Krk

Krk

SORTIRAJ PO:
__ziga__ 19.07.2011 21:04
Je kdo na Krku, lahko bi se zmenil za kakšen krog? :D
pinarellofp2 22.08.2012 18:01

Nekaj sem že prebral na to temo, ker pa se sam v petek odpravljam na Krk iz okolice Ljubljane, me zanima, pot od Delnic naprej:  

1. Delnice - Črni lug - Mrzla vodica - Gornje Jelenje - Meja - Hreljin - Krk

2. Delnice - Sopač - Fužine - Hreljin - Krk

Katera pot je bolj primerna, glede višinskih metrov, po dolžini ni bistvene razlike, vendar, vseeno katera je boljša??nasmeh                      Hvala!!

primozv 23.05.2014 08:39

Uporabljam staro temo. Če je kdo za vikend na Krku, se lahko zmenimo za kakšen krog.

lpp

primozv 27.06.2014 07:04

Za vikend sem spet na Krku, če je še kdo za kakšen skupen km.

lpp

gumpy 13.07.2014 18:14

Zdravo!

Si sposojam temo za povabilo na kolesarjenje na Krk.

Štartam v petek, 18.07. zgodaj (okrog 4h).

Relacija:

Lj.-Vrhnika-Logatec-Unec-Cerk nica-Babno polje-Gerovo-Crni Lug-mimo jezer (Mrzla vodica)- Gornje Jelenje in spust do mosta na Krk

Skupaj bo do Punata naneslo okrog 210km. Za višince pa nimam podatka, ker grem po tej trasi prvič. So mi pa to pot mnogi priporočali, ker je zelo malo ali skoraj nič prometna (razen seveda vožnje po Krku) in zato, ker je čudovita narava kul

Torej vesel bi bil družbe kakšnega sotrpina. Gonil ga nebi preveč, ker bi si pot raje vzel za uživancijo.

Ima kdo mogoče višinski profil te poti?

Vabljeni!!!

__ziga__ 13.07.2014 18:17

Jaz bom na Krku od torka naprej, če je kdo za kakšno skupno vožnjo.

presna 13.07.2014 18:41

bikeroutetoaster.com/BRTWebUI

S tem si nariši pot in ti vse izračuna.  Meni je naračunal 200 km in 1830 vm

gumpy 13.07.2014 20:34
@presna:

bikeroutetoaster.com/BRTWebUI

S tem si nariši pot in ti vse izračuna.  Meni je naračunal 200 km in 1830 vm

Hvala, bom probal!

PrinceUD 14.07.2014 09:57

Pozdravljeni, leto bom prvič dopustoval na Krku in me zanima kako prijazen je do cestnih kolesarjev, saj je glavna cesta zelo prometna, stranske pa precej ozke. Pozna kdo kakšno lepo in dokaj varno rundo? Hvala za nasvete

__ziga__ 14.07.2014 10:08

Cest je kar precej, glavne se jaz izogibam, razen na delih kjer se to ne da. Na Krku poznam praktično vsako cesto za kolesarit, tako da povej v katerem mestu boš na dopustu?

__ziga__ 14.07.2014 10:09

No pa, da še dodam veliko cest je praktično novih, tako da ne vem če je na celem Krku ene par lukenj:)

PrinceUD 14.07.2014 10:42

Bom v Njivicah.

nordica1 14.07.2014 16:11

Trenutno tudi v Njivicah. V preteklih letih prekolesaril dober del Krka in  najbolj mi je pri srcu tale krog: www.bikemap.net/sl/route/2697 122-njivice-krog/

Malo je naporen začetek, še posebej če štartaš zgodaj zjutraj iz postelje (da se izogneš vročini). Ceste so široke, asvalt povsod dober, ko zaviješ z glavne ceste prometa praktično ni. Ponavadi s kroga skrenem še na kavo v Vrbnik ali Klimno, tako da se nabere 45-50 km.

gumpy 14.07.2014 20:12

Zanima me glede moje načrtovane poti na Krk, če kdo ve ali se lahko po spustu z Gornjih Jelenj do vasi Križišće zavije dol direktno do mostu na Krk ali tam še vedno delajo avtocesto in je treba iti okoli?

Vabilo za petek, 18.7. pa še vedno velja! Bil bi vesel družbekul

fullstrike 14.07.2014 21:11
@gumpy:

Zanima me glede moje načrtovane poti na Krk, če kdo ve ali se lahko po spustu z Gornjih Jelenj do vasi Križišće zavije dol direktno do mostu na Krk ali tam še vedno delajo avtocesto in je treba iti okoli?

Vabilo za petek, 18.7. pa še vedno velja! Bil bi vesel družbekul

Dela so zaključili.So pa dodali dva krožna.V Križišču greš desno nato še vedno po stari cesti do prvega krožnega kjer gledaš table za Krk in se zopet priključiš na del stare ceste malo pred bencinsko pumpo.

P.s. Jaz bom tudi dol od nekje 24.7. dalje če bo kak za furo.

__ziga__ 15.07.2014 00:02

PrinceUD, najbolje bo pomojem, da greš po krogu, ki ga je poslal nordica1 in potem malo kombiniraš še ostale ceste, ker je kombinacij ogromno in ne bi tukaj pisal:)

Druga opcija je pa celina, kjer je prav tako ogromno novih cest in lepih krajev, eden najlepših krogov je tale goo.gl/maps/5p1BY (začetek v smeri Crikvenica, pa potem vzpon na Fužin in spust z Jelenja), ima pa 1800 višincev, tako da ni ravno ravninski - no, saj ni noben ravninski na morju.

Priporočam tudi mogoče samo vzpon na Jelenje iz Križišća ali pa iz Čavelj. V glavnem, za kolesarjenje je dovolj cest...:) 

PrinceUD 16.07.2014 09:38

Hvala vsem za pomoč

BUHO 16.07.2014 10:27
@gumpy:

Zdravo!

Relacija:

Lj.-Vrhnika-Logatec-Unec-Cerk nica-Babno polje-Gerovo-Crni Lug-mimo jezer (Mrzla vodica)- Gornje Jelenje in spust do mosta na Krk

Skupaj bo do Punata naneslo okrog 210km. Za višince pa nimam podatka, ker grem po tej trasi prvič. So mi pa to pot mnogi priporočali, ker je zelo malo ali skoraj nič prometna (razen seveda vožnje po Krku) in zato, ker je čudovita narava kul

Torej vesel bi bil družbe kakšnega sotrpina. Gonil ga nebi preveč, ker bi si pot raje vzel za uživancijo.

Vabljeni!!!

Pozdravljen,

do Cerknice je lepša relacija Črna vas-Rakitna-Cerknica praktično brez prometa, višincev do Krka na tej relaciji je cca.2500. Drugače pa odlična trasa z malo prometa. 

Janja 16.07.2014 11:11

Lokalne poznavalci - viamichelin (za kolo) predlaga varianto LJ-Ig-Golo-Rob-Bane- in naprej na Babno polje in Prezid.

Kakšna je ta cesta? Makedam me ne moti, vozim gorca z bolj gladkimi gumami, bolj medevedi :)

Celotna predlagana trasa LJ-Krk je bila zares presenečenje.

gumpy 16.07.2014 12:42
@BUHO:
@gumpy:

Zdravo!

Relacija:

Vabljeni!!!

Pozdravljen,

do Cerknice je lepša relacija Črna vas-Rakitna-Cerknica praktično brez prometa, višincev do Krka na tej relaciji je cca.2500. Drugače pa odlična trasa z malo prometa. 

Sem tudi jaz razmišljal, da bi šel čez Rakitno, ampak se bo že tako nabralo dovolj višincev in mi bi bil vzpon čez Rakitno do Cerknice odveč.

Pa tudi štartam zelo zgodaj zjutraj in od Vrhnike do Logatca in naprej proti Cerknici ne bo prometa.

gumpy 16.07.2014 20:45

Očitno bom imel srečo z vremenom.

Z družbo pa pač ne...

Še eno vprašanje: Krčki most > ali so rešetke za diletacijo gibanja mostu dovolj ''kratke ali ozke'' da se jih lahko kar preskoči na kolesu ali je bolje razjahati kolo in ga dvigniti čez?

Na street view zgledajo te rešetke precej nevarno za plašč in zračnico presekat...?

dado75 16.07.2014 21:01
@gumpy:

Z družbo pa pač ne...

Še eno vprašanje: Krčki most > ali so rešetke za diletacijo gibanja mostu dovolj ''kratke ali ozke'' da se jih lahko kar preskoči na kolesu ali je bolje razjahati kolo in ga dvigniti čez?

Na street view zgledajo te rešetke precej nevarno za plašč in zračnico presekat...?

Škoda ker greš v drugo smer. Če bi šel čez Delnice in čez Gorski Kotar, bi se ti pridružil...jst v petek grem prav tako na Hrvaško v Pakoštane...Škofljica-Delni ce-čez Gorski kotar do Novi Vinodolski-Prizma na Pag - Zadar do Pakoštan

galibier 16.07.2014 21:10

Se da preskočit.. Na mostu bo tvoj največji sovražnik veter :)

fullstrike 16.07.2014 21:14
@gumpy:

Z družbo pa pač ne...

So v redu,do sedaj še nisem imel problebov,malo nacilaš gumo da greš ravno čez pa ni niti hudo čutit. Razmak med rešetkami pa ni tako velik da bi ti kolo not padlo.

Pa srečno vožnjo.

buhti1 23.04.2015 12:24

Ali je kdo mogoce drugi teden za praznike na Krku se lahko zmenmo za kaksen krog.smeh

dMan 27.04.2015 11:27

Specialka ali gorc?

robertk6 27.04.2015 14:20
@b
uhti1:

Ali je kdo mogoce drugi teden za praznike na Krku se lahko zmenmo za kaksen krog.smeh

Hmmmm glede na vremensko napoved nebo doszi kolesarjenja....tudi jaz sem naslednji teden na Krku ampak kot kaže vreme bo kolo kar doma ostalo nagubano čelo

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI