MAHORIČEVO VSTAJENJE

Domov > Forum > MAHORIČEVO VSTAJENJE

MAHORIČEVO VSTAJENJE

SORTIRAJ PO:
FAUSTO 14.12.2008 13:29
Ena najboljših letošnjih novic!!

Mitja Mahorič bo dirkal za RADENSKO KD Finančno točko!!
Jest sem tolk vesel, da bo kolesar njegovega kalibra presegel lokalne mejnike!
Slovenski kolesarski trg izkorišča recesijo na najboljši možni način!
MarkoEx 14.12.2008 13:55
Bravo Meho!!! Držimo pesti za naj-sezono... :D
bianchi 14.12.2008 15:47
ni slabo :D
uros 14.12.2008 16:55
super, da je najdu klub!
Joza 14.12.2008 20:15
Ja super, da je našel klub.Se pa bo moral dokazat,da je dobr ampak po moje nebo problem saj je vsestranski kolesar. Vso srečo. :D
Joza 15.12.2008 07:34
pol ga bomo letos vseeno videli na dirki po Sloveniji. Super :D
Cowboy 15.12.2008 07:57
a zdej bo radenska imela člansko ekipa?
bianchi 15.12.2008 17:30
ja bo imela sej jo že cel čas ima, sam pomladila se je, tko da u bistvu sam 3 niso u 23 :D
FAUSTO 15.12.2008 18:28
Kako gre že tista poskočnica??

...Thats the way...ahahaha..I like it...

No....to je poteza vseh potez v našem kolesarstvu...pa nej rečejo, da recesija ni za nekatere tud dobra...če je že recesija k temu pripomogla al vsaj čudna odločitev Perutnincev.
KONČNO bližje navijačem!!!



.. .sem pač njegov fan!
bodoča 15.12.2008 18:31
zelena mu je bl pasala....
FAUSTO 15.12.2008 18:34
Tudi mu je pasala ampak tale mu bolj!!
g.DIREKTOR 15.12.2008 18:42
Super da je našel novo sredino.

Fausto, kaj si ti predstavnik kakšnega 'potiska' na njegovem novem dresu :mrgreen:
cunego 15.12.2008 18:53
deluje kot vrečer :D
FAUSTO 15.12.2008 19:24
g.DIREKTOR je napisal:
Super da je našel novo sredino.

Fausto, kaj si ti predstavnik kakšnega 'potiska' na njegovem novem dresu :mrgreen:


Ja, sedmico sem zadel na Loto :mrgreen:
FAUSTO 15.12.2008 19:54
DusanK 15.12.2008 19:58
FAUSTO je napisal:

>
:lol:
Faustič: URL, ne IMG !
http://www.siol.net/sp ortal/kolesarstvo/2008/12/maho ric_v_radenski_kd_financni_toc ki.aspx
FAUSTO 15.12.2008 20:03
DušaneKu, fala!!
Tis si heker, majke mi!!
DILETANT 15.12.2008 20:43
Ejga Fausto, a nis ti savčan
FAUSTO 15.12.2008 20:49
Sem...kranjski kolesar novomeškega roga, ki zelo rad je piščančje meso :mrgreen:
Joza 18.12.2008 14:30
rešilko1 18.12.2008 17:50
Kje je pa zdej Italija-Trček M.
Joza 18.12.2008 18:55
?
rešilko1 18.12.2008 19:43
Joza je napisal:
?



Trček Matej-letos član ekipe Radenska KD :?
FAUSTO 15.03.2009 18:05
Gospod Mahorič spet zmagal pomembno dirko...Istrsko prolječe 2009.

Svaka čast!! Čeprav je sleku mojga favorita Kumpalumpa :mrgreen:
Merlin 15.03.2009 18:58
Poklon!
uros 15.03.2009 19:05
čestitke tako njemu kot ekipi
Joza 16.03.2009 21:36
Mitja Mahorič: Pustili srce na cesti
V nadaljevanju si lahko preberete krajši intervju, ki smo ga opravili z Mitjo Mahoričem, zmagovalcem večdnevne dirke Istrska pomlad.


Slovenski kolesarski junak konca tedna je zagotovo Mitja Mahorič, kolesar Radenske KD FT, ki je dobil večdnevno etapno dirko za VN Istrske pomladi. V drugi etapi je oblekel rumeno majico in na presenečenje mnogih mu jo je s pomočjo mladih, a očitno zelo nadarjenih klubskih kolegov uspel ubraniti tudi v nedeljski 150 kilometrov dolgi preizkušnji. Na koncu so jim, potem ko so videli, kakšni mladeniči so uspeli narekovati peklenski tempo, čestitali tudi mladi zvezdniki nizozemskega kontinentalnega moštva do 23 let Rabobanka.

Ste zmago pričakovali?
Vedel sem, da sem v dobri formi, vendar si nisem mislil, da bom lahko zmagal, saj so se nekateri kolesarji iz ostalih ekip hvalili z doseženimi časi, ki jih dosegajo na treningih na nekaterih vzponih, ki jih vsi poznamo. Menil sem, da so v tem trenutku pač precej bolje pripravljeni, vendar smo se z ekipo in Andrejem Hauptmanom pred dirko pogovorili in smo rekli, da se bomo borili, da bomo kljub mladosti pokazali kako se dirka. Obljubili smo si, da bomo aktivni in da bomo dali vse od sebe.

Pred dirko ste zaradi prometne nesreče izgubili dva kolesarja, Davida Tratnika in Andija Bajca.
Tratnik je bil izjemno pripravljen, tako da bi bilo z njim lažje dirkati, saj bi nas bilo več. Z njima bi zagotovo bilo lažje predvsem mladim fantom.

Kako sedaj gledate na prvo etapo, kjer ste bili sicer drugi, vendar ste si že tam privozili pomembne sekunde prednosti pred zasledovalci?
Prvi dan na prologu sem izgubil kar nekaj sekund. Za nas je bila to prva etapna dirka in tu se je pokazalo, da so fantje zelo dobri, saj so me v prvi etapi pod labinski klanec pripeljali na tretji poziciji in sem tako imel lažje delo.

Marko Kump vas je v neposrednem boju vseeno premagal.
Vsi vemo, da je Kump na take krajše klance tako močan, da se lahko primerja z vsemi svetovnimi kolesarji. Zato tisti dve sekundi nista bili nekaj dramatičnega.

Odločilna je bila druga etapa s ciljem na Motovunu.
Vedel sem, da sem dober, vendar me je bilo kar strah. Dirka je bila dolga, pred Motovunom smo morali prestati še dva vzpona in nekaj makadamskih odsekov, vendar se je vse izšlo. V bistvu sem se najbolj bal Roberta Vrečerja, ker naj bi bil v izjemni formi, saj naj bi se na pripravah na vzpone vozil 30, 35 km/h. Zato sem mu na Motovun poskusil zgolj slediti, čeprav sem bil na začetku klanca kar v krizi, saj je Kump tako potegnil, da sem v tristotih metrih izgubil kar precej sekund. Kasneje sem prišel k sebi in jih ujel, lahko sem nekoliko zadihal in na koncu sem jih lahko celo napadel. Mogoče sem zapravil etapno zmago, saj sem na koncu že začel računati na rumeno majico. Tudi zato se na Eibeggerjev napad nisem odzval. Čakal sem namreč na Vrečerja, tako da sem praktično samo branil prednost, ki sem jo imel pred njim.

Prava preizkušnja za vas in še posebno za mlado ekipo je bila zadnja etapa, ko ste branili minimalno prednost pred zasledovalci.
Veseli smo bili, da smo s tako mlado ekipo sploh lahko oblekli rumeno majico. To so zagotovo najboljši, najbolj nadarjeni mladi upi v Sloveniji. Že pred zadnjo etapo smo dejali, da bomo dali vse od sebe in da si tako ne bomo mogli nič očitati, tudi če nam ne bi uspelo ubraniti majice. Če bi jaz tako vlekel, ko bi drugi začeli napadati, bi mi bilo hudo, kako je bilo šele tem fantom, ki so resnično pustili srce na cesti. V 150 kilometrov dolgi etapi s 1300 metrih višinske razlike so pri povprečni hitrosti 44 km/h uspeli narekovati ustrezen ritem. Bili so že v ozadju med avtomobili. Mislil sem že, da sem ostal sam, pokrival sem napade, bil sem že v izgubljeni situaciji, potem pa so se fantje vrnili. Res so pustili srce na cesti. Mene so zelo presenetili, še bolj pa vse ostale v skupini, saj ni nihče verjel, da bodo zdržali in do konca podpirali rumeno majico.

Letos ste zamenjali moštvo in športnega direktorja. Kako se je na dirki izkazal Andrej Hauptman?
Je mlad. Mogoče je to ravno obratno kot pri Srečku Glivarju. Glivar je kot trener izkušenejši, je prekaljen maček z mogoče manjšim številom mednarodnih izkušenj, medtem ko je Hauptman sicer mlad trener, vendar ima kot kolesar precej mednarodnih izkušenj. Me je kar presenetil, saj se v kritičnih situacijah zelo dobro znajde. Nikoli ne zganja panike, nikoli ne izvaja pritiska na ekipo, zato smo bolj sproščeni, posledično pa je zato tudi vzdušje zelo dobro.

Sezona se nadaljuje. Kam odpotujete v naslednjih dneh?
V ponedeljek gremo v Črno goro, kjer bom branil lansko in predlansko zmago. Za naprej pa ne vem, saj je vse odvisno od tega, na katere dirke v tujini bomo vabljeni.

V Črni gori ste zmagali že trikrat. Kakšna so pričakovanja letos?
Poleg tega sem bil tudi enkrat drugi in enkrat tretji. Vedno gremo na zmago, težava je v tem, pride na dirko 30 ekip s kolesarji, ki imajo vsi enak cilj. Zmagati.
FAUSTO 21.03.2009 19:58
FAUSTO 21.03.2009 20:00
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI