Maribor-Beograd

Domov > Forum > Maribor-Beograd

Maribor-Beograd

SORTIRAJ PO:
lightboy 08.08.2015 11:44

V petek 14.8. se nameravam zgodaj zjutraj odpravit v Beograd.Na cilju bi kolo nalozil na nocni avtobus (prevoznik LASTA) in bi v ponedeljek ze bil doma v zgodnjih jutranjih urah.Ce je se kdao interesent za druzenje naj se javi,ali pa ce je kdo opravil podobno pot bi mi vsaka informacija resnicno prav prisla.

Voznja bi potekala po podravski cesti,skozi podravska nizavja ala,Varaždin, Koprivnica,đurđevac,slatina in naprej do Našic, kjer bom zavil za smer Đakovo,skozi Vinkovce mejni prehod Tovarnika, skozi Šid in skozi Vojvođanske vasi ala..Sresmska mitrovica,Stara in Nova pazova na Rumo in Beograd

Prilagam zemljevid potovanja
 www.bikemap.net/sl/route/3136 716-maribor-beograd/

in Vozni red avtobusa za povratek nazaj .

lasta.rs/medunarodni-red-vozn je-2/?if=26344 &it=26472

_GrEgA_ 08.08.2015 12:57

Pozdravljen!

Naši člani so to traso odpeljali lani. Njihov potopis najdeš na naši spletni strani. Če imaš še kakšno posebno vprašanje pa kar napiši - bodo z veseljem odgovorili.

LP

lightboy 08.08.2015 13:35

Vau vidim da so se meli super :). Ja z cem pa so potem nazaj sli? Zakaj niso sli preko mejnega prehoda Tovarnik ko se mi zdi da je malenkost blizje?

Je drugace hud klanenec malo po Orahovici?

LP L

Maratonac 08.08.2015 15:52

Moj predlog ti je , da greš po AC od Srbske meje naprej do BG . Ne se bat. Če te policaji ustavjo , sam rečeš , da kolesariš do BG zaradi obiska Gazimestana / na Kosovu/ zaradi obletnice 626 letnice bitke na Kosovu polju. Sme zastopu . Še spremstvo ti bodo dal. Najbolj važna zadeva je pa , da preučiš smer vetrov na celi poti. Če ti bo pihal v hrbet v redu , če pa v jezik pa prestavi za 7 dni oz. vse dokler se veter ne obrne na dol !!!! Smer vetra je najbolj važna stvar pri tem potovanju,  ne pa raznorazni hribčki . Veter je edina stvar , ki ti lahko prepreči prihod v BG, če bo pa malo Košave ga pa tud videl ne boš.

www.pro-vreme.net/index.php?i d=55

www.pro-vreme.net/index.php?i d=56

Po napovedi ti slabo kaže.

Marjan75 09.08.2015 07:28

Ja, kaj si mu pa zdaj predlagal. Toliko imaš za povedat, kaj se sme in kaj ne, ti ga pa pošlješ na AC. Ne samo, da tudi v Srbiji to ni dovoljeno, pa tudi če mu policaji to dovolijo, kar dvomim, to početje ni varno.

Maratonac 09.08.2015 16:02

Normalno , da ne bom nikogar poslal na del ceste , ki je prepovedan za kolesarje. Če bi pa dobro prebiral tale Forum , bi pa videl , da sta jo  dva al trije iz Štajerske lepo mahnili po AC od meje do BG. . Če po njej vozijo traktori in kombajni , lahko pol tud kolesarji.

Vprašanje je , kolko blata je na stranskih magistralnih cestah , kajti kmetijska dela se opravljajo , pometa pa noben .tam pa ni njive dolge 100m ampak so njive dolge 100km .

Veter po napovedi v soboto bočen . Dobro kaže .

Marjan75 09.08.2015 21:42

Ma ne nakladaj, kakšni traktorji in kombajni. To se je dogajalo pred leti. Noben ne sme vozit po AC, ne traktor ne kombajn ali kolesar. Prav ti si najbolj alergičen, če kdo ne upošteva pravil.

Merlin 10.08.2015 22:09

Dovoljeno sicer ni. Srečaš pa kakšnega na Srbski AC mežik

Maratonac 10.08.2015 22:49

Zdejle , ta moment sem jedel , kljub shujševalni Beograjskega pečenga odojka  , pa mi boš o Srbiji predaval !!! Kva majo mene svakinje rade , čudo eno!

Ko boš videl MP in AC boš že tako uničen , da bodo roke same gor zapeljale , sam 3.30h do BG  Ko se boš približal BG se isti moment spravi na prvi  pločnik in po njemu do A.P. Zavedaj se , da ste tisti moment v dvomiljonskem mestu , mogoče samo trije kolesarji na cesti . Če boš šel čez Zemun , ti je AP na drugi strani   2. mostu levo , tisti z lokom v sredini ,  ko pripelješ iz Zemuna.

DaisyDejzi 10.08.2015 23:14
@Maratonac:

Zdejle , ta moment sem jedel , kljub shujševalni Beograjskega pečenga odojka  , pa mi boš o Srbiji predaval !!! Kva majo mene svakinje rade , čudo eno!

Ko se boš približal BG se isti moment spravi na pločnik in po njemu do A.P. Če boš šel čez Zemun , ti je AP na drugi strani   1. mostu levo , ko pripelješ iz Zemuna.

Kje je bil spitan ta prašiček? Na Terazijah ali v Novem Beogradu. Najboljši so baje tisti iz Banovog Brda, ki pa jih je premalo za izvoz. Posebne cigo svinjske specialitete so sedaj po novem na voljo v Žarkovem,"Kafana vedro nebo izpod puta".

Maratonac 11.08.2015 00:59

Ne vem , ga je svakinja kupila , sin pa prnesel. Sem se najedel , čeprav več ne jem ne mesa ne kruha. Rdeče paprike domače iz Čačka , je ena tko mesnata za 2 Makedonske , paradajz pa k balin kugle .

Apropo ne verjetju , da se lahko voziš po AC. Lahko,  sam pazit moraš , da se ne zaletiš v Turke , ki se ohlajajo in piknikirajo po odstavnem pasu , kjerkoli  jih scat prime !Informacija stara 17 h. Na pumpah ni flaširane vode -zmanjkal , tako da je treba prej nabavit . Na meji gasilci filajo iz cisteren.  Ni Srbija Evropa , niti bo to v naslednjih 100 letih . Da se odrečejo pećeni prasići , ma jok zajebite !

Maratonac 12.08.2015 13:07

Kva je danes dober ! Petino bi odjadral !

V soboto ti je dol na HR največji praznik , mal bo nevaren zaradi pijančkov in prometa . Veter pa kot kaže v jezik. Glej da boš odlično osvetljen od zadaj !!

www.pro-vreme.net/index.php?i d=55 &slika=72

CKR.SI 12.08.2015 13:33
@Maratonac:

Kva je danes dober ! Petino bi odjadral !

V soboto ti je dol na HR največji praznik , mal bo nevaren zaradi pijančkov in prometa . Veter pa kot kaže v jezik. Glej da boš odlično osvetljen od zadaj !!

www.pro-vreme.net/index.php?i d=55 &slika=72

www.officeholidays.com/countr ies/europe/assumption.php

Maratonac 15.08.2015 22:42

Mogoče hočeš povedati , da je praznik tudi v Sloveniji . Ja je , samo pri nas je praznik , dol je pa praznovanje , če me razumeš in dojemaš razliko.

Maratonac 15.08.2015 22:45

Zdajle bi pa moral že biti v Srbiji , če je šlo vse po sreč.

lightboy1200 22.08.2015 14:46

Pozdravljeni!
Opravil sem pot 530km pot iz Maribora do Beograda.Potreboval sem cca 35 ur.na grobo mesta med potjo:start v Mariboru (3:40 zjutraj),Ptuj,Varaždin,Kopri vnica,Pitomaca,Slatina,Nasice. Med Nasicami in Djakovim sem prespal pod milim nebom pri eni osnovni soli,v eni Slavonski vasi. Do tu sem prekolesaril 300km v enem dnevu.
Zjutraj ko sem se zbudil sem krenil proti Djakovu pa potem na Vinkovce in sledila je meja Tovarnik-Šid.skozi vojvodjanska sela na Rumo (odlicna domaca "kafa" :) ). in prihod v Staro pazovo 15km stran od Bg.Nisem  zelel takoj  odkolesariti proti Beogradu in iskati hostel v tako velikem mestu sredi noci,zato sem prespal v Pazovi spet na prostem na nekem koruznem polju.No in zjutraj me je "nagnal" nek potepuski pes,tak da sem v zgodnjih jutranjih urah v nedeljo prisel skozi Zemun (splavovi na Savi ;) )  v Beograd  ;))). Obcutki? fantastikusss :)

No ja pisem pod majckeno drugim vzdelkom,ker sem mel tezave s prijavo.

Za vse pravopisne napake se opravicujem in ce koga kaj zanima se naj kar vprasa,

LP lightboy :))

lightboy1200 22.08.2015 15:49

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

Maratonac 23.08.2015 01:03

Zanima me varnost- nevarnost po poti glede prehitevanj vozil. Naj samo še dodam , da tale prtljažnik ni glih ta prav za 35l bisage  in več,  ker jih ne moreš naložiti tako ,  da ne  bi drsale po zadnjem kolesu . Prtljažniku manjka še ena horizontalna povezava do konca zadnjega kolesa.

Drugače pa vsaka čast . Jaz bom šel tudi ,enega lepega dne , kdaj pa ne vem. Za prvih 300 ni problem , za drugih 300 je , zaradi sedeža.

Vidim , da ti je več do muske kot do tega , da veš,  kaj se dogaja okoli tebe . Tole je skrajno neodgovorno početje do samega sebe , moram kritizirati , v poduk drugim , ki bodo gledali tele lepe slike s popotovanja.

Sava in Zemun ne gresta vkup .

lightboy1200 23.08.2015 14:44

Non

lightboy1200 23.08.2015 14:46

Moram povedat da nisem imel nekih tezav,pri prehitevanju,Niti mi je kdorkoli hupal(tu pa tam kaksen kamijondzija) .Drugace pa pa za prekoracitev hitrosti se mi zdi da se niso slisali. Glede same varnosti na cestiscu imam vec ali manj pozitivne spomine.Je pa naprej od meje cesta polna lukenj in v slabem stanju.Aja pa smeti so ob cestiscu vse do Beograda. Glede prtljaznika ti dam deloma prav,ze ko sem sel na morje sem imel manjse probleme z bisagama ( sta mi non-stop dol padali),ampak sem resil problem. Drugače pa vsaka čast . Jaz bom šel tudi ,enega lepega dne , kdaj pa ne vem. Za prvih 300 ni problem , za drugih 300 je , zaradi sedeža. -Hvala. spet ti dam prav za kilometre.prvih tristo gre v enem dnevu ce nimas prevec vetra v jezik.Drugace pa me je tazadnja hudo bolela pri zadnjih 200km.V Djakovu sem "ukradel" neke reklamne prospekte in si jih dal pod na sedez,da sem si vsaj ublazil bolecine,ene 100km mi je stvar olajsala zadevo.Potem pa sem si sedez nastavljal,po obcutku in pa uporabil sem svojo trmo.

Vidim , da ti je več do muske kot do tega , da veš, kaj se dogaja okoli tebe . Tole je skrajno neodgovorno početje do samega sebe , moram kritizirati , v poduk drugim , ki bodo gledali tele lepe slike s popotovanja
.Moram povedat da nisem imel nekih tezav,pri prehitevanju,Niti mi je kdorkoli hupal(tu pa tam kaksen kamijondzija) .Drugace pa pa za prekoracitev hitrosti se mi zdi da se niso slisali. Glede same varnosti na cestiscu imam vec ali manj pozitivne spomine.Je pa naprej od meje cesta polna lukenj in v slabem stanju.Aja pa smeti so ob cestiscu vse do Beograda. Glede prtljaznika ti dam deloma prav,ze ko sem sel na morje sem imel manjse probleme z bisagama ( sta mi non-stop dol padali),ampak sem resil problem.

Drugače pa vsaka čast . Jaz bom šel tudi ,enega lepega dne , kdaj pa ne vem. Za prvih 300 ni problem , za drugih 300 je , zaradi sedeža.

-Hvala. spet ti dam prav za kilometre.prvih tristo gre v enem dnevu ce nimas prevec vetra v jezik.Drugace pa me je tazadnja hudo bolela pri zadnjih 200km.V Djakovu sem "ukradel" neke reklamne prospekte in si jih dal pod na sedez,da sem si vsaj ublazil bolecine,ene 100km mi je stvar olajsala zadevo.Potem pa sem si sedez nastavljal,po obcutku in pa uporabil sem svojo trmo.

Vidim , da ti je več do muske kot do tega , da veš, kaj se dogaja okoli tebe . Tole je skrajno neodgovorno početje do samega sebe , moram kritizirati , v poduk drugim , ki bodo gledali tele lepe slike s popotovanja.

Motis se ni mi do muske vec od tega kar se dogaja okoli mene.vsega skupaj sem mp3 uporabljal pol ure na celotni poti,pa se to sem prevec napisal.Muzika mi pride prav vcasih ko sem na tocki ko potrebujem malo motivacije zraven in nic drugega ;).

Joj daj ne mi govorit o fotografijah,sem potreboval pol dneva da sem nekaj sklampfal skupaj := .Imam se dosti lepih fotografij,ampak mi ni po cele dneve ticat za kompom. Motis se ni mi do muske vec od tega kar se dogaja okoli mene.vsega skupaj sem mp3 uporabljal pol ure na celotni poti,pa se to sem prevec napisal.Muzika mi pride prav vcasih ko sem na tocki ko potrebujem malo motivacije zraven in nic drugega ;).

Joj daj ne mi govorit o fotografijah,sem potrboval pol dneva da sem nekaj sklampfal skupaj := .Imam se dosti lepih fotografij,ampak mi ni po cele dneve ticat za kompom.

Cveko 23.08.2015 17:51

Kaj pa čelada? Ali je bila samo okras na nahrbtniku ali si jo tudi nosil?
Drugače pa čestitke za turo. 

krisb 23.08.2015 19:32
Barvo, lepa tura. Ampak glede muzike ima maratonac prav.
lightboy1200 23.08.2015 19:43

a brez celade sem kolesaril.Nekje do Pitomace (cca 160km) sem jo se mel gor,pol sem jo zvezal za zahrbtnik zadaj.Vem to je bilo neodgovorno z moje strani....

Kot sem ze napisal,muske nisem poslusal skupno niti pol ure,na celotni turi. 

Drugace pa hvala za cestitke in se pridruzujem se naprej :) 

Bronco 24.08.2015 10:12

Bravo, lepa tura, čestitke! Tudi mene mika kaj podobnega samo nimam ne družbe in ne jajc. 

Maratonac 24.08.2015 12:53
@Bronco:

Bravo, lepa tura, čestitke! Tudi mene mika kaj podobnega samo nimam ne družbe in ne jajc. 

Jaz se nekaj mislim da bi šel 11. 09. čez BG v Knin , sam bi bil potem tako ožuljen , da pa dol ne bi mogel kolesariti. Ne bom pa verjetno več v taki formi in teži kot sem sedaj in imam v mislih vikend v oktobru. Moja brzina prot BG bi bila tam okoli 28km/h ko se vozi . Do ZG imam 6h -151km se pravi ob 19 h bi imel not ~300 km. 2. dan do meje 130km ~ 8h in po AC 110KM še 5h do BG.

Samo prvi pogoj je veter na dol , pa vreme . Kako pa to zadeti in še na neviđeno vzeti vnaprej prosto , je pa druga zadeva. Jajca pa so , do kolen .

Tole je prvi pogoj :

lightboy1200 26.08.2015 19:08

Vse lepo in prav.ampak zakaj rines na AC.Najsi to tolerirajo v Srbiji ali ne ni varno po avtocesti. Jas ti toplo priporocam podravsko magistralo.Manj prometa,bos mel vec mira in narava je tudi fajna za videti (sirna polja razlicnih nasadov itd...) ajaaa ob cesti prodajajo v slavoniji in vojvodini na vsakih nekaj metrov domace sadje in zelenjavo,ze to ti je lahko fajn osvezitev med potjo.

Ce bos sel,ze ves kako bos
 sel nazaj?

eugobike 07.09.2015 18:30

Halo. Čestitke!! Škoda da nisem videl prej tvojih vprašanj,  bi lahko kaj svetoval. Drugače pa, to turo sem lani pravozil iz ptuja do beograda. Na spodnjem linku lahko še drugi vidite, da se to pot da premagati!

www.potnik.si/s-kolesom-do-be ograda.html

lightboy1200 08.09.2015 21:59

Hvala eugobike in cestitke tudi tebi.Seveda se da prevozit.Jas sem traso  prevozil cez vikend.
Ti pa svetujem, ce bos kdaj ponovil turo je najlepse odkolesarit do prestolnice enkrat v jesenskem cas,kajti vrocina mi je bila najhujsi sovraznik,tako da sem skoraj poljubljal te vaske "cesme" ki jih imajo  v Vojvodjanskih vaseh ob cestah ;). Drugace pa ja nepozabno.... Ajaa pa da ne pozabim...zakaj vecina kolesarjev gre na Novi sad to delate samo vecji lok do BG.
jas sem se izogibal indđije pa sem sel skozi S.mitrovica pa kar na Staro in Novo pazovo,se pred tem pa na rumo.Tako da Novega sada se videl nisem,in se Fruske gore sem se izognil.

LP  

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI