Kaos na uvodu: Roglič in Pogačar padlal, Astana blestela

24.08.2019 AVTOR: DZ, foto: sirotti

Uvodno ekipno vožnjo na čas na dirki po Španiji je dobila Astana. Miguel Angel Lopez ima že lepo prednost. Primož Roglič z ekipo Jumbo Visma grdo padel in izgubil 40 sekund.

Dirka po Španiji se je začela s 13,4 km dolgo ekipno vožnjo na čas v mestu Torrevieja. Trasa je bila ravninska, a tehnično zahtevna. Ekipe so startale v štiriminutnem intervalu. Prvi so se na pot ob 18.56 podali kolesarji moštva Dimension Data. Prvi izmed petih Slovencev se je z ekipo Mitchelton Scott ob 19.40 podal Luka Mezgec. Štiri minute za njimi so se s progo soočili člani Bahraina Meride z Luko Pibernikom in Domnom Novakom.

Tadej Pogačar z UAE Team Emirates je startal ob 20:04, Jumbo Visma s Primožem Rogličem pa ob 20:12. Kot zadnji so se s progo spopadli domači aduti, kolesarji Movistarja. Zelo hitro so vožnjo na čas odpeljali kolesarji moštva Education First. Čas 14:58. Vsekakor nevarna ekipa v boju za rdečo majico z Uranom, Higuito in Martinezom. Razočarali so pri Ineosu …

Člani moštva Mitchelton Scott skupaj z Luko Mezgecem so v enem izmed ovinkov naredili napako, na koncu pa so za EF zaostali za 11 sekund. Potem pa so čas Education Firsta izboljšali člani Sunweba. Na vmesnem času so zaostajali za sekundo, na cilju pa bili za dve sekundi hitrejši. Najboljši so bili še na startu. Tudi kolesarji Astane s številnimi hribolazci v ekipi. A očitno so v izjemni formi.

Predvsem Miguel Angel Lopez, ki sicer ni mojster za kronometer je pokazal ogromno moči. Astana je na koncu prevzela vodstvo. Čas pa 14:51. Pet sekund hitrejši od Sunweba. Povprečna hitrost pa kar 54,141 km/h. Kolesarji Jumbo Visme so se hitro znašli v težavah. Sepp Kuss je je hitro zaostal, tako da prav veliko pomoči kolegom s Primožem Rogličem na čelu ni mogel ponuditi. Kolesarji so bili vseeno zelo hitri.

Vsega sedem sekund so zaostajali za Astano. Potem pa so naleteli na del cestišča, na katerem je nekdo polil vodo. V levem ovinku je sledil grd padec. Roglič je tudi padel. Leva stran dresa je bila povsem raztrgana. Ekipa je izgubila ogromno časa. Roglič je bil med tistimi, ki se je hitro pobral. Pet jih je nadaljevalo skupaj in na koncu so zaostali za 40 sekund. Težave so v tem ovinku imeli tudi kolesarji v ostalih ekipah. Padli so tudi pri ekipi UAE, za katero vozi Tadej Pogačar.

Na vmesnem času so zaostajali za devet sekund in bili dobro na poti. Na cilju pa so zaostali za 1:09. Pri Deceuninck Quick Stepu so se zapletli zaradi avtomobila Jumba Visme, ki je bilo še na cestišču, a vseeno so blesteli do cilja in z zaostankom dveh sekund za Astano zasedli drugo mesto. Sunweb je zasedel tretje mesto. Najboljši Slovenec je bil Luka Mezgec, ki je z Mitchelton Scottom zasedel deveto mesto. Bahrain Merida je bila 12., Jumbo Visma je bila 18., UAE Team Emirates pa 21.