Drauradweg

Domov > Forum > Drauradweg

Drauradweg

SORTIRAJ PO:
KoloJeZakon 06.02.2013 23:35

Letos se z družbo odpravljamo na Drauradweg in bi želel izvedeti kaj več o poti. Kako se je najboljše odpraviti iz Maribora do Toblacha? Vlak? Je že kdo bil? Verjetno za treking kolo ni nobena težava? Kaj drugega, kar bi bilo sobro vedeti ali česar se preprosto ne sme spregledati?

tgrzan 23.05.2014 12:10

Živijo,

 

ste šli? Kako ste prišli do Toblacha? Kok dni ste rabli?

KoloJeZakon 24.05.2014 17:53

Šli in odpeljali celotno traso do Maribora. Povezave z vlaki so nerodne, prav tako pa na koncu razlika v ceni tako majhna, da smo najeli kombi s šoferjem in nas je skupaj s kolesi in prtljago odpeljal v Toblach (mislim da za cca 280 €). Mi smo bili štirje. Če vas bo še kakšen več, je pa po osebi še toliko manj.

V Toblachu se, preden se odpravite ob Dravi, splača pogledati še v naravni park Tre Cime Di Lavaredo (tukaj), cca 25 km jugo-vzhodno od Toblacha. Mi smo si šli ogleda prvi dan, saj smo v Toblach prispeli že okoli poldneva. Za celotno pot smo si vzeli 6 dni, lahko se pa seveda prevozi tudi prej. Pri nas je šlo za mešano družbo in v ospredju predvsem druženje...

 

tgrzan 24.05.2014 19:37

Najlepša hvala za podroben odgovor. Kombi nikakor ne pride v poštev, saj greva sama z dekletom. Tudi pri nama je želja odpeljati do MB v 4dneh. 

Ali ima še kdo drug izkušnjo s prevozom gor (iz Lj)? 

KoloJeZakon 24.05.2014 20:28

Če sta dva, se kombi zagotovo ne izplača. Naj pa povem, da smo letos šli trije na Alpe Adria Radweg (od Salzburga do Gradeža) in ker so bile povezava z vlakom še slabše, smo prosili kar prijatelja, da nas je zapeljal z avtom, saj smo 3 kolesa še lahko dali na nosilec. Dobrih 500 km v obe strani in nas je skupaj s cestninami prišlo približno 90 €.

Vlaki se tudi kažejo kot opcija (skozi Toblach pelje železniška proga iz Avstrije), vendar mislim, da z najmanj dvema prestopoma in zaradi čakanja med njimi zna vožnja trajati tudi 10 ur ali več. Najboljši iskalnik povezav so po mojih izkušnjah avstrijske železnice: www.oebb.at.

Lp 

bs307 18.07.2014 15:11

Z sosedom se odpravljama v ponedeljek 21.7. Vlak je dobra varianta, cena do san Candida iz Maribora je 56 evrov plus 5 evrov za kolo. Odhod iz Maribora je ob 5.20 uri zjutraj, prihod v San Candido pa ob 12.50. Vmes je potrebno prestopiti in nikjer ne čakakš dolgo.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI