Ciklokros runda

Domov > Forum > Ciklokros runda

Ciklokros runda

SORTIRAJ PO:
gaugamele 20.05.2014 13:06

Serbus, forumaši in forumašice, če kdo vozi kakšno dobro ciklokros rundo ali pa bi se mi pridružil na moji, bom vesel družbe. Vozim staro MTB kolo - gorskim kolesarjem se ne morem pridružiti, cestnim prav tako ne, zato vozim takoimenovane "ciklokros" runde - mešanico trave, makadama, ceste in gozdnih poti, najraje po razgibanem profilu. En hitri krog gre od bližine Polzele/Šempetra do Celja in nazaj, 33 km, je pa seveda še veliko drugih možnosti. Sem zmeren rekreativec, ne tekmujem v ciklokrosu. Lep pozdrav in naj nam bodo cestni bogovi naklonjeni :)

felx 20.05.2014 15:51

Hej, js bi bil kdaj za akcijo, sem pa iz Celja.

boši 20.05.2014 19:53

Zdravo, tud jaz bi se ti kdaj pridružil, sem iz Škofje vasi

gaugamele 21.05.2014 11:18

Zdravo felx, zdravo boši, super - lahko bi se dobil pri Vranskem jezeru, to je dobro izhodišče za pot ob Savinji ali za kak bližnji hrib. Če imata kak drug predlog, pa tud z veseljem, ker rad odkrivam nove poti in nove runde. Na biciklu bom danes popoldne okrog 17h, pa tudi v petek in soboto, sicer pa vabilo itak nima roka trajanja :) Se lahko slišimo po ZS za kontakte. 

gaugamele 21.05.2014 15:08

Pardon, hudiča, mislil sem pri ribniku Vrbje - blizu Žalca in Celja. Ne pa Vransko :)

Bembara71 22.05.2014 09:44

Živijo,
@gaugamele - žal sem šele danes zasledil vašo temo, ki me je takoj pritegnila. Sam nimam ciklokros kolesa - imam cestnega in gorca. Se pa s slednim vozim XC, ki je na nek način zelo blizu temu. Prav katko se velikokrat vozim iz Celja ob Savinji na relaciji Špica - Vrjbe ali pa po lokalnih cestah, Migojce, Griže, Šešče... varijant je pa veliko...
@felx, @boši ker sta oba iz okolice Celja se lako dobimo pri Špici in družno pičimo ob Savinji proti Vrbju.
Samo dobro je dost prej se dogovoriti. Vsaj kak dan dva prej.
Lp, Aleksander

felx 22.05.2014 11:29

Zakon, sicer sem zdajle še par dni zaseden z drugimi zadevami, v juniju pa se komot zmenimo. Bomo uskladili par dni prej.

gaugamele 22.05.2014 12:22

Štima, se v kratkem zmenimo za fajn rundo. Drug teden bo baje nevihten, pa naj nam malo razmoči CX teren :) Lep vikend vsem.

gaugamele 27.05.2014 20:41

Čer, biciklisti, ta teden lahko začnemo 1. CX rundo v Savinjski dolini, imenovano Svinjska runda :) Štartamo lahko pri ribniku Vrbje, predlagam soboto ob 17h. Javite se, kdor bi rad šel en svinjski krog :) 

FAUSTO 28.05.2014 07:15

Kdo od resnih kolesarjev bi pa rad vozil Svinjski krog?

gaugamele 28.05.2014 09:27

Tisti s smislom za humor :) Sicer pa je to vabilo vsem "neresnim" kolesarjem, ki se pač radi vozijo povsod po malem.

fuego 28.05.2014 13:15

Me pa zanima kako zgleda prevozit z ciklokros kolesom dva detajla na tej stezi in sicer oni mostiček z 180% ovinkom pri čistilni in pa pod grižanskim mostom?

gaugamele 28.05.2014 13:41

Jaz tam ne grem povsem ob Savinji, ampak po prehodu za čistilno, tako da se izognem obema ovirama. Drugače je tam skoraj treba sestopit.

fuego 28.05.2014 13:48
@gaugamele:

Jaz tam ne grem povsem ob Savinji, ampak po prehodu za čistilno, tako da se izognem obema ovirama. Drugače je tam skoraj treba sestopit.

Ne, sej z gorcem se da pod Grižanskim mostom sfurat to ni problema sam z CX-om bi blo pa mal težje. Kje pa se da izognit tema dvema ovirama, ker če greš s celjske strani se pot pri čistilni konča? Pa potem naprej proti Latkovi vasi je tu kr neki korenin.

felx 28.05.2014 13:57

A maš digitalno traso te runde mogoče?

gaugamele 28.05.2014 14:55

Ne, žal nimam - sem še v srednjem veku z opremo, bom pa počas splaval v moderne vode. V bistvu je ta prehod skor najboljša reč pri tej trasi - greš tam, kot da bi šel čez mostiček, ampak nadaljuješ po isti strani reke, se spustiš k poljem za čistilno in pičiš naprej - in prideš v nekakšno močvirnato pokrajino, kot da bi bil v Louisiani … ali pa v kakšnem delu nadaljevanke True Detective :) Ampak podlaga ni blatna ali močvirnata, tako da se super pelje … 

fuego 28.05.2014 15:16

Na sliki sem označil kje je mostiček. Ti greš potem za čistilno oz. na sliki nad čistilno?



uploaded



 

gaugamele 28.05.2014 15:25

Aha, pardon, saj je oboje na isti strani reke :) Torej, grem kar naravnost: pridem po poti ob čistilni, a grem nato kar mimo mostička, ga ne prečkam, ampak kar nadaljujem … 

gaugamele 28.05.2014 15:33

Se lahk kdaj dobimo na Petričku, fuego, pa gremo skup čez ta del.

boriszoher 28.05.2014 15:39

Fuego: če pogledaš sliko, od čistilne dalje vodi ob poljih (meja polje in drevesa) potka/cesta vzporedno s Savinjo. To je priljubljeno sprehajališče za pse.

boši 28.05.2014 19:34
@gaugamele:

Čer, biciklisti, ta teden lahko začnemo 1. CX rundo v Savinjski dolini, imenovano Svinjska runda :) Štartamo lahko pri ribniku Vrbje, predlagam soboto ob 17h. Javite se, kdor bi rad šel en svinjski krog :) 


Jaz se ti pridružim v soboto.

gaugamele 29.05.2014 07:48

Super, lahk se dobimo tud pri čistilni ob Savinji.

Bembara71 30.05.2014 08:56

@flex in ostali rundašinasmeh

Slučajno imam ''digitalno'' zapisano traso v gpx na strani ridewithgps.com/trips/1410506

Če se kdo javi mu ga pošljem direkt na mail.

Pot je popolnoma vozna od Šipce pa do Polzele. Kot je že nekdo omenil je začetni del od Špice do Levšega mostu najbolj prometen zaradi sprehajalcev itd. Potem je stvar boljša, čeprav se je zaradi tega ker je samo ozka singla potrebno umikati.

Kot je fuego omenil je eno od kritičnih mest pot pod Griškim mostom in mostiček pri čistilni napravi. Oboje je tako ozko in zavito, da moraš biti kar precej tehnično podkovan da spelješ. Sam mislim da je ravno fora v XC tudi v tem da se po potrebi sestopi.

Mi je pa zelo zelo žal, da najverjetneje ne bom na štartu prve runde. Grem namreč z ženo v doboto od Vitanj preko Doliča in od tu naprej po kolesarski poti bivša železniška proga do Slovenj Gradca. Drugače pa naslednjič ali pa čez teden se vam zagotovo pridružim. Kot sem že dejal nimam ciklo kros kolesa temveč gorca, ki se konkretno na tej poti super znajde.

Torej veliko sreče v soboto in da se kmalu srečamo.

Lp, Aleksander

gaugamele 30.05.2014 09:30

Zdravo, Aleksander, pol pa naslednjič! Bomo raziskal še kakšno različico te runde ;) Bo prava CX / XC fura! Ti javimo, kako bo šlo v soboto :) Srečno, do kmalu

felx 30.05.2014 12:20

Kul, javim jutri dopoldne če bo lšo skozi terminsko.

boši 31.05.2014 13:32

Kje se dobimo? Jaz grem relacija Špica - čistilna - Vrbje.

gaugamele 31.05.2014 14:26

Fantje, če vreme dans ne bo zdržalo, predlagam, da gremo raje v torek ob 17h. 

felx 31.05.2014 15:49
Ok, men tudi torek bolj pase. Ceprav je pa res ciklokrosasko vreme :)
gaugamele 31.05.2014 20:34

Tako, prva CX runda opravljena, z bošijem sva šla od ribnika Vrbje do Šešč in potem krog ob robu Homa proti Grižam, nazaj do Šešč in od tam ob Savinji do čistilne v Celju. Teren je bil mešanica vsega, vreme pa tudi - pravi CX dan :) Če bi se kdo pridružil - Aleksander, felx, fuego -, razmišljamo, da bi drugo rundo izvedli ta torek ob 17h. Zbirno mesto čistilna pri Celju ali pa ribnik Vrbje. 

boši 31.05.2014 21:34

Super prva rundasmeh, vsega po malem, iz Celja do Vrbja sem se peljal ob Savinji. Začel pri špici, pri čistilni naletel na prvi tehnični detajl, kjer sem seveda sestopil, prav tako sem sestopil pod grižanskim mostom, detajla bi se verjetno dala zvozit, če si tehnično dobro podkovan in če imaš velika j...mežik. Nazaj grede pa sva se tema dvema detajloma izognila. Od Vrbja naprej pa naju je pot vodila kot je napisal gaugamale.

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI