Favoriti za "La Rojo": Alejandro Valverde

20.08.2019 AVTOR: DZ, foto: Sirotti

Po izvrstni dirki po Italiji, se bo Primož Roglič zdaj preizkusil še na dirki po Španiji. Kdo pa se bo poleg njega še boril za rdečo majico? Tu je analiza favoritov. Alejandro Valverde.

6.2.2019 – 10.2.2019: Dirka po Valenciji, 2. mesto
24.2.2019 – 2.3.2019: UAE Tour, 2. mesto (zmaga v 3. etapi)
28.4.2019: Liege-Bastogne-Liege, odstop
20.6.2019 – 23.6.2019: La Route d'Occitanie, 1. mesto (zmaga v 1. etapi)
6.7.2019 – 28.7.2019: Dirka po Franciji, 9. mesto
3.8.2019: Clasica San Sebastian, 10. mesto

Alejandro Valverde, aktualni svetovni in tudi španski prvak. Letos mu vse ne gre po načrtih. Za njim je slabši prvi del sezone, ki ga je dokončno in predčasno zaključila poškodba pred klasiko Liege-Bastogne-Liege. Spremeniti je moral načrte, se odpovedati dirki po Italiji in se pripraviti na dirko po Franciji. V tem času je precej shujšal, a na Touru ni bil konkurenčen najboljšim.

Tudi v etapah, ki bi mu bile pisane na kožo ni posebej izstopal in francosko preizkušnjo končal na devetem mestu. Letos je dosegel štiri zmage. Po desetem mestu na klasiki v San Sebastianu pa se je posvetil pripravam na dirko po Španiji. Edino tritedensko dirko, ki jo je do zdaj tudi dobil. Se je pa že na vseh treh uvrstil na oder za zmagovalce.

Vuelto je dobil leta 2009, kot zadnji kolesar, ki je nosil zlato majico, saj so naslednje leto najboljšemu podelili rdečo. Na Vuelti je bil še dvakrat drugi, trikrat tretji, enkrat četrti, dvakrat peti, sedmi in 12. Prav 12 etapnih zmag je že slavil na dirki po Španiji. Bo Valverde našel formo iz preteklosti, ali pa se mu morda leta – dopolnil jih je 39 – že nekoliko poznajo?