Adria Mobil pustošila na Hrvaškem, Pibernik odličen na Češkem, Marin v Avstriji!

20.08.2013 AVTOR: D. Z.
Pretekli vikend so bili kolesarji še kako aktivni, tudi predstavniki slovenskih klubov. Izpostavimo zmage Adrie Mobila v Zaprešiču, pa tudi 3. mesto Luke Pibernika in 5. Mateja Marina.

Aljaž Hočevar dobil dirko v Zaprešiču
Najprej pa na Hrvaško, kjer je bila v nedeljo na sporedu že tradicionalna dirka za vse kategorije. Med najmlajšimi, torej med kolesarji do 13 let, je bil najboljši Aljaž Colnar (Adria Mobil), ki je premagal Maja Žnidarja (KK Grega Bole) in Nina Dokozo (BK Zadar). V kategoriji U17 je bil najboljši Mitja Zupančič (Adria Mobil). Drugi in tretji pa sta bila kolesarja moštva Radenska KD Življenje Žan Andrejaš in Žiga Jerman.

Med starejšimi mladinci se je zmage veselil Jon Božič (Adria Mobil). Drugi je bil Klemen Polajnar (Radenska KD Življenje), tretji pa Žan Jerkič (Hit Casinos Nova Gorica). Med elito pa smo bili priča prevladi Adrie Mobila. Kolesarji so morali premagati 153 kilometrov dolgo preizkušnjo. Aljaž Hočevar je dirko dobil, saj je v zaključku premagal Emanuela Kišerlovskega (Meridiana Kamen). Tretji je bil Simon Pavlin, sledili pa so še Massimo Demarin, Pavel Gorenc, Radoslav Rogina, Kristjan Đurasek, Bojan Gunjević, Gregor Bučar in Stjepan Džalto.

Matej Marin peti v Avstriji
V Avstriji so kolesarji opravili s 53. dirko po Gradiščanskem. Premagati so morali 159 kilometrov dolgo preizkušnjo, ki je štela tudi za avstrijski Tchibo pokal. V zaključku je bil najmočnejši mladi Avstrijec Felix Grosscharter, sicer član letos izjemno močne ekipe Arbo Wels Gourmetfein. Slednji je za slabe pol minute ugnal prve zasledovalce. Drugo mesto je zasedel Andreas Hofer, tretji pa je bil Hans Leopold. Odlično peto mesto je zasedel zmagovalčev klubski kolega Matej Marin.

Luka Pibernik tretji na Češkem
Kolesarji Radebske so v soboto nastopili na enodnevni dirki druge kategorije za VN Hradec Karlove na Češkem. Dirka je bila dolga kar 190 kilometrov, v zaključku pa je bil najmočnejši domačin, komaj 21-letni Petr Vakoc, ki je za pet sekund ugnal Josefa Hošeka. Odlično tretje mesto je z dobro minuto in pol zaostanka zasedel aktualni državni prvak Luka Pibernik.