Najhitreje čez Ljubljano

Domov > Forum > Najhitreje čez Ljubljano

Najhitreje čez Ljubljano

SORTIRAJ PO:
Geanos 28.07.2015 20:16

Zivjo

 

V kratkem načtujem pot iz Gorenjske  proti Dolenjski (Grosuplje). Vmes je Ljubljana, ki me neizmerno uspava, utrudi (vseskozi se je treba ustavljati na semaforjih, pozornost na nepozorne Ljubljančane ... ).

 

Kakšna je vaša najljubša/najhitrejša pot, da se izognete centru (Celovški cesti) ?

 

 

hvala za nasvete

lking 28.07.2015 21:27

Gameljne-Črnuče-Šentjakob- Zadobrova-Polje-Sostro-Pance-G rosuplje, okoli 4 semaforji

JakaKk6933 28.07.2015 21:33

Verjetno prideš v Ljubljano nekje pod Šmarno goro. Greš (že prej) čez Vikrče, Tacen, nato Gameljne, čez Črnuče do Šentjakoba. Potem pa proti Polju, čez Vevče v Sostro, hop na Pance, mini hop na Lipoglav in spust v Grosuplje.

 

Pot tako poteka po severnem delu Ljubljane, pa potem po Vzhodnem in čez hrib v Grosuplje. Črnuče so še najbolj semaforizirane in kolesarskostezirane, a se tiste 2km že preživi. Ostalo pa ceste brez pločnikov in dokaj malo semaforjev.

 

Klanec na Pance je nekoliko težji od tistega iz Škofljice na Šmarje-Sap, se pa zato izogneš centru in mestnemu vrvežu. Je pa via Pance prva ok asfaltirana cestna povezava med Ljubljano in Grosupljem vzhodno od Golovca. Bližnjico čez Repče, ki prihrani nekaj kilometrov, ne pa časa, pa odsvetujem (opcija namesto Panc), je kar nekaj 100m tudi 20% klanca.

JakaKk6933 28.07.2015 21:39

Enaka ideja. :)

 

Še zemljevid.

hybrid 28.07.2015 21:42

Z letalom.

DaisyDejzi 28.07.2015 21:49
@Hundey:

Verjetno prideš v Ljubljano nekje pod Šmarno goro. Greš (že prej) čez Vikrče, Tacen, nato Gameljne, čez Črnuče do Šentjakoba. Potem pa proti Polju, čez Vevče v Sostro, hop na Pance, mini hop na Lipoglav in spust v Grosuplje.

 

Pot tako poteka po severnem delu Ljubljane, pa potem po Vzhodnem in čez hrib v Grosuplje. Črnuče so še najbolj semaforizirane in kolesarskostezirane, a se tiste 2km že preživi. Ostalo pa ceste brez pločnikov in dokaj malo semaforjev.

 

Klanec na Pance je nekoliko težji od tistega iz Škofljice na Šmarje-Sap, se pa zato izogneš centru in mestnemu vrvežu. Je pa via Pance prva ok asfaltirana cestna povezava med Ljubljano in Grosupljem vzhodno od Golovca. Bližnjico čez Repče, ki prihrani nekaj kilometrov, ne pa časa, pa odsvetujem (opcija namesto Panc), je kar nekaj 100m tudi 20% klanca.

V Črnučah se lahko odloči za spodnjo cesto, kjer po prečkanju obvoznice nadaljuje po Brnčičevi in se od tam priključi na cesto proti Šentjakobu.

P.S.
Cesta skozi Vevče v smeri Sostra je kolesarska past v katero se je ujelo sto in več kolesarjev. Strogo se je potrebno peljati po kolesarski stezi in pravokotno prečkati tračnice, ki so tako razmaknjene, da bi se tudi z gorcem lahko prevrnil. Repče pa kakor za koga. 

Maratonac 29.07.2015 01:03

Tkole. Ker je Dolenjka prepovedana za bicikle , se pelješ direkt po Celovški dol do Ajdovščine , mimo Metalke -Dalmatinova , pa desno  po Mali ulici , pollevo do Trubarjeve desno po Resljevi,   čez Zmajski most , pred tunelom čez zebro levo po Streliški , čez zebro in po levi strani do Dolenjke , po Dolenjki drugi semafor desno , čez progo takoj levo in po Gradnikovi brigadi do semaforja , desno , pri semaforju levo proti BTC Rudnik , krožni naravnost , do semaforja na Dolenjki in tu desno. To ti je najhitrejša varianta in tudi verjetno poznana . To ti je tudi najbljižja. No lahko se po Dolenjki voziš po pločniku , do konca , če se ti da skakat po uvozih.

Maratonac 29.07.2015 01:15
@Geanos:

Zivjo

 

V kratkem načtujem pot iz Gorenjske  proti Dolenjski (Grosuplje). Vmes je Ljubljana, ki me neizmerno uspava, utrudi (vseskozi se je treba ustavljati na semaforjih, pozornost na nepozorne Ljubljančane ... ).

 

Kakšna je vaša najljubša/najhitrejša pot, da se izognete centru (Celovški cesti) ?

 

 

hvala za nasvete

A greš z šleperjem al s kolesom ? Ti  že v Krajnu zavij na Šmarjeto , pa pol do Škofje Loke , pa levo do Sore , tu desno na Katarino , pa smer Podutik , po Večni poti mim Živalskega vrta,  prideš ven pri Drami pa v Staro LJ  do Amerikanca , tle levo ćez Grad , pa k prideš dol desno proti Sostremu in desno čez Pance . 60km  in 2000vm zadovoljen ?

DaisyDejzi 29.07.2015 08:32

No pa napišimo še tisto resnično najugodnejšo varianto, kar sem sicer že večkrat storil.

V Dravljah levo in ob železnici vse do Plečnikove cerkve v Šiški, tam se zavije desno na Drenikovo in potem levo navzdol skozi podvoz, ter ves čas naravnost do križišča z Linhartovo. Tam se zavije levo in po Linhartovi mimo Žal na Šmartinsko, levo do prvega križišča in na Kajuhovo po kateri se pripeljemo do Litijske pod Golovcem. Tukaj je na izbiro levo v Sostro in čez Pance ter Lipoglav ali desno po Hradeckega na Ižansko in po Jurčkovi mimo Leclerca na Lavrico.

wrx555 29.07.2015 15:03

Kaj pa iz Kamnika proti Primorski oz Črnivec Koper?

 

 

DaisyDejzi 29.07.2015 15:15
@wrx555:

Kaj pa iz Kamnika proti Primorski oz Črnivec Koper?

 

 

Domžale-Šentjakob-Zadobrova -Polje-Vevče(pozor tračnice)-Litijska cesta-Hradeckega-Ižanska cesta-desno na Črno vas-Podpeč-desno-Vnanje Gorice-levo-Dragomer-Vrhnika.

oschti 29.07.2015 18:37
@wrx555:

Kaj pa iz Kamnika proti Primorski oz Črnivec Koper?

 

 

Js sem šel ob 3 ponoč iz Kamnika, pa kr na Črnuče in po Dunajski do Filofaxa in sedno prot Tržaški in via Vrhnika. Kr hitr je šlo ker ni blo prometa, pa kako rdečo lahk prevoziš b.p: to ni moj predlog, ampak podzavest. Aja, pa šel sem v Piran. 

wrx555 30.07.2015 13:31

Mi lahko kdo to naredi na zemljevidu,kakšna je pa cesta na Žiri,tako da bi se ognil tako lj,kot vrhniki in logatcu.

DaisyDejzi 30.07.2015 13:53
@wrx555:

Mi lahko kdo to naredi na zemljevidu,kakšna je pa cesta na Žiri,tako da bi se ognil tako lj,kot vrhniki in logatcu.

Od kje do kam si namenjen?

Firnk 30.07.2015 19:40
@wrx555:

Kaj pa iz Kamnika proti Primorski oz Črnivec Koper?

Kamnk-Vodice-LJ Šmartno-Brodski klanček-Prušnikova-čez Pržan-gor proti Toškem Čelu-dol na Dobrovo-Horjul-Vrhnika in tako naprej

 

Takole nekako:

uploaded



 

 

wrx555 31.07.2015 06:26

Hvala,vsako leto grem iz Gornjega Grada v Poreč s kolesom,čez lj sem pa ves driskast.

 

Hvala za pomoč

 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI