V blatnih Ledinah spet Matej Lovše

23.11.2013 AVTOR: D. Z.
V Ledinah nad Idrijo se je nadaljevalo dirkanje v ciklokrosu za slovenski pokal. Tudi na drugi dirki se je zmage veselil Matej Lovše. Drugi je bil Jan Tratnik.

Pred tednom dni se je začel slovenski pokal v ciklokrosu, zdaj pa se je nadaljeval v Ledinah nad Idrijo.

Organizatorji so pripravili tehnično zahtevno, 1,2 km dolgo progo z dvema vzponoma, kolesarje pa sta ovirala tudi mraz in dež, posledično pa tudi blato.

Na tej progi se je spet najbolje znašel Matej Lovše. Kolesar Tušmobila, ki je bil v četrtek razglašen za najboljšega rekreativnega kolesarja v Sloveniji, je za minuto in 25 sekund ugnal Jana Tratnika.

Zaenkrat še član Tirola se je moral zadovoljiti z drugim mestom, tretji pa je bil Boštjan Hribovšek. Ostali kolesarji so zaostali že za več kot dve minuti.

Pri mladincih je tesen boj dobil Jon Božič, ki je za devet sekund ugnal Miho Tratnika. Samo dve sekundi počasnejši je bil na tretjem mestu Kristjan Kumar.

Pri dečkih do 15 let je bil najboljši Nik Čemažar, medtem ko je v kategoriji nad 40 let zmagal Iztok Kuret. Slovenski pokal se bo nadaljeval 1. decembra z dirko v Tropovcih.

Značke: Ciklokros, Cestno, Gorsko