigo.
Tokrat brez čelade … z lepo pričesko in lepim tonom glasilk, ki ti niso odvračale misli od Terana in pršuta, ampak so ti božale denarnico, v kateri si imel že pripravljenih nekaj Prešernov za podporo …
Za včlanitev v Društvo …
V Društvoč
Da, v Društvo…
Takih kolesarjev, ki jih ni nikjer drugje … takih ljubiteljev kolesarstva, ki jim je ljubše govoričiti o Kraški panceti in Teranu kot pa o obritih nogah in povprečnem času do 7. serpentine Vršiča!
In ko sta Pametna Čelada in Kralj vprašala po Ključu … sem jima dejal:Ť Ja, odklenita ta Vhodna Vrata …. za božjo voljo!Ť
Fausto
BIBALEZE 28.11.2005 14:38
Bravo! (če smem pripomnit)
Pantanifan 28.11.2005 14:40
lepo
boxer3354 28.11.2005 14:43
madona pa je reklama za kras haha
ROTOR 28.11.2005 14:49
Fausto car :lol:
laufar 28.11.2005 14:51
Ta glavno je v okvirčku!
GT dancer 28.11.2005 15:08
Duhovito in izvirno, odlično 8)
FAUSTO 28.11.2005 15:08
Matr...kdo ma cajt tolkle bratč
Truplo 28.11.2005 15:23
:lol: Jaz ne, samo pogledal sem, če si podpisan, veš tako, kot so te zabeležili v brve bukve, pa nič!
ROTOR 28.11.2005 15:24
FAUSTO je napisal:
Matr...kdo ma cajt tolkle bratč


Če je po par prvih vrsticah branja zanimivo, prebere vsak do konca... :lol:
Cowboy 28.11.2005 15:29
faustota za predsednika :!: :lol:
FAUSTO 28.11.2005 15:32
Truplo...pa to sam ja Fausto, bre!
betty 28.11.2005 15:41
Fausto odlično..........napisano z dušo...sem se kr vživela v tist teran in pršut :wink:
FAUSTO 28.11.2005 15:48
Beti...ti maš tud rada Terančka,a...s pršutom,ač

Ježešna...b se iskriu...
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI