Garmin 1040 Solar

Domov > Forum > Garmin 1040 Solar

Garmin 1040 Solar

SORTIRAJ PO:
Nikita 25.07.2023 14:59

 Nisem, da se ravno ne znajdem, seveda pa tudi genij nisem. Vsaka nova naprava, novi problemi...

Marsikaj sem in smo rešili, niti vsega nastavili, še bo prilika, sproti...

Glavna težava je v tem, da se ura ne zaustavi, ko se kolo zaustavi!!! To v primeru, da nastavim Pretekli čas (kar je bilo v tisočki v redu), če pa nastavim Časovnik, mi na uri tega ne napiše, ampak Štoparica. Če se zaustavim, se ura zaustavi, do sem odlično!

Kaj ni odlično? Tako iz čistega mira mi meri neke odseke oz. ura začne po kaj vem 30 minutah meriti znova, pa po novem obdobju 30 minut (te minute si izmišljuem, so sigurno različne) spet na novo, ob strani v okencu pa napiše številko, kolikokrat je to storil. Meni to ne odgovarja, rad bi samo skupno čas vožnje. Kako to nastaviti? Aja, ko se vožnja shrani se shrani skupni čas, to se ne izgubi.

Vnaprej se zahvaljujem dobronamernim in predvsem koristnim odgovorom.

Tole bom rešil, tudi pri stari uri sem, pa vseeno: če grem s proge in imam navigacijo vključeno, mi po vsej sili števec "svetuje" najkrajšo (mogoče najbolj optimalno) pot do trase. Ker navadno svetuje bedarije, te zapelje na kakšne stranske in nemogoče ceste (pred dnevi pri Bribirju na Hrvaškem) sem veliko bolj "srečen" če se s tem ukvarjam sam, brez pomoči navigacije. Kakšne izkušnje in nenazadnje, če sem že omenil, kako se to nastavi, da bo števec dal mir in ne svetoval, kam naj zavijem, če sem že izven proge?

Nikita 27.07.2023 10:58
@Nikita

 Nisem, da se ravno ne znajdem, seveda pa tudi genij nisem. Vsaka nova naprava, novi problemi...

Marsikaj sem in smo rešili, niti vsega nastavili, še bo prilika, sproti...

Glavna težava je v tem, da se ura ne zaustavi, ko se kolo zaustavi!!! To v primeru, da nastavim Pretekli čas (kar je bilo v tisočki v redu), če pa nastavim Časovnik, mi na uri tega ne napiše, ampak Štoparica. Če se zaustavim, se ura zaustavi, do sem odlično!

Kaj ni odlično? Tako iz čistega mira mi meri neke odseke oz. ura začne po kaj vem 30 minutah meriti znova, pa po novem obdobju 30 minut (te minute si izmišljuem, so sigurno različne) spet na novo, ob strani v okencu pa napiše številko, kolikokrat je to storil. Meni to ne odgovarja, rad bi samo skupno čas vožnje. Kako to nastaviti? Aja, ko se vožnja shrani se shrani skupni čas, to se ne izgubi.

Vnaprej se zahvaljujem dobronamernim in predvsem koristnim odgovorom.

Tole bom rešil, tudi pri stari uri sem, pa vseeno: če grem s proge in imam navigacijo vključeno, mi po vsej sili števec "svetuje" najkrajšo (mogoče najbolj optimalno) pot do trase. Ker navadno svetuje bedarije, te zapelje na kakšne stranske in nemogoče ceste (pred dnevi pri Bribirju na Hrvaškem) sem veliko bolj "srečen" če se s tem ukvarjam sam, brez pomoči navigacije. Kakšne izkušnje in nenazadnje, če sem že omenil, kako se to nastavi, da bo števec dal mir in ne svetoval, kam naj zavijem, če sem že izven proge?


Nikita 27.07.2023 10:59

A nihče ne ve rešitve?

Nikita 27.07.2023 20:48

@Nikita

A nihče ne ve rešitve?

Sem jo pa našel sam! Samo malce bolj podrobno je potrebno spremljati števec in za nas na pol "slepe" od blizu je potrebno sonce... da vidimo tudi male, zelo male številke. Po točno eni uri seveda števec napiše uro in ostalo... ampak tole uro tako na malo, da sam vidim ob slabši svetlobi tole številkico le kot piko.

Imam pa v tej ravnini razdeljeno na dve okenci... Jutri bom tole rubriko časovnik nastavil v samo eno polje, da vidim, če tudi potem napiše ure v enaki velikosti kot so minute, sekunde?

Stara ura (Edge 1000) je po uri enostavno nehala prikazovati sekunde, tako, da je bilo tudi za ure dovolj mesta v okencu, čeprav sem tudi tam imel v ravnini nastavljeni dve okenci. Tudi izgleda 1030 ima enako, pri novi 1040 pa so se odločili... kakor so se?

SODROVC 29.07.2023 21:47

Garmini so za veliko uporabnikov kar zahtevni kolesarski števci. Za marsikoga bi bil Wahoo Elemnt Roam v2 boljša izbira. Nastavlja v tel. aplikaciji, če želiš več polj z gumbom pomanjšaš prikazan ekran. Potem pa, če želiš videti samo 4 podatke, enostavno povečaš. Ampak, marsikomu je važno le to, da ima novega Garmina. 

Sem pred nedavnim svetoval svoji kolegici/prijateljici, da vzela nekaj takega, kar je cenejše, pa odlično, lažje nastavljivo, lažje se kaj najde ali ahrani, a se je odločila za 1040 solar, zdaj ima pa težave, ker je vse "ful zakomplicirano",

Nikita 30.07.2023 09:41

@SODROVC

Garmini so za veliko uporabnikov kar zahtevni kolesarski števci. Za marsikoga bi bil Wahoo Elemnt Roam v2 boljša izbira. Nastavlja v tel. aplikaciji, če želiš več polj z gumbom pomanjšaš prikazan ekran. Potem pa, če želiš videti samo 4 podatke, enostavno povečaš. Ampak, marsikomu je važno le to, da ima novega Garmina. 

Sem pred nedavnim svetoval svoji kolegici/prijateljici, da vzela nekaj takega, kar je cenejše, pa odlično, lažje nastavljivo, lažje se kaj najde ali ahrani, a se je odločila za 1040 solar, zdaj ima pa težave, ker je vse "ful zakomplicirano",

Lepo napisano, tudi poučno za marsikoga. Če se dobro spomniš, sem pred sedmimi leti ob nakupu gariman edge 1000 tule precej zakompliciral z vprašanji. Na koncu me je eden od debaterjev še žalil, sicer sumim, kdo je jebil, ampak je vseeno... mi ga več med živimi. Takrat sem se glede nastavitev tistega števca veliko naučil, več ali manj vedel vse, razen tistih treningov, pa nekega sledenja... nisem rabil, tudi sedaj ne bom.

Vsaka nova stran pač prinese nekaj novega... tako me je tudi zmedlo tole s "pretečenim" časom. Na stari uri to nastaviš in se ura ob zaustvitvi kolesa pač  zaustavi, pri tej novi pa gre naprej. Tule moraš nastaviti "časovnik", na števcu to spremeni in napiše "štoparica". In po uri vožnje še naprej prikazuje sekunde in seveda za ure na polovički ene vrstice zmanjka placa, kakor se pravi. Za prikaz števila ur delovanja pač zelo pomanjša prikaz, sam pa vidim na 1 m dokaj slabo, še vedno pa nisem ravno slep. In ker je bilo zadnjič lepo sončno vreme, mogoče je vid odvisen tudi še od česa, sem malo bolj podrobno spremljal, kaj se dogaja... Prvo uro nisem ravno pazil, pri končanju druge ure vožnje pa sem non-stop gledal na števec. In se je pri 59:59 nekako obrnil... mala številka 2 in 00:00 na veliko...

Toliko o tem, morda bo komu to še pomagalo.

Po svoje, kakor svetuješ, zakaj sem sploh kupil že prvi garmin, sedaj drugega: prvi mi je služil dobrih 6 let in pol (dela seveda naprej, "podedovala" ga je pajdašica), tudi s tem upam, da bom imel srečo. Res je, vse mogoče možnosti za nastavitev vadb in še česa ne rabim... pa vseeno, s prvim garminom zelo zadovoljen, večji ekran od tistega "polarja", tale ima še večji ekran in večje številke (razen tistega z časovnikom...) in... neham in veselo na kolo.

SODROVC 30.07.2023 10:33

Jaz tudi že dolgo ne vidim več ravno dobro na blizu, recimo do 1m. Pa imam zato rad malo večje št. in črke na zaslonu kolesarskega števca. Pa najnujnejše stvari gor, pa na vseh (starih in novih) Garminih vse v istem zaporedju, da samo na hitro pogledam št. in vem, pri čem sem. Za vsako kolo en Garmin, da ne pomešam nastavitev. (v Edge 820 je potrebno menjati obseg plašča, če menjam kolo. Na Edge 810 to ni potrebno).

GPX tracke si naložim gor, ko grem na brevet ali na kakšno neznano turo, in to je to. Tistih treningov, oz. možnosti treningov z njimi, ne delam, se nisem specializiral in mi je kar v redu tako kot je. 

Tisto s časi: ena možnost je, da na prikazuje netto čas, druga možnost je pa brutto čas. Meni kot randonneurju slednji več pomeni, ker moram biti do določene ure na KT. 

Za vse ostale podatke pa pogledam na RWGPS, ko turo naložim gor. In še mesečno in letno evidenco mi vodi. 

Nikita 30.07.2023 14:58

@SODROVC

Jaz tudi že dolgo ne vidim več ravno dobro na blizu, recimo do 1m. Pa imam zato rad malo večje št. in črke na zaslonu kolesarskega števca. Pa najnujnejše stvari gor, pa na vseh (starih in novih) Garminih vse v istem zaporedju, da samo na hitro pogledam št. in vem, pri čem sem. Za vsako kolo en Garmin, da ne pomešam nastavitev. (v Edge 820 je potrebno menjati obseg plašča, če menjam kolo. Na Edge 810 to ni potrebno).

GPX tracke si naložim gor, ko grem na brevet ali na kakšno neznano turo, in to je to. Tistih treningov, oz. možnosti treningov z njimi, ne delam, se nisem specializiral in mi je kar v redu tako kot je. 

Tisto s časi: ena možnost je, da na prikazuje netto čas, druga možnost je pa brutto čas. Meni kot randonneurju slednji več pomeni, ker moram biti do določene ure na KT. 

Za vse ostale podatke pa pogledam na RWGPS, ko turo naložim gor. In še mesečno in letno evidenco mi vodi. 

Saj sva si po svoje tudi podobna: kadar ne vem, kam bi se peljal, si pač pomagam z navigacijo. Kakor tam po svoje pomaga (nekaterim to celo odmaga), da ti da podatke za prihajajoči vzpon, tako meni to gre na živce, ko nimam naložene navigacije. Tako dolgo sem motal sem in tja... mislim, da tega več pri navadni vožnji ni. Tega še ne vem, vendar upam, da je v navodilih, kdaj obarva vzpon rdeče, kdaj črno? Pri koliko naklonini?

Za sedaj imam z še dva problema: moram pregledati in popraviti, da mi ne bi avtomatično v primeru, da zgrešim traso, števec sam svetoval novo pot. Tu pa res dela bedarije, izbere verjetno najkrajšo pot, ne glede, če je ravna, strma in ne vem še kaj. Mogoče celo predlaga makadam? In drugi problem je, da se izognem temu netto času: imam dve kolesi in pač toliko pazim, da shranim podatke pod pravim. Med vožnjo je vseeno, če voziš npr. Scotta, na števcu pa ti prikazuje Ghosta. To nekako niti dolgo nisem vedel, he, he... Torej hočem si preurediti menuje, seveda bodo za obe kolesi enaki, da se izognem temu, da bi mi netto čas prikazoval z res tistimi malimi številkami za ure. Če je kje potrebno prikazati več številk in imaš v ravnini ekratn razdeljen na dva je čisto možno, da bo še kje podoben primer.

Sem pa na ta števec po svoje že sedaj navdušen: začel sem ga uporabljati prvega julija in še sedaj imam okrog 20% napolnjenosti, čeprav sem provozil kakšnih 900 km (pohvaliti se s tem ravno ne morem, ampak sem poleti tudi nekako len). Če k temu dodam še, da sem vsaj zadnjič prevozil cca. dobrih 5 ur ponoči in se torej baterija ni dodatno polnila, pa še kakšno vožnjo tu in tam nekaj minut, če je oblačno ali greš skozi gozd... verjetno drži napajanje do ponovne polnitve preko tisoč kilometrov. To pa je že nekaj, da res ni potrebno voziti s sabo tistega polnilca.

SODROVC 30.07.2023 19:42

Poglej pod: Nastavitve, Activity profiles. Izbereš ustrezno kolo ali aktivnost.

Navigacija, Routing, Calculation Method: tu potem najdeš;

Minimize Distance, Minimize Time, Minimize Ascent.


Lahko pa Recalculation nastaviš tudi na: Off. Priporočeno pa je imeti na Prompted.

Mene je pred kratkim tudi popeljal na "Garmin Tour", z vmesnim odsekom, za katerega nisem sigurn, ali je makadamska ali gozdna cesta. In pot ne bi bila nič krajša, vzpon pa tudi nič manjši. Sicer je pa tej tematiki na spletu ogromno napisanega, tudi bolj v šaljivem tonu (spodje.avanje Garmina oz. njihovih programerjev). 😜 Zato se marsikdo odloči raje za Wahoo.


BANANI 02.08.2023 15:07

@SODROVC

Jaz tudi že dolgo ne vidim več ravno dobro na blizu, recimo do 1m. Pa imam zato rad malo večje št. in črke na zaslonu kolesarskega števca. Pa najnujnejše stvari gor, pa na vseh (starih in novih) Garminih vse v istem zaporedju, da samo na hitro pogledam št. in vem, pri čem sem. Za vsako kolo en Garmin, da ne pomešam nastavitev. (v Edge 820 je potrebno menjati obseg plašča, če menjam kolo. Na Edge 810 to ni potrebno).

GPX tracke si naložim gor, ko grem na brevet ali na kakšno neznano turo, in to je to. Tistih treningov, oz. možnosti treningov z njimi, ne delam, se nisem specializiral in mi je kar v redu tako kot je. 

Tisto s časi: ena možnost je, da na prikazuje netto čas, druga možnost je pa brutto čas. Meni kot randonneurju slednji več pomeni, ker moram biti do določene ure na KT. 

Za vse ostale podatke pa pogledam na RWGPS, ko turo naložim gor. In še mesečno in letno evidenco mi vodi. 

GPS naprava kjer je potrebno menjati obseg platišča??? Pa nastavitve? Saj daš lahko za vsak tip kolesa druge parametre, po želji. 


SODROVC 02.08.2023 18:43

@BANANI

@SODROVC

Jaz tudi že dolgo ne vidim več ravno dobro na blizu, recimo do 1m. Pa imam zato rad malo večje št. in črke na zaslonu kolesarskega števca. Pa najnujnejše stvari gor, pa na vseh (starih in novih) Garminih vse v istem zaporedju, da samo na hitro pogledam št. in vem, pri čem sem. Za vsako kolo en Garmin, da ne pomešam nastavitev. (v Edge 820 je potrebno menjati obseg plašča, če menjam kolo. Na Edge 810 to ni potrebno).

GPX tracke si naložim gor, ko grem na brevet ali na kakšno neznano turo, in to je to. Tistih treningov, oz. možnosti treningov z njimi, ne delam, se nisem specializiral in mi je kar v redu tako kot je. 

Tisto s časi: ena možnost je, da na prikazuje netto čas, druga možnost je pa brutto čas. Meni kot randonneurju slednji več pomeni, ker moram biti do določene ure na KT. 

Za vse ostale podatke pa pogledam na RWGPS, ko turo naložim gor. In še mesečno in letno evidenco mi vodi. 

GPS naprava kjer je potrebno menjati obseg platišča??? Pa nastavitve? Saj daš lahko za vsak tip kolesa druge parametre, po želji. 


Drži za vse Garmine, ki jih imam, le za Edge 820 ne. vsaj moj je tako skrpucalo.

Nikita 18.09.2023 08:12

Spet se oglašam... koga zanima, naj sledi, ostali..., da ne bo neki prepir, kot je bil za Garmin 1000 Edge!

Veliko nastavitev sem si uredil, sigurno bom kaj še ugotovil in izkoristil. Kupiti ta tip ure in ne izkoristiti vse možnosti glede tistih vadb in spremljanja je po svoje bedarija, ampak verjetno imajo vsi tipi ur Garmin podobne rešitve. Ostalo je zame super uporabno in to je to.

Pa k problemu: imam nastavitev, da bi registrira srednje in težke vzpone, tudi, ko nimam sledenja po navigaciji. Čeprav Pomurju vem za vsak ovinek so mi sedaj zanimivi podatki o dolžini, povprečnem naklonu, tudi če je vzpon kategoriziran in še kaj se najde. Marsikateri podatek ne vidim, razen, če si nadanem navadna očala. In grafika marsikaj pove, trenutni naklon, preostalo dolžino, preostali povprečni naklon, tiste barve, kaj te vnaprej čaka so tudi zanimive. In zdaj vprašanje, če kdo ve odgovoriti: ura seveda ve, kdaj je vzpon srednji, težek. Po opisu je zelo pomembna dolžnina vzpona, kajti če je vzpon kratek in tudi 20% ga težko da med srednje, težke. Pri meni je tako, morda se motim? Računa pač razdaljo v metrih in povprečni naklon, zmnožek pa da neko številko in to je osnovno merilo za kategorizacijo? Bo držalo?

Me pa zanima še nekaj, zakaj vseeno vmes težki vzpon izpusti? Julija smo se peljali od Sobote do Vinice, malce po daljši poti in tam nekje pri Trebnjem sem se peljal pod avtocesto. Vzpon je bil kar hud za moje zmnožnosti, tudi dovolj dolg (vsaj mislim) in ni ga registriral. Je možno, da se kje podatek izgubi?

Nekaj izven teh vzponov: ima malce butasto rešitev, ali pa imam kaj narobe nastavljeno, da ti po nekaj sekundah, če zapustiš progo sam poišče bližnjico. Tako te lahko napelje v neko nemogočo rešitev, razen, če mu sam ne ukažeš, da tega ne stori. Lahko pa se zgodi, da opozorila ne vidiš, ne morem gledati vsako sekundo v števec namesto na cesto. Pri nekem spustu tudi šumi in se zvočno opozorilo niti ne sliši. Če pa to izklopim pa tudi ne opazim, da sem izven proge, kajti tisto majhno in dokaj nevidno pisno opozorilo se hitro spregleda pri nas, kateri vidimo slona edino na 5 metrov, dalje pa ga že zamenjamo za žirafo! Kako vi nekateri uporabljate to opcijo?

SODROVC 18.09.2023 20:11

Na Euro Sportu je komentaror povedal, da če je klanec krajši od 500 m, da ga sploh ne obravnava kot klanec. Če je to res, boš ti vedel povedati.

Glede "Reouting-a": če zgrešimo, nas lahko popelje na Garmin Tour, torej nekam, kamor ne želimo. O tem je že veliko štorij na internetu. Jaz imam sicer druge Garmine, na vseh pa imam to opcijo ugasnjeno oz. izključeno.

Samo zemljevid pomanjšam in gledam, katere ceste kam peljejo. Predvsem je pomembno v tujini, kjer so dela ali zapore na cestah. Pa pri nas tudi. 

PS: Če si kupil Edge 1040 solar, potem je to kolesarski računalnik, ne ura. Garminove ure so drugačnih oblik. 😉

Nikita 19.09.2023 09:34

@SODROVC

Na Euro Sportu je komentaror povedal, da če je klanec krajši od 500 m, da ga sploh ne obravnava kot klanec. Če je to res, boš ti vedel povedati.

Glede "Reouting-a": če zgrešimo, nas lahko popelje na Garmin Tour, torej nekam, kamor ne želimo. O tem je že veliko štorij na internetu. Jaz imam sicer druge Garmine, na vseh pa imam to opcijo ugasnjeno oz. izključeno.

Samo zemljevid pomanjšam in gledam, katere ceste kam peljejo. Predvsem je pomembno v tujini, kjer so dela ali zapore na cestah. Pa pri nas tudi. 

PS: Če si kupil Edge 1040 solar, potem je to kolesarski računalnik, ne ura. Garminove ure so drugačnih oblik. 😉

Vse jasno! Dobro, mešam izraz ura in števec, mislim pa seveda na slednje. Tu res lahko pride do nejasnosti, kaj sploh hočem. Več izraza ura ne bom uporabljal.

To, da krajši klanec od 500 m ne upošteva bo verjetno držalo, sigurno to kje piše, ampak vsako malenkost niti ne najdemo v opisu. Še posebej, ker nima PDF datoteka iskalnika, tako, da pač iščen, malce je vseeno bolje, kakor brskati za iglo v kopici sena.

To glede zemljevida je kar v redu, števec ima tudi opcijo, da ostane zemljevid enake velikosti, kot si si ga nastavil. Drugače ob opozorilu za ovinek, smer... spremeni velikost zemljevida na njegovo nastavljeno velikost. In se lahko za trenutek izgubiš... ko ga spet pomanjšuješ in to celo med vožnjo. Takih reči ne počenjam rad, vedno pravim, da je varnost prva zadeva in šele nato...

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI