Na Veliko Planino

Domov > Forum > Na Veliko Planino

Na Veliko Planino

SORTIRAJ PO:
Berny91 08.08.2015 07:10
Štart iz Kamnika jutri 9.8 med 5:30 in 6:00 da se izognemo vročini, cilj je potem tudi v Kamniku, trasa je krožna razen iz vrha dol je po isti poti
Skupaj 56,5 km in 1800 skupnih višinskih metrov, vsaj tako mi prikazuje aplikacija.
Surts 08.08.2015 09:05

Ali lahko malo več poveš. Verjetno iz Podvolovjeka naprej na Velko. Ampak od tam naprej je za gorca?

Berny91 08.08.2015 09:31

Od kje točno v Kamniku bom začel nevem ker sem iz okolice Ptuja in se z avtom zapeljem do Kamnika in parkiram avto kje najdem parkirišče. Na vrh se pride z gorakom ja. Prilagam še sliko z traso in višino, to traso sem si skopiral od tukaj.

www.srce-slovenije.si/turizem /kolesarstvo/kolesarska-pot-ka mnik-kranjski-rak

uploaded

bobi88 08.08.2015 09:38
Sej se da tud z avtom na Velko pridt, sam tega ne maramo :)
DaisyDejzi 08.08.2015 10:49

Najprimernejše parkirišče za takšen izlet je pri Kalcitu v Stahovici. Brezplačno non-stop. To je na poti proti Kamniški Bistrici, dvesto metrov levo od ceste Kamnik-Črnivec.

Berny91 08.08.2015 11:38
Nevem kaj si hotel s tem rečt bobi88, vem da se da prit gor z avtom samo zakaj bi šel gor z avtom, če lahko grem s kolesom počasi gor, vidim naravo, pa še za sebe nekaj naredim

Hvala za informacijo DaisyDejzi :)
HP 08.08.2015 13:10

lepo prkiraš v centu kamnika, potem pa greš ob bistrici vse do Godiča. Pri Godiču zapelješ na Brezje nad kamnikom in nadaljuješ pot vse do Gozda. Iz Gozda se spustiš do Kričevega, potem pa direkt na Raka. Ta pot je še najbolj idealna za gorce 60-70% makedama in enoslednic.

(www.srce-slovenije.si/turizem /kolesarstvo/kolesarska-pot-k a mnik-kranjski-rak) Če greš po tej poti potem voziš več po asfaltu kot pa makedamu.

LP

DaisyDejzi 08.08.2015 13:23
@HP:

lepo prkiraš v centu kamnika, potem pa greš ob bistrici vse do Godiča. Pri Godiču zapelješ na Brezje nad kamnikom in nadaljuješ pot vse do Gozda. Iz Gozda se spustiš do Kričevega, potem pa direkt na Raka. Ta pot je še najbolj idealna za gorce 60-70% makedama in enoslednic.

(www.srce-slovenije.si/turizem /kolesarstvo/kolesarska-pot-k a mnik-kranjski-rak) Če greš po tej poti potem voziš več po asfaltu kot pa makedamu.

LP

In bog ne daj, enostavno čez Mekinje in od tam gor čez Brezje na Gozd. V tem primeru se parkira na avtobusni postaji v Kamniku, ker je ob nedeljah prostora v izobilju.
Tudi bližnjica na Kranjski Rak je lahko zanimiva.

Pa naj se še "hribovc" malo razpiše. 

HP 08.08.2015 13:32

ma sej poti je k "dreka" sam če greš iz gorcem potem že morš jit po makedamu ne pa po asfaltu kul

DaisyDejzi 08.08.2015 13:37
@HP:

ma sej poti je k "dreka" sam če greš iz gorcem potem že morš jit po makedamu ne pa po asfaltu kul

Opiši jim pot na Kranjski Rak po makadamu.

HP 08.08.2015 13:55
@DaisyDejzi:
@HP:

Opiši jim pot na Kranjski Rak po makadamu.

sej pravim da je iz centra pa do konca godiča pot skoraj cela makedamska, potem pa na Brezje imaš malo asfalta. Iz Brezij pa do Gozda je spet cela makedamska. Spust iz Gozda je asfaltn, vzpon na raka je pa makedamski.
Berny91 08.08.2015 19:40
No torej je kakšen kandidat ali kandidatka za vzpon na Veliko Planino jutri?
DaisyDejzi 08.08.2015 20:20
@Berny91: No torej je kakšen kandidat ali kandidatka za vzpon na Veliko Planino jutri?

Najprej si želel imeti poštimano logistiko sedaj bi se rad pa še sparil.poljub

Berny91 08.08.2015 20:24
Prvo kot prvo nisem vprašal kje grem gor, kot drugo, ke se mi fouš če bi se katera javla :-D
DaisyDejzi 08.08.2015 21:11
@Berny91: Prvo kot prvo nisem vprašal kje grem gor, kot drugo, ke se mi fouš če bi se katera javla :-D

Kod in s katero, ter po kaj? Naj ti bog požegna! Tudi, če je foušija je še vedno za vse dovolj.smeh
V primeru, da se kakšna res pojavi je pa le ne vozi po predlaganih strminah, da se ne zameriš že v štartu.

HP 08.08.2015 22:35
@DaisyDejzi:
@Berny91: Prvo kot prvo nisem vprašal kje grem gor, kot drugo, ke se mi fouš če bi se katera javla :-D

Kod in s katero, ter po kaj? Naj ti bog požegna! Tudi, če je foušija je še vedno za vse dovolj.smeh
V primeru, da se kakšna res pojavi je pa le ne vozi po predlaganih strminah, da se ne zameriš že v štartu.

Kva misliš da boš po luftu prišel na Veliko Planino? Vzpon čez Tuhinsko dolino na črnevec je še enkrat težji kot čez Brezje ali pa čez Črno. + če boš šel čez Tuhinj bom cesta kar prometna.
DaisyDejzi 08.08.2015 22:53
@HP:
@DaisyDejzi:

Kva misliš da boš po luftu prišel na Veliko Planino? Vzpon čez Tuhinsko dolino na črnevec je še enkrat težji kot čez Brezje ali pa čez Črno. + če boš šel čez Tuhinj bom cesta kar prometna.

Kje si ti zdaj našel Tuhinj? Gorc gor ali dol, za povprečno deklino je čisto dovolj iz Stahovice lepo navzgor do odcepa na Kranjski Rak in tako naprej. Mislim, da je prišlo do nesporazuma.

HP 08.08.2015 23:18
@DaisyDejzi:
@HP:
@DaisyDejzi:

Kje si ti zdaj našel Tuhinj? Gorc gor ali dol, za povprečno deklino je čisto dovolj iz Stahovice lepo navzgor do odcepa na Kranjski Rak in tako naprej. Mislim, da je prišlo do nesporazuma.

On je mislil tole pot (www.srce-slovenije.si/turizem /kolesarstvo/kolesarska-pot-k a mnik-kranjski-rak)

ja sevede da je Stahovica -črna -rak lažja

DaisyDejzi 08.08.2015 23:30

@HP
Ja seveda sem spregledal kje in kako se namerava voziti. Tam bo srečal vse razen kakšne kolesarke. Do  K.Raka prav gotovo ne. 

Berny91 09.08.2015 19:57

Super je bilo, vzpon ni bil težak, gor sem šel čez Snovik ker je bilo dosti manj prometa dokler nisem prišo čez Poljano in spet gor.

Vem da se na noben vzpon ne da po luftu prit, bil sem že drugod recimo na Boču kjer je vzpon težji zaradi slabe ceste, glede dolžine pa se nemore primerjat z Veliko Planino - Boč 12 km, VP pa 25 km (vse skupaj)

DaisyDejzi, zgoraj je bilo dosti robe :D

oschti 10.08.2015 18:18

Greš iz Kamnka prot Mekinjam in Godiču zarad manj prometa, skoz Strajne prot Črni in Črnevcu. Na Črnevcu zaviješ levo na makadam in spelješ par serpentinc ter na križišču v gozdu naravnost na Kašno planino in dol na Raka. Tam pa prot Velki in naprej....do Mačkinga kota in mimo pastirskega parkplaca po makadamski cest za nosom...na Zelen rob na pir kaže jezik Če si mal "norca" pa nazaj dol proti pl.Dol, od tam pa levo v gozd in do gondole za Velko. Vohka pa od Zelenga nazaj, po sprehajalni do Male planine in po makadamski cest do rampe, levo in nazaj na Raka, tam pa desno po cest al pa kr za oštarijo desno in po grabnu na Krivčevo.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI