KOLESARJENJE PO DALMACIJI

Domov > Forum > KOLESARJENJE PO DALMACIJI

KOLESARJENJE PO DALMACIJI

SORTIRAJ PO:
Djud 08.02.2009 22:16
Pozdrvaljeni;
V mesecu Juliju planiramo kolesarski podvig do Dubrovnika. (Kolesa Trek varjanta z torbami).... V planu je: ali da se gre po celotni jadanski magistrali ali pa tudi po otokih......
- Če ima kdo kake izkušnje o takih podvigih mu z veseljem prisluhnemo....
- Ima morda kdo kake izkušnje z spanjem '' hotel modro nebo''?
- Vem da je veliko prometa v tistem času..... samo nekaj se je tudi sprostilo zarad avtoceste...pomoje.....
-če se kod odloči da s enam pridruži je več kot dobrodošel.

lp seba
Gogi 09.02.2009 07:47
Jadranska magistrala bo takrat nabasana in zato bolj nevarna. Raje kolesari po otokih, ki se jih da kombinirat čez celo Dalmacijo. Sicer se nabere kar nekaj cvenka za trajekte, pa tudi kolesa posebej računajo (se jih pa da skrit na kak kombi/kamion). Če boš taboril na črno se dobro skrij, ker je kar nekaj kontrole (sam sem jo že doživel). Sicer pa je kampov ko dreka (ca 10 EUR).
Djud 11.02.2009 07:56
Čiao Gogi;
Vejamem ja da bo takrat kar gužva, a imaš kako nf. če je sedaj ko je avtocesta kaj manj prometa?
Glede otokov tudi razmišljam.. no sej vsen ne more biti tako drago, samo mene bolj skrbi ker potem več časa porabiš zarad trajektov....
Do kje si šel po magistrali, pa kdaj si kolesaril?

lp pa hvala za odgovore....

Gogi je napisal:
Jadranska magistrala bo takrat nabasana in zato bolj nevarna. Raje kolesari po otokih, ki se jih da kombinirat čez celo Dalmacijo. Sicer se nabere kar nekaj cvenka za trajekte, pa tudi kolesa posebej računajo (se jih pa da skrit na kak kombi/kamion). Če boš taboril na črno se dobro skrij, ker je kar nekaj kontrole (sam sem jo že doživel). Sicer pa je kampov ko dreka (ca 10 EUR).
Gogi 11.02.2009 08:31
Djud je napisal:
Čiao Gogi;
Vejamem ja da bo takrat kar gužva, a imaš kako nf. če je sedaj ko je avtocesta kaj manj prometa?
Glede otokov tudi razmišljam.. no sej vsen ne more biti tako drago, samo mene bolj skrbi ker potem več časa porabiš zarad trajektov....
Do kje si šel po magistrali, pa kdaj si kolesaril?

lp pa hvala za odgovore....

Ne računaj na to, da bo zaradi avtoceste kaj manj gužve na magistrali. Dalmacija je pač čez poletje eno samo mravljišče kamor koli greš. S kolesom sem bil nazadnje tam leta 2000. Kolesaril sem pa Otoke v naslednjem zaporedju. Brač, Hvar, Korčula, Pelješac. Magistralo sem dal skozi samo kolikor je bilo potrebno povezat otoke tam okrog Makarske in od Pelješca do Dubrovnika. Pol sem pa raj produžu naprej v Črno Goro :) Sicer so trajekti zelo, zelo pogosti v sezoni. Zato naj te to ne skrbi.
heros 11.02.2009 09:11
Jst sm bil lani s kolesom v črni gori in sem bil prav presenečen, kako prazna je bila jadranska magistrala. Nekaj gneče je bilo okrog Reke, naprej pa super prazna in široka cesta. Je pa res da sem šel po magistrali samo do Paklenice, naprej po celini. Prej ene 6 leti sem prav tako kolesaril dol po otokih do Splita, vendar so ceste ožje in po moje bolj nevarne.

