Aktivne in uspešne članice BTC City Ljubljana

19.03.2017 AVTOR: D. Z.
Kolesarke BTC nadvse aktivne na dirk Trofej Alfreda Binde. Zmagala je Coryn Rivera. Eugenia Bujak 7.

V Italiji so ženske nastopale na dirki za ženski World Tour. Govorimo o dirki Trofej Alfreda Binde. Taino je gostil start, Cittiglio pa cilj 131 kilometrov dolge preizkušnje.

Kolesarke so morale premagati 1700 metrov nadmorske višine. Na startu so bile tudi predstavnice moštva BTC City Ljubljana. Ekipo so zastopale Polona Batagelj, Urša Pintar, Eugenia Bujak, Hanna Nilsson, Anna Stricker in Mia Radotić.

Med nastopajočimi sta bili tudi trikratna zmagovalka te dirke Marianne Vos in dvakratna zmagovalka Lizzie Deignan. Po 38 kilometrih sta se v beg odpravili Lija Laizane in članica BTC Anna Zita Maria Stricker.

Slednja je dobila leteči in gorski cilj. Kolesarki so kot prvi prišli na zaključne kroge. Čakali pa so ju še štirje krogi. Vsak krog je bil dolg 18 kilometrov. Privozili sta si vsega 20 sekund prednosti, tako da ju je glavnina kmalu tudi ujela. Sledili so novi napadi. V eni izmed akcij se je odlično znašla tudi Hanna Nilsson, še ena izmed članic moštva BTC.

Na zadnjem spustu proti cilju je prišlo do nekaterih sprememb v ospredju. Sledil je sprint. Zmagala pa je Rivera Coryn. Druga je bila Arlenis Sierra, tretja pa Cecilie Uttrup. Eugenia Bujak (BTC) je bila sedma. Hanna Nilsson je dirko končala na 13. mestu. Urša Pintar je bila 26., Polona Batagelj pa 37. Strickerjeva in Radotićeva sta odstopili.

Kolesarke zdaj čaka nastop na dirki Dwars Door Vlaanderen, potem pa še Gent Wevelgem.