LJ - Zalog runda

Domov > Forum > LJ - Zalog runda

LJ - Zalog runda

SORTIRAJ PO:
mrzleroke 02.05.2022 09:51
Je kdo zainteresiran za pričetek nove runde v okolici LJ - Zalog? Pot je približno že zrisana, vendar se seveda lahko še prilagodi (cca 50km).
bizi12 02.05.2022 11:38

In kakšna je trasa, tempo?

mrzleroke 02.05.2022 14:23

@bizi12

In kakšna je trasa, tempo?


* trasa: https://www.komoot.com/tour/753659944?share_token=aQx6l1w9hzSCIkbKeVwQUSKVqI6R9z1R4MwwrW2RVyu3pMV5oD&ref=wtd, nekje v smeri Podgrada, Besnice, Janč, Prežganj, Lipoglava, ... (se še oblikuje - tako da sem odprt za predloge)

* tempo: zmerno (odvisno od počutja in razmer)

Lopata 04.05.2022 10:03

Se bojim, da se bo na tej "rundi" preveč čakalo, ali pa bo razpadla na prafaktorje že takoj na začetku. Če bo to runda v pravem pomenu besede še to nekako gre, če pa je namen druženje, pa žal ne. Npr. na Janče je lahko razlika po hitrem postopku 10min, saj se že po dolini Besnice teren ves čas dviga. Vzpon na Javor je za marsikoga pretežak in ga sploh ne pogleda, pa četudi je kratek. Potem pa je tu za konec še Pečar, ki je sicer najlažji od vseh, a je kot omenjeno na koncu, ko so noge že utrujene. Razlika na cilju bo tako lahko 20min ali več. Če je namen druženje pa to vsekakor ni smiselno.


Moj predlog:

a) Zbirno mesto pri Sparu ali pri pošti, start v smeri Vevč, Sostro in prvo vzpon na Pečarja. Nato spust v dolino Besnice in po glavni cesti vse do Trebeljevega, kjer se na vrhu zavije levo v smeri Janč. Na zadnjem križišču v Tujem Grmu zavijemo desno v smeri Račice in Koških Poljan (če bi nadaljevali levo po glavni cesti bi se vzpeli do Janč). Po spustu pridemo na glavno cesto Litija - Trebeljevo, kjer zavijemo desno in se vzpnemo na Trebeljevo še iz druge strani, nato pa po dolini Besnice bodisi vnovič do Pečarja (tokrat iz smeri Besnice), ali pa naprej do Podgrada in nazaj v Zalog. Zbirno mesto pa zopet pri pošti oz. pri Palčku =) Ravnine tudi v tem primeru praktično ni (razen na začetku za hitro ogrevanje), so pa klanci krajši oz. bolj položni, kar bi znalo ustrezati več kolesarjem. 

b) Zbirno in končno mesto kot v zgornjem primeru, start v smeri Litije, po lokalnih cestah in vse do Šmartnega, kjer se pri cerkvi zavije desno in nato nazaj v smeri Trebeljevega, kjer sledi edini vzpon in nato spust po dolini Besnice. Krožna proga z zgolj enim vzponom, kjer se lahko na vrhu počaka, ali pa tudi ne. V vsakem primeru bo večina lahko držala do vznožja vzpona na Trebeljevo ali pa se naredijo skupine, saj je vzpon enakomeren in ne preveč strm. Od vrha slednjega do Zaloga pa je dobrih 17km spusta, kjer razlike (če se ne čaka) ne bodo preveč narasle. Cca. 60km in časovno okoli 2h je več kot izvedljivo. 


mrzleroke 04.05.2022 21:15

Moja prvotna ideja je prišla iz prebiranja starih forumov. Čez zgoraj opisano pot sem šel tudi sam in se sedaj definitivno strinjam, da to ne bi šlo, kot sem to na začetku mislil. 

Ker sem relativno nov v Zalogu in tega dela še ne poznam tako dobro, prepuščam izbiro trase bolj izkušenim. Osebno se mi malo bolj dopade predlog b.

Bi bil kdo pripravljen iti v "izvidnico", da se spoznamo in dorečemo detaile? (Predvsem @Lopata)

Lopata 04.05.2022 22:22

Lahko se kdaj zapeljemo in dorečemo traso. Najbrž bo potrebnih nekaj izvidnic, da se točno doreče kaj bi bilo najbolj smiselno in vabljivo za čim več kolesarjev. 


Sicer pa je v bližini ob četrtkih ob 17.00 tudi Metek runda. Ne vem sicer, če je še vedno aktualna, ampak to je bila res runda v pravem pomenu besede =) Startalo se je v Sostru pri gostilni Kovač in nato v smeri Panc, Velikega Lipoglava, Grosuplja, Luč, Police, Kožljevca in nazaj do Sostra preko Panc. 


Prav tako je v Dolu pri Ljubljani t.i. Dolska runda, ki gre po glavni cesti do Litije, nato pa mimo Trojan nazaj do Domžal in spet v Dol. Nekaj kolesarjev iz okolice pa hodi tudi na Jurčkovo rundo v Mengeš, ki štarta vsako sredo ob 17.00.

BANANI 11.05.2022 11:58

Če hočeš ostati v okviru tvojega predloga, poskusi izrisati pot od gostilne Pecelj do Trebeljevega, desno na Mali vrh, pa desno dol proti Kožljevcu in proti Polici, podaljšaš proti Višnji gori in pred njo desno na Peščenik, pa dol proti Grosupljem, desno na Peč pa zopet na Polico, dol na Dole pri polici, pa na Pance, Sostro in čez Pečarja na štart. Če je višine preveč se kak klanček lahko izpusti. Je pa to brez Janč in Javorja ki sta proti tem že težja vzpona. Pa še gužve z avti ne bo. Lahko pa Sostro izpustite in greste čez Javor, da bo mal težje...

Nejc1986 13.05.2022 22:30

@BANANI

Če hočeš ostati v okviru tvojega predloga, poskusi izrisati pot od gostilne Pecelj do Trebeljevega, desno na Mali vrh, pa desno dol proti Kožljevcu in proti Polici, podaljšaš proti Višnji gori in pred njo desno na Peščenik, pa dol proti Grosupljem, desno na Peč pa zopet na Polico, dol na Dole pri polici, pa na Pance, Sostro in čez Pečarja na štart. Če je višine preveč se kak klanček lahko izpusti. Je pa to brez Janč in Javorja ki sta proti tem že težja vzpona. Pa še gužve z avti ne bo. Lahko pa Sostro izpustite in greste čez Javor, da bo mal težje...


Spust iz Trebeljevega čez Mali Vrh  proti Kožjevcu je zelo zoprn (ozka cesta, slab asfalt, dostikrat je pesek na cesti ..). Sicer pa dober predlog :)



Nejc1986 13.05.2022 22:32
@Lopata

Se bojim, da se bo na tej "rundi" preveč čakalo, ali pa bo razpadla na prafaktorje že takoj na začetku. Če bo to runda v pravem pomenu besede še to nekako gre, če pa je namen druženje, pa žal ne. Npr. na Janče je lahko razlika po hitrem postopku 10min, saj se že po dolini Besnice teren ves čas dviga. Vzpon na Javor je za marsikoga pretežak in ga sploh ne pogleda, pa četudi je kratek. Potem pa je tu za konec še Pečar, ki je sicer najlažji od vseh, a je kot omenjeno na koncu, ko so noge že utrujene. Razlika na cilju bo tako lahko 20min ali več. Če je namen druženje pa to vsekakor ni smiselno.


Moj predlog:

a) Zbirno mesto pri Sparu ali pri pošti, start v smeri Vevč, Sostro in prvo vzpon na Pečarja. Nato spust v dolino Besnice in po glavni cesti vse do Trebeljevega, kjer se na vrhu zavije levo v smeri Janč. Na zadnjem križišču v Tujem Grmu zavijemo desno v smeri Račice in Koških Poljan (če bi nadaljevali levo po glavni cesti bi se vzpeli do Janč). Po spustu pridemo na glavno cesto Litija - Trebeljevo, kjer zavijemo desno in se vzpnemo na Trebeljevo še iz druge strani, nato pa po dolini Besnice bodisi vnovič do Pečarja (tokrat iz smeri Besnice), ali pa naprej do Podgrada in nazaj v Zalog. Zbirno mesto pa zopet pri pošti oz. pri Palčku =) Ravnine tudi v tem primeru praktično ni (razen na začetku za hitro ogrevanje), so pa klanci krajši oz. bolj položni, kar bi znalo ustrezati več kolesarjem. 

b) Zbirno in končno mesto kot v zgornjem primeru, start v smeri Litije, po lokalnih cestah in vse do Šmartnega, kjer se pri cerkvi zavije desno in nato nazaj v smeri Trebeljevega, kjer sledi edini vzpon in nato spust po dolini Besnice. Krožna proga z zgolj enim vzponom, kjer se lahko na vrhu počaka, ali pa tudi ne. V vsakem primeru bo večina lahko držala do vznožja vzpona na Trebeljevo ali pa se naredijo skupine, saj je vzpon enakomeren in ne preveč strm. Od vrha slednjega do Zaloga pa je dobrih 17km spusta, kjer razlike (če se ne čaka) ne bodo preveč narasle. Cca. 60km in časovno okoli 2h je več kot izvedljivo. 


Predlog "B" je super , je pa potrebno vedeti, da je med Kresnicami in Litijo cesta zaprta zaradi asfaltiranja. Sem šel včeraj z MTB. Sicer se da priti mimo (je pa vprašanje koliko časa še), vendar je makadamski odsek zelo dolg in kot tak neprimeren za brezskrbno vožnjo s specialko. 

Mile 14.05.2022 13:27

A to bo na novo asfaltirani del za tunelom ? Tisti makadam je prevozljiv s 25, bolj moti luknajsta cesta po tunelu proti Litiji.  

Nejc1986 14.05.2022 21:17
@Mile

A to bo na novo asfaltirani del za tunelom ? Tisti makadam je prevozljiv s 25, bolj moti luknajsta cesta po tunelu proti Litiji.  


Ja,zdaj bo asfalt povsod. Predvidevam da misliš tisti železniški tunel ? Zdaj je asfaltiran tisti klancek proti Litiji ravno pri temu tunelu, je pa potem makadam vse do kraja Podšentjur... Jaz s specialko nebi šel zdaj.
Mile 15.05.2022 10:28

Ta cesta je res mirna. Od Zaloga do Litije. Več gre vlakov mimo kot avtov. Za razliko so pa uničili pot na Orle z Rudnika. Čim je gor odprta gostilna gre tolk avtov da vohaš izpuhe. Tuki je pa miren cel krog preko Litije-Trebeljeva-Besnice. Bi pa lahko dali asfalt do Janč iz Jevnice. Ta del ima preglobok pesek za specialko. 

Nejc1986 16.05.2022 11:28

@Mile

Ta cesta je res mirna. Od Zaloga do Litije. Več gre vlakov mimo kot avtov. Za razliko so pa uničili pot na Orle z Rudnika. Čim je gor odprta gostilna gre tolk avtov da vohaš izpuhe. Tuki je pa miren cel krog preko Litije-Trebeljeva-Besnice. Bi pa lahko dali asfalt do Janč iz Jevnice. Ta del ima preglobok pesek za specialko. 


Res je. Jaz sicer hodim občasno s staro specialko na Janče tudi iz Jevnice,ker mi je ni toliko škoda ,ampak ja... Ni za specialko. Bolj za grevel:)


Ko smo ravno na tem koncu ; če se pelješ iz Litije proti lj imaš zelo kmalu za Litijo odcep levo za "kresniški vrh". Je asfalt tam ? Par dni nazaj sem šel iz Jevnice čez Golišče (strmo ....) in sem prišel ven pri Mercatorju v Kresnicah. Vseskozi je bil asfalt... Kje sem zajebal,da nisem šel mimo Kresniškega Vrha in prišel ven pri prej omenjenemu odcepu "kresniški vrh"?

Mile 17.05.2022 11:28

Vem da se začne s asfaltom, nisem šel še nikol na to pot. Sem pa lani prečkal iz Velike Štange in se spustil do Jevnice. Ne vem pa po keri cesti, zelo slab makadam, ostri kamni, malo vgrezanja, po mojem je šlo mimo Male Štange. Pa mimgrede so kafano na Pancah zaprli že lani. lepše bajk kafane ni blo. Še prej so zaprli Velo Caffee pri Sadinji vasi. Ta je imela bolj slabo lokacijo. 


http://www.geopedia.si/#T105_x482290_y101912_s15_b4

Lopata 20.05.2022 18:50

No, a bo kaj iz tega? Opažam, da zaloški kolesarji veliko slikajo svoja kolesa, vozijo pa bolj malo=p

Mile 22.05.2022 17:43

Da se popravim. Kafana na Pancah je spet odprta. Tudi gor na Lipoglavu "Pri Gabrc" dela. Bajkarji na obeh. Dosti folka na cesti. Zmagala je ena mlada dekla v starejšem Sky dresu, še pošteno je gonila.

Bugo14167 23.05.2022 08:17

Predlagam, da se runda zacementira na trasi klasičnega Litija kroga. 

Torej Zalog - Kresnice - Litija - Trebeljevo - Besnica - Zalog 


Od Kresnic do Litije je položen nov asfalt in bo trasa zaradi malo prometa odlična. 


sporočite termin =)

mrzleroke 23.05.2022 14:10

Jaz sem imel v planu danes malo lažjo turo, vendar gremo lahko vseeno v izvidnico?


Okoli 17:00?

Lopata 26.05.2022 09:11

Predlog termina: vsak četrtek ob 18:00 

Zbirno mesto: Center Zalog (pred šparom)

Prva izvedba: 2.6.


Mnenja?

Bugo14167 26.05.2022 14:14

1. na tem koncu je Metek runda ob četrtkih ob 17h. 

So pa "frej" vsi ostali dnevi - zakaj ne ponedeljek ? 


2. boljša ura je 17:00h. Trasa do Litije vzame cca 1h:40 min + za žejne kako pivo in je večer=)


Lopata 26.05.2022 16:12
@Bugo14167

1. na tem koncu je Metek runda ob četrtkih ob 17h. 

So pa "frej" vsi ostali dnevi - zakaj ne ponedeljek ? 


2. boljša ura je 17:00h. Trasa do Litije vzame cca 1h:40 min + za žejne kako pivo in je večer=)



Eni delajo/delamo do 17ih, pa nam ne znese=) Tudi sicer pa je sredi poletja ob 17ih še preklemansko vroče, svetlobe pa je več kot dovolj v primeru premika na kasnejšo uro. Kaj pa torek?
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI