Na Golte

Domov > Forum > Na Golte

Na Golte

SORTIRAJ PO:
dogma 07.06.2010 12:18

Ker se bliža tekma na Golte bi lah nardili en trening to soboto 12.6. ob 10.00, zbor pred petrolom v Mozirju.

VABLJENI V ČIM VEČJEM ŠTEVILU!

TomazK 08.06.2010 14:07
Sem bil v nedeljo prvič gor. Težak klanc ti da dihat :D. Men se je vleku ko pondelk. Neka čudna mešanica Jezerskega,Krvavca in Pavliča. V dolino pa moti pesek in razrezan asfalt :?
_Alzy_ 08.06.2010 14:32
Si si pa tud datum izbral, ne vem bomo vidli, kk bodo kej noge. :P
tomz3 08.06.2010 15:42
letos sm bil že kr ene parkrat gor in je z vsakim vzponom bolš:D...fajn je kombinirat potem še z lepo njivo in sleme:D...drgač pa je 13. franja, tako da mene na ta prvi trening ziher ne bo:D
dogma 09.06.2010 11:44
_Alzy_ je napisal:
Si si pa tud datum izbral, ne vem bomo vidli, kk bodo kej noge. :P


sj se lah pa za kak december zmenimo :?
lancearmstrong 09.06.2010 12:16
Dogma pa kaj si ti takoj užaljen,ko nekaj ni po tvoje isto na šaleski rundi :lol: očitn ti je schumi res delal nočne more :mrgreen:
_Alzy_ 09.06.2010 13:32
Decembra se lahk zmenimo, da gremo na kak pohod gor, to z kolesu bi blo pa mal težje.
Li-man 11.06.2010 23:30
dogma je napisal:
Ker se bliža tekma na Golte bi lah nardili en trening to soboto 12.6. ob 10.00, zbor pred petrolom v Mozirju.

VABLJENI V ČIM VEČJEM ŠTEVILU!


Sem že na CE runda zapisal:
"nfo okoli Golt. Danes popoldne so polagali novo plast asvalta, od rampe navzdol in se ni dalo priti na vrh. Se bojim, da bodo nadaljevali tudi jutri (sobota) in bo v zgornjem delu cesta spet zaprta."
Sicer pa do 2/3 klanca se bo sigurno dalo peljat.
Skalaš 25.09.2010 17:24
Včeraj sem bil po nekaj tednih zopet na Golteh. In moram povedat, da sem naravnost ZGROŽEN nad stanjem "nove" ceste iz Mozirja proti Šmihelu. Svojo homogenost je uspela obdržati le 1 faking leto! 8O
Tako je zdaj na mnogih mestih popravljena, kaj to pomeni na dolgi rok, je vsakemu jasno. Razlog za ta poseg seveda tiči 1400 m visoko v podobi novega hotela. Vse lepo in prav, vendar kdo je ta vpoklicani bumbar, ki je odobril prenovo ceste pred izgradnjo le tega. Za to dejanje ne bi mogel reči, da je otročje, ker otroci takšnih oslarij ne počnejo, pač pa telečje.

Čedalje bolj sem šokiran nad idejami, ki prihajajo z vodilnih položajev, ampak ta mislim, da si zasluži posebno pozornost. Še nedavno je nekdo pisal v lokalnem časniku Savinjske novice o motečih napisih na cesti, ki vabijo na kolesarski vzpon na sosednji hrib...revež, tako kot vsi ostali, ki se bodo naslednjih 30 let vozili po tej cesti. :roll:

Do Planinske ravni ali bolj poznano do "rampe" pa doživimo še eno presenečenje. Sredinsko črto. No ja, če smo že pikolovski, bi lahko vsaj v ovinkih bila polna. Sicer pa izvajalec, ki je to delo opravljal očitno nima blage veze. Sprašujem se, če je sploh duševno zdrav!? Prometni pas je namreč v smeri navzgor precej širši kot nasprotni, za popestritev med vožnjo pa črta v ravninskih odsekih tudi zavijuga. 8O

P.S. se opravičujem, če sem v svojem prispevku uporabil preveč žargona, le resnost problema je s tem bolj izpostavljen.

Dovolj besed, naj spregovorijo slike. ;)
Lp

"štukarija 1"


"štu karija 2"


"šir ina, halo!"


" pazi zdaj črto"
tomz3 25.09.2010 18:39
razlog za slabo cesto so tovornjak, ki se miljonkrat vsak dan peljejo gor in dol, kajti gradijo nov hotel...logika bi bla sicer najprej hotel in potem cesta
Grom 25.09.2010 20:03
tomz3 je napisal:
razlog za slabo cesto so tovornjak, ki se miljonkrat vsak dan peljejo gor in dol, kajti gradijo nov hotel...logika bi bla sicer najprej hotel in potem cesta


...logika, kaj je to logika... :roll:
TEX 26.09.2010 08:18
A je kdo slučajno pričakoval dobro izgradnjo ceste. Smo ja v Sloveniji. :(
Bolha1989 26.09.2010 09:50
A to pa noben ne pomisli, da so verjetno ravno zaradi gradnje hotela zgradili cesto, ker imajo tovornjaki po asfaltu dosti manj težav ...
Mili vanly 26.09.2010 10:01
tomz3 je napisal:
razlog za slabo cesto so tovornjak, ki se miljonkrat vsak dan peljejo gor in dol, kajti gradijo nov hotel...logika bi bla sicer najprej hotel in potem cesta


Cesto so asfaltirali ravno zaradi izgradnje novega hotela, saj tisti, ki ste se vozili gor še po makadamu, veste kako je izgledala predvsem v zadnjem najstrmejšem delu :evil: Praktično neprevozna za kamione. Tudi sama izgradnja hotela se bo malo "zavlekla"saj je bila prvotno predvidena adaptacija obstoječega objekta in dogradnja novega dela, vendar se je pri začetku adaptacije obstoječega objekta pokazala vsa "kvaliteta" takratne gradnje, zato se je investitor odločil za rušitev celotnega strarega objekta razen strojnice za vzpenjačo.

Pa še to, investitor izgradnje hotela je istočasno tudi investitor asfaltiranja ceste, tako, da če ne bi gradili novega hotela tudi asfalta ne bi bilo.

Verjetno je vsem jasno, da lastnik in upravljalec ceste ne bi nikoli investiral v popolno rekonstrukcijo in obnovo ceste na Golte, zato, kakorkoli po domače že je asfaltirana je dosti bolje, kot pa slab makadam, kakršen je bil pred tem :)
TEX 26.09.2010 10:27
To si pa v redu povedal,sem pa bil zadnjic gor pa so pravkar popravljali oznacene razpokane dele kar se mi je kar čudno zdelo, da so se sploh lotili tako kmalu po odprtju.
Tako zdaj asfalt je , se pač dol bolj počasi pelješ pa je.
maligor 26.09.2010 10:31
Sj ne da bi zagovarjal investitorja ampak cesta iz Mozirja do Šmihela pride ponovno preplastena ko bo pač hotel narejen sicer pa včasih je bil makedam pa je bila cesta fajna za gorske kolesarje je blo majn gužve :lol: zdaj pa vsi silite gor bodi v dolini če ti cesta ne paše (od Alpskega vrta do Starih stan je makedam pa se noben ne buni zakaj ni asfalta :lol: ....) .....
tomz3 26.09.2010 11:49
sej jst se ne bunim:D..men je super, da je asfalt, samo pač se mi zdi, da bi se to dalo mal bolj racionalno nardit:D
anzovc 26.09.2010 14:01
Problem je tudi v tem, da so lani jeseni vozili usran in moker gramoz - jasno da je vse skupaj razpokalo (predvsem do Šmihela). Potem je pa bilo vse skupaj tudi bolj na brzino narejeno. Vzrok, da je star asfalt imel luknjo pri luknji je bil v tem, da ni bilo odvodnih kanalov in pa da je bil nekoč ko so asfaltirali makadamsko cesto, le tega enostavno položili na makadam, nič pa niso pogledali pod 20 cm plast gramoza, da bi videli da je pod njemu ilovica.
No kakorkoli za en čas bo že, nova plast asfalta bo za kako leto - dve prikrila napake, potem bo pa spet začelo vse skupaj vleči, gubati in podobno. Tista sredinska črta - zgleda da je za to kriv Šmihelski toukec :).
upam da čim prej popravijo še tisti ravninski del približno na sredini proge, pa malo uredijo bankine, in kdaj pa kdaj pometejo, da ne bomo specialkarji gum predirali.
pinjo73 26.09.2010 14:50
tomz3 je napisal:
sej jst se ne bunim:D..men je super, da je asfalt, samo pač se mi zdi, da bi se to dalo mal bolj racionalno nardit:D

Po moje bi lahko asvaltirali samo najstrmejši del, podobno kot je to na vzponu na Mrzlico.
Potem zrihtali tisti hotel.
Nato pa še celotno cesto.
Mili vanly 26.09.2010 17:01
pinjo73 je napisal:
tomz3 je napisal:
sej jst se ne bunim:D..men je super, da je asfalt, samo pač se mi zdi, da bi se to dalo mal bolj racionalno nardit:D

Po moje bi lahko asvaltirali samo najstrmejši del, podobno kot je to na vzponu na Mrzlico.
Potem zrihtali tisti hotel.
Nato pa še celotno cesto.


Ne vem, če si bil kdaj na Golteh pred lanskoletnim asfaltiranjem ceste, če si bil potem veš, da je bil popolnoma uničen tudi afalt do Šmihela, makadam pa je bil od kmetije "Keber" dalje. Če ne bi predhodno popravili tudi odseka od gostilene Vid do šmihela, bi verjetno prebivalci Šmihela sprožili revolucijo, saj bi že tako katastrofalno slabo cesto kamioni popolnoma uničili.

Skratka lahko smo hvaležni investitorju ( pa nimam z njim nobene povezave), da imamo na Golte asfaltirano cesto in se lahko vozimo s specialkami, drugače bi pač še naprej z MTB gor bincali do polovice po slabem asfaltu seveda :mrgreen:
aljaz143 28.10.2010 13:05
še ena stvaritev na cesti na golte
:lol:
TEX 28.10.2010 14:14
Še kdo vozi gor ?
Po moje bi pa še šlo , nekje sredi dneva. :D :roll:
aljaz143 28.10.2010 14:30
jaz sem bil z avtom,na cesti je kar dost peska, tako da bi bila navzdol kar kriza
ne vem pa kaj je mislil tisti ki je prometni znak za prednostno cesto takole obrnil :roll:
_Alzy_ 03.02.2011 20:17
Prodam dnevne odrasle smučarske karte, če kdo hoče.
mišek 01.05.2011 19:11
Danes sem bil z avtom na Golteh; cesta je ena sama poezija. Do Šmihela je luksuz, vmes je še star malo slabši asfalt, ko pa se začne spet resneje vzpenjat pa je odličen asfalt vse do vrha, v zadnjem delu je cesta široka kot kakšna magistralka, tudi peska ni bilo na asfaltu.
Imam zlo željo to odpeljat s biciklom, vzpon iz avta, predvsem navzdol se bolj opazi - v drugem delu za Šmihelom ni heca, sploh recimo zadnja dva kilometra, je videt kar pasje pokonc ;)

Ima mogoče kdo kak dober višinski profil s procenti vzpona?
JC29 01.05.2011 19:15
aljaz143 je napisal:
jaz sem bil z avtom,na cesti je kar dost peska, tako da bi bila navzdol kar kriza
ne vem pa kaj je mislil tisti ki je prometni znak za prednostno cesto takole obrnil :roll:

Kaj nisi CPPja delal? Tole je znak, ki pomeni "pozor!". V smislu pazljivo...
loose_chain 01.05.2011 19:32
Citat:
Ima mogoče kdo kak dober višinski profil s procenti vzpona?


Tule je nekaj podatkov o vzponu...
http://www.gol te.si/cms/si/index.php?option= com_content&view=article&a mp;id=181&Itemid=342

Dodaš še dobrih 60km iz naših koncev do Mozirja in maš odličen podvig![/list]
mišek 01.05.2011 19:48
Ja tole sem že našel, samo s tem grafom si lahko bol malo pomagaš :?
Čudim se, da tega profila še ni na http://klanci.muha.cc/ >

Ja to pa res, sem gledal po avtu števcu, do mozirja je ravno 60km, potem pa še ene 15km tega brega.....že kar malo kruto tole. Že iz avta, ko se dol pelješ zgleda kar pasji tist zgornji del, se čuti, se pelješ v drugi dol pa tako obrate nabija....je pošten breg. Me zanima koliko to v procentih pomeni, ampak tisto je verjetno kar preko 10%, sploh na koncu more bit kakih 14%....po moje je no. Z avta to čist drugače zgleda
tomyboy2 02.05.2011 13:08
mišek je napisal:

10%, sploh na koncu more bit kakih 14%....po moje je no. Z avta to čist drugače zgleda

Ja 10-14, sigurno ja.... :lol:
Garmin kaže tam 22%. Recimo da je realno nekje malo več kot je tisti srednji "pukl" na Celjsko 17-18%, za razliko, da je dolžina trepljena zgoraj bistveno daljša, natanko 800m. 8)
pinjo73 02.05.2011 14:05


....nič posebnega. Na koncu je nekaj naklona tja do 18 %.

Ta dan (3.julij.2010) sem imel prav lepo turico.
RS -- Mozirje -- Golte -- Mozirje -- Radomlje -- Gornji Grad -- Črnivec -- Kamnik (vklop v maraton Alpe) -- tuhinjska dolina -- CE -- RS :) 237km
1 2 3 4
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI