iz LJ preko Vršiča (in Kamnika) v LJ (300 km) '09

Domov > Forum > iz LJ preko Vršiča (in Kamnika) v LJ (300 km) '09

iz LJ preko Vršiča (in Kamnika) v LJ (300 km) '09

SORTIRAJ PO:
Mad_one 02.07.2009 08:00
Leto je naokoli, veliko spraševanja in skrajni čas da "vržemo na svetlo", kako bo s tem v letu 2009.

Glede na veselje in užitke, ki smo jih imeli udeleženci tega BC druženja v preteklih dveh letih, bomo s tem seveda nadaljevali.
Lani nas je bilo na koncu skupaj nekje med 35-40 in na cesti smo bili kar "opaženi".

Pove zava na vtise iz preteklih let: http://www.bicikel.com/sl /forum/?thread_id=17052&p= -1


Osnovni podatki:

Štart:
sreda 29.7.2009 ob 5.30 !!! - z opcijo +/- 2 dni (odvisno od vremena) :!: :!: :!: :!: :!:
Glede na to, da bo letos pot za cca 1h daljša, je potrebno ob tej uri kreniti na pot, da na koncu ni panike okoli dnevne svetlobe.
Zakaj ne preko vikenda smo že večkrat premleli: zaradi številčnosti smo prevelika ovira na cesti in stvar bi postala nevarna tako za nas kot tudi za ostale udeležence v prometu; preko Vršiča je čez vikende toliko nedeljskih voznikov, avtobusov in motoristov, da "bogpomagaj" ... :roll:

Trasa:
Ljubljana (štart bo s parkirišča Agrotehnike ali pa s končne postaje 6 LPP / parkirišče) ==> Vrhnika ==> Logatec ==> Godovič* ==> Idrija ==> Tolmin ==> Bovec ==> Trenta ==> Vršič ==> Kranjska Gora ==> Jesenice ==> Begunje ==> Tržič ==> Golnik ==> Cerklje ==> Šenturška Gora ==> Kamnik* ==> Domžale ==> (Lj)Polje ==> Fužine ==> Litijska cesta ==> Hradeckega cesta ==> Ižanska cesta ==> Rakova jelša ==> Cesta dveh cesarjev ==> Cilj

* med Godovičem in Kamnikom bomo vozili kar po trasi DOSa (tako se vsaj ne bomo izgubili in ne bo vprašanj, kje je treba peljati) :idea: :!:
Obšli bomo tudi Ljubljano (center), saj smo se lani preko LJ kar porazgubili in se je potem na cilju zbral le manjši del udeležencev (ampak smo bili pa tisti toliko bolj navdušeni za proslavljanje).

Če bo vse po planih, bomo imeli letos za spremstvo en ali dva kombija, zato bo priporočljivo, da pijačo, hrano ter obleko/opremo vzamete s seboj. Lani smo preveč časa ob postankih izgubljali s čakanjem v vrstah pri blagajnah. To bi letos lahko izboljšali.

Način prijavljanja in ostale podrobnosti bodo objavljene naknadno - upam, da bo @BosS omogočil, da pomembne informacije tudi kasneje lahko postavimo na začetek te teme.
zmaj24 02.07.2009 08:36
Starostne omejitve potem ne bo? :lol: :lol: :lol:

Nekaj se je šušljalo o petindvajsetem letu.
Mitko 02.07.2009 08:54
Kdaj ste pa novo traso dorekli? Meni se sicer prav dopade... :)

p.s.: kdo zbira prijave?
EFX 02.07.2009 09:42
Pa kje ste to Šentursko goro na koncu našli? :mrgreen:
kostolomc 02.07.2009 10:49
Tooooo care......komaj čakam......sam mam občutek da se nas bo pa letos kr 50 prjavl hehehhe.....
Mad_one 02.07.2009 10:50
zmaj24 je napisal:
Starostne omejitve potem ne bo? :lol: :lol: :lol:

Hja, ostali smo se od lani postarali za eno leto ... a tebi pa v tem pogledu ni uspelo storiti NIČ? 8O :roll: Amater ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Seveda je starostna omejitev: mladoletni (pa mislim, da teh najbrž ne bo) le v spremstvu in polni odgovornosti staršev :!: :!: :!:
Mad_one 02.07.2009 10:53
Mitko je napisal:
p.s.: kdo zbira prijave?

Ko jih bomo začeli zbirati, bomo objavili tudi kje in kako. Zaenkrat je to le INFORMATIVNEGA značaja, da si folk lahko pravi čas okoli dopustov uredi. :!:

Ti se ne rabiš prijavljat, ker si že tako ali tako 100% vključen. Pa na parkirišču se boš najprej "po tleh vrgel" za srečno pot ...
Mad_one 02.07.2009 10:54
EFX je napisal:
Pa kje ste to Šentursko goro na koncu našli? :mrgreen:

Google je tako narisal .... jaz nisem nič kriv ... :? :? :? ;) :P
Mitko 02.07.2009 11:21
Mad_one_ je napisal:

Ti se ne rabiš prijavljat, ker si že tako ali tako 100% vključen. Pa na parkirišču se boš najprej "po tleh vrgel" za srečno pot ...


Ni blem, samo, da se mi ne bo treba na poti :)
Tux 03.07.2009 14:34
A kakšnega softiča, ki bi se z vami peljal samo do Bovca, bi tolerirali na tej turi? Al ne? ;)
puhek 03.07.2009 15:35
jaz in žiga greva :)
JakaKk6933 04.07.2009 17:41
Lepo, da se je tudi o tem začelo govorit. :D Jaz bom tudi letos sodeloval, če bo do konca meseca vse štimalo. Malo manj kot 1 mesec za trening, da ne bo težav. No na Vršič bo pač klasika.

Za štart bi jaz svetoval LPP parkirišče, glede na lansko leto in preganjanje s strani varnostnika. Pa ob 5.00 bo še zelo prazno. Pa 5:30 naj bo dejanska ura odhoda, ne pol ure kasneje. Obvezna ura prihoda pol ure prej, pa bo.

Pa tale Šenturška gora je rahlo off. Malo pred koncem še v tist klanec rinit.... in nato spet grupiranje v Kamniku. Saj če bi bil zmeren ok, ne pa Obvoz je vsekakor možen, Brnik-Lahovče-Moste-Križ-Ka mnik. Čeprav malo mazohizma proti koncu prav paše. :twisted:

En kombi bo verjetno dovolj? Zakaj dva? Čeprav je avto zaradi same velikosti boljša izbira, a si kar omejen s prostorom.
pingwin 04.07.2009 17:52
zahtevam da se tema preimenuje v "Mad_One Tour 2009" !!!!
:twisted: :twisted: :twisted:
Mad_one 06.07.2009 07:18
PingWin je napisal:
zahtevam da se tema preimenuje v "Mad_One Tour 2009" !!!!
:twisted: :twisted: :twisted:

Ko bi ti vedel, kaj vse jaz zahtevam, pa nič od tega ... :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

p.s.: če bo res neko silno jamranje glede relacije Cerklje-Kamnik, se lahko peljemo tudi "po dolini" ... samo moram potem Googla še enkrat "preštelat" ;)
many 06.07.2009 07:35
Hundey je napisal:

Pa tale Šenturška gora je rahlo off. Malo pred koncem še v tist klanec rinit.... in nato spet grupiranje v Kamniku. Saj če bi bil zmeren ok, ne pa Obvoz je vsekakor možen, Brnik-Lahovče-Moste-Križ-Ka mnik. Čeprav malo mazohizma proti koncu prav paše. :twisted:


Eni bi se pa samo po ravnem vozili. Pa menda ne boste zaradi še par klančkov jamrali. Mad_one ne se pustit. Vztrajaj pri začrtani trasi.
chenlee 07.07.2009 08:21
Dopust imam za ta dan. Še malo potreniram pa se vidimo.

LP
pingwin 07.07.2009 08:40
Boss, a še nis preimenoval teme?
Ok, ok, saj je lahko "Mad_One Tour 2009 - Bicikel.com"

:P :P :P
JakaKk6933 07.07.2009 09:57
many je napisal:

Eni bi se pa samo po ravnem vozili. Pa menda ne boste zaradi še par klančkov jamrali. Mad_one ne se pustit. Vztrajaj pri začrtani trasi.


Ne gre se samo za vožnjo po ravnem. Če gremo čez Šenturško goro, bo potreben vsaj še en postanek, recimo v Kamniku, da se spet spravimo v grupo. V klanec ne bomo enako hitro vozili, po cesti dol ne bomo enako hitri. Šlo bo več časa kot če bi šli okrog.
Saj če se bo časovno izšlo, pa da se določi kako in kaj, ok, ne pa da se pelje tam čez samo zato, ker je Google tako rekel, brez zavedanja "posledic".
Mad_one 07.07.2009 10:48
Hundey je napisal:
... ker je Google tako rekel, brez zavedanja "posledic".

Googla sem omenil, da ne bi bilo kakšne osebne prizadetosti. :|
Da je pa traso treba podaljšati, sta mi pa dala misliti dva mladiča, ki sta lani v Šiški premogla še toliko energije, da sta si "v klanec skakala". Pa sem sklepal, da je bilo premalo klancev. :idea: :P (le kdo je to bil ... ??? )

Je pa res, da tudi navedeni protiargument vreden premisleka in ima nekaj logičnih (navedenih) prednosti. Konec koncev se lahko pripravita obe varianti in se lahko glede na take in drugačne razmere glede tega odločimo v Cerkljah.
Paternina 07.07.2009 10:53
Hundey, ne komplicirej

Če jih boš 300 zdržal, boš pa še tisto šenturško goro stisnil ;)
Mad_one 14.07.2009 06:19
Še 14 dni do štarta ... :arrow:
kostolomc 14.07.2009 06:45
spet bo žgal hahhahhhaah

jaz že treniram......letos ne bom tok zaostajal na Vršič hehehhe.....
Mad_one 18.07.2009 08:36
Še 10 dni do štarta .... :arrow:
MarkoEx 18.07.2009 09:37
Name računajte, če ne bo kakšna je.. v službi. :D
Mad_one 19.07.2009 07:57
MarkoEx je napisal:
... ne bo kakšna je.. v službi. :D

Da jim niti v sanjah ne pade na pamet ... :roll: :roll: :evil:
Mad_one 19.07.2009 08:02
Še vedno izbiramo oštarijo za kosilo nekje območju:
Kranjska Gora - Gozd Martuljek
Če ima kdo kakšen predlog ...
pogoji:
- enostavno za iskanje
- dovolj prostora za kolesa in cca 30-40 oseb (po možnosti kakšen vrt ali veranda)
- znajo skuhati dobre testenine :mrgreen:
ZigaK 19.07.2009 08:15
V Martuljku nasproti avtobusne postaje. Gostilna Jožica (mogoče se zdej kako drugače reče) imajo pokrito teraso, imate jo direkt ob trasi, za makarone pa ne vem. Najbržih znajo skuhat.

edit: http://www.jozica.si/inde x.html
Mad_one 19.07.2009 08:24
ZigaK je napisal:
Gostilna Jožica

Še vedno se enako imenuje (sem ravno v soboto "uč nanjo vrgel";) - samo prostor za kolesa se mi je zdel rahlo majhen. Pa zoprno je tudi to, ker je direktno ob glavni cesti - da se zaradi gužve (ob odhodu) ne bi pripetila kakšna nevšečnost.
ZigaK 19.07.2009 08:43
http://www.kranjska-gora.s i/index.php?t=ponudnik&id= 116&l=sl
Oštarija, ima teraso, ob smučišču, nasproti hotela Lek, prostor za 40 koles bi se pa tudi našel. Za makarone spet ne bi vedu. Ni ob glavni cesti.
Mad_one 19.07.2009 09:27
Sem tole Jožico še enkrat "obdelal" ...
Očitno imajo zadaj tudi zunanji vrt in teraso (skupaj za 200 oseb). To najbrž pomeni, da se dajo kolesa umakniti stran od glavne ceste ... Se bom enkrat v tem tednu ustavil po njih in jih malce pobaral o vseh variantah.

Je pa tudi tale Oštarija varianta.

Žiga, tnx. Boš letos z nami?
1 2 3 ... 7
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI