Giro: Hesjedal na vrhu, Italijani brez odra (fotogalerija)

27.05.2012 AVTOR: D. Z.
Marco Pinotti je dobil zaključni kronometer na dirki po Italiji, dirka pa je pripadla Ryderju Hesjedalu.
Nadvse zanimiv slabih 30 kilometrov dolg kronometer je dobil domačin Marco Pinotti. Kar za 39 sekund je ugnal Gerainta Thomasa, tretji Jesse Segent na tretjem mestu je zaostal za 53 sekund. A najzanimivejši boj se je odvijal za rožnato majico. Joaquin Rodriguez je branil 31 sekund prednosti pred Ryderjem Hesjedalom.

Rodriguez je na ogledu proge celo padel, vendar njegov nastop ni bil ogrožen. Na koncu je Hesjedal vseeno upravičil vlogo favorita in se po treh tednih dirkanja veselil zaslužene zmage v skupnem seštevku. Joaquin Rodriguez je dirko končal na drugem mestu. Za Kanadčanom je zaostal za 16 sekund.

Tretje mesto je pripadlo Thomasu De Gendtu, ki je tako poskrbel, da so Italijani na domači preizkušnji ostali brez odra za zmagovalce. Michele Scarponi je bil četrti, peto mesto je pripadlo Ivanu Bassu, šesto Damianu Cunego, sedmo pa najboljšemu med mladimi kolesarji Rigobertu Uranu. Hesjedal je prvi Kanadčan z zmago na eni izmed največjih tritedenskih dirk.

Dirko po Italiji je končal tudi edini slovenski predstavnik na letošnji preizkušnji. Govorimo o Gregorju Gazvodi. Za kolesarja francoskega moštva Ag2r La Mondiale je bila to sploh prva tritedenska preizkušnja v karieri. Zaključni kronometer je končal na 75. mestu. Za Pinottijem je zaostal za tri minute in 15 sekund. V skupnem seštevku pa je Giro zaključil na 134. mestu.