Če greš do Dubrovnika ti priporočam da se pelješ po magistrali do Paklenice in potem čez celino, recimo čez Knin, da se izogneš Zadarju, šibeniku, Splitu, ker tam je glede prometa res grozno. Gneča se pojavi spet od Makarske naprej, ko ni več avtoceste. Priporočam čez bosno, vidiš marsikaj zanimivega.
sales 12.02.2009 19:23
BOROVNICA DUBROVNIK 2008

30. MAJ 1.DAN Borovnica-Vrhnika-Logatec-Pos tojna-Pivka-Knežak-Ilirska bistrica 74 km 31.MAJ 2.DAN Ilirska Bistrica-Jelšane-Škalnica-D ražice-Bakar-Crikvenica-Senj- Jurjevo118 km 1.JUNIJ 3.DAN Jurjevo-Prizna ( prizna ? žigljen trajekt)-Šimuni-Pag-most fortica-Ražanac 116 km 2.JUNIJ 4.DAN Ražanac-Zadar ( zadar ?preko trajekt otok Ugljan)-Kukljica-otok pašman-Tkon (tkon-biograd na moru trajekt za celino)-Vodice-Šibenik-Solar is 118 km
3JUNIJ 5 DAN Solaris-Primošten-Trogir-Spl it ( split- supetar trjekt za otok Brač ) ? Supetar 96 km
4 JUNIJ 6 DAN Supetar-Nerežišče-Gornji humac- Sumartin ( sumartin makarska trajekt) Makarska-Podgora-Drvenik (drvenik ? sučuraj trajekt za Hvar)-Mlaska 78 km
5 JUNIJ 7 DAN Mlaska- Bogomilje-Poljica-Jelsa(do tunela) Stari grad 78 km
6 JUNIJ 8 DAN Stari Grad ? Jelsa 18 km
7 JUNIJ 9 DAN Jelsa-Stari grad ( stari grad ? korčula trajekt za korčulo) Žrnovo-Čara ? Smokvica 84 km
8 JUNIJ 10 DAN Korćula-Orebič trajekt Orebič-Mokalo-Prizdrina-Poto mje-Janjina-Dubrava-Ston-Slano -Trsteno ? Dubrovnik 112 km
9 JUNIJ 11DAN Dubrovnik-Čilipi-Popoviči-P oljice-Mikuliči-Đurinići-Vi taljina-park
Prevlaka-Oštri rt-Vitaljina-Molunat 78 km
10 JUNIJ 12.DAN Molunat-Čilipi-Radovčiči-? ?ilipi-vzpon nad letališče Dubrovnik-Plt-Rijeka Dubrovačka-DUBROVNIK 89km

