Garmin najhitrejši, Navardauskas v rožnatem (fotogalerija)

09.05.2012 AVTOR: D. Z.
Ekipni kronometer na dirki po Italiji je pripadel kolesarjem moštva Garmin-Barracuda. V rožnatem bo jutri vozil Ramunas Navardauskas.
Ekipni kronometer, ki je bil speljan v Veroni in dolg dobrih 33 kilometrov so najhitreje prevozili kolesarji moštva Garmin Barracuda. Za progo so potrebovali 37 minut in štiri sekunde in po njihovi zaslugi je Ramunas Navardauskas oblekel rožnato majico.

"Razmišljali smo o zmagi, vendar nisem bil prepričan, če bom fantom sploh lahko sledil. Bili so zares močni in vsi so svoje delo opravili odlično. Čeprav sem deset kilometrov pred ciljem dobil defekt, sem vesel, da sem lahko ostal z njimi. Majica je zame resnično nekaj posebnega," je dejal novi vodilni v skupnem seštevku, ki je majico prevzel Taylorju Phinneyju.

Slednji je z moštvom BMC zasedel 10. mesto, zaostal pa je za 31 sekund. "Imel sem zares slab dan. Ne vem ali je za to kriv padec ali kaj drugega. Vendar nisem imel kaj pokazati. Klubski kolegi so me morali nekajkrat tudi počakati in se jim moram za to tudi zahvaliti," je dejal 21-letni Phinney, ki je dodal, da je bil povsem brez moči. Druga je bila Katjuša, ki je za zmagovalci zaostala za pet sekund, tretja pa Astana.

Liquigas Ivana Bassa je zaostal za 26 sekund, Scarponijev Lampre pa še za dodatnih osem sekund. Gregor Gazvoda je z moštvom Ag2r La Mondiale zasedel 21. oziroma predzadnje mesto. Zaostali so za minuto 45 sekund. Rezultate si lahko ogledte v nadaljevanju.