Po 12. mestu Vrečer prihaja na državno prvenstvo

08.06.2012 AVTOR: D. Z.
Robert Vrečer je dobro pripravljenost potrdil na četrtkovi enodnevni dirki prve kategorije v Gippingenu. Osvojil je 12. mesto, zmagal pa je Sergej Lagutin.
Grega Bole, Simon Špilak in Robert Vrečer so bili trije slovenski predstavniki, ki so nastopili na enodnevni dirki prve kategorije GP du canton d'Argovie. Zahtevno preizkušnjo je dobil Sergej Lagutin. Uzbekistanec, nekdanji svetovni prvak med mlajšimi člani, je bil najmočnejši izmed trojice ubežnikov.

Drugo mesto je pripadlo Rusu Vladimirju Gusevu, tretje pa Georgu Preidlerju. Prva zasledovalna skupina je zaostala za 31 sekund. Četrto mesto pa je pripadlo Michaelu Albasiniju, medtem ko je bil peti Aleksander Kolobnjev. V tej skupini se je pripeljal tudi Hrvat Robert Kišerlovski, ki je dirko končal na 12. mestu.

Tudi Robert Vrečer se je izkazal, saj je z 48 sekundami zaostanka zasedel 12. mesto. Simona Špilaka in Grege Boleta ni bilo v ospredju. Slednja bosta v naslednjih dneh začela z etapno dirko po Švici, medtem ko se je Vrečer takoj po dirki odpravil na dolgo pot domov. V petek popoldne ga namreč čaka kronometer za državno prvenstvo.

Lani je zasedel drugo mesto, letos pa na startu v Ljubljani ne bo ne lanskega zmagovalca Janija Brajkoviča ne lani tretjega Kristjana Korena. Prav Vrečer se bo na nekaj več kot 35 kilometrov dolgo preizkušnjo podal zadnji. Startal bo ob 19 uri in 19 minut. Minuto pred njim se bo na pot podal državnih prvak leta 2010 Gregor Gazvoda. Med elitno konkurenco bodo nastopili še Luka Mezgec, Kristjan Fajt, Vladimir Kerkez in Matej Mugerli.