... čez Srednjo in Južno Ameriko. Dom Smith in Andy Robinson se septembra odpravljata na "Ride to Rio", pot od Los Angelesa do Ria de Janeira.
Njuna pot naj bi bila dolga točno 10 tisoč milj oziroma 16.093 kilometrov, vodila pa ju bo skozi ducat držav: iz ZDA skozi Mehiko, Gvatemalo, Honduras, Nikaragvo, Kostariko, Panamo, Ekvador, Peru, Bolivijo in končno v Brazilijo. Pot naj bi zaključila že v šestih mesecih.
Upoštevajoč obilico prtljage, slabe ceste skozi včasih ne ravno prijazne predele in ponekod visoko nadmorsko višino, je to dosežek, ki je še nekaj več kot zgolj kolesarsko potovanje. Svojo avanturo bosta posnela in po povratku sestavila dokumentarni film.
V "trailerju", objavljenem na njuni spletni strani www.ridetorio.com med drugim izvemo, da nimata pojma o španskem jeziku (morda znata vsaj kakšno portugalsko besedo?) in da je to njun prvi tovrstni podvig. Doslej sta sicer leta 2006 skupaj prekolesarila ZDA od vzhoda (York County) do zahoda (Los Angeles). Na poti se nista skregala, zato bosta tokrat poskusila nekaj bolj norega. Do začetka poti ju loči še 100 dni.
Uspešno ste se registrirali. Na vnešen e-mail naslov smo vam posredovali povezavo za potrditev registracije.
Registracija uspešno zaključena. Samodejno ste bili prijavljeni v portal.
Forum komentiranje
Trenutno še nimate dovoljenja za komentiranje objav na forumu. Za aktiviranje posredujte uporabniško ime na [email protected].
Mali oglasi
Trenutno še nimate dovoljenja za dodajanje in komentiranje malih oglasov. Za aktiviranje posredujte uporabniško ime na [email protected].
Mali oglasi
Uporabniku omogočamo istočasno objavo največ 3 malih oglasov. V primeru, da bi želeli imeti objavljenih več malih oglasov istočasno, je potreben vpis na vročo stran. Za več informacij nam lahko pišite na [email protected].
Komentiranje novic
Trenutno še nimate dovoljenja za komentiranje novic. Za aktiviranje posredujte uporabniško ime na [email protected].