Bače . Jedvovca . Celovec . Jezersko . Ljubljana: 180 km

Domov > Forum > Bače . Jedvovca . Celovec . Jezersko . Ljubljana: 180 km

Bače . Jedvovca . Celovec . Jezersko . Ljubljana: 180 km

SORTIRAJ PO:
RobertMihelcic 21.09.2020 13:37
Avstrijska Koroška ~ Gorenjska:
Bače . Jedvovca . Celovec . Jezersko . Ljubljana

5. - 6. september 2020 (2 dni)

Udeleženca: Robi (oči od sina) in Aleks (sin od očija)


Dobro jutro
. Odpravljava se na hitro meddržavno turo.




F
__k, spet bo treba kolesariti. 




V preteklih letih sva avstrijsko Koroško v več etapah prekolesarila skoraj že v celoti. In še vedno se rada voziva skozi te kraje. 



Tokrat sva izbrala pot, ki pa je še nisva zvozila (skupaj) kot na primer poti preko Jedvovce.




 Stolp je najvišji razgledni stolp iz lesa na svetu.




Wörthersee
. Slovenci jezero imenujemo po kraju Vrba, Nemci pa po kraju Otok (Wörth oz. Werd je staronemška beseda za otok).




Za spust v dolino sva izbrala virusno najmanj tvegano pot. 3-dimenzionalna medsebojna razdalja je bila maksimalno zagotovljena.  




Ali je v Celovcu še kaj odprtega? A v Parizu še kdo da?




Ta trgovina nama bo nekaj še dala, a ogromne fasonge nimava kam shraniti. 




Koroška ima razvejano kolesarsko mrežo, tako razvejano, da jim vsega prirastka ne uspe sproti urediti. 




Osamljeni topli vodi sem se po selfiranju takoj pridružil. 




Prijazni 4-nožni sosed nama je ves čas ponujal pomoč, medtem pa nama je še bolj prijazna 2-nožna soseda skuhala kavo. 




Ne rabiva vedno voziti po ločeni kolesarski stezi. Tudi s široko začrtanim obcestnim pasom sva zadovoljna. 




Francozi so že pred leti izdelovali avtomobile iz naravnih materialov. 




S poživljajočo vodo sva se namočila in napojila. 




Gonilne verižnike zamenjala z manjšimi. 




In se lahkotno v breg zapodila. Naslednjič zamenjava še zadnje zobnike in ne bo več potrebno vrteti. 






Her mit die Corona-Papiere! 




Dolina je dobila ime po velikem ledeniškem jezeru, ki je (žal) leta 1348 pričelo odtekati. 




Jezero je moralo biti res ogromno, da se še do danes ni popolnoma izpraznilo. 




Znamenje? Da, čez uro se je tu razdivjalo neurje. 




Z Jezerskega sva suha zdrvela domov v zgolj dobrih 2 urah. 
Najinemu potovalnemu arhivu sva tako dodala še eno, tokrat kratko, a prijetno potovanje.

Vabljeni še k ogledu ostalih dosedanjih tur: www.Mihelcic.si

krisb 22.09.2020 06:29

Bravo, bravo in še enkrat bravo.

Bitcoin 22.09.2020 07:07

Neprecenljivi trenutki za otroka, čimveč lepih tur še naprej.

wavemaker 22.09.2020 11:25

krasno!

Maratonac 31.12.2020 00:11

Prevozil  LJ -Trbiž - Beljak - Celovec-  Jezersko-LJ 305 km 3000vm od 6h - 23 h  Prišel v temi na vrh Jezerskega in samo beli bliskavici , ki je vsako drugo sekundo osvetljevala sredinsko črto , sem se privlekel do Predvora ! Sploh nisem mislil narediti toliko km , ker sem v Trbižu rekel sam sebi , zakaj bi šel nazaj po isti poti  in računal , da je iz Trbiža v LJ preko Avstrije  isto km kod iz LJ v Trbiž . Vse je bilo super , samo na Avstrijskih črpalkah nimajo šlauhov  z vodo  tako , da je prhanje poleti nemogoče , kakor tudi samo polnjenje vodnega bidona . Kar se tiče prenosov  imaš spredaj verjetno 24 34 44 in bi prej rekel,  da rabiš prej večjega 48 zob  , da ti ni treba delat toliko obratov . Jaz sem zamenjal na polnovzmetenem z večjo triplo 48 zob  , da mi ni treba tolk vrtet .

Še en nasvet velja za vse : Če ste sami , kolo v trgovino do blagajne , v velikih marketih do omaric garderobe in  zakleniti  okvir  za nekaj fiksnega  . Tukaj sta naredila napako , ker sta oba bila v trgovini  namesto ,da je  eden vahtal kolesa ! Pa še nekaj . Jaz grem manj otovorjen za 10 dni v Francijo . Pred vožnjo pregledaš detaljne vremenske napovedi in ne vlečeš seboj deževne garderobe . Bila je pa tudi meni enkratna izkušnja ! Vzpon na Sedlo  je z A strani višje za ~ 300vm 

SODROVC 31.12.2020 09:06

Z 44-11 se da po ravnem kar hitro peljati, sploh, če je gor še prtljaga. Z malo prtljage je pa res tako, da če je malo navzdol, da je potrebno hitro vrteti pedala. Še največji problem je zaviranje pri velikih hitrostih, velika teža doprinese, da se začne celo kolo tresti. Jaz zato za popotovanja najraje vozim Cr-Mo mtb okvirje/kolesa. 



SODROVC 31.12.2020 09:13

Z manj prtljage je pa tudi specjalka dobra. Manj prtljage je pa zato, ker sem spal v hotelih ali pa v kmečkem turizmu. Zg. slika je s popotovanja po Slo, A, CZ, SVK, A, H, Slo.




Maratonac 31.12.2020 13:51

Mislim , da je lažje voziti v obratni smeri . Zdaj ko sem v penzionu in zastonj vlak , bo tale smer vsak teden v programu . Druga pa je NG. ali Sežana- Dolina - Mondalcone-TS -KP pa proti Portorožu do odhoda vlaka . To ko bo na celini še mrzlo .

Vozni red za Avstrijo :

https://potniski.sz.si/wp-content/uploads/2020/12/03_Ljubljana-Jesenice.net_-1.pdf

Vozni red za Sežano in KP

https://potniski.sz.si/wp-content/uploads/2020/12/07_Ljubljana-Sezana.net_-1.pdf

https://potniski.sz.si/wp-content/uploads/2020/12/15_Divaca-Koper.net_-1.pd


Pogledal sem tvoje ture , vidim , da si ta prav . Bi mogoče še s kom naredil turo Genova -Azurna - St Tropez in nazaj . Na celi poti je tudi vlak v slučaju okvare , bolezni  . ~ 10 dni v maju ali septembru . 

tavba 31.12.2020 16:44

@Maratonac

Prevozil  LJ -Trbiž - Beljak - Celovec-  Jezersko-LJ 305 km 3000vm od 6h - 23 h  Prišel v temi na vrh Jezerskega in samo beli bliskavici , ki je vsako drugo sekundo osvetljevala sredinsko črto , sem se privlekel do Predvora ! Sploh nisem mislil narediti toliko km , ker sem v Trbižu rekel sam sebi , zakaj bi šel nazaj po isti poti  in računal , da je iz Trbiža v LJ preko Avstrije  isto km kod iz LJ v Trbiž . Vse je bilo super , samo na Avstrijskih črpalkah nimajo šlauhov  z vodo  tako , da je prhanje poleti nemogoče , kakor tudi samo polnjenje vodnega bidona . Kar se tiče prenosov  imaš spredaj verjetno 24 34 44 in bi prej rekel,  da rabiš prej večjega 48 zob  , da ti ni treba delat toliko obratov . Jaz sem zamenjal na polnovzmetenem z večjo triplo 48 zob  , da mi ni treba tolk vrtet .

Še en nasvet velja za vse : Če ste sami , kolo v trgovino do blagajne , v velikih marketih do omaric garderobe in  zakleniti  okvir  za nekaj fiksnega  . Tukaj sta naredila napako , ker sta oba bila v trgovini  namesto ,da je  eden vahtal kolesa ! Pa še nekaj . Jaz grem manj otovorjen za 10 dni v Francijo . Pred vožnjo pregledaš detaljne vremenske napovedi in ne vlečeš seboj deževne garderobe . Bila je pa tudi meni enkratna izkušnja ! Vzpon na Sedlo  je z A strani višje za ~ 300vm 

@Maratonac: tema dvema, posebej Aleksu😜, pa ni potrebno deliti takšnih nasvetov. Malo si prej oglej kaj vse sta že počela.

Maratonac 31.12.2020 17:05

@tavba

@Maratonac

Prevozil  LJ -Trbiž - Beljak - Celovec-  Jezersko-LJ 305 km 3000vm od 6h - 23 h  Prišel v temi na vrh Jezerskega in samo beli bliskavici , ki je vsako drugo sekundo osvetljevala sredinsko črto , sem se privlekel do Predvora ! Sploh nisem mislil narediti toliko km , ker sem v Trbižu rekel sam sebi , zakaj bi šel nazaj po isti poti  in računal , da je iz Trbiža v LJ preko Avstrije  isto km kod iz LJ v Trbiž . Vse je bilo super , samo na Avstrijskih črpalkah nimajo šlauhov  z vodo  tako , da je prhanje poleti nemogoče , kakor tudi samo polnjenje vodnega bidona . Kar se tiče prenosov  imaš spredaj verjetno 24 34 44 in bi prej rekel,  da rabiš prej večjega 48 zob  , da ti ni treba delat toliko obratov . Jaz sem zamenjal na polnovzmetenem z večjo triplo 48 zob  , da mi ni treba tolk vrtet .

Še en nasvet velja za vse : Če ste sami , kolo v trgovino do blagajne , v velikih marketih do omaric garderobe in  zakleniti  okvir  za nekaj fiksnega  . Tukaj sta naredila napako , ker sta oba bila v trgovini  namesto ,da je  eden vahtal kolesa ! Pa še nekaj . Jaz grem manj otovorjen za 10 dni v Francijo . Pred vožnjo pregledaš detaljne vremenske napovedi in ne vlečeš seboj deževne garderobe . Bila je pa tudi meni enkratna izkušnja ! Vzpon na Sedlo  je z A strani višje za ~ 300vm 

@Maratonac: tema dvema, posebej Aleksu😜, pa ni potrebno deliti takšnih nasvetov. Malo si prej oglej kaj vse sta že počela.

Saj veš , da sem jaz z blagajne gledal svojega , pa so mi ga spizdel v 1 sekundi , ko sem pogledal v dlan in štel denar . Ja videl potem . Samo , kaseta ni za vse ture ravno ista .  Jaz za Vršič iz Trente rabim 30 zadaj se pravi 30-30 in za nobeden klanec več. Pri osmici , pa  z  tridesetko  ni manjši 11 ampak 12 zob . Ko je že govora o menjavi prednjih zobnikov . Me je zagrablo , da bi šli skupaj ! Tole bi šlo tudi v Knin za 1 teden !



RobertMihelcic 12.01.2021 11:58

Pozdravljeni vsi skupaj,

hvala lepa za komentarje in nasvete. Kljub temu, da sva s sinom v 10 letih prevozila precej držav in kilometrov, vsak dobronamerni in koristni nasvet vedno lahko pride prav in ga z veseljem prebereva. 

Zaklepanje koles: tudi midva se drživa pravila, da kolesi vedno 1 »straži« pred trgovino, železniško postajo .... Tokrat sva »tvegala« in oba odšla nakupovati v trgovino. Včasih pa pustiva kolesi tudi za cel dan sama (npr. pred zabaviščnimi parki, če si sposodiva čoln...). Jih pa zakleneva med sabo in za kakšno železno stojalo, ograjo, drevo, s 4 ključavnicami. 2 sta še posebej močni. Res je, če hoče nepridiprav nekaj ukrasti, mu bo to uspelo, vsekakor pa mu je potrebno to čim bolj onemogočiti in podaljšati čas. Morda ga bo vmes kaj zmedlo in bo opustil zlo namero. Vrednejše stvari (dokumenti, fotoaparati...) imava shranjene v manjših snemljivih torbicah na krmilu. Ti torbici sta VEDNO ob/z nama... Tudi, ko potujem sam, ko je previdnost še toliko bolj pomembna.

Verižniki: zadnje čase opažava kolesa, ki imajo spredaj zgolj 1 verižnik, zadaj pa 10- do 12-redno kaseto. Zase razmišljava praktično/ekonomično, da nimava za vsak teren svojega kolesa, ampak enega za različne situacije. Pomembno nama je, da se v klanec peljeva lažje, navzdol se kolo pelje več ali manj sam od sebe, po ravnem pa na potovanjih ali izletih ne rabiva ravno voziti hitrostnih rekordov.

Zavore: jih redno vzdržujeva in menjava. Po klancih navzdol ne voziva z maks. hitrostmi. Do sedaj ob zaviranju nisva imela težav s tresenjem ipd. ali pa tega nisva opazila ali ne posvečava pozornosti.

Prtljaga: Res je, prtljage imava kar precej, tudi ko voziva zgolj 2 dni. Sva rada komot. Ko moraš prespati zunaj, se teža in volumen prtljage kar poveča. Spanje v penzionih ali hotelih, bi lahko vozila s pol manj prtljage. In tudi, če bi potovala nekaj tednov, ne bi rabila več opreme.

Vsako leto si omisliva kaj novega, kar bi bilo »fino« imeti s seboj. Tehnične opreme je tudi vedno več. To je potrebno oskrbovati z energijo. V prihodnosti namerava postopoma zamenjati opremo za spanje, za še lažje in volumensko manjšo opremo. Je pa taka »light« oprema in da je še kvalitetna in vzdržljiva, precej draga, lahko tudi 5-kratni faktor od običajne kamp/pohodniške opreme.

Ostanite NEGATIVNI v pozitivnem smislu.

Robi in Aleks

uroz 13.01.2021 11:57

prtlage je skoraj isto ali greš za 2dneva ali pa za pol leta. veliko je odvisno ali zunaj spiš ter ali imaš seboj kakšen gorilnik. 

SODROVC 13.01.2021 17:02
@uroz

prtlage je skoraj isto ali greš za 2dneva ali pa za pol leta. veliko je odvisno ali zunaj spiš ter ali imaš seboj kakšen gorilnik. 


Ni čisto tako. Če greš na pot za več kot samo za par dni, potrebuješ nekaj več stvari. Če ne veš katere ti utegnejo koristiti in katere bi bile odveč, moraš odpeljati kakšno poizkusno turo. Kaj vse se mora vzeti s sabo na daljšo turo, pa ne bi sedaj opisoval.
dakux 14.01.2021 14:24

Lepa tura

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI