UAE še do tretje zmage v treh dneh

UAE še do tretje zmage v treh dneh
29.08.2025 AVTOR: DZ, foto: Sirotti

Izjemni dnevi so za kolesarji moštva UAE Team Emirates XRG na dirki po Španiji. Tretjo zmago v treh dneh je ekipi priboril Juan Ayuso. Torsten Traen ostaja v rdeči majici.

Nov dan, nova gorska etapa na dirki po Španiji. Spet so na svoj račun prišli ubežniki in spet med največjimi favoriti nismo videli tiste prave akcije in selekcije, ki bi pokazala pravo razmerje moči. Tokrat so se kolesarji soočili s 188 kilometrov dolgo etapo s štirimi kategoriziranimi vzponi in več kot 4200 metri nadmorske višine.

Kmalu po startu v Andorri la Velli so se pričeli vzpenjati na vzpon prve kategorije. Sledila sta še dva druge kategorije in potem zaključni klanec prve kategorije na Cerler. Huesca la Magia. Po pričakovanjih je spet prišlo do ubežne skupine, ki so jo sestavljali zares močni kolesarji. V ospredju se jih zbralo 12: Mads Pedersen, Juan Ayuso, Jay Vine, Sean Quinn, Damien Howson, Harold Tejada, Brieuc Rolland, Joel Nicolau, Raúl García, Kevin Vermaerke, Eduardo Sepúlveda in Marco Frigo.

Vine je nabiral točke na gorskih ciljih, medtem ko je složnost ubežnikom prinesla več kot štiri minute prednosti. 45 kilometrov pred ciljem je pospešil Vine, medtem ko je v glavnini Bahrain Victorious opravljal ogromno dela pri narekovanju ritma, saj je branil rdečo majico Torsten Traena. Kljub vsemu so ubežniki uspeli izpostaviti ravnotežje in ohranjati dobre štiri minute razlike.

Mads Pedersen je dobil leteči cilj, potem pa je sledil zaključni 12,1 km dolg vzpon s 5,9-odstotnim povprečnim naklonom. Vine je z narekovanjem ritma pripravljal teren za Ayusa in ta je po včerajšnjem slabem dnevu tokrat napadel. Sprva mu je lahko sledil Marco Frigo, a Španec je bil premočan in si je hitro priboril skoraj minuto naskoka. Nadaljeval je v svojem ritmu vse do cilja, tako da se je veselil zaslužene etapne zmage.

V skupini s favoriti se prav veliko stvari ni zgodilo. Traen je suvereno branil vodstvo, potem pa je Marc Soler pospešil in pripravil teren za napad Joaa Almeide. Ta je napadel, a Jonas Vingegaard mu je uspel slediti. To je uspelo tudi Giuliu Cicconeju. Ostali so imeli precej več težav, vendar pa so stik vzpostavili okrog tri kilometre pred ciljem, ko je Almeida prenehal z napadom, saj ostali niso sodelovali z njim. Ayuso je dobil etapo z 1:15 prednosti pred Frigom in 1:21 pred Raulom Garcio Pierno.

Prvih osem mest so zasedli ubežniki, potem pa je na cilj prišel Marc Soler. Pet sekund za njim pa kandidati za najvišja mesta. Vsi bolj ali manj skupaj: Vingegaard, Almeida, Gall, Ciccone, O’Connor, Jorgenson, Riccitello, Pellizzari, Hindley, Pidcock, Bernal … in tudi vodilni Traen, ki je tako obdržal rumeno majico. Zdaj ima 2:33 prednosti pred Vingegaardom, ta pa ima osem sekund naskoka pred Almeido in devet pred Cicconejem. Pred kolesarji je ravninska etapa.

Značke: Dirka po Španiji
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