11 junij 13 dan ogled Dubrovnika

12 junij 14 dan odhod domov z trajektom do Reke

13 junij Reka-Knežak-Pivka-Postojna-V rhnika-Borovnica 110 km

SKUPAJ 1169 KM
Gogi 12.02.2009 19:59
sales je napisal:
BOROVNICA DUBROVNIK 2008

30. MAJ 1.DAN Borovnica-Vrhnika-Logatec-Pos tojna-Pivka-Knežak-Ilirska bistrica 74 km 31.MAJ 2.DAN Ilirska Bistrica-Jelšane-Škalnica-D ražice-Bakar-Crikvenica-Senj- Jurjevo118 km 1.JUNIJ 3.DAN Jurjevo-Prizna ( prizna ? žigljen trajekt)-Šimuni-Pag-most fortica-Ražanac 116 km 2.JUNIJ 4.DAN Ražanac-Zadar ( zadar ?preko trajekt otok Ugljan)-Kukljica-otok pašman-Tkon (tkon-biograd na moru trajekt za celino)-Vodice-Šibenik-Solar is 118 km
3JUNIJ 5 DAN Solaris-Primošten-Trogir-Spl it ( split- supetar trjekt za otok Brač ) ? Supetar 96 km
4 JUNIJ 6 DAN Supetar-Nerežišče-Gornji humac- Sumartin ( sumartin makarska trajekt) Makarska-Podgora-Drvenik (drvenik ? sučuraj trajekt za Hvar)-Mlaska 78 km
7 JUNIJ 9 DAN Jelsa-Stari grad ( stari grad ? korčula trajekt za korčulo) Žrnovo-Čara ? Smokvica 84 km
8 JUNIJ 10 DAN Korćula-Orebič trajekt Orebič-Mokalo-Prizdrina-Poto mje-Janjina-Dubrava-Ston-Slano -Trsteno ? Dubrovnik 112 km
9 JUNIJ 11DAN Dubrovnik-Čilipi-Popoviči-P oljice-Mikuliči-Đurinići-Vi taljina-park
10 JUNIJ 12.DAN Molunat-Čilipi-Radovčiči-? ?ilipi-vzpon nad letališče Dubrovnik-Plt-Rijeka Dubrovačka-DUBROVNIK 89km

SKUPAJ 1169 KM

Se podpišem pod to turco. Dobro izbrana trasa in dobro izbran čas. Po želji dodaš še Krk in Rab. Drugače pa to je to.
tomy 12.02.2009 21:07
heros je napisal:
Jst sm bil lani s kolesom v črni gori.

Kje?
sales 12.02.2009 22:03
Gogi je napisal:
sales je napisal:
BOROVNICA DUBROVNIK 2008

SKUPAJ 1169 KM

Se podpišem pod to turco. Dobro izbrana trasa in dobro izbran čas. Po želji dodaš še Krk in Rab. Drugače pa to je to.
sta bila v planu samo zaradi trajektne linije ki ni obratovala sta odpadla
malo 18.02.2009 07:57
heros je napisal:
Če greš do Dubrovnika ti priporočam da se pelješ po magistrali do Paklenice

V času letnih počitnic odsvetujem vožnjo po omenjenem odseku - sprobano - je res zelo nevarno !
Poce 18.02.2009 09:54
Meni se zdi magistrala čisto OK - mora bit pa res lepo iti po otokih. Sicer sem jo prevozil do Primoštena (in kasneje še do Splita) v enem kosu julija brez težav ali nevarnih situacij.

Štart četrtek 18:45, Črnuče -> LJ center -> Kočevje (pizza + 2 kave) -> Delnice (15 min pavze na bencinski, nakup novih baterij za spredno luč) -> Gornje jelenje -> spust do magistrale (vmes pomagam dvema hrvatoma rinit avto v hrib ? ostala brez bencina) -> Crikvenica -> Novi vinodolski (2x kava, ura cca 3:10, piha na momente vroč veter, v glavnem toplo in oblečen imam kratek dres) -> asfalt hiter in brez kamenja, letim povprečno ene 30km/h, okolica za zjokat lepa -> Senj -> Karlobag, se mi zdi da se ustavim na 2x jogurt + slan kruh (tip pred mano kupi zadnji sirov burek ? mislm ne me j***) pol čez 5 km užgem še topli sendvič pa kavo, po radiju javijo da bo najtoplejši dan v zadnjih 60 letih, jebiga -> še vedno super cesta, leti ko sneta skera -> Paklenica, kepca + kava, že resno vroče, 10:40 -> most če Maslenico, pofotkam -> Zadar -> poraba vode cca 2 do 2,5 litra na uro, buta vročina resno -> enkat en navadn sendvič pa kava, enkrat čudni špageni Milaneze + pivo + kava -> Šibenik -> coca cola -> Primošten. Petek 18:00.

LD
heros 18.02.2009 10:00
jstz sm bil že parkrat v dalmaciji s kolesom, pa sm več nevarnih trenutkov doživel na otokih (zaradi ozkih in ovinkastih cest), kot pa na magistrali, ki je široka in bolj ravna. vedno sem bil dol poleti v času dopustov.

tomy, bil sem do budve, zaradi močnega dežja sem obrnil nazaj proti dubrovniku. nameraval sem pa do ulcinja in albanije...
Smuk_007 18.02.2009 11:12
SLOVENSKA BISTRICA SPLIT

Prvi dan: četrtek 26.04.2007

Slovenska Bistrica Poljčane- Brežice Bregana -Samobor.Za nami je bilo 100 km večinoma ravninske poti. Pred nami je bil 12 km vzpon čez Rude na Braslovje in nato 13 km spust po vinskih cestah Samoborskega Gorja do Jastrebarskega. Pot smo nadaljevali do Krlovca in nato po razgibanih cestiščih čez Slunj do Rakovice, kjer smo imeli rezerviran apartma. Vožnja 7ur 35 min ( niso šteti postanki) 205 km ,1870 m nadmorske

Drugi dan: petek 27.04.2007

Po kratkem ravninskem delu smo se začeli vzpenjat proti Plitvicam. Pot smo nadaljevali do Udbin in Gračaca - prelaz čez Velebit, Masleniški most- Zadar
165 km 5ur 50 min ure zelo razgibane vožnje in nenehnih krajših vzponih (1510 m nadmorske

Tretji dan: 28.04.2007

Na pot smo se podali ob 8,30h čez Zadar, ob prekrasnih pogledih na morje in prijetnem morskem zraku do Biograda na morju, Šibenika , Primoštena kjer je krasen kraj za počitek )
Trogir -Kaštel, in zadnje 3 km ki smo jih prevozili kar po avtocesti do table Split.
Zadnji dan smo prekolesarili 160 km v času 5 ur 30 min naredili 835m nadmorske višine

Še nekaj skupnih podatkov:

Skupaj: 530 km
Skupaj vožnje:19 ur
Poprečna hitrost: 27,9
Največja hitrost 75,4 km
Skupaj nadmorske višine: 4215 m
Najvišji vrh: 788 m
Pot smo opravili v skupini petih kolesarjev in šoferja os vozila kateri je skbel za prtljago in malico.

Na cesti v tem času ni bilo pretirane gneče
V kolikor potrebuješ kakšno telefonsko št.glede prenočiš na omenjenih lokacijah Zadar, Kaštel Kambelovac( Split), Rakovica( Plitvice) ti jih posredujem na PM.

Lep kolesarski pozdrav,
malo 19.02.2009 07:45
heros je napisal:
nameraval sem pa do ulcinja in albanije...

Priporo? ?am krog okoli Skadarskega jezera.
heros 19.02.2009 09:04
upam da rata to leto. sem imel res smolo. ko sem prečkal hrvaško in črnogorsko mejo se je ulilo, po 3 mesecih in 24 dnevih suše. Tako je vsaj zatrdil gospodič Mladen, konobar v prvem kafiču čez mejo. :)
laufar 19.02.2009 18:55
Na hrbet daj nalepko SLO, da bodo Hrvati vedeli s kom imajo opravka..................... :mrgreen:
brincelj 23.03.2009 08:46
Podobno kolesaril pet let nazaj: Glede izkušenj lahko malo prebereš mojo turo:

1. stran / 3-h:
http://www.matejbre zovsek.com/Report/BokaKotorska /BikeTrip1.html

Sem pa lani namenoma imel čez armafleks zadaj majico razpeto, tako da se je videlo "Slovenija" napis in ... deluje ;) ;) ;) ! So malo alergični :D
Bexel 23.03.2009 11:10
S nekaj prijatelji smo to turo opravili leta 2004.
Predlagam pa, da si za termin izberete rajši september. Vroče je še vedno, ceste pa so mnogo manj obremenjene.
Potek naše poti smo ovekovečili tudi na filmski trak in si za lažjo predstavo ogledaš ta film na spletni strani

http://www.tvplus.si/ index.php?option=com_xewebtv&a mp;Itemid=99999999&func=de tail&id=30

Tam najdeš tudi preostale naše podvige, samo malo boš moral pobrskati po spletni strani.

Veliko užitkov
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI