Garmin vector 3

Domov > Forum > Garmin vector 3

Garmin vector 3

SORTIRAJ PO:
Aljo24 15.07.2019 19:28

 Zdravo! 

Zanimam se za nakup power metra. Kupil bi ga za cestaka, se pa z kolesarstvom ukvarjam rekreativno. Zanimajo me predvsem pedali Garmin vektor 3 oz. 3s...

Zasledil sem da ima 3s samo en pedal, ki meri moč medtem ko ima vector 3 oba pedala. Verjetno je velika razlika v natančnosti podatkov ali ni? Cenovna razlika je cirka 300€.

Ima kdo izkušnje z temi pedali? Dobre slabe strani. Kakšen predlog za nakup kakšnega drugega merilca moči?


Najlepša hvala

ElTorro 15.07.2019 22:26

Kot alternativo Garminu poglej Assiomo Favera. Na splošno sem o njih zasledil same pozitivne stvari, so tudi nekaj cenejši od Garmina.


Enostranski merilec moči je enako natančen kot dvostranski, ni pa tako točen - razlika nastane (jasno) če nimaš točno 50/50 razmerja med nogama. Redko kdo ga ima. 

Vprašaj se - za rekreativno uporabo, ali ti je pomembno, da veš da imaš moč dejansko 230W, ne pa 228W kolikor ti kaže enostranski merilec (ker imaš pač na levi nogi 114, on pa to potem pomnoži z 2)?


Za določanje con treninga in spremljanje napredka pri treningu je enostranski merilec popolnoma dovolj. V bistvu ti je načeloma vseeno, tudi če ti kaže 50W narobe - če ti konstantno kaže točno 50W narobe.

Aljo24 16.07.2019 10:41
Pa je bolše power meter v pedalu ali na gonilki? Glede na to da je cena prakticno tu nekje. V primeru da imam ultegro
Aljo24 16.07.2019 10:43

Pa je bolše power meter v pedalu ali na gonilki? Glede na to da je cena prakticno tu nekje. V primeru da imam ultegro? Na bike eku sem gledal da je cena cirka 650 € 

ElTorro 16.07.2019 11:57

Na gonilki so bolj trpežni in lažji, nekateri trdijo da tudi nekoliko bolj natančni (kar se sliši logično).

Pedale lažje prestaviš na drugo kolo.

Guma 16.07.2019 14:26

V osnovi kot je napisal @ElTorron na začetku je najbolj pomembno, da kaže konstantno "XY" W narobe, saj je potem, dejansko kaže vedno prav zate glede na tvojo trenutno pripravljenost. In v osnovi se ne potem v družbi primerjat na isti tudi koliko ima kdo razlike, sploh če se peljete pretežen del časa skupaj. 😄

ElTorro 16.07.2019 17:40

Primerjanje W v družbi je itak nesmiselno.

V osnovi imaš namreč dve možnosti - ali se hvališ, kako nizko vatažo imaš (kar ni ravno nekaj s čemer bi se hvalil), ali pa se hvališ, kako visoko imaš, in se potem delajo norca iz tebe, ko te na rundi prehiti nekdo "šibkejši" :)

Aljo24 16.07.2019 18:54
Morda je res smiselno vzeti enojno zaznavanje in to bom tudi storil. Najlepša hvala za nasvete in pomoč
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI