Primorski trening

Domov > Forum > Primorski trening

Primorski trening

SORTIRAJ PO:
lestana 19.02.2012 16:35
Sončna sobota je kar vabila v Izolo na prvi malo resnejši stik s kolesom- če ne računam trenežerja- po tej zimi. Bila je prav topla sobota celih 15 stopinj.Pot me je vodila iz Izole preko Kopra proti Dekanom.V Dekanih pa desno v breg proti Sv. Antonu potem pa levo do vrha in proti Gračišču tam obrat pa čez Merezige, Babiče , Rojsi, Pomjan pa navzdol proti Šmarju pa spet gor in cilj je bila Izola kamor sem prišel ravno na karnevalski sprevod. Narejenih okoli 60 km od tega kar nekaj lepih klancev sicer ne dolgih ampak kar prijetnih,da se človek po tej zimi malo zadiha.Užitek brez primere po tej zimi. Srečal sem kar nekaj kolesarjev tako mislim,da se počasi kolesarska sezona začenja vsaj na primorskem. :D
anubis 19.02.2012 18:21
Ne vem , kaj za eden primorec si ti, vsaj, kar se tiče kolesarjenja. Mi tukaj na Goriškem kolesarimo celo zimo z MTB seveda, z marcom pa se začenja sezona, ko prestopimo na specialke.
L.P. pa prijetno kolesarjenje
lestana 19.02.2012 18:43
Oprosti nisem primorec ne kolesarim z mtb ampak s cestnim kolesom veš tu v Trzinu je dosti bolj hladno kot na Goriškem.Se pa mogoče srečamo kje ob morju.

lp Stane
FAUSTO 19.02.2012 21:08
lestana je napisal:
Sončna sobota je kar vabila v Izolo na prvi malo resnejši stik s kolesom- če ne računam trenežerja- po tej zimi. Bila je prav topla sobota celih 15 stopinj.Pot me je vodila iz Izole preko Kopra proti Dekanom.V Dekanih pa desno v breg proti Sv. Antonu potem pa levo do vrha in proti Gračišču tam obrat pa čez Merezige, Babiče , Rojsi, Pomjan pa navzdol proti Šmarju pa spet gor in cilj je bila Izola kamor sem prišel ravno na karnevalski sprevod. Narejenih okoli 60 km od tega kar nekaj lepih klancev sicer ne dolgih ampak kar prijetnih,da se človek po tej zimi malo zadiha.Užitek brez primere po tej zimi. Srečal sem kar nekaj kolesarjev tako mislim,da se počasi kolesarska sezona začenja vsaj na primorskem. :D


Verjamem, da je krasna sobota za tabo! Lep krog...
anubis 19.02.2012 21:15
Oprosti ti meni, mogoče sem bil malo neroden, nisem mislil nič slabega. Ko sem bral tvoje besedilo, sploh nisem opazil da si iz Trzina, ampak sem mislil da si s primorskega konca in mi je bilo čudno da tako pišeš, ker mi tukaj kolesarimo vse leto (po zimi z MTB, po leti z cestnim). Sicer pa če se slučajno srečamo kjerkoli, ob morju ali na kakšnem maratonu, če se udeležuješ, častim pijačo.

Lp
Mile
bluesky 19.02.2012 21:34
Fajn, sam mislim da je lepši klančk za trening, če greš do Rižane, pa tam proti Kubedu in Gračišču. Meni se tisti od Dekanov (odsek 1061) zdi malo smotan. Je pa tisti del mimo smetišča zdej v asfaltiranju. Ja na Direkciji za ceste delam, pa sem mogu že obrnit :), se vidi da na biciklu ne mislim na nič drugega. Drugače pa lep krog. V četrtek sem naredu podobnega. Koper - dekani-rižana-kubed-gračiš če-proti sv. antonu (obrnil) -nazaj pa desno za lopar- pa levo za marezige in v Koper.
FAUSTO 19.02.2012 21:37
A mate to kak tracking...da se Gorenc ne bi zgubo??
bonin 19.02.2012 23:03
Moja, primorska tura pa je bila, z ženo iz Kopra proti Marezigam in dolini dragonje, preko sečovelj,Portoroža in po parencani nazaj do Kopra. 52km z mtb.
Primož Hočevar 20.02.2012 09:14
lestana je napisal:
...v breg proti Sv. Antonu potem pa levo do vrha in proti Gračišču tam obrat pa čez Merezige, Babiče , Rojsi, Pomjan pa navzdol proti Šmarju pa spet gor ...

Žališ RojCCCCe!!! :lol:
Rado 20.02.2012 09:46
FAUSTO je napisal:
A mate to kak tracking...da se Gorenc ne bi zgubo??


Ti pošljem eno lepo turco.....
ozbi 20.02.2012 19:06
Primorci, mi lahko malo svetujete kakšno turco, od pet- nedelje bom dol prišel poganjat!
cca 80-100 km dnevno! Izhodišče Izola
Ni potrebe po pretiranih vzponih - prvi km-ji letos!

Hvala in LP ;)
Primož Hočevar 20.02.2012 19:51
ozbi je napisal:
Primorci, mi lahko malo svetujete kakšno turco, od pet- nedelje bom dol prišel poganjat!
cca 80-100 km dnevno! Izhodišče Izola
Ni potrebe po pretiranih vzponih - prvi km-ji letos!

Hvala in LP ;)


http://www.sportypal. com/Workouts/Details/1402821
Primož Hočevar 20.02.2012 20:08
bluesky je napisal:
Fajn, sam mislim da je lepši klančk za trening, če greš do Rižane, pa tam proti Kubedu in Gračišču. Meni se tisti od Dekanov (odsek 1061) zdi malo smotan. Je pa tisti del mimo smetišča zdej v asfaltiranju. Ja na Direkciji za ceste delam, pa sem mogu že obrnit :), se vidi da na biciklu ne mislim na nič drugega. Drugače pa lep krog. V četrtek sem naredu podobnega. Koper - dekani-rižana-kubed-gračiš če-proti sv. antonu (obrnil) -nazaj pa desno za lopar- pa levo za marezige in v Koper.

Tisti odsek je res malce smotan, ampak dober, če se hočeš malo našponat ... vsaketoliko(bolj redko) ga vžgem tam. Sicer meni osebno je ta iz Rižane proti Kubedu eden bolj luštnih vzponov, mislim, da ga kar največkrat odpeljem. V Kubedu pa izbiraš lahko položnejši in daljši del proti Gračišču, mimo odcepa za Popetre na sv. Anton,ali pa direkt iz Kubeda na zelo oster klanec(sicer kratek) mimo pokopališča Kubed direkt proti sv. Antonu. Včasih ta oster in kratek kar zapaše hehe. Ja res, v soboto sem naletel na gramoz pri smetišču sv. Anton, ki je v asfaltiranju, oz. je utrjen teren in sem bil malce besen, ker se mi ni ljubilo nazaj obračat, pa sem ga kar čez peljal. Pol pa s sv. Antona direkt čez vas preko 90km/h :mrgreen: ... Zdaj je po novem tam ležeč policaj, a le zakaj :lol: ?!
Jože.B 20.02.2012 22:51
Bli to soboto(18.02) na primorskem. Bertoki-Kp-po stari Šmarški-Šmarje-Sv.Peter-Dr agonja-Kaštelj-levo na Oprtalj-nazaj do Grožnjana- Buje - Umag-Savudrija-koffi time v stari Savudriji-Plovanja-Sečovlje- Portorož-Izola-Koper-Bertoki. 135km 1700m višincev po lepem sončku blo nam je super 4 kolesarji 1 kolesarka.
Za ta vikend 25-26.2 odvisno keri dan bo lepši pa planirava z AndrejoT. ravnino po italiji blizu meje MONFALCONE-Sagrado-Villesse-R uda-Aquilela-GRADO-Monfalcone. Nekak takole bom pa še objavil v četrtek točno. Lahko se dogovorimo če nas bo več za prevoz iz Ljubljane.
L.P. Jože
andrej74 20.02.2012 23:12
Jože.B je napisal:
Bli to soboto(18.02) na primorskem. Bertoki-Kp-po stari Šmarški-Šmarje-Sv.Peter-Dr agonja-Kaštelj-levo na Oprtalj-nazaj do Grožnjana- Buje - Umag-Savudrija-koffi time v stari Savudriji-Plovanja-Sečovlje- Portorož-Izola-Koper-Bertoki. 135km 1700m višincev po lepem sončku blo nam je super 4 kolesarji 1 kolesarka.
Za ta vikend 25-26.2 odvisno keri dan bo lepši pa planirava z AndrejoT. ravnino po italiji blizu meje MONFALCONE-Sagrado-Villesse-R uda-Aquilela-GRADO-Monfalcone. Nekak takole bom pa še objavil v četrtek točno. Lahko se dogovorimo če nas bo več za prevoz iz Ljubljane.
L.P. Jože


Nočem tečnariti a se mi vseeno teh višincev zdi malo veliko?
Jože.B 21.02.2012 07:31
Ja jih je veliko, samo ob zmernem tempu smo jih z lahkoto naredili. Sej jih bo pa ta vikend malo, in tempo malo hitrejš.
L.P. Jože :D
duke 21.02.2012 08:09
swicak je napisal:
bluesky je napisal:
Fajn, sam mislim da je lepši klančk za trening, če greš do Rižane, pa tam proti Kubedu in Gračišču. Meni se tisti od Dekanov (odsek 1061) zdi malo smotan. Je pa tisti del mimo smetišča zdej v asfaltiranju. Ja na Direkciji za ceste delam, pa sem mogu že obrnit :), se vidi da na biciklu ne mislim na nič drugega. Drugače pa lep krog. V četrtek sem naredu podobnega. Koper - dekani-rižana-kubed-gračiš če-proti sv. antonu (obrnil) -nazaj pa desno za lopar- pa levo za marezige in v Koper.

Tisti odsek je res malce smotan, ampak dober, če se hočeš malo našponat ... vsaketoliko(bolj redko) ga vžgem tam. Sicer meni osebno je ta iz Rižane proti Kubedu eden bolj luštnih vzponov, mislim, da ga kar največkrat odpeljem. V Kubedu pa izbiraš lahko položnejši in daljši del proti Gračišču, mimo odcepa za Popetre na sv. Anton,ali pa direkt iz Kubeda na zelo oster klanec(sicer kratek) mimo pokopališča Kubed direkt proti sv. Antonu. Včasih ta oster in kratek kar zapaše hehe. Ja res, v soboto sem naletel na gramoz pri smetišču sv. Anton, ki je v asfaltiranju, oz. je utrjen teren in sem bil malce besen, ker se mi ni ljubilo nazaj obračat, pa sem ga kar čez peljal. Pol pa s sv. Antona direkt čez vas preko 90km/h :mrgreen: ... Zdaj je po novem tam ležeč policaj, a le zakaj :lol: ?!

Zakaj je tam ležeč policaj- KER JE TAM OSNOVNA ŠOLA (in na drugi strani ceste nova v izgradnji) in ker so se tam idi...i tudi z avti , ne samo s kolesi vozili 90 km/h!!!
ps Sv.Anton ni vas :roll:
bluesky 21.02.2012 08:12
swicak je napisal:
bluesky je napisal:
Fajn, sam mislim da je lepši klančk za trening, če greš do Rižane, pa tam proti Kubedu in Gračišču. Meni se tisti od Dekanov (odsek 1061) zdi malo smotan. Je pa tisti del mimo smetišča zdej v asfaltiranju. Ja na Direkciji za ceste delam, pa sem mogu že obrnit :), se vidi da na biciklu ne mislim na nič drugega. Drugače pa lep krog. V četrtek sem naredu podobnega. Koper - dekani-rižana-kubed-gračiš če-proti sv. antonu (obrnil) -nazaj pa desno za lopar- pa levo za marezige in v Koper.

Tisti odsek je res malce smotan, ampak dober, če se hočeš malo našponat ... vsaketoliko(bolj redko) ga vžgem tam. Sicer meni osebno je ta iz Rižane proti Kubedu eden bolj luštnih vzponov, mislim, da ga kar največkrat odpeljem. V Kubedu pa izbiraš lahko položnejši in daljši del proti Gračišču, mimo odcepa za Popetre na sv. Anton,ali pa direkt iz Kubeda na zelo oster klanec(sicer kratek) mimo pokopališča Kubed direkt proti sv. Antonu. Včasih ta oster in kratek kar zapaše hehe. Ja res, v soboto sem naletel na gramoz pri smetišču sv. Anton, ki je v asfaltiranju, oz. je utrjen teren in sem bil malce besen, ker se mi ni ljubilo nazaj obračat, pa sem ga kar čez peljal. Pol pa s sv. Antona direkt čez vas preko 90km/h :mrgreen: ... Zdaj je po novem tam ležeč policaj, a le zakaj :lol: ?!


Ja za trenirat klanec (da ni prestrm) je ta res fajn Rižana - Gračišče, Al pa po stari Šmarski, ali pa na Kozino. Drugo je pa tu okrog kar hitro v strm klanec. Kar je tut treba vozit. :) Da bi bla pa sam ravninska na primorskem je lahko samo do Portoroža pa nazaj ali okrog Ankarana v milje. Tko da pol edina varianta krog po hrvaški (dolina mirne). Paranzana do Portoroža se jo pa s specialko probam kar izogibat. Poleti in spomladi preveč ljudi, zdej pa vse usrano od burje in morja ki gor nese. Drugač pa hitr krogc po šihtu zdej med zimo: kp-ankaran-milje-osp-rižana- kubed-gračišče-kp.
Primož Hočevar 21.02.2012 08:43
duke je napisal:

Zakaj je tam ležeč policaj- KER JE TAM OSNOVNA ŠOLA (in na drugi strani ceste nova v izgradnji) in ker so se tam idi...i tudi z avti , ne samo s kolesi vozili 90 km/h!!!
ps Sv.Anton ni vas :roll:

Ja, dobro no, mesto tudi ni, pač naselje. Ampak direkt čez "center" sem mislil. Ja nisem vedel, da je tam osnovna šola v novi izgradnji. Ja pa kaj, če je (stara) os. šola tam, češ zato je tam leta 2012 ležeči policaj, saj je bila že več 10 let tam os. šola. Sicer pa hvala za info. Pač malce me je presenetilo, ko sem se zapeljal dol po tem klancu (po zelo dolgem času) in zagledal grbino pred sabo.
Primož Hočevar 21.02.2012 08:50
bluesky je napisal:


Ja za trenirat klanec (da ni prestrm) je ta res fajn Rižana - Gračišče, Al pa po stari Šmarski, ali pa na Kozino. Drugo je pa tu okrog kar hitro v strm klanec. Kar je tut treba vozit. :) Da bi bla pa sam ravninska na primorskem je lahko samo do Portoroža pa nazaj ali okrog Ankarana v milje. Tko da pol edina varianta krog po hrvaški (dolina mirne). Paranzana do Portoroža se jo pa s specialko probam kar izogibat. Poleti in spomladi preveč ljudi, zdej pa vse usrano od burje in morja ki gor nese. Drugač pa hitr krogc po šihtu zdej med zimo: kp-ankaran-milje-osp-rižana- kubed-gračišče-kp.

Ja, Paranzana je malce preveč "turistična" ... sicer se pa najde kar nekaj dni, ko je povsem "sameva". Zdaj je pa res zoprno, ko prihaja to prehodno obdobje, sploh pa, ko pride do tako velikih sprememb temperatur iz hudega mraza v dobesedno pomlad v zgolj nekaj dneh(cca 25 stopinj temperaturne razlike-z učinkom burje vred). Pride do kondenza in imamo tukaj ob morju ta hudič, ki se imenuje vlaga hehe. Dostikrat je megleno in je na določenih mesti asfalt čez dan povsem moker in svinjski, ker sonce še ni tako visoko, da bi ogrel asfalt(posebej ob morju Izola-Koper).
Primož Hočevar 21.02.2012 08:52
bluesky je napisal:


Ja za trenirat klanec (da ni prestrm) je ta res fajn Rižana - Gračišče, Al pa po stari Šmarski, ali pa na Kozino. Drugo je pa tu okrog kar hitro v strm klanec. Kar je tut treba vozit. :) Da bi bla pa sam ravninska na primorskem je lahko samo do Portoroža pa nazaj ali okrog Ankarana v milje. Tko da pol edina varianta krog po hrvaški (dolina mirne). Paranzana do Portoroža se jo pa s specialko probam kar izogibat. Poleti in spomladi preveč ljudi, zdej pa vse usrano od burje in morja ki gor nese. Drugač pa hitr krogc po šihtu zdej med zimo: kp-ankaran-milje-osp-rižana- kubed-gračišče-kp.


Ja, Paranzana je malce preveč "turistična" ... sicer se pa najde kar nekaj dni, ko povsem "sameva". Zdaj je pa res zoprno, ko prihaja to prehodno obdobje, sploh pa, ko pride do tako velikih sprememb temperatur iz hudega mraza v dobesedno pomlad v zgolj nekaj dneh(cca 25 stopinj temperaturne razlike-z učinkom burje vred). Pride do kondenza in imamo tukaj ob morju ta hudič, ki se imenuje vlaga hehe. Dostikrat je megleno in je na določenih mestih asfalt čez dan povsem moker in svinjski, ker sonce še ni tako visoko, da bi ogrel asfalt(posebej ob morju Izola-Koper).
blaz 21.02.2012 09:50
hodte rekorde podirat iz Padne dol, če se nimate preveč radi. Tam saj drugih ne boste ogrožal. :?
duke 21.02.2012 11:15
swicak je napisal:
duke je napisal:

Zakaj je tam ležeč policaj- KER JE TAM OSNOVNA ŠOLA (in na drugi strani ceste nova v izgradnji) in ker so se tam idi...i tudi z avti , ne samo s kolesi vozili 90 km/h!!!
ps Sv.Anton ni vas :roll:

Ja, dobro no, mesto tudi ni, pač naselje. Ampak direkt čez "center" sem mislil. Ja nisem vedel, da je tam osnovna šola v novi izgradnji. Ja pa kaj, če je (stara) os. šola tam, češ zato je tam leta 2012 ležeči policaj, saj je bila že več 10 let tam os. šola. Sicer pa hvala za info. Pač malce me je presenetilo, ko sem se zapeljal dol po tem klancu (po zelo dolgem času) in zagledal grbino pred sabo.

Očitno se tam že dolgo nisi vozil, ker grbina ni od včeraj. A 5 km nižje v Pradah te pa ne moti grbina!!?? Aja tudi tam je OŠ. Če nisi razumel - ti s kolesom, drugi pa z avtomobili 90km/h!!! Tam ni AC, ampak strnjeno naselje in omejitev je....??? Poglej si malo CPP.
Primož Hočevar 21.02.2012 11:16
duke je napisal:
swicak je napisal:
duke je napisal:

Zakaj je tam ležeč policaj- KER JE TAM OSNOVNA ŠOLA (in na drugi strani ceste nova v izgradnji) in ker so se tam idi...i tudi z avti , ne samo s kolesi vozili 90 km/h!!!
ps Sv.Anton ni vas :roll:

Ja, dobro no, mesto tudi ni, pač naselje. Ampak direkt čez "center" sem mislil. Ja nisem vedel, da je tam osnovna šola v novi izgradnji. Ja pa kaj, če je (stara) os. šola tam, češ zato je tam leta 2012 ležeči policaj, saj je bila že več 10 let tam os. šola. Sicer pa hvala za info. Pač malce me je presenetilo, ko sem se zapeljal dol po tem klancu (po zelo dolgem času) in zagledal grbino pred sabo.

Očitno se tam že dolgo nisi vozil, ker grbina ni od včeraj. A 5 km nižje v Pradah te pa ne moti grbina!!??Če nisi razumel - ti s kolesom, drugi pa z avtomobili 90km/h!!! Tam ni AC, ampak strnjeno naselje in omejitev je....??? Poglej si malo CPP.

Ma boli me ku*** koliko je omejitev.
duke 21.02.2012 11:24
swicak je napisal:
duke je napisal:
swicak je napisal:
duke je napisal:

Zakaj je tam ležeč policaj- KER JE TAM OSNOVNA ŠOLA (in na drugi strani ceste nova v izgradnji) in ker so se tam idi...i tudi z avti , ne samo s kolesi vozili 90 km/h!!!
ps Sv.Anton ni vas :roll:

Ja, dobro no, mesto tudi ni, pač naselje. Ampak direkt čez "center" sem mislil. Ja nisem vedel, da je tam osnovna šola v novi izgradnji. Ja pa kaj, če je (stara) os. šola tam, češ zato je tam leta 2012 ležeči policaj, saj je bila že več 10 let tam os. šola. Sicer pa hvala za info. Pač malce me je presenetilo, ko sem se zapeljal dol po tem klancu (po zelo dolgem času) in zagledal grbino pred sabo.

Očitno se tam že dolgo nisi vozil, ker grbina ni od včeraj. A 5 km nižje v Pradah te pa ne moti grbina!!??Če nisi razumel - ti s kolesom, drugi pa z avtomobili 90km/h!!! Tam ni AC, ampak strnjeno naselje in omejitev je....??? Poglej si malo CPP.

Ma boli me ku*** koliko je omejitev.

Pol se pa ne pizdi, če so grbine na tleh!!!
Za bolečine v qrcu pejt pa do dohtarja :lol:
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI