
Pod drobnogled smo vzeli etapne zmagovalce in znamke koles, na katerih so zmagovali. To je Cannondale, ki je poleg treh zmag (štejemo tudi ekipni kronometer) slavil še zmago v skupnem seštevku. Na kronometru so kolesarji Liquigasa vozili modele Slice, medtem ko so v etapah vozili Cannondalov najboljši model, to je SuperSix Hi-MOD.
Po dveh zmag so se veselili pri številnih proizvajalcih. Tu je Specialized, ki ga uporabljajo pri Saxo Banku, Garminov Felt, Quick Stepov Eddy Merckx, Katjušin Ridley, Colnago in Columibiin Scott. Po ene zmage so se veselili še pri naslednjih proizvajalcih: Pinarello, Canyon, Bmc, Bottecchia, Look in Querciotti.
Dolgo časa je v rožnati majici, vendar brez etapnega uspeha blestel kolesar Caisse d'Epargneja David Arroyo, ki je vozil Pinarella. Prav zanimivo bo videti, kakšna bo ta statistika po končani dirki po Franciji.
(dč)
foto: sirotti