Kranjski krog

Domov > Forum > Kranjski krog

Kranjski krog

SORTIRAJ PO:
FAUSTO 17.01.2010 20:46

Po zgledu Dolske runde sem prišel na idejo, da bi naredili še Kranjsko rundo.
Razlogi za:
-ker je še nimamo
-ker je v Kranju in okolici vse več "hitrih" kolesarjev
-ker se spodobi, da jo Kranj ima
-ker je vse več takih rekreativcev, ki se radi hitro vozijo s kolesom
Razlogi proti:
-jih ni
-je nevarno
-se ne sme dirkati po cestah, če ni dirka

Trasa je glavni problem in se težko spelje za vsak okus

Moj predlog trase je Pod gorami...torej start pred ex Gorenjskimi oblačili, ker je tam tudi parkirišče - Kokrica - Mlaka - Tenetiše - Trstenik - Goriče - Golnik - Seničmo-Križe- pod bazenom mimo bazena-Bistrica-Pod gorami-Brezje-Podnart-Naklo-c ilj pred Gorencom...slabih 60km

Dirkači pravijo, da je pretežka za nas rekreativce in da bodo oni spet sami tupili korog...ampak jaz pravim, da je za nas vsaka pretežka, če se primerjamo z njimi. Na tej trasi so možne tudi krajšave tako kot na Dolski.

Predlogi so dobrodošli.
Dan bi bil četrtek.
Začne se takoj ko prestavijo uro.

Kaj menite?

pingwin 17.01.2010 20:48
Na, pa smo kamničani spet izviseli! :evil:
ANQUETIL 17.01.2010 20:50
ZA.

Če odpadem(š), grem(š) lahko ta kratko pod gorami(45 km) in ujameš ostale na piru. :mrgreen:
rollo 17.01.2010 21:25
ZA!
Z enim če-jem. Runda naj bo ob torkih ali sredah.
Zakaj? Četrtek je za tiste rekreativce, ki imamo namen pozirat na dirkah ob vikendih, nekako prepozen.
Drugače pa super predlog, kot tudi izbira trase!!!
FAUSTO 17.01.2010 21:37
Ob torkih imajo Bambiji ob sredah pa Glasovci, tko, da edin ponedeljek(takrat majo dirkači pavze...tud bi ne bilo slabo, ker bi šli bl počas :mrgreen: ), petek so pa na dirkah že.
Četrtek je odličen in glede na to, da ni veliko km je fajn za brzinski uvod prihajajočega vikenda!?

No, se bomo uskladili...

Premišljeval sem tudi, da bi šli samo Kr-Jezersko in nazaj...ampak...
FAUSTO 17.01.2010 21:39
PingWin je napisal:
Na, pa smo kamničani spet izviseli! :evil:


Sem tud na Kamničani mislil...potem bi šla tura Kr-Cerklje-čez Belgijo-Kamnik-Sidraž-Cerklj e-Kranj
areh 18.01.2010 05:13
FAUSTO je napisal:
[.....-čez Belgijo-....
:D
Čez Belgijo? A to ja taka fora, kot v Celju, kjer imajo svoje Dolomite :lol: ?
lpA
Dreja 18.01.2010 07:28
areh je napisal:
FAUSTO je napisal:
[.....-čez Belgijo-....
:D
Čez Belgijo? A to ja taka fora, kot v Celju, kjer imajo svoje Dolomite :lol: ?
lpA


Predvidevam, da je "čez Belgijo" mišljeno čez Šenturško ...
Tudi jaz se priključim rundi, če lahko...
Jello 18.01.2010 07:43
Belgija so tiste ozke poljske ceste (bližnjice med vasmi), ki so bile včasih makadamske, potem ko so tudi manjše vasi postale občine pa so jih počasi poasfaltirali. Je bolj ali manj ravna, še posebej v smeri proti Komendi. :mrgreen: Tukaj je mišljena cesta, ki se začne v Gradu pri Cerkljah, gre skozi Poženk, čez Komendsko dobravo in spust v Križ pri Komendi.
smolko 18.01.2010 08:00
FAUSTO je napisal:
Ob torkih imajo Bambiji ob sredah pa Glasovci, tko, da edin ponedeljek(takrat majo dirkači pavze...tud bi ne bilo slabo, ker bi šli bl počas :mrgreen: ), petek so pa na dirkah že.
Četrtek je odličen in glede na to, da ni veliko km je fajn za brzinski uvod prihajajočega vikenda!?

No, se bomo uskladili...

Premišljeval sem tudi, da bi šli samo Kr-Jezersko in nazaj...ampak...


Jaz sem tudi za četrtek, torek in sreda sta zasedena, kot je že FAUSTO napisal.
BorutV 18.01.2010 08:29
FAUSTO je napisal:
Moj predlog trase je Pod gorami...torej start pred ex Gorenjskimi oblačili, ker je tam tudi parkirišče - Kokrica - Mlaka - Tenetiše - Trstenik - Goriče - Golnik - Seničmo-Križe- pod bazenom mimo bazena-Bistrica-Pod gorami-Brezje-Podnart-Naklo-c ilj pred Gorencom...slabih 60km


Kje imaš na tej trasi možnost vozit 50+ s hitrimi smenami?

Takole je treba v zadnjem delu: ...pod gorami - Podvin - Posavec - Podbrezje - Kovor - Tržič (deteljica) - Križe - Duplje - Žeje. Cilj pri križu par 100m naprej od table za konec vasi Žeje.

Tudi tako en kup možnosti za krajšanje: Kovor - Križe, za še večje luzerje pa Podbrezje direkt na Žeje.

Potem se fajn razpeljete do gostilne, jaz pa domov, ker bom denarnico doma pozabu.
IZO 18.01.2010 08:30
PingWin je napisal:
Na, pa smo kamničani spet izviseli! :evil:


Ja, a rabiš Ljubljančane ali pa Kranjčane za svojo rundo? A nas ni zadosti?
Vse kar rabiš reči je, štart v sredo ob štirih na rondoju pred KIKom. Recimo?! ;)
FAUSTO 18.01.2010 08:38
BorutV je napisal:
FAUSTO je napisal:
Moj predlog trase je Pod gorami...torej start pred ex Gorenjskimi oblačili, ker je tam tudi parkirišče - Kokrica - Mlaka - Tenetiše - Trstenik - Goriče - Golnik - Seničmo-Križe- pod bazenom mimo bazena-Bistrica-Pod gorami-Brezje-Podnart-Naklo-c ilj pred Gorencom...slabih 60km


Kje imaš na tej trasi možnost vozit 50+ s hitrimi smenami?

Takole je treba v zadnjem delu: ...pod gorami - Podvin - Posavec - Podbrezje - Kovor - Tržič (deteljica) - Križe - Duplje - Žeje. Cilj pri križu par 100m naprej od table za konec vasi Žeje.

Tudi tako en kup možnosti za krajšanje: Kovor - Križe, za še večje luzerje pa Podbrezje direkt na Žeje.

Potem se fajn razpeljete do gostilne, jaz pa domov, ker bom denarnico doma pozabu.


Ni slaba ideja, pa še podaljša se trasa za neki km...cilj je lahko tudi v Žejah, ker čez Naklo it 50 ni fajn:)

Še kak predlog....
scott-kropa 18.01.2010 08:46
Dobra ideja, samo glede ne službe predlagam štart ob 17.uri.
milkivoj 18.01.2010 08:47
V sredo je že dolska runda. Iz Ljubljane do Kranja pa tudi ni tako daleč in bi se sigurno tudi kakšen priključil, prav tako kot iz Kamnika.
Lahko bi naredili Kranjsko - Kamniško rundo:
Kranj - Visoko - Cerklje - Apno - Tunjice - Kamnik - (tu bi se lahko eno uro pozneje pridružili kamničani , "kranjčani", ki bi od Grada v klanec navzgor in potem navzdol vozili po svojih sposobnostih, pa bi se recimo pri železniški postaji v Kamniku zopet zbrali in vsi skupaj bi se zapodili v drugo polovico runde proti Kranju): Kamnik - Moste - Vodice - Valburga - Trboje - Kranj.
Kamničani bi potem nadaljevali po navedeni trasi nazaj v Kamnik, če pa komu, ki bi štartal v Kranju to nebi bilo dovolj, bi se jim lahko pridružil, vsaj v delu trase - recimo do Grada, če že ne do Kamnika. Glede na to, da tudi ta trasa nebi bila daljša od 60 km, bi bilo časa dovolj.
Start bi bil lahko v tem primeru pri trgovskih centrih na vzhodu Kranja.
NezaP 18.01.2010 09:02
Fajn tole FAUSTO.... Se vam kdaj pridružim, če vas bom lahko "držala" :)

@milkivoj: Tale Kranjsko-Kamniška runda mi je zelo všeč :) Sem za! :)
pingwin 18.01.2010 12:05
IZO je napisal:
PingWin je napisal:
Na, pa smo kamničani spet izviseli! :evil:


Ja, a rabiš Ljubljančane ali pa Kranjčane za svojo rundo? A nas ni zadosti?
Vse kar rabiš reči je, štart v sredo ob štirih na rondoju pred KIKom. Recimo?! ;)


Hja, doslej sem tiho spremljal zanetke "Kamniških rund", pa so vse imele nekako tak stavek: "...povprečna nekje od 26-29"...
Saj ne da bi bil ne vem kako dober/hiter kolesar, a če že v osnovi postavljaš neke omejitve... Na kolesarski izlet grem z družino, klepetat pa hodim na kavico, ali pir.. Ko pa v kakšni rundi ne zdržim tempa, v jok in na kolo dalje trenirat (ne, scat ne grem :) ), pa probam naslednjič spet... ;) Seveda nimam nič proti tistim, ki se dobijo na kolesarski popoldan, a runda je po mojem mišljenju Runda! 8)
FAUSTO 18.01.2010 12:27
Ta ideja, da bi združil Kranjčane in Kamničane se mi zdi vrhunska...sam pol bi pa blejci, radolčan, lesčan...jamral....seti se Mujo, seti se Mujo...

BRAINSTORMING.... :mrgreen:
laufar 18.01.2010 13:03
FAUSTO je napisal:
Ta ideja, da bi združil Kranjčane in Kamničane se mi zdi vrhunska...sam pol bi pa blejci, radolčan, lesčan...jamral....seti se Mujo, seti se Mujo...

BRAINSTORMING.... :mrgreen:


Blejci, leščani, radolčani smo pa le ta zgorni gorenci, kamničani so pa ta spodni, tko da.................
pingwin 18.01.2010 13:51
laufar je napisal:
FAUSTO je napisal:
Ta ideja, da bi združil Kranjčane in Kamničane se mi zdi vrhunska...sam pol bi pa blejci, radolčan, lesčan...jamral....seti se Mujo, seti se Mujo...

BRAINSTORMING.... :mrgreen:


Blejci, leščani, radolčani smo pa le ta zgorni gorenci, kamničani so pa ta spodni, tko da.................


Ta spodnji smo bli zmeri za sodelovanje, ta zgornji so pa itak vedno sami zase :twisted:
BorutV 18.01.2010 14:10
PingWin je napisal:
Ta spodnji smo bli zmeri za sodelovanje, ta zgornji so pa itak vedno sami zase :twisted:


In zakaj potem Kamničani ne morete na dolsko rundo? Zato, ker ne gre skozi Kamnik ampak 10km mimo, ali je kakšen drug razlog?
pingwin 18.01.2010 14:17
Jaz osebno, na dolsko ne morem zaradi ure. (beri: me še ni tolk skupaj :))
KolesarLenuh 18.01.2010 14:23
Kamničani imate dolsko rundo, pa domžalsko bi lahko spet naredili.

Da bi kranjčani šli do Kamnika, od tam vsi skupaj do Kranja in kamničani potem solo nazaj domov se mi zdi butasto. Poleg tega je Šenturška pomojem pretežek klanec za runde, če je želja da so hitre in da je skupina čimvečja.
Kekec_ 18.01.2010 15:25
morda se vam kdaj za kakšen kilometer pridružim, odvisno od tempa, trasa mi ni tako pomembna, bi prišel iz škofje loke
Tux 18.01.2010 16:30
PingWin je napisal:
laufar je napisal:
FAUSTO je napisal:
Ta ideja, da bi združil Kranjčane in Kamničane se mi zdi vrhunska...sam pol bi pa blejci, radolčan, lesčan...jamral....seti se Mujo, seti se Mujo...

BRAINSTORMING.... :mrgreen:


Blejci, leščani, radolčani smo pa le ta zgorni gorenci, kamničani so pa ta spodni, tko da.................


Ta spodnji smo bli zmeri za sodelovanje, ta zgornji so pa itak vedno sami zase :twisted:


Ti nisi ne ta spodnji, ne ta zgornji, ampak priseljen oz. priženjen, če me spomin ne vara... :lol: ;)
IZO 18.01.2010 16:51
PingWin, meni osebno je tvoje razmišljanje hudo všeč! Tiste druge kombinacije pa malo manj. Zgolj iz praktičnega razloga: velike grupe na cesti mi ne dišijo preveč + imamo vse, od dobrih kolesarjev, do odličnih tras. Torej, zakaj bi morali hoditi drugam?
FAUSTO 18.01.2010 18:34
Torej ne se skregat že pred štartom. Zato sem odprl temo toliko prej, da se zmenimo, če se lahko, da bo karseda za vse najbolj praktično, prijetno, koristno užitkarsko...

Pogovor z dirkači ni šel v mojo smer, ker menijo, da je Pod gorami prehuda...ampak na Gorenjskem je skoraj nemogoče sestaviti pretežno ravninskih cca 50-60 km. Moje izkušnje kažejo, da je ravna, široka cesta na kateri je 40-50 kolesarjev še mnogo bolj nevarna!
Zakaj?
Zato, ker tako leti, da je nas rekreativcev puls že v nosu in potem smo v sekundi čez celo cesto....zgolj zaradi zavetrja, če še držimo.
Torej...če je cesta ozka, slaba, valovita, gordol jebajoča, s kratkimi in strmimi jebovci itd...potem so hitrosti manjše a se toliko prej odpade vendar, če dirkači ne bodo hoteli sami tupit do cilja bodo nekje počekali kako grupco, ki bo zadaj lovila...in kar je najpomembnejše bomo vsi primorani paziti v ovinkih in šli lepo drug za drugim in čakali možnst za prehitevanje :mrgreen:

Torej, časa imamo dovolj do sredine marca, da se zmenimo.
Več glav več ve...sam ne kolesarskih :mrgreen:
Rundo lahko poimenujemo tudi Kranjsko žganje....ker tle se ga bo res žgalo...pa še pjančki bodo mislili, da ma žganje vsaj 44 vol. :mrgreen:


Hec...

Torej....
milkivoj 19.01.2010 16:32
Jaz osebno prav pogrešam kako rundo, ki bi vsebovala kak konkreten klanec. To da se v klancu skupina precej razbije in raztegne, se da lepo rešiti na tak način, kot je to na barjanski rundi, ko se po "klančku" na Šentjošt, na določenem mestu spet vsi zberejo in nadaljujejo v skupinskem šprintu do konca.
simmi 20.01.2010 09:29
FAUSTO je napisal:




Moj predlog trase je Pod gorami...torej start pred ex Gorenjskimi oblačili, ker je tam tudi parkirišče - Kokrica - Mlaka - Tenetiše - Trstenik - Goriče - Golnik - Seničmo-Križe- pod bazenom mimo bazena-Bistrica-Pod gorami-Brezje-Podnart-Naklo-c ilj pred Gorencom...slabih 60km


Sam sem mnenja, da se ostane pri prvotni trasi in bi se runde z največjim veseljem udeleževal :D !
Če bi Kamničani tako radi vozili Kranjsko rundo pač pridite do Kranja in ste več kot dobrodošli.
TomazK 20.01.2010 11:46
Točn tko. Do Kranja se iz Kamnika lih lepo ogreješ. Fausto kaj pa misliš o kontra smeri. Ker prvi del do Tržiča gre skoz na gor, če greš pa kontra pa fajn leti, sploh pa skupina.
1 2 3 ... 53
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI