0
Dirka po Španiji. Tadej Pogačar je dobil posamično vožnjo na čas v Monaku in je tako že v rdeči majici. Bil je napet boj z Ethanom Hayerjem.
Z 9,4 km dolgo posamično vožnjo na čas se je začela 81. dirka po Španiji. Veliki start je gostil Monako. Najhitrejši izmed vseh pa je bil Tadej Pogačar. Startal je kot predzadnji - za njim se je na pot podal samo še Primož Roglič - a bil je zelo hiter. Na cestah, ki jih odlično pozna, saj tam živi, je že začel odlično in po dobri polovici dirke je bil drugi.
Za vodilnim Ethanom Hayterjem je zaostajal za dve sekundi. Drugi del je bil v povprečju nekoliko počasnejši, Pogačar pa je znal vse to izkoristiti. Hayter je postavil čas 10:57:23, Pogačar je progo premagal vsega devet stotink hitreje. Za odličen uvod v dirko po Španiji! Povprečna hitrost pa 51,496 km/h. Tretji je bil s štirimi sekundami zaostanka Joshua Tarling.
Sledili pa so Callum Thornley, Christophe Laporte, Leo Bisiaux, Oscar Chamberlain, Wout Van Aert, Finn Fisher Black … Primož Roglič je na prvem merjenju vmesnega časa zaostajal za sedem sekund, a je potem v primerjavi z najboljšimi popustil in si je do cilja nabral 22 sekund zaostanka. Dovolj za 24. mesto. Jakob Omrzel je z zaostankom 40 sekund zasedel 72. mesto. Roman Jermakov je bil 135., Gal Glivar 151., Matevž Govekar 157., Domen Novak pa 179